• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
@cerstvamama Díky za radu, takže nebudu pít už den předtím ať mám fakt velkou žízeň :grinning:
15. dub 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama Tak já nebudu spěchat s objednáváním :wink: :grinning:
15. dub 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 - mě právě EKG dělal praktik a nic jiného po mě nikdo nechtěl, ale já jsem jinak naprosto zdravá a žádné problémy mě netrápí. Ten cukr dáš, musíš, nic jiného ti nezbývá :wink: Ale žaludek se do té doby umoudří.

@cerstvamama - na ten cukr se chodí kolem 28tt. Dobrá taktika jak to vypít :wink:
15. dub 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpoměla, že pro těhule v Praze, nebo mimopražské, co chtějí rodit v Praze je nutné mít v průkazce razítko porodnice, kterou si dotyčná vybrala. Prostě je nutné se do porodnice zaregistrovat, tuším, že to stále je po ukončeném 14.tt.
15. dub 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis No, na EKG by mě měl taky poslat obvoďák tak uvidíme jdu k němu příští týden :slight_smile: Tak do 28tt to snad už bude lepší :wink:
15. dub 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 - třeba má tvůj obvoďák, stejně jako ten můj, EKG v ordinaci a nikam nebudeš muset. Ale to uvidíš...
15. dub 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 @epicharis Můj gynekolog je v takovém zařízení, kde mají i EKG i tu internu, takže jsem to absolvovala v 1 baráku :slight_smile: Já bych chtěla rodit v Podolí, ale když jsem četla jakým šíleným způsobem probíhají registrace tak nevím... prý se tam stojí fronta od pěti ráno a v sedm, kdy se začíná registrovat, tam propukají opravdický boje.
15. dub 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Ten náš veterinář fakt né :grinning: Je to vesnický doktor, takže mě pošle do nemocnice :slight_smile:
15. dub 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 - :grinning: :grinning: :grinning: Fakt jsi mě s tím veterinářem pobavila.

@cerstvamama - to je přesně to, co mě na Podolí a u Apolináře naprosto znechucuje. Taky jsem četla ty šílenosti, co se tam dějí. Já budu pravděpodobně zase rodit v Motole, je to prostě normální nemocnice, žádný luxus, ale odborníci jsou tam, myslím, výborní, né nadarmo tam stahují nemocná a hodně nedonošená miminka pomalu z celé republiky. Navíc, bůh ví, do kdy to s prďolama vydržíme 3v1, takže tam by o ně bylo super postaráno. Navíc to máme 10min od baráku, kdybych tam náhodou musela ležet ještě před porodem nebo nějakou dobu po něm...
15. dub 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis :grinning: Jako on může léčit každý. Vejde pacientka, od dveří se zeptám co jí je, pak na ní z dálky kouknu a doporučím Ibalgin + odpočívat a hodně pít.... Pohoda :grinning:
15. dub 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 veterinář :grinning:
@epicharis Minule jsem rodila v Podolí a byla jsem tam naprosto spokojená. Jenže to se ještě registrovalo po telefonu, nevím co se za ty tři roky stalo, že to tam teď vypadá takhle. My taky právě bydlíme kousek, cca 10 autem. Pak bych ještě mohla do Krče, ale nemám k nim důvěru. Ještě uvidím, rozhodnout se můžu později, nemám zatím ani průkazku :slight_smile:
15. dub 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 Není to můj bývalý obvoďák? Ale asi ne, ten dával Paralen. Hlavně ať se k němu proboha ten pacoš nepřibližuje, ještě by mohl něco chytit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama Tak to asi studovali spolu :D
15. dub 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Ty jsi studovala v JH na VŠE? Můžu se zeptat, kdy jsi končila? Mně tam studovala sestra a je jí taky 30 :wink:
15. dub 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eviss no jsem na to taky zvědavá
@evol06 já jsem si včera večer taky trochu ublinkla :sunglasses: a musím říct že mě smrdí skoro všechno ale snad se to srovná :wink:
15. dub 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra Je fajn vědět, že v tom nejsem sama, protože jinak mi všichni říkají, že ani nevěděli, že jsou těhu :grinning:
15. dub 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravim vas pri patku :dizzy_face: U nas nic noveho, jen mam blokly zada, asi jak zvedam naseho sviste :unamused: Na test na cukrovku se netesim, uz pri prvnim tehu mi ji zjistili, tak doufam, ze ted ji mit nebudu, nekolikrat do tydne jsem si musela delat glykemicke profily a nikdy jsem pak zvyseny cukr nemela, ani po sladkem, coz bylo hodne divny, pak kontrola po porodu a vse bylo ok..tak uvidime
my jdeme na velky ultrazvuk pristi ctvrtek, tesim se uz na nejakou fotecku :dizzy_face:
15. dub 2011 v 11:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
A mam navrh, nechcete se presunout do soukrome diskuze?? :slight_smile:
15. dub 2011 v 11:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla nestíhám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes jsem byla na kontrole odpovídám 10tt a prcek má 2,83 cm Dostala jsem neschopenku a neomezené vycházky jipíííííí :dizzy_face:
15. dub 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evol06 - naprosto souhlasím, obvoďáci jsou stejně jen úředníci a úeržbáři, a když se to tak vezme, nejen oni. Né, teď samozřejmě přeháním. Já naštěstí narážím na celkem dobré lékaře, ale jestli to není hlavně tím, že jsem zdravá :wink:
@cerstvamama - všechno, co se tu s porodnicemi děje svalují na "babyboom" a to se ještě před 2 až 3 lety registrovalo už ve 12.tt, teď až ve 14.tt :wink: No, na to rozhodnutí moc času není. Když se v Podolí neregistruješ hned první den, který můžeš, máš smůlu. V Krči možná takový nátřesk není, ale rozhodně bych to nepodcenila. Ale co si budem nalhávat, když budeš rodit, musí tě někde vzít :wink: Já právě byla v Motole taky spokojená, dozvěděla jsem se vše, co jsem potřebovala ohledně miminka, navíc nemusí mít člověk své košile, oblečení na mimi, poporodní vložky, plenky pro mimčo - vše je tam erár a naprosto neustále k dispozici. Takže tentokrát opravdu pojedu jen s minimálním zavazadlem, tedy půjde-li vše, tak jak má.
15. dub 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snehulik Ahoj, konečně někdo z Brna, já bydlím kousek od Konečňáku, kdybys chtěla můžeme se někdy sejít :slight_smile: nemám v Brně skoro nikoho těhotnýho, s kým bych mohla probírat svoje aktuální problémy :slight_smile:
15. dub 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vosinka - jo, jo, studovala jsem v JH a promovala jsem, tuším, v roce 2006. Ať tak či tak, ségru určitě podle vidění znám, zas tak moc nás tam nebylo a jestli byla na koleji, nejlépe na Šveckách, tak je to stopro :wink: :grinning: Co studovala za specializaci atd?

@adisek - s těmi zády je to na prd, co? Já teď Anežku moc netahám, páč mám přísný klidový režim, ale už se pomaloučku snažím vrátit do starých kolejí a zvládat veškerou péči o malou. Té cukrovky se tentokrát také bojím víc, už poprvé jsem měla při jednom testu zvýšený cukr, proto mě hnali ještě jednou, ale ten už byl o.k. Navíc cukrovku v těhotenství měla i moje mamča a četla jsem, že při dvojčatej je riziko vzniku těhu cukrovky o něco vyšší. Budu ti tedy přát, aby se ti tentokrát obloukem vyhla :slight_smile:
Co se soukromé diskuze týče, jsem pro, alespoň by nás nemohl hned tak někdo číst a kdyby se chtěl někdo dodatečně přidat, není s tím problém, ne?

@hanka99 - Gratuluji k úspěšné kontrole, neschopence a především neomezeným vycházkám :wink:
15. dub 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adisek Ahoj, a co to jinak znamená ta těhotenská cukrovka? Je to jako normální cukrovka, že máš dietu a tak?
@epicharis Vím, sleduju diskuzi na téma registrace do Podolí tady na MK. Budu tam přesně ve 14+0 a budu doufat, že mě tam nikdo nesejme. Prý tam posílají tatínky, že jsou průbojnější :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Taky mi nevadí se přesunout do soukromé diskuze.
15. dub 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - některé holky při těhotenské cukrovce jen dodržují dietu, jiné skončí na inzulínu. Ale víc ti napíše @adisek, ta má přece jen vlastní zkušenost. Já právě kvůli tomu humbuku tam nechci, nehledě na to, že to máme daleko. Mě prostě naprosto odrazuje a zhnusuje, dělat z těhulí stádo, stojící ve frontě na "popravu". Ještě s tímhle se stresovat, to mi za to nestojí.
15. dub 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky, teda vy jste toho napsaly za jeden den, co jsem tu nebyla :slight_smile: jak se dneska mate? ja porad bez problemu, nemuzu se dockat kontroly u doktorky, byla jsem tam naposledy pred mesicem, takze nemam vubec jistotu, ze je vsechno v poradku....
15. dub 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Tahle hysterie kolem porodnic asi probíhá jen v Praze, ne?Nebo se do porodnic musi bežně registrovat i v jinych mestech? :confounded:
15. dub 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Ty jsi z Brna, viď? Tam je to prý v pohodě. V Praze asi jak kde, na Vinohrady se taky prý neregistruje.
15. dub 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka99 Gratuluju...taky uvazuju, že odejdu z prace, ale děsí mě, že zůstanu uvázaná doma, omezená jen na pár hodin vycházek...snad by mi taky dali neomezené vycházky, jinak to snad vpráci vydržm a zůstanu :slight_smile:
15. dub 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama Děkuju, nerada bych to podcenila..pak budu rodit a oni reknou NENE, smula, nemate registraci :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk - myslím, že je to jen pražská "vymoženost" :wink: :angry:

@cerstvamama - já vím o registracích v Motole, Podolí u Apolináře, nikam jinam jsem se nedívala... pro představu u Apolináře je plno do 2.10. v Podolí mají kapacitu 12 rodiček na den, navíc je tam napsáno OSOBNĚ, tak ti nevím, zda to můžou absolvovat i tatínci, i když jsem to taky četla. Každopádně ti přeji, aby ses do toho Podolí dostala :slight_smile:
15. dub 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek