• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v říjnu/říjňátka 2014

18. března 2015 
@evol06 To tě zaměstnává :slight_smile: dítko No příští pátek tam jdu, tak se zeptám. ségra teda byla v tehu na neschopence a kontrola ani jednou :slight_smile: Prý na těhotný nechodí ale mě by to nevadilo. Dopoledne uvařím a tak a odpoledne vycházky atd...
6. únor 2014 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninjisu je to v dolní části § 8 http://www.aperio.cz/poradna/30406
6. únor 2014 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckov půjdu když to půjde, v životě se ještě namakáme. :slight_smile:
6. únor 2014 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninjisu presne:slight_smile: Uzij si to tehuleni, protoze uz nikdy tu moznost mit nebudes:wink: Priste uz se budes muset starat o starsiho prcka:slight_smile:. Doktorce bych rekla, jak to v praci mas a klidne bych pridala, ze jsi malicko spinila tak se bojis. Problem s tim mit urco nebude:wink:
7. únor 2014 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmanicka, tak super to je dobře, za chvíli na UZ uvidíš i jak krásně roste miminko. @ninjisu, vykašli se na to a jdi na lístek, miminko a zdraví je nejdůležitější, a v práci z vlastní zkušenosti vím, že každý je nahraditelný, já chci jít na lístek hned jak mi to doktor doporučí, takže po prvním trimestru po předchozích zkušenostech s naším andělíčkem.
Taky máme doma labradorku, je to náš miláček, vždycky mi zvedne náladu jak mám splín.
7. únor 2014 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninjisu tak tak, já sjme doma třetí týden (po IVF), kotrola zatím žádná. A do práce se neženu. Vycházky a nižší příjem příjemný není, ale v práci celou směnus edím a je tam stres. Takhle si můžu odpočinout, chodit na prohcázky, vrhnout se na věci, na které předtím nebyl čas.....takže si to pak užívej!
7. únor 2014 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky , tak jsem si dnes dělala kontrolní test a opět pozitivni . Nějak tomu nemohu věřit , tak než to budu mít potvrzené v pondělí UTZ od doktora, tak si bude dělat testy :slight_smile:). Snad mi rekne v pondělí , ze je vse o.k. Dnes mi je divne od žaludku .., uz to asi přichází :slight_smile:. Neschopenka při tehu se nebere v potaz při výpočtu mateřské , co? Mate nejaka uz zkušenosti? Alespoň tak jsem to četla na netu.
7. únor 2014 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ninjisu ser na ne, zavidi.
7. únor 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@rollova já jdu až ve středu a pořád zkoumám na netu, jak by to tam vevnitř mělo vypadat :slight_smile: Pokud jsem se to už naučila správně počítat (od OPU) tak v den UTZ budu 6+0 :slight_smile: Dej pak vědět, co bylo vidět! Moc držím palce :slight_smile:
Včera jsem měla poprvé celodenní kocovinu, nechtělo se mi jíst, zvedal se mi žaludek a točila se mi hlava. Dneska je to lepší.
Myslím, že pokud máš neschopenku celou dobu až do mateřské, tak se bere příjem před nemocenskou...
7. únor 2014 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ninjisu v jedne skupine na fb zensky pisou ,ze uz chodi kontroly i na riziko. jenda psala, ze i mela uz trikrat za 4 mesice.
@mat_ova ja v 6+4 mela videt jen zloutkovy vacek a varoval mne, ze nic jeste videt nemusi byt.
@vandik83 ja u obou na zacatku zhubla 10 a 9 kilo a pak to same nabrala. rano jsem se vazila. jim, nezvracim, jim min, to jo. zhubla jsem uz 2,5kila ( za cca tyden a pul) :cry:
7. únor 2014 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou je to prnví ultrazvuk po IVF, takže podle ěm jen takový "pro formu" a pak půjdu ještě na UTZ se srdíčkem....a pak už bych měla být převedená ke svému gynekolovi.
Zatím jsme zhubla "jen" jedno kilo. Když jím furt, je mi líp, takže jím vlastně jen zeleninu a ovoce, abych nepřibírala zbytečně ze sladkého.
7. únor 2014 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mat_ova tak ja muzu jen banan
7. únor 2014 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rollova Nechopenka nema vliv na vypocet materske:wink:
7. únor 2014 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja myslim, ze o moc hur na tom pri pn nebudu. ted beru minimalni mzdu
7. únor 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,tak jsem dnes byla u dr.měla jsem jít až 14.2.,ale v noci jsem měla silné bolení podbříšku tak jsem šla radši dnes.Takže těhotenství potvrzeno.Byl vidět krásný gestační váček ,příště by už mohlo být vidět srdíčko.Objednal mě na Valentýna ,už teď jsem zvědavá.Odebral mi ještě 3 ampulky krve.Jinak bolest je k zvětšující se děloze,prý se hodně prokrvuje.Ptal se mě taky,jestli chci zůstat doma,řekla jsem ,že zatím budu chodit do práce a pak se uvidí. :slight_smile:
7. únor 2014 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@m.r. tak to je super. to si mne uklidnila s tim duvodem bolesti. mne dneska bolest bricha v noci probudila. i sem premyslela, jestli nemam vzbudit manzela a nevyrazit smer pohotovost.
7. únor 2014 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dazou prý to tak u některých bývá.Holky já jsem měla zůstat asi doma.Máme na hotelu rekonstrukci a dnes tu pěkně smrdí nějaký lepidlo.Myslíte ,že to je špatné pro těhotenství? Nebo to mám dnes vydržet.
7. únor 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem si dnes ráno skočila na krev a hned za hodinu jsem měla výsledky. Moje HCG je 2828 IU/l. Dnes bych měla být 5+2 a přesně nějakou takovou hodnotu jsem čekala, takže jsem spokojená.

Podbříšek mě občas také bolí, ale myslím, že to k tomu patří.
7. únor 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou tak to budeš mít pohodáře, v banánech jsou prý látky, co zlepšují náladu. Takže ti bude zle, ale budeš veselá :wink:
@ninjisu to máš dobrý kolegy, být tebou, tak jdu k doktorovi hned a na ně hodim bobek
@delfilucka tak už vím, na jak dlouho to mam, mizející dvojče prý jako riziko nevidí, ale hematom jo a říkala, že minimálně měsíc bych měla mít klidový režim. To budou v práci docela čumět. Skoro přemýšlím, že si to nechám napsat až do konce.
Jinak mi teda manžel řekl, že když to jedno mizí, že příště bude muset udělat tři, tak se mam na co těšit :grinning:
7. únor 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dazou tak to budes mít nárok na porodné , ne?
7. únor 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.r.
@dazou
@vandik83 Ahojky, ted jste mne trochu znervoznily tou bolesti...mne bricho takto bolelo asi jen po tydnu zpozdeni a ted nic...jen vetsi prsa, bradavky bolestive na dotek, po ranu jako kocovina... Na hcg jsem byla v pondelu (5+4) a to bylo 7723, takze ok. Od te doby jdrm nebyla- muim dojizdet do Prahy...furt bojuju s tim, zda t mam zajet jeste jednou :slight_smile: Na gyndu jdu az za tyden, tak doufam, ze bude vse ok...
Dneska na endokrinologii jsem vyfasla zase euthyrox, jako u prvniho tehu.
Vcera jsme byly s kamoskou po dlouhe dobe na konciku Chinaski, 20 let a bomba...uplne jsem se vratila o nejakych 16 let zpet, kdy jsme je zacly poslouchat :grinning:.
7. únor 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smaug pekny, to od manzela potesi. vase prvni? na praci kasli :slight_smile:

pohodar hm, to jsme zvedava :slight_smile:
7. únor 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danny617 proc si dostala prasky? ja chodim na endo taky. zatim bez leku, na kontrolu jdu v utery, to ji to mam teda radsi nahlasit, ze jsem tehu??
7. únor 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoky, tak se prave cpu fazolema z konzervy, jsou palivy, malicko :slight_smile:, tak snad nic nepodelam. ale kdyz ja na ne mela takovou chut :grinning:
7. únor 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou Urcite nahlas, ze jsi tehu... Ja tam byla prave kvuli tomu. Nornalne taky leky neberu, ale v tehu je vetsi zabet na stitnici a ta ma to nestiha, tak musim doplnovat hormony. Je to dulezite pro spravny vyvoj plodu. Budu chodit, co dva mesice na krev a kontroly po cele tehotenstvi.
7. únor 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danny617 diky za info. to mi vubec nenapadlo. ja choidm jen preventivne, jelikoz mamina ma hodne velky problemy a pry jsou dedicne, tak choid i k te same,co ona
7. únor 2014 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou asi jo, jsem pojištěná i na neschopnost :slight_smile:
7. únor 2014 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dazou určitě nahlaš že jsi těhu. Mě doktorka ještě předtím pořád opakovala, že až to zjistím musím jít do 10. týdne na kontrolní odběr.
7. únor 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky dnes v práci goool... Prý až budu chtít jít na neschopenku tak to musím říct s měsíčním předstihem.
Aby našli náhradu a já ji zaučila na mase. Jen jsem řekla že si nevybírám a pokud mě to doporučí, být doma tak budu ze dne na den!!! Jsem pojištěná takže si na neschopence polepším o sedm tisíc a k tomu neprojedu 2 tisíc za autobus, který my teď nedělá dobře. Takže devět :slight_smile:)) Nedovedu si to představit být doma, ale když vezmu že budu v klidu a ještě finančně líp. Tak můžu více utrácet za mimiska. Co vy na to???
7. únor 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@ninjisu No, ja bych vuuubec nevahala!:slight_smile:
7. únor 2014 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek