Porodnice Chomutov a Kadaň. Máte zkušenost?

vrtule83
20. dub 2007

Jsem z Chomutova a nemohu se rozhodnout jestli rodit v Chomutově nebo Kadaňi. Jsem prvorodička a v Chomutově prý nenaučí správně kojit. Jinak nějaké to info o obou mám, ale ne těch přímo od maminek. Snad se někdo najde 🙂

1kaculka
20. dub 2007

Taky jsem z Chomutova a já teda mám vyhlídlou porodnici v Žatci. Rodila tam i moje sestřenka a nemohla si to tam vynachválit. MAjí tam zrovna novou porodnici a skvělý doktory a shodou okolností i moje gyndařka je porodník. Chodila jsem na gyndu u nás na Březenecký k Dostálový, ale nebyla jsem s ní spokojená a moje známé taky radši přešli jinam. Vím o mnoha případech kdy zanedbala péči a pár ženských přišlo o prso a tak podobně. Takže jsem si přes strejdu (primář v Žatci) vyjednala gyndu v Žatci. A jsem 100% spokojená.
Jinak do Chomutovský nemocnice bych šla tak maximálně umřít, ale to je můj názor a nehci tě nijak odrazovat.
Dvě moje známé rodili v Kadani a byli 100% spokojené, útulná nemocnice a skvělý přístup.

elis4
20. dub 2007

Ahoj, jsem z Kadaně a rodila jsem v roce 2003. Byla jsem spokojená, je pravda že s doktory jsem no kontaktu přišla jenom přo vizitě(měla jsem bezproblémový porod za přítomnosti pouze sestřiček, ale setry super, pradily s kojením, malou mi přiložily k prsu okamžitě jak to bylo možné (tak do 15 min, ihned po zašití).

eleanor911
20. dub 2007

já jsem rodila v CV,ale příště jdu do Kadaně 😉 ale myslím si,že nejvíc je to o lidech,třeba PA co jsem měla na noční byla super,ta ráno už byla horší,ale jak přišel manžel,tak už to bylo lepší,doktorka mi jinak přišla docela dobrá,i když si na ní jiný stěžují,že je docela rázná...a v porodnici to samé,některé sestry naprosto super,jednu bych zašlapala do země 😠 i když je trochu chápu,páč porodnice byla tak narvaná,že maminy musely ležet i dole na gyndě 😒

vrtule83
autor
20. dub 2007

No já byla přesvědčená do Kadaně, ale byla jsem na kurzu kde mluvila por.asis. z Chomutova a moc příjemná a vůbec nepřesvědčovala o chomutovský. Tak mě to trochu zvyklalo a je to přece jen blíže.

vrtule83
autor
20. dub 2007

Ještě se zeptám, museli jste chodit na konci těhu na kontroly už přímo do porodnice nebo stačilo na gyndu? Přítel dělá na směny a nevím jestli bych se do Kadaně dostala, já řidičák nemám a busem se mi fakt nechce. Moje doktorka jinak slouží v kadaňský porodnici a ještě jsem se jí neptala.

elis4
20. dub 2007

Já jsem chodila do posledka ke svýmu doktorovi, do porodnice až naostro 🙂

elis4
20. dub 2007

A v Kadani je CaP, odrodila jsem tam.

eleanor911
20. dub 2007

taky jsem nemusela na kontroly do porodnice,jen 2x na velký UTZ 😉

vrtule83 vždyť říkám,je to o lidech 😉 já měla taky jednu příjemnou,druhou už míň...

lilourich
21. dub 2007

Taky jsem rodila v Kadani, a můj názor na to je asi takový: Doktoři všichni super, nesetkala jsem se s někým kdo by nebyl vyložný profík, malej se narodil narychlo nečekaně císařem, a se šitím jsem spokojená na 100% Čtvrtý den jsem skoro nevěděla že mě šily, což asi všechny mamky po císaři říct nemůžou. Ovšem sestry, to je kapitola sama pro sebe. Byly tam ty na který člověk asi nikdy nezapomene - ochotný, milý, uměly nasouchat, ale zároveň ty které by potřebovali dostat pořádně přes pusu. Když pominu péči lékařů, tak můj názor na Kadaň byl při kurzu zcela jiný, než byla pak realita. Byla jsem tam 8 dní, a nikdy více, ovšem jak to vypadá v Chomutovský vím jen z doslechu. Každopádně, už to prostředí se mi tam nelíbí, což vím z jiného vyšetření, ale ne hospitalizace.

vrtule83
autor
23. dub 2007

díky moc za zkušenosti, švagrová rodila 3x v Kadani a moc si to chválila naposledy loni. Takže asi až to přijde tak nastartujeme náš prskolet směr Kadaň 😀

janinac
25. dub 2007

Ahoj. Taky jsem přemýšlela nad porodnicí v Kadani, ale stačil mi tam jeden telefonán a sestřička co mě zjebla na dvě doby a zavěsila mi telefon. Takže mě tam zřejmě vůbec neuvidí. Teď přemýšlím o porodnici v Žatci...nooo už moc času na přemýšlení nemám 🙂 Není tu někdo, kdo tam chce taky rodit a nebo už rodil????

vrtule83
autor
25. dub 2007

janinac: slyšela jsem, že teď je porodnice v Žatci super. Ségry kamarádka tam loni rodila. Ale pro mě je to už trochu z ruky 😒
Tak s tim telefonátem do Kadaně jsi mě překvapila, všichni si tam personál chválí, ale nějaká výjimka se najde všude že.

lilourich
7. kvě 2007

vrtule 83, v Kadani to není o vyjímce, ale tak o polovině personálu, tedy sester, a to i dětských. Sama jsem začila šokující věc 😕, když jsem se v noci po císaři doplazila se podívat na malího, že jsme ještě s jednou na pokoji měli pocit že tam brečí ( neměli jsme ještě děti u sebe, ale hlídala je sestra). Byl to opravdu on, kdo tam brečel, a když jsem ho zvedla z podložky, na monitor dechu, který začal okamžitě řvát, a já ho neuměla vypnout, tak jsem marně čekala, že se nějaká sestra objeví. Prostě na celým oddělení nebyla jediná sestra ani dětská ne 😠 prostě nikdo. Chvíli jsem ho nosila, a pak si ho vzala k sobě na pokoj. Kamarádka mi ho hlídala a já jí šla shánět, nechápala jsem jak je možný že to tam ječí a nikdo nepřijde. Co kdyby nějaký miminko přestalo dýchat, tak mu nikdo nepomuže, k čemu to tam pak mají??? Našla jsem jí až po půl hodině, s tím že byly u porodu a že tu je vždy jedna normální a jedna dětská sestra. Druhý den jsem se docela šokovaný ptaly jedný milejší sestry, jak to je vůbec možný, a ona nám odpověděla toto: My to víme, že to je špatný, když se rodí, že tu nikdo neni, už jsme to i říkali víš, ale nikoho to nezajímá, asi čekají, až tu nějaký miminko UMŘE!!! Takže kdo chce riskovat, že bude po císaři a nebude se moct o miminko starat a chce ho nechat umřít nechť jde rodit do Kadaně 😖

lucianka
7. kvě 2007

Holky, je to případ od případu... třeba vloni umřely v Chomutovské nemocnici 2 ženský hned po porodu. U té jedné to bylo zrovna ze zavinění lékařů. ☹ Prostě stát se může cokoliv kdekoliv.
Lilourich, to mě vážně překvapuje Tvoje negativní zkušenost - já zatím slyšela většinou jen chválu. Ale jak píšu - je to případ od případu, nejde to globalizovat.
Já budu zřejmě rodit v Kadani, mám to 10 minut pěšky. 😉

lilourich
7. kvě 2007

lucianka, no do té doby než jsem tam byla, jsem taky slyšela jen chválu 😅 ale od tý doby, co jsem stála s malím v náručí nad ječící postýlkou a nikde nikdo a představila si, že by přestal dýchat, a nikdo nebyl na blízku, si už nic dobrého nemyslím. Víš, to že někomu nějaká sestra nesedne, a nebo že to je prostě špítál, to chápu, ale že tam takhle denně a hlavně v noci někdo riskuje životy miminek, tak to mi teda dost vadí. Když si vemeš, že se teď rodí docela dost miminek, tak tahle situace tam je docela často. Když máš miminko u sebe na pokoji, tak je to jiný. Ale když se ti tam někdo o něj stará, že do něj stříkačkou nalijou sunar, pak ho jako na běžícím pásu přebalí, dítě nemá po narození mámino pohlazení, nikoho nezajímá, že se bojí, pláče a tak, a ještě tohle k tomu 😠 tak je mi z toho nanic. Navíc když se o tomhle problému ví, a nikdo s tím nic nedělá. A nejde jen o ten monitor dechu, tobě budou říkat, jak se nemáš od kojence nikam vzdalovat, mít ho na očích a tak, a v porodnici u čerstvě narozených miminek nikdo není - nevím, ale je to smutný! 😢

lucianka
7. kvě 2007

Jo, to určitě je ☹
Moc mě mrzí, že máš takovouhle zkušenost.... 😒

janinac
18. kvě 2007

Ahoj holky,

tak jsem ráda, že o Kadani taky slyšel ještě někdo jinej něco špatného. Teda lilourich, takovou ososbní zkušenost bych mít nechtěla 😠
Já jsem 7.5. rodila v Žatci a musím všem poslat velikou pochvalu, protože tak skvělej personál jsem nečekala ani ve snu. Každou chvilku přišla na pokoj sestřička a ptala se jestli něco nepotřebujeme. Radili nám s kojením...se cvičením...no prostě fakt skvělej přístup.
Je pravda, že v Žatci je hodně malá porodnice, ale zase je to tam takový rodinný. Moc se tam o maminy a miminka starají...takže Žateckou porodnici můžu jenom doporučit 🙂

lilourich
18. kvě 2007

janinac, druhý mimnko neplánujeme, ale kdyby se stalo, určitě si nechám a do Kadaně teda už určitě nepujdu. Nehodlám riskovat, že pujdu podruhý na císaře, a někdo mi tam bude hazardovat z životem mojeho drobečka - musela bych si to pak vyčítat, že jsem o tomhle věděla a šla jsem tam znova. Takže jsem ráda že chválíš Žatec, taky si myslím že ty menší porodnice jsou víc rodinný...........šla bych tam 😉

janinac
18. kvě 2007

lilourich v Kadani rodila moje kamarádka...je to asi 5 dní. Porod jí vyvolávali tak, že jí jeden den dali nějakou tabletku, která nezabrala. Druhý den jí dali injekci nebo kapačku teď nevím...asi ten ocxitoxin (nebo jak se to píše) a to jí zabralo a měla bolesti hned po dvou minutách a primář jí umožnil císaře až druhý den v sedm večer...byla prý vevnitř tak hrozně potrhaná, že jí museli sterilizovat.
Myslím, že to jestli chceš mít druhý hodně ovlivnuje i ten porod. Já jsem porodila v poho a druhý rozhodně chci. Ale pokud bych měla nějaký trauma z porodu, tak mě do druhého nikdo nedostane.
Tak Davídkovi posíláme pusinku, že jste to tak "dobře" zvládli....mám úplně husinu, jak si čtu, co jsi si vytrpěla
😠

lilourich
18. kvě 2007

janinac to s tou tvojí kamarádkou mě utvrdilo v tom, že tam už opravdu nikdy. Naštěstí já trauma z porodu nemám, protože malímu při poslíčcích v ordinaci klesal hodně tep, takže jsem musela do nemocnice a tam mi taky dali ten oxicitlin, aby viděli, jestli ty porodní bolesti zvládne - a nezvládl. Jen mi začalo tvrdnout břicho a už měl malej tep jen 50, takže začali lítat a už jsem byla na sále. Takže jsem jen ráno šla na nějaký test a za 2 hodiny už jsem byla po 😉 naštěstí. Jsem ráda že jsem tam nemusela takhle trpět, jsem se toho dost bála - ono totiž jak mi ta hnusná sestra dala tu kanilu s tím oxicitlinem, tak mi ještě tak škodolibě řekla: Táááák a teď vyvoláme nějaký pěkný porodní bolesti 😝 naštěstí jsem tam trpět nemusela. Ale i tak těch 8 dní po císaři tam byl hnus ☹ Pusinku Davídkovi předám 😉

vrtule83
autor
15. čer 2007

Ahojky, tak já minulý týden rodila v Kadani. U porodu se mi vystřídali 3 služby a všichni byli moc příjemní, tedy jedna PA byla taková trošku ráznější, ale bylo vidět že má spoustu zkušeností. Na šestinedělí všichni moc milí. Obě oddělení příjemně zařízené, ale ta strava no nic moc. Obědy občas dobré, jinak jsem mívala i hlad. Malou jsem dostala k sobě na pokoj hned jak jsem chtěla, trochu se mi motala kebule tak až za pár hodinek. Prostě podle toho jak jsem se na to cítila. Tuto porodnici doporučuji, bohužel mají často narváno tak jsem se nedostala na nadstandard kterých tu je 7, ale pak jsem byla raději. Jsme se na pokoji sešli skvělá partička.

lucianka
21. čer 2007

Vrtule, jsem rada, ze aspon nekdo ma tady dobrou zkusenost s kadanskou porodnici. Diky 😉

luciana23
4. srp 2007

ahojky chtela jsem se zeptat, nevite nekdo jestli se plati za epidaral v Kadani dekuju 🙂

janac
17. srp 2007

Jenom bych rada sdelila, ze Kadanskou nemocnici sice doporucují jako baby friendly hospital, ale faktem je, ze kdyz se neco miminku stane a je potreba ho dat na novorozeneckou jipku,tak ho vezou az do Mostu...nebot v Kadani nejsou na komplikovane porody a komplikace miminka po porodu staveni....

sonije
19. zář 2007

Ahojky, jen jsem chtěla přihodit zkušenost z chomutovské porodnice. Přenášela jsem, takže jsem tam ležela skoro týden. Doktor byl fajn, ale některé sestry byly fakt příšerný.. Jedna třeba ani nezaklepala a klidně v 10 večer vtrhla do pokoje, že jsme se lekly.. Ale to bylo ještě v pohodě. Porod by byl i fajn, kdyby mě nenutili zůstat v největších vedrech s kontrakcemi po pěti minutách na pokoji, kde začínalo být pořádný vedro.. Byla zrovna ta největší vedra, takže už v 9 ráno tam bylo nedýchatelno.. Navíc jsem neustále sestru musela upozorňovat, že ze mě něco vytéká, ale říkala mi, že jsou to hleny.. Kolem té deváté už jsem ji šla vyloženě uprosit, aby mě vzala do hekárny, kde je klimatizace. Doslova mi řekla, vy mi tu hekáte, ale připravte se na to, že to bude ještě horší! Což opravdu vyplašenou prvorodičku "povzbudí". No pak teda udělala nějaký test a zjistila, že mi opravdu odtéká plodová voda! No a na tu hekárnu mě vzala pěšky ze schodů 3 a půl patra.. Navíc to bylo pondělí a nemusím popisovat, kolik lidí tam ráno bývá a jak všichni samozřejmě čuměli.. Porodní sál a porod proběhl v klídku ( na to, ž emi říkali, že se neotvírám a můžu tam být dlouho, jsem po pěti hodinách porodila).. No ale ještě odpoledne měla ta samá sestra službu (bohužel jsem se nezeptala na jméno), šíleně mě začal bolet spodek, tak v domění, že jsou to stehy, jsem to šla sprchovat. Kolegyně z pokoje to šla říct sestře, aby mi dala něco na bolest, ale ta jen na mě houkla do sprchy, že nic nedostanu a mám to sprchovat.. Když jsem koukla dolů, zjistila sem, že mám dole bouli jak tenisák, ale už jsem se opravdu bála sestru zavolat, aby mi zas neřekla, že je to normální. Po hodině obrovských bolestí (byla jsem ještě vyčerpaná po porodu a celou noc jsme nespala, takže se to podle mě ještě stupňovalo), kdy jsem se snažila to zaspat, ale prostě usnout nešlo, se naštěstí sestry střídaly a přišla sestra, která nás měla na předporodním kurzu, podívala se mi na to, zavolala doktora a ještě ten večer jsem šla pod narkózu a vypuštění hematomu.. Jo a dostala jsem i injekci na bolest a led.. Druhý den přišl jiná sestra a skoro mě seřvala, že nemám jen ležet, že mám po porodu taky chodit. Hodinu na to se vrátila, že nevěděla, že jsem po narkóze a měla bych teda ležet! No a ještě perlička, ta samá sestra, co i tak znepříjemnila porod se jedné z mamin ptala, jestli náhodou nefetuje, že jí přijde nějaká divná a že si ji pohlídá (přitom ona měla jen problém s bolestivým kojením a nevyspáním a všechno holt těžko zvládala). Takže abych to shrnula.. Porod bych měla o mnoho hezčí, nebýt jedné sestry.. Ještě teď 2 měsíce po porodu to ve mě ležía jsem rozhodnutá tu už nerodit.. Bohužel porodnice je skvělá, ale většinou to bývá hlavně o lidech a v těch jsem se v téhle porodnici zklamala.. Možná i právě tato zkušenost přispěla k tomu, že jsem 10 den poporodu přišla o mlíčko..

eleanor911
19. zář 2007

Sonije je mi líto,co sis tam prožila 😒 byla jsem na tom podobně,asi jsme vyfásli stejnou "hodnou" sestřičku 😀 😝 ale musím říct,že tam byly i perfektní sestry co se na tu práci fakt hodily a bile milé a obětavé 😵 takže je to hlavně o lidech...

Lucí ty si dojdeš do porodnice pěšky ne? 😀 už se těším až nám dáš zprávičku 😵

fredanek
20. zář 2007

Ahoj Soni,hned jsem tě poznala 😀 Mě do Chomutova nikdo nedostane,stačí mi jak jsou doktoři příjemní u ultrazvuku. 😒 Takže už se těším do Kadaně 🙂

vrtule83
autor
20. zář 2007

Holky jsem moc ráda že jsem rodila v Kadani, Chomutov nikdy. A v Kadani za epidurál chtějí 2000. Pokud ho nenaordinuje lékař.

niksi
21. zář 2007

Ahoj vrtule83, jsem z Mostu a jsem prvorodička. S manželem hodně přemýšlíme o Kadani a jak jsem tady četla v diskusi tak máš už dobrou zkušenost s touto porodnicí. Můžeš jí teda doporučit??? Mám z toho docela strach. Tady v Mostě rodit nechci, ale to se mi asi nikdo nemůže divit. Chtěla jsem se jen zeptat jak to tam chodí, když jsem z Mostu tak jestli si tam musim zamluvit místo atd. Dík moc za info 🙂

barnovi
21. zář 2007

ahoj holky,tak ja jsem 5 tydnu lezela v Chomutovske nemocnici na gynekologii kvuli hrozicimu predcasnemu porodu a pak jsem tam i rodila,byla jsem maximalne spokojena se sestrama i doktorama jak na gynde,na sale,i na porodnici. S kojenim jsem mela problem,mleko se udelalo az ctvrty den a strasne me bolely prsa,diky sestrickam,ktere me naucily uzasnou masaz prsu se mleko zpustilo a prsa uz nebolela 🙂 vsichni byly strasne pozorni. Ja opravdu Chomutov doporucuju a tesim se na dalsi rozeni.

jinak to ,ze 2 pacientky v Chomutove po porodu zemzely,bylo hrozne nestesti,za ktere muze jen osud,v zadnem pripade lekari. Vim to proto,ze moje mamka pracuje v nemocnici a dokonce jedna z tech rodicek byla jeji kolegine.

mejte se krasne. Pa Radka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru