Porodnice v Brně, kam jít rodit? Prosím poraďte

anezkanovakova
21. říj 2015

mám už jasné že budu rodit ve fakultce v brne.. mam to spíš nařízené kuli bezpečnosti mimi.. aby u toho byl i hemaotlog..ale to je jiná.. vím že fakultka je v bohunicích ale vim že tam patří i obilní trh.. .. jevím jestli jsem to dobře napsala.. ale kam jit rodit radši.. kde ste blyi spokojenejší.... v bohunicích a nebo na obilňáku.... popř ještě kde jinde v brně.. dekuji 😉

partyzanka91
21. říj 2015

@anezkanovakova: ahoj, nejsem z Brna ale mám tam kámošku a ta letos v Brně porodila holčičku (duben) a bylo to v menší a klidnější porodnici U milosrdných bratří. Porod měla velmi rychlej, přivezli jí tam rodiče autem z bolestma, akorád stihli přípravu a do půl hodiny byla malá venku, ani partner jí tam nestihl dojet. Kámoška mi popisovala že jí tam nechali samotnou na pokoji kde jí praskla voda a říkali že je to v poho že to ještě potrvá. Jenže to postupovalo rychle a bála se že to bude muset odrodit sama. Dovolat se nemohla, naštěstí pak prý PA dorazila, ale musely to bejt nervy.

anezkanovakova
autor
22. říj 2015

@partyzanka91 hm já už rodila klučíka v kyjove.. ale má hemofilii a tak hematologové chtej u toho dalšího porodu být.. tak musím do brna a si pod fakultkou.. tak uvidím.. chjo ....

smallinka
23. říj 2015

No v Bohunicích jsou sice prý nejlepší co se týká odbornosti ale co se týká péče o dítě, moc se s tebou nepářou. Ohledně kojení a spousty dalších věcí ti moc nevysvětlí, spíš se snaží, aby si co nejdříve jela domů. Na Obilňáku mají zase záchody na chodbě 😒 Rodila jsem u Milosrdných bratří a spokojenost, péče výborná, odborníků habaděj 🙂 domácí prostředí. Já tam ležela 12 dní a byla jsem ráda, že ve 3. patře je kantýna s balkónem venku s výhledem na celé Brno - to mi dělalo moc dobře...psychicky. Vyjít si ven a vidět něco jiného než jen nemocnicni.....Rodila jsem dvojčátka a do Bohunic bych nešla kvůli chladnému přístupu, jako na běžícím pásu.....Podle mě je celkem jedno, kde v Brně rodíš ono už samotné Brno je velké a všude jsou to kvalitní porodnice s maximální péčí. A každý ti řekne, že byl spokojenej tam či tam...je to hodně o lidech, jaká je tam zrovna doktorka nebo sestra. Ale každopádně obecně platí o těch nemocnicích to co jsem napsala. U Miloušů dělali letos v létě rekonstrukci patra šestinedělí - přidávali pokoje, protože je o porodnici velký zájem.

tsasenka
23. říj 2015

Já rodila na Obilňáku a naprosto spokojená. V podstatě jsem si byla na svém pokojíčku, kde byla sprcha a záchod jen pro mě. Měla jsem svou asistentku a doktorku a ty se o mě staraly. Kromě pak vizity tam nikdo jiný nebyl, měla jsem klid a soukromí. 6 nedělí sice není to nejlepší, ale mně to stačilo, sestřičky pomáhaly s kojením. Byla jsem fakt spokojená. V červnu se tam chystám zase 😉

jipe
23. říj 2015

Já byla taky spokojená na Obilnáku, ty záchody na chodbě na šestinedělí se dají přežít, stejně jako trochu oprýskané postele a postýlky, porodní box je nový, moderní.. Obilnák je lépe zařízený na péči o miminko, když jsou komplikace, Bohunice zase prý jsou lepší, když má komplikace maminka.

lenkasubrtova
23. říj 2015

Já mám dvě děti, a zkušenost s oběma porodnicema. Radím Obilňák. Vybavení sice staré a jak píší ostatní koupelna na chodbě, ale přístup je k nezaplacení. V Bohunicích se musí natrefit na dobře naladěnou směnu a i tak nevěnují takovou péči jako na Obilňáku. Na Obilňáku se vším ochotně pomůžou, všechno vysvětlí, ukážou . V Bohunicích vám dají letáček aby jste si to přečetli 😀 Ale jako druhorodičce mi to nevadilo, už jsem věděla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru