• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v říjnu/říjňátka 2014

18. března 2015 
Ahoj holky...mam strach se mezi vas uz pridat, ale risknu to :slight_smile: Pozitivni test mam od minule nedele, vubec nevim jaky jsem tyden tehotenstvi...V prosinci jsem potratila v 10 tt..Musela jsem otehotnet behem sestinedeli..V patek jsem objednana k doktoru, mam strach co mi rekne..Ale pevne verim, ze uz me snad zadna pohroma neceka a v rijnu budeme 4 :slight_smile:
5. únor 2014 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smaug Ahoj, mě na nevolnosti nepomáhaly žádný lízátka apod. (jen z pocitu, že bych je měla lízat se mi navalovalo), ale to, že jsem jedla dost často, třeba i každou hodinu a stačil klidně suchej rohlík. Prostě jsem to do sebe přes odpor narvala (pár soust) a byl na chvíli klid. Pomáhalo to všem kámoškám, jen se musíš přemoct a narvat aspoň něco do sebe :wink:
5. únor 2014 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka Dík ,zkusím :slight_smile:
5. únor 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem nově příchozím,@mmanicka moooc držím palečky, ale určitě to bude vše v pořádku. Já dnes na kontrole u doktora podle ms 6+2,udělal mi ultrazvuk a prohmatal dělohu a říkal, že podle uz to vypadá o týden méně (cca 5+2), gestační váček vzorný umístěný správně v děloze, ale srdíčko zatím vidět nebylo, říkal, že je ještě brzy, takže na další kontrolu za dva týdny, že to už by mělo být něco vidět. Normálně prý by mě objednal až za 3týdny, ale vzhledem k tomu, co se mi stalo u předešlého těhotenství, tak prý radši za dva...držím všem palečky, ať nám ta semínka krásně klíčí.
S nevolnostmi neporadím, u prvního jen ranní co vždycky hned přešly, ale spíš bych furt něco jedla, musím se držet, už tak patřím spíše mezi objemnější:slight_smile:
Místo kafe doporučuji Caro, i když prý jedno slabší denně nevadí, pokud člověk byl na kafe před otěhotněním zvyklý. A řešíte už co můžete a nesmíte, že se třeba nemá jíst niva a hermělín, že tam může být listerie, a syrové maso ...(miluju tatarák), se prý také nedoporučuje....a do vířivky, že by člověk taky neměl kvůli infekci, a na masáže v prvním trimestru taky, ne, že by to mohlo způsobit potrat....
@mmanicka dej pak vědět, myslím na tebe.
5. únor 2014 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, je někdo z vás taky na nemocenské?
Denně nachodím se psy kolem deseti kilometrů při procházkách, jinak spíše ležím. Sedět teda dlouho nevydržím , mám potom bolavé břicho. Po IVF je prý těhotenství rizikové, na první ultrazvuk jdu 12.2., tak nevím co mi řekne doktor. Ale je fakt, že 8 hodin sedím v práci, a teď nevydržím sedět ani hodinu :frowning2: Máte to někdo taky tak, že máte problém sedět???

5. únor 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem ted takova nesva, jelikoz krome vetsich prsou a trochu na dotek citlivych bradavek se nejak tehotne necitim.... Asi bych mela byt rada, ale je mi to divne...
Pred tydnem mne pobolivalo bricho a zada a ted uz nic. Hcg pred 3 dny ukazkove... Taky to nekdo tak mate?
5. únor 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem! Také bych se chtěla přidat, i když se bojím, abych to nezakřikla. Před půl rokem 3.srpna mi totiž po x měsících snažení vyšel také pozitivní test, hnedka jsem začala diskutovat na těhotenském fóru (jinde, zde jsem úplně nová), těšila se, plánovala co a jak, a bohužel ani ne za týden jsem potratila, takže to bylo všechno předčasné. A teď v pondělí 3.2. mi konečně vyšly zase //. Včera jsem si dělala ještě digitální ClearBlue a vyšlo mi, že jsem 2-3 týdny od oplodnění, což by odpovídalo, protože ovulaci jsem podle ovutestů měla asi 15.1.

Mám doma školáka a školačku a snad k nám 8.10. či spíše dříve (pokaždé jsem rodila přibližně o týden dřív) přibude miminko. K doktorovi zatím objednaná nejsem, příznaky mám jak kdy, už mi párkrát bylo docela i špatně a vlastně koncem minulého týdne se mi nalívala a bolela prsa, což jsem v předchozích těhotenstvích vůbec nezažila.

Tak všem moc držím palečky a doufám, že sem k vám budu dál chodit diskutovat.
5. únor 2014 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@dazou Ahoj jj já taky 4.řijna :slight_smile: 14.února jdu na ultrazvuk
5. únor 2014 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@noirdame jj já právě nějak teď mohu hermelíny...tak nic už je nejím :slight_smile:
5. únor 2014 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já půjdu k doktorovi asi až tak za 14 dní, dneska jsem teoreticky 5+0...v předchozích těhu jsem k doktorovi vždy letěla až moc brzo, vždy mě strašili, že je to špatný, pokaždý jsem měla mladší těhotenství než by podle MS mělo být a vidět bylo něco až tak v 7.- 8.týdnu
5. únor 2014 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danny617 jo, taky se cítím spíš netěhotně :slight_smile: Občas si říkáim jo, jsme v tom, je mi blbě, sjme doma opraávněně....ale pak mi je pár hodin dobře a hned mě napadá, jestlis e něco nestalo, že nic necítím, a co vlastně dělám na nemocneské :grinning: Tak si na chvíli sednu, což mi nedělá dobře, a hned vím, že se teda v tom břichu něco děje :wink:
6. únor 2014 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vandik83 gratulace, vitej :slight_smile:
6. únor 2014 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak mám za sebou další odběr krve, ultrazvuk a volat si mám ve 12hod. snad to bude ok. bude dlouhé dopoledne!
možná kdyby mě včera sestřička tak nevystresovala, brala bych to jako normální kontrolu a vše by mělo jiný průběh, hlavně co se týká mé psychiky :frowning2:
ale pevně věřím, že ten náš pidimimísek je tam kde má být! :slight_smile: :slight_smile:
6. únor 2014 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmanicka moc držím palečky, aby to dopadlo dobře...nepamatuješ si jakou hodnotu hcg jsi měla včera v tý krvi?
6. únor 2014 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vandik83 ne-e, ta sestra mi to neřekla a mě ani nenapadlo se jí zeptat, stejně by mi to asi nic neřeklo, ještě tomu moc nerozumím :slight_smile:
6. únor 2014 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninjisu ja byla objednanana na 13. :slight_smile: vcera jsem sla neplanovane.
6. únor 2014 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmanicka urcite je to v poradku. mi vcera rikal, nezdeste se, kdyby jsem tam nic nevidel, je to jsete brzy (5+4). takze klidek
6. únor 2014 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmanicka právě podle té hodnoty by se dalo poznat v jakém týdnu přibližně jsi...já to takhle měla v druhém těhotenství, kvůli kojení jsem měla rozhozené cykly, takže ačkoliv jsem měla více než 2 týdny zpoždění, tak na ultrazvuku nebylo nic vidět, na další kontrole za 3 dny nebylo zase vůbec nic vidět, pak mi vzali krev a hodnotu jsem měla teprve 464, byla jsem teprve na začátku, vše bylo asi o 12 dní posunuté. Další odběr za 3 dny 2439 jednotek a za další 4 dny 4727.
6. únor 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vandik83 takze cekas treti?
6. únor 2014 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se teda taky necítím vůbec těhotně, není mi blbě, prsa ani břicho nebolí, všechno v poho.....Co můžu a nemůžu teda vůbec neřeším (pravda u prvního těhu jsem to řešila teď už ne), kávu normálně piju tak jako předtím (což není nijak často), klíďo bych si dala i malý pivo nebo dvojku vína k obědu, ale denně řídím takže to se koná velmi sporadicky. K doktorce se ještě objednávat nebudu, až tak za 3 -4 týdny, aby bylo snad už vidět srdíčko.
6. únor 2014 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou jojo třetí, v předchozích příspěvcích jsem četla, že ty taky, že máš 2 holky.
Já mám kluka (skoro 9) a holku (7).
6. únor 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou
@vandik83 já čekám taky třetí :slight_smile:
6. únor 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vandik83 jjj, dve divozenky 11 a skoro 8 :grinning:
6. únor 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka
@vandik83 a pak ze jsme jedni z mala a blazni :slight_smile:
6. únor 2014 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka to bud rada, ja si to taky rikala jeste v nedeli, jak je to super, ze mi je dobre, akorat prsa mi boleli a od pondeli masakr :frowning2:
6. únor 2014 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou fakt jo? no mě to vždycky začalo kolem 7-8 týdne, tak to mám ještě 3 týdny čas :grinning:
Ad tři děti - já vždycky chtěla tři děti, ale je fakt, že teď v podstatě budu mít pouze 2 (dcera před 4 měsíci zemřela)a to třetí mě ještě čeká. Ale těhotenství, porod a miminkování budu mít už potřetí.
6. únor 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka to mi je moc líto :frowning2:
6. únor 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka to je mi moc lito :frowning2:
6. únor 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@delfilucka to mě moc mrzí, přeju Ti hodně síly
@mat_ova já jsem na neschopence ode dneška, zatím jsem to nějak nezpracovala, ale nevím, co si se sebou celý dny počnu, sice můžu pracovat z domova, v rámci možností, ale ta pracovní morálka doma je mizerná
Neschopenku jsem neplánovala, ale dneska ráno jsem začala krvácet, zrovna v nejblbější den. V práci jsem měla důležitý jednání, který se blbě odvolává, doktorka nemá ordinační den, kolegyně teď v práci moc nebude, takže se se mnou dost počítá... No každopádně jsem ráno furt rozmýšlela, jestli pojedu napřed na pohotovost a pak půjdu na to jednání nebo naopak, ale nakonec jsem přiznala barvu před šéfem, ten mě rovnou poslal k doktorovi a jednání za mě odvolal, ale už to ví skoro každej (a tady u nás se drbe extraliga, takže do oběda to ví úplně každej). No a na pohotovosti mi řekli, že jde o syndrom mizejícího dvojčete, takže mam hematom, ale jedno embryo je v pořádku, odpovídá 6+1 (podle ms jsem 6+4), srdíčko tluče, ale může se stát, že to mizející sebou strhne to zdravý. Takže jsem dostala na vybranou, jestli budu ležet v nemocnici nebo doma, když jsem chvíli koukala nechápavě, tak mi řekl, že o tom, že bych chodila do práce, se se mnou ani bavit nebude. Tak jsem doma, dostala jsem utrogestan, a nestačim se divit. Omlouvám se za zmatenou zprávu (apíš román), ale jsem z toho jelen :confused:
6. únor 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smaug :slight_smile: hlavně lež, miminko je přece nejdůležitější! Já beru utroš po IVF preventivně, až do 12. týdne. Je to opruz :grinning: Jdu na ultrazvuk !až! 12.2, tak snad se dozvím víc, kolik jich tam je, ajk to vypadá, co s nemocneskou...zatím je to taková nervózní nevědomost.
U mě v práci věděli předem, že jdu na umělé, takže ačkoliv v dost nevhodnou dobu, o riziku nemocneské věděli a měli čas se zařídit. Pracovat z domu nemůžu (ze zákona nesmíš z domu dělat stejnou práci (placenou), na kterou máš nemocneksou). Takže to ani já ani zaměstnavatel neriskujeme. A pracovat zadarmo nehodlám :slight_smile:
6. únor 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek