• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
Holky a když se jde na ten screening, musí se dělat i ta biochemická diagnostika?
14. dub 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Možná, že by to zdrav. pojišťovna proplatila i z nějakýho toho programu pro těhotný. Vím, že mám nárok na proplacení nějakých vitamínů, cvičení atd. - třeba je možnost i proplatit screening?? Moje břicho je taky velký, asi tak jako když jsem byla s Adélkou ve 4. měsíci. Mám pořád strašnou chuť na mekáč, už od včerejška. Dokonce jsem si večer prohlížela obrázky na jejich webu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dub 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kutcher - nejsem si jistá, co myslíš tou biochemickou diagnostikou, ale screening se skládá vždy ze dvou částí - krevních testů a utz, výsledky se pak dají dohromady a vyjde jim pravděpodobnost 3 nejčastějších chromozomálních vad v čele s downovým syndromem.

@cerstvamama - já jsem u VOZP a vím jen, že proplácí vitamíny snad do výše tisícovky a prispívá na cvičení, už jsem psala dotaz, zda by přispěli i na ten screening, když mi neodpoví, ještě si tam zavolám, ale některé pojišťovny to fakt proplácí nebo resp. přispívají. To já jsem na tom ještě hůř s tím bříškem. Tak koukám, že chuť na krajně nezdravé pochutiny nemám jen já, to jsem ráda, už jsem si myslela, že jsem vadná :grinning: Ale tak daleko jako ty ještě nejsem :wink: :grinning:
14. dub 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Já jsem na mekáč úchyl normálně a teď se to ještě znásobilo. Můsím se trochu brzdit. Mně napsali z toho screeningu, že když mám žádanku od gynekologa tak je to na pojišťovnu. Tak teď už jen aby mi to doktor napsal, to zjistím za týden. Už se těším.
14. dub 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - to já celkově fast foody nemusím, např. v KFC jsem byla asi 2krát a pokaždé jen na záchodě :sweat_smile: To já mám spíš chuť na slané tyčinky, kyselé buřty a tak, jenže je mi po tom většinou těžko a špatně, tak se zatím krotím. Minule jsem byla na screeningu u Apolináře a tam je to fakt zadara, jenže, jak je mi zle, tak by tam se mnou musel někdo jet a to hned dvakrát, když stojím v tramce, dělá se mi zle i normálně, natož teď, takže si to raději zaplatím rovnou u svého dr., tam sice budu muset také dvakrát, ale dojdu tam i pěšky kolem Hradu.
14. dub 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno všem :slight_smile:
@epicharis Tak na screening jsem objednaná na 4.5. a příští týden se pozeptám v pojišťovně, to mě nenapadlo, díky za radu :wink: Ty čekáš dvojčátka?
@cerstvamama Tak o tom mi vyprávěj... :grinning: Nejvíc trpím, když večer vidím reklamu na KFC nebo Mac, mám vždycky hroznou chuť, ještě, že to nemám nikde poblíž :grinning:
14. dub 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, to pocasi venku je neskutecne hnusny! Ja mam dnes od rana nejakou uklizeci manii :slight_smile: tak tady beham a uklizim :D...Ja jdu pristi tyden na krevni testy a 6.5. jdu na screening a bylo mi receno at si pripravim 1100,- ...Platil jste nekdo neco?
14. dub 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss Ahojky, jj taky mi řekli, že si mám přpravit 1000,- já jdu 4.5. :wink: A tu uklízecí mánii ti závidím, strašně bych potřebovala uklídit ložnici, ale vůůůůůbec se mi nechce :frowning2: Achjooo :slight_smile:
14. dub 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 a kam jdes? na ten utz?
14. dub 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss Na prvotrimestrální screening :slight_smile: Ono je to snad na 2 části, nejdříve ti naberou krev a pak dělají UTZ
14. dub 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 to jo,ale kkam?nekde v Praze?
14. dub 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 Dík za pochvalu fotky v albu :wink: Mekáč mám po cestě do parku, naštěstí ale teď každý den prší a tak tam nechodím. Jinak se pokaždý stavím aspoň na cheeseburger :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já půjdu na screening do Modřan :wink:
14. dub 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss Jo ták :grinning: Kdepak v Kolíně, jsem ze středních čech :slight_smile:
@cerstvamama Nemáš zač, fakt krásná a malá je ti dost podobná :wink: A kdy jdeš? Už máš pomalu načase, viď :slight_smile: Nejhorší je, že i když tady poblíž nic není tak si ulevím čokoládou a podobně :grinning: To budu vypadat :wink:
14. dub 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile: taky mám chutě na samý nezdravý věci, Mekáče, hranolky, atd. , ale pak je mi z toho většinou těžko od žaludku
14. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 V úterý letíme do Prahy a ve čtvrtek 21.4. jdu prvně ke svému gynekologovi v Čechách, tak se ho chci zeptat na tu žádanku. Na screening jsem objednaná na 27.4. Musela jsem se objednat dopředu, mají tam narváno. Takže vlastně pořád ještě nevím, jestli mi tu žádanku doktor napíše a jestli to teda budu platit nebo jak. Ty jsi první, kdo mi říká, že je mi Adélka podobná. Ona je totiž celý táta, teda jako malá byla, teď se to trochu mění :slight_smile: Já si teď jdu ulevit talířem boloňských těstovin.
14. dub 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama A kdepak jsi v zahraničí a co tam? Má po tobě výrazné rysy v obličeji, bude to taky kočka :wink: Mně žádanku nedala ten první screening se prý musí platit a to mi řekli i v nemocnici, ale je mi to fuk asi jako každé mamině :wink: :slight_smile:
14. dub 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 @cerstvamama to ja uz byla u mekace 2x, co jsem tehotna :D hranolku bych sežrala vagon :grinning:
14. dub 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 - když vím, ráda poradím :wink: jo, jo, už to tak vypadá, že budeme mít "dvě jednou ranou" :grinning: Všude se ten screening neplatí, třeba u Apolináře.
@eviss - tak já si taky připravuji 1100, ale jak už jsem tu psala, zkus se zeptat na své zdr. pojišťovně, jestli ti něco nepřispějou. A ty na ten screening jdeš kam? Jo, jestli tě ta uklízecí mánie nepřejde, ráda tě u nás přivítám :wink: :grinning:
@martinkka - jak tak koukám, nejsem s těmi chutěmi vadná :wink: Jenže to mám bohužel naprosto stejné jak ty, taky je mi pak zle :frowning2:
14. dub 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 v Bukurešti, manžel tu teď pracuje
@janakkk Při prvním těhotenství jsem se hranolkám vyhýbala, dávala jsem si místo nich v menu salát. Vůbec jsem to všechno hrozně prožívala. Teď si dávám na co mám chuť a mám trochu výčitky, že to druhý odbývám :slight_smile:
14. dub 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - neměj výčitky, jestli mu k hranolkům pošleš i ten salátek, budete spokojení ty i mimčo :wink:
14. dub 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama neodbýváš, ono si mimi vezme, co potřebuje :slight_smile:

@epicharis snažim se tak moc nehřešit, ale když se občas neudržim a dam si, tak si to pak vyčítam, když je mi zle a řikam si, že mi to za to ani nestálo, ale příště stejně zase neodolam :wink:
14. dub 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinkka - naprosto to chápu, já tedy zatím statečně odolávám, i když.... dnes k obědu mám grilovaná kuřecí křídélka s brambory na slanině s cibulkou :sweat_smile: Uvidíme jak mi bude... Včera jsem si dala taky pořádný oběd a už jsem ani nevečeřela, protože jsem neměla hlad.
14. dub 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis do Gennetu,no hele od 8 a az ted jsem se zastavila :slight_smile:..Jeste vytru a je to komplet, ted jsi jdu neco ukuchtit k jidlu
14. dub 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama Oj :slight_smile: Tak to je krapet z ruky :slight_smile: A kdy se vracíte nebo budeš rodit tam? :astonished:
14. dub 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss Klobouk dolů to bych nedala, stačí mi hodina a je mi zle, takže si musím jít sednout :slight_smile:
14. dub 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss - to máš tedy výdrž, vytřít bych potřebovala taky, naše fenečka začala hárat, tak tu za ní běhám s hadříkem a odklízím alespoň ty kapičky, protože ta mrška nechce kalhotky ani vidět, vždy nám je roztrhá :unamused: Víš, že ani nevím, kde ten Gennet je?
14. dub 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis dneska si vařim zeleninovou polívku a kuřecí rizoto, tak se na to těšim :slight_smile: to snad stráví žaludek v pohodě
14. dub 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych potřebovala uklidit celý barák, ale nějak se k tomu nemůžu dokopat :unamused: jsem poslední dobou hrozně líná něco doma udělat
14. dub 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak mám prohlídku za sebou podle utz jsem 8+6 srdíčko bije a dokonce se mimi začalo posouvat doprostřed dělohy na své místo. V květnu jsem objednaná na screening a jinak asi vše ok. Vycházky mi bohužel nezmění a neomezeně mi nedá, takže mám od 8-12 a od 13 do 18h. ach jo :confounded:
14. dub 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinkka - tak to se ti rozhodně bude trávit lépe než mě :wink: :sweat_smile:
14. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek