• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
Ahojte holky, no já začínám mít šílené chutě. Včera jsem si po 8h. ještě dělala palačinky. Dnes mi sice nebylo moc dobře,ale to bylo spíš počasím. Nějak mi začíná růst pupek nedalo mě to a v CaA jsem si koupila těhu kalhoty měly je v akci za 400, tak super,ale určitě si koupím ještě nějaké normální kalhoty na gumu. Jdu k doktorovi až ve čtvrtek a nemůžu se dočkat jestli je všechno v pořádku. Je to hrozné taková nejistota vždycky když jdu na záchod tak kontroluju jestli náhodou nekrvácím nebo nešpiním,ale naštěstí mám jen hojný výtok. Zkusím se doktora zeptat na prodloužení těch vycházek mám je jen do 18h. což je na nic a ještě v poledne hodinu musím být doma.

@epicharis tak to je super, že jsi změnila doktora a takhle dobře to dopadlo to zas budeš chvilku v klidu, že jsou miminka v pořádku :grinning:
11. dub 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zeny, tak ja mam toto tehotenstvi zatim fakt smulu, pro zmenu mam desnou rymu, od vcera lezim, mela jsem i mirne teploty. Ale radsi nic neberu, jen vincentku a povolala jsem mamku na hlidani. At uz je po 12 t!!!
11. dub 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky řekl Vám na gyndě o těhotenském balíčku, já to zahlédla, ale úplně jsem se na to zapoměla zeptat! Nevíte o tom některá?
11. dub 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili.21 ahoj jo ty myslíš ten prenatal box,že? Mně ho dali zároveň s těhu průkazkou je tam jen pár časopisů nějaké vzorečky mastiček a to bylo všechno. Myslím, že když se na to sestřičky zeptáš tak ti to určitě dá.
11. dub 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 to nevím, je tam napsáno těhotenský balíček a prý je to zpoplatněné, našla jsem na netu, že 1000 - 5000 tis a je to něco navíc, nebo věci, které jsou zpoplatněné, tak nevím.
11. dub 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@janakkk no já mám v hubnutí velké rezervy, mám cca 10 kg nadváhu :sweat_smile: Minule jsem přibrala díkybohu 7 kg, tak doufám, že to teď bude podobně. A cvičení nebude, mám dost práce s malou a v práci. A jaké sporty máš ráda Ty?
@epicharis super, že se Ti tak věnovali, snad se Ti bude u nového gynekologa líbit. A je skvělé, že dvojčátka prospívají :dizzy_face: A taky mě rozbrečí všechno, i školení v práci :slight_smile:
11. dub 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis To je dobře, že máš nového doktora a že je takhle pečlivý.
@jutu07 Mně přepadá žravá kolem 23-24 hodiny :wink:
Těhotenský balíček jsem minule taky dostala s těhotenskou průkazkou, teď ještě žádnou nemám :frowning2: Pak jsem ještě podepsala nějaký souhlas s poskytnutím svých údajů a dostala jsem další balíček, který stál za prd. Jediné co z toho bylo, že mi od porodu zhruba rok a půl volaly firmy a nabízely všechno od pojištění, knížek, pánských slipů až po dřevěný šperky. Takže už nikdy víc, ten balíček za to fakt nestál.
Co se týká váhy tak před prvním těhu jsem byla hodně hubená. Přibrala jsem 16,5 kg a na svojí původní váhu už jsem se nikdy nedostala, což mi ani tak nevadí. Teď jsem pořád na stejně váze jako před otěhotněním, ale pupek už je celkem vidět tak nevím kde ty kila jsou :grinning:
12. dub 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis tak to je dobrý,že Tě vzal těhu, u nás prý doktoři odmítají pacientky když jsou těhu a chtějí odejít jinam.
Hlavně ,že jste všihni v pořádku

@martinkka no pořád přemýšlím jestli koupit kalhoty nebo ne pořád mám strach,že je koupím a něco se stane,ale v létě to bude v pohodě
12. dub 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama ty jo holky chtěla bych vypadat jako vy,ale u Zuzky to bylo v pohodě za to ted jsem už pěkně nabrala při těch hormonech a jsem jak pašík,doufám,že po porodu zvládnu poslat kila někam do pryč
12. dub 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap Až nebudou hormony, nebudou ani kila :wink:
12. dub 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama doufám, u Zuzky jsem šla z porodnice a měla jsem jen 3 kila nahoře-pohoda,uklidňuju se,že nikdy jsem nebyla hubená krom puberty
12. dub 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap No vidíš, já šla z porodnice jen bez 3,5 kila! Všechno se mě to drželo jako klíště. Nakonec jsem to během 9 měsíců zhubla, zůstaly mi asi 3 kila navíc, ale to je v pohodě, protože jsem byla fakt hubenina. Dodnes mám schovaný svoje oblíbený džíny, který už nikdy neobleču. I proto, že se mi rozšířila pánev (hezký označení pro velký zadek) :grinning:
12. dub 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama já jsem zvědavá jak to bude při tomhle, zatím moc nejím takže jsem i něco poslala pryč, nechci být jako mastná koule
venku se začíná mračit to by se spalo,ale jdu k dokymu a musím i do knihovny,abych měla co číst
12. dub 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky, snad se ten dr nesnažil jen poprvé :wink:
Jinak, co se toho těhotenského balíčku týče, nedostala jsem ho minule a teď uvidíme, ale spíš s tím nepočítám. Tady v Praze se furt jen platí a platí a nikdo nic zdarma nedostane... Ale myslím, že to zvládnu i bez něho :wink:
@cerstvamama - tak to je hustý, kam až se kontakty na člověka dostanou, to aby se fakt člověk bál dát někam své číslo, alespoň jsi pro příště chytřejší a díky tobě i my ostatní :wink:
@jolcap - když jsem si volala, žekla jsem to hned, že jsem těhotná a sestřička mi řekla, že vůbec žádný problém, tak jsem byla ráda, ale také jsem slyšela, že spousta doktorů těhotné brát nechce, což naprosto nechápu :fearful:
A s těmi kily, já toto těhotenství začínám na váze o 1kg vyšší než jsem měla před prvním těhotenstvím tzn. na výšku 178cm mám teď 63kg, což není až taková tragédie, jen mě děsí, že váhový přírůstek u dvojčat začíná na 15kg a normál je 25kg, to nevím, kdo by to měl tahat. I těch 17kg v minulém těhu mi dalo docela zabrat, ale dolů šly samy, bez jakéhokoliv přičinění. Do půl roku jsem byla zase na svém. U mě ta váha vždy lítala +- 2kg :wink:
Ale myslím, že holky, co jsou "krev a mlíko" zas tolik nepřiberou, takže nevěšte hlavu a navíc kila půjdou dolů a miminka za to stojí :slight_smile:
12. dub 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - super označení, taky mám hodně rozšířenou pánev :wink: :grinning:
12. dub 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap Se máš. Taky už chci jít k doktorovi :grinning: Já musím jíst tak nějak průběžně pořád, jinak se mi dělá zle a chce se mi omdlít.
@epicharis Zrovna nedávno jsem se bavila s jednou kámoškou, ta se mi snažila vysvětlit, že každý doktor má určitý rozpočet na jednu pacientku, a že ty těhotný to rychle vyčerpají a pak to musí brát jinde, od jiných pacientek. Takže teoreticky kdyby byly všechny těhu tak doktor doplácí :grinning: Hodně zjednodušeně řečeno, ale tak nějak to říkala. Když jsem vyplnila papír na ten balíček tak jsem u toho ani nepřemýšlela, šťastný těhotenský hormon mi zastřel mozek. Jindy jsem obezřetnější. No pořád to můžeš vyplnit a napsat tam falešný telefon :wink: Ale fakt to bylo nehorázný, navíc se vždycky trefili do doby kdy jsem kojila nebo přebalovala, což zpočátku není až takový problém. Já mám 175 cm a vážila jsem 57 kg a teď mám lehce přes 60. Takže počítám, že se to zase bude blížit 80 - hrozný číslo! Ty máš dvojčátka tak holt to jinak nejde. Kámoška měla jedno a přibrala 30 kilo. Kéž by mi to taky po porodu šlo samo dolů, normálně mívám dobrý trávení a spalování, ale ty těhotenský kila jsou asi něco jinýho.
12. dub 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama jdu vlastně poprvé,taky mě nikde nechtějí, tak doufám,že budu opečovávaná,jinak se mi v noci zdálo že v CARu se doktorka přehlídla a jsou tam dvě. už mě hrabe

@epicharis tu tvoji váhu jsem měla před 20 lety,ale nedělalo mi to dobře byla jsem dost unavená, měřím taky jako ty,ale ideální váha je u mě kolem 70kg,ale mám o dost víc
12. dub 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap To se mi taky líbilo, jak mě v těhotenství opečovávali, prohlídli mě od hlavy k patě, poslali na všechny možný vyšetření. Člověk pak má takovej lepší pocit :slight_smile:
12. dub 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama to mě dělají když mám záchvat a skončím na JIPu,ale nevím jak to bude ted,ale myslím,že když budu ok budu opečovávána stejně jako vy,ale jsem ráda,že jsem doma jsem v klidu a nehoním se
12. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis super, že máš novýho doktora a že je pečlivý :slight_smile: snad mu to vydrží a s tim přibíráním si nedělej starosti, kamarádka měla dvojčátka a přibrala za celý těhu 7kg, je to hodně individuální :wink:

@jolcap já si zatím těhu kalhoty kupovat nebudu, abych něco nezakřikla, mám jedny džíny takový volnější, tak mi zatim budou stačit, když jsem stejně na nemocenské
12. dub 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - no, já v tom vidím taky hlavně ten finanční aspekt. Ale vzhledem k tomu, že si u tohoto dr. připlatím balíček nadstandardních těhotenských služeb, bude to asi o.k., a nebude na mě tratit :wink: Já skončila na 79kg a už jsem se nechutně začala přibližovat manželovi :sweat_smile: Ale bude to, tak jak to má být, když přiberu 30kg budu se holt muset trošku snažit, ono mi to neuškodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@jolcap - co ty víš, třeba se fakt překoukla :wink: To tchýni se zase zdálo, že to budou dva pindíci a já porodila 3 ještěrky, a komu, že to hrabe??? :grinning: :sweat_smile: Vidíš to, každý jsme jiný, a každému z nás vyhovuje jiná váha. Já svého času bojovala i s anorexií a měla 45kg, takže s 60kg jsem spokojená. Navíc manžel by o mě s 45kg ani nekopl :wink:
12. dub 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinkka tak to jsem na tom stejně, spíš koupím nějaký kalhoty na gumu, do města chodím jen občas a mám taky jedny džíny co jsou šité na volnější pas
12. dub 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis já se na to kolik vážím vyprdla když jsme začali chodit do CARu, na hubnutí je času dost
holky tady je pěkně hnusně to se mi vůbec nechce ven
12. dub 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám těhotenský kalhoty schovaný od minula, takže je jen vytáhnu z pytle. Mám jedny fakt skvělý kapsáče z HaM a v těch jsem dá se říct odchodila i minulý těhotenství. Jinak mám taky většinou normální věci, jen větší. @epicharis Tak anoregie mi nehrozí, na to mám k jídlu příliš kladný vztah :grinning: Myslím, že jsem teď akorát, manželoví se líbí hubeňourky, takže to pak zase musím shodit :grinning: Když jsme u těch snů, tak se mi kdysi zdálo, že mám dvouletou holčičku a ta říkala mému muži "táto". Zdálo se mi to v době, kdy jsem byla svobodná, ale zadaná s někým jiným, a se svým (teď už) manželem jsme se tehdy maximálně tak pozdravili. Takže..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bohužel tentokrát žádný prorocký sen nebyl, třeba o nějakém pindíkovi.
12. dub 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama já ti ani nevím kam ty moje těhu lacláče přišli,ale je to už tak dávno,že bych je asi nenosila
12. dub 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap Těhotenský lacláče jsem si vždycky přála. Džínový. Ani nevím, jestli se dají sehnat. Aby samozřejmě taky nějak vypadaly :wink:
12. dub 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama mě je šila kámoška švadlenka z fialovýho manšestru byl takovej hrubej a protože se Zuza narodil v únoru tak jsem je dost užila,jen jsem se vešla do normální zimní bundy a v tramavaji když jsem jela doporodnice mě nikdo nepustil sednout a to jsem měla kontrakce po 7 minutách, ségra tam stropila scénu
12. dub 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap Křupani, no. Dneska už je to lepší, řekla bych. Já rodila v červnu, a když jsem pár týdnů před porodem jezdila na prohlídky už do porodnice, což bylo pár zastávek tramvají, tak vstala půlka splucestujících. Ta valící se koule v letních šatech se fakt nedala nevidět, musela jsem vypadat dost hrozně. To je výhoda letních termínů, nikdo tě nepřehlídne a ani to nemůžou předstírat :grinning:
12. dub 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama na mě to nebylo vidět tak jsem se nedivila,ale když to šlo raději jsem chodila pěšky,ted to nehrozí jezdím ze vsi autem, přišla jsem na to,že je to levnější
12. dub 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim Vas po delsi dobe :slight_smile: Poctive Vas docitam, jen se mne nejak nechtelo prispivat, nebyla na to nalada (mamince zjistili leukemii, takze jsem byla tak trosku psychicky rozhozena, ikdyz se kvuli miminku snazila byt v pohode, ale ono se hur dela nez rika, ze jo...no a v patek ji rekli, ze ji budou jen sledovat, ze to neni ten druh leukemie, co se musi lecit, jen na sebe musi davat pozor a pri kdejake ryme a kasli pro antibiotika k lekari...no uvidime, verime, ze vsechno bude dobry :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jinak my uz mame taky tehu prukazku, dostali jsme k ni taky prenatal box, balicek jsem dostala i vloni po porodu, ale nastesti me neco osvitilo a nikam jsem sve udaje neposlala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Minuly tyden jsem byla poprve v poradne, jeden den jsem i spinila, tak mi radeji Dr. udelal ultrazvuk, vse je v poradku, dostala jsem Utrogestan do 12. tydne a rikal, ze podle tohoto ultrazvuku TP vychazi na 31.10., ze ted uz je to presnejsi...zitra jdu na krev na screening v 1. trimestru a musim se objednat do Hradce jeste na ultrazvuk, uz se tesim, ze si konecne odneseme taky nejakou fotecku domu...
Jinak ja zacinam na vaze 80 kg, uff, 7 mi jich zustalo jeste po porodu vloni, nejak to neslo dolu a ja nejsem ten typ, co by se trapil dietami, hold se rada najim :grinning: :grinning: ikdyz ted uz bricho roste, ale vaha je stejna. Taky uz jsem vytahla tehu obleceni, je to pohodlnejsi :slight_smile:
12. dub 2011 v 11:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek