Praha 15 - Petrovice, Hostivař

Ahojky, neni tu nejaka maminka nebo tehulka z Petrovic a okoli? :-N
ja bydlim primo v petrovicich a za mesic na vanoce porodim holcicku tak ze bych mela s kym kocarkovat...... pripadne skocit na kaficko 🙂
hypoautor
30. lis 2009
nikdo? skoda 😞
hypoautor
14. pro 2009
tak ja asi budu trpet samomluvou 🙂 ale nejak se mi blizi termin porodu tak jsem trochu nervozni 🙂
hypoautor
23. led 2010
tak uz je ze me maminka....... bohuzel diky pocasi jeste nekocarkujem ale uz se tesime na teplicko..... neni tu nekdo kdo by se pridal ????
hypoautor
7. dub 2010
koukam narvano 🙂
misahe
10. srp 2011
Ahojky, sice je to už dost stará diskuze, ale třeba to ještě platí 🙂. Já se budu do Petrovic stěhovat někdy koncem roku a mimčo bude na jaře. Docela by se mi hodila zkušená maminka, která by mi řekla, kde je dobrý dětský doktor a nejlepší trasa na kočárek 🙂
svija
7. únor 2012
@hypo - asi už je to pasé, ale my jsme z Hostivaře a taky půjdu na MD s druhým dítětem 🙂 .
hypoautor
7. únor 2012
@misahe ahojky, tak tipu v petrovicich a mecholupech mam plno 🙂 kdyz se budes chtit poptat dej vedet 🙂
@svija a jak zatim zvladas tehu, u me dost masakr diky amalce ktera mi v poledne nespi, me je zle a jsem utahana a ditko to ne a ne pochopit 🙂
svija
7. únor 2012
@hypo - jsem na tom stejně, taky mi už přes den nespí :-| . Špatně mi naštěstí není, ale bývám dost unavená. Naštěstí mám Martínka dvakrát týdně ve školce (u manžela mají firemní), tak alespoň něco.
majdakotkova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misahe
8. únor 2012
@hypo Koukám, že se diskuze malinko rozeběhla 🙂. Já jsem od pondělí na MD, tak přípravy na mimi finišují 🙂. Začínám z toho být trochu nervózní. Chtěla jsem se Tě zeptat k jakému dětskému doktorovi chodíš a jak jsi s ním spokojená. A taky by ě zajímalo jestli se dá dojít z Petrovic na Háje s kočárkem (respektive jaká cesta je nejlepší 🙂). Přeji Ti, aby Ti bylo brzy zase dobře.
mates22
8. únor 2012
@misahe sice už tam nebydlím, ale když byla malá miminko, chodila jsem na háje pěšky s kočárkem z měcholup, přes lesopark, kolem přehrady a byla to hezká dlouhá procházka 🙂
misahe
8. únor 2012
mates22 děkujuvza tip. A na jak dlouho to byla prochajda? A kde se pak na těch Hájích vyšlo? Někde u konečné autobusu?
hypoautor
8. únor 2012
no holky prochazka z mecholup na prehradu (popripade pak nekam k metru) lesoparkem je opravdu na dlouho 🙂 my tam chodili v lete kdyz byla amalka mimi a je to 4 km (zmereno na tachometru na kole) k prehrade tam je kousek restaurace kam jsme chodili na jidlo k metru na haje je to minimalne dalsi 2km 🙂
jinak z petrovic kocarkem bych na haje asi nesla.... musis po te hlavni a to je na houby 🙂 autobusem jsi tam za 5 min 🙂
hypoautor
8. únor 2012
@misahe my chodime k dr. Pokornymu na polikliniku Pterovice.. jsou tam 3 detsky dve zensky a on, me vyhovuje nevadi mi, nemeli jsme nikdy zadny velky zdravotni problem takze vse vzdy probiha ok
hypoautor
8. únor 2012
@svija ja davam amalku do skolicky jednou tydne jen na dopo, tady do soukrome pakuz to moc leze do penez 🙂 aspon chvilka klid.....
mates22
8. únor 2012
@misahe no opravdu na dlouho, jakože prostě odpolední procházka, se zastávkou na kojení, zpátky jsem už jezdila busem. A na Hájích vždycky jsem vyšla zedola mezi těma barákama, jakoby jak je hřiště na házenou, ale o pár ulic dál 🙂, takže blíž to pak bylo ne na konečnou, ale na tu další zastávku 271 a 154..... pokud teda ještě ty autobusy jezdí jak jezdili, je to už 5 let dozadu 🙂
misahe
8. únor 2012
@hypo já jsem právě na netu o něm nečetla moc dobré komentáře, tak jsem si vybrala doktorku na poliklinice....tak uvidím jaká bude, po telefonu zněla moc mile 🙂
hypoautor
8. únor 2012
@misahe no po pravde tyhle dikuze o jakemkoli lekari jsou na houby.... me dr. sedi, nic nezanedbal, vzdy vse vyvetlil, na otazky odpovidal a to jich nechylo malo.... takze ja jsem spokojena... samozrejme nemuze sedet vsem, ja zas slysela spatnby zpravy na melicharovou.. to je proste o lidech 🙂
svija
8. únor 2012
@hypo - no ale jedno dopoledne v týdnu je příjemné mít chvíli klid 🙂 . Já si právě říkám, kde jsem udělala výchovnou chybu, nespí mi, sám si absolutně nevyhraje, pořád vyžaduje pozornost, no doufám, že to druhé bude samostatnější 🙂 . Teď zrovna řešíme přihlášky do školky, jsem zvědavá jestli mi ho vezmou, když pak budu na mateřské s druhým.
hypoautor
8. únor 2012
@svija tak ver ze ja premyslim o tom samem, amalka je desnej panovacnej despota.... doufam ze je to jen obdobi vzdoru nebo neceho podobneho a ne povahou jinak me odvazeji do blazince....
taky resime skolky a je mi jasne ze amalku nikde nevemou protoze se narodila v lednu tak je v poradniku kdesi hluboko dole,i kdyby nevedeli ze jsem tehotna
svija
8. únor 2012
@hypo - a kam budete dávat přihlášku? My do Horolezecký, to je v Hostivaři na sídlišti a pak na Trhanovské náměstí, to je skoro až u Interspaaru. Podle nových kritérií přijímání dětí, která platí letos nově, nesledují jestli je matka na RD nebo jde do práce, mělo by to být jedno. Ale i tak pro jistotu nahodím volnou mikinu a budu doufat, že si břicha nikdo nevšimne 😃 .
svija
8. únor 2012
@svija - a koukala jsem na tvoje alba, jestli vás podle fotky třeba neznám. Neznám, ale zaujalo mě, že je A. narozená po vyvolávačce 11 dní po TP. Tak u nás 10 dní po TP bez vyvolávačky, ale samozřejmě, že už jsem byla objednaná na další den na příjem 🙂 .
hypoautor
8. únor 2012
@svija my do parmsky.. je to v hornich mecholupech.... mame tu celkem 6 skolek ale pri sondovani mi vetsina napsala ze to ani nemam zkouset 😞 ze berou 3 lete deti ze maji narvano
hypoautor
8. únor 2012
@svija ja jsem 10 den nastupovala druhy den se narodila, vlastne presne 24 hodin po vyvolavaci tablete...
svija
8. únor 2012
@hypo - a kam se chystáš do porodnice? Já zase do Krče, jako poprvé...
hypoautor
8. únor 2012
@svija ja rodila v podoli tak jsem registrovana zase tam 🙂 kdyz uz to tam tak znam 🙂
misahe
9. únor 2012
@hypo V tom máš naprostou pravdu. Co člověk to názor.
misahe
9. únor 2012
@hypo Psala jsi tu, že se chystáš do Podolí 🙂 Taky tam půjdu. Chtěla jsem se Tě zeptat jak je to s dotazníkem na jméno dítěte a oddacím listem. Opravdu se musí dávat na matriku už tři týdny dopředu? A navíš jestli stačí obyčejná kopie oddacího listu, nebo musí být ověřená?
hypoautor
9. únor 2012
@misahe clovece to jsi me dostala, jestli se nic nezmenilo tak ja urcite nic na matriku nenesla, naopak jsem k porodu sla s tema papirama dotaznikem a uz ani nevim co tam bylo... odevzdavala jsem to pak urcite az v podoli... kdyz pak jsi na pokoji sestinedeli tak tam prijde pani vse ti vrati (doklady) a rekne kdy si dojit pro rodny list... manza mezi tim musel akorad nahlasit narozeni na zdravotni pojistovnu... vim ze byli zmatky s rodnym cislem ditete, jsme ho jeste nemeli protoze matrice vse trva a tak jsme ani nemohli dite zaregistrovat u pojistovny i kdyz to mas udelat snad do tri dnu.... jako na to se uz asi nehraje 🙂
misahe
10. únor 2012
@hypo Právě to mě taky zarazilo. Rodný list dítěte ti dají na úřadě myslím do 14ti dnů, ale na pojišťovnu se musí dítě nahlásit do 8 dnů.... a právě musí už mít rodné číslo....mají to nějaké nevychytané, ale to není nic neobvyklého 😉.

Začni psát odpověď...

Odešli