Praha 7

Ahoj maminky,
jsem v 16 tt a rada bych se seznamila s někym z Vás. Jelikož je to moje první těhotenství, mam jak obavy tak jsem i plna nadseni, o které se v podstate nemam s kym podelit. Pokud budete chtit ozvete se.

Hezký den
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
děkujeme Madlenko 🙂 jo,on jednoho dne zjistil,že může stát a ne sedět 🙂 položím ho do postýlky za chvíli tam stojí a kouká na mě a kolem 😃 neboj,Magdalenka to vše dožene,protože je to šikovná holka!!!! ona zase umí kásně usnout sama a to sa nám teda nedaří 😞
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
jo,tak to není daleko.Já jsem kočárek kupovala přes internet,protože tam byl nejlevnější a přivezli mi ho domů.Jenom originál příslušenství ke kočárku Jané jsem kupovala na chodově,kde je prodejna a tam musím.Počkám na manžela a pojedeme tam někdy společně a podívám se i do práce za holkami,kde jsem dělala 🙂
taky jsem chtěla dnes skočit na nákup,tak až zítra 😃
madlena
6. kvě 2010
To je pravda. Ono to asi bude i tim, že ona je dost drobná´, 7 kilo ještě asi mít nebude. Ale jinak je dost čilá, asi to lezení prostě ještě nepotřebude. Koukala jsem i na vaše starší fotky a ty jsi pracovala v nějakym obchodě s dětskýma věcma nebo tak něco. Koukala jsem na tu fotku od tebe z práce
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
jé,to je drobeček 🙂 jo,jo,dělala jsem na chodově v Mothercare 🙂 takže většinu oblečení máme ode mě z práce,samozřejmě z výprodeje 😃 Davídka tam právě drží moje skvělá kolegyně.
madlena
6. kvě 2010
Jé, tak to jsi měla dobrý, výbavičku jsi měla přímo pod nosem. I když ty ceny tam jsou na můj vkus fakt dost vysoký. Ale z výprodeje taky máme pár kousků.🙂
lucie777
6. kvě 2010
Kveti, tos neměla žádnou zaměstnaneckou slevu? Já dělala chvíli v Pietro Filipi a tam sme měli 40%, ale jen na omezený množství..

Madlen, to je ale drobeček, kolik měří? 🙂 Ona se najednou zvedne a půjde, to neboj..

Kočár máme taky Jané, jednou už byl manžel na Chodově s rozbitým kolečkem..ani nevím, kde to tam ale je..
paulie
6. kvě 2010
Luci, já jsem v Pze teprve třetí rok a teprve teď v posledním roce začínám prozkoumávat okolí 🙂 Takže mám momentálně prochozené „území“ od Argentinské po Libeňský most 🙂 Martin moc kočárek rád nemá, zvyká si na něj v podstatě až teď, jinak byl jen na spaní 🙂

Květi, procházka v dešti nebyla opravdu moc dobrá 🙂 A chlapečka máš úžasně šikovného … já jsem ráda, že mi Martin začal aspoň s plazením 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
dělám tam už šest let,takže za tú dobu jsem si udělala výbavičku a právě jsme toho měli hoooodně na chlapečka,takže jsem dokoupila jenom pár drobností. ale když máme výprodej,tak to je paráda,to nakupujeme a nakupujeme 😃 to se nedá nekoupit si to 🙂 když jsem tam byla na poslední výprodej(konec výprodeje) tam jsme tam nechali tisícovku 😉 byli tam věcičky za stovku a holky mi tam i něco odložili,takže skvělý nákup 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
Luci,slevu mám 30% ale výprodeje jsou mnohem lepší než zaměstnanecká sleva
paulie děkujeme
paulie
6. kvě 2010
Květi, no není zač 🙂
madlena
6. kvě 2010
Majda měla v 6 měsících 68 cm, což je uplně normální. Jen s tou váhou bojujeme.I když teď už kyne dobře, problém byl první asi 3 měsíce, kdy nám nešlo kojení a ona přibrala třeba 40 g za týden. :-| Taky proto jsme chodili každý týden na převážení k Dr. Chuděra byla jak kuřátko, uplně jí lezly žebra až jsem se docela bála. Ale má to i výhodu, protože jak je lehká, tak se jí dobře hejbe. Jen prostě ještě podle ní není potřeba se začít plazit. 😃
madlena
6. kvě 2010
Paulie, to když to znáš k Libeňskému mostu, tak ho stačí jenom přejít a jsi u nás. Bydlíme kousek od Palmovky 🙂
paulie
6. kvě 2010
Madlenko, Martin se začal plazit okolo Velikonoc, takže před měsícem ... a to je nemotorný chlapeček 🙂 Třeba bude malá rovnou běhat 😃
Na Palmovce znám tu zastávku a výlez z metra, protože velmi blízko bydlí moje kolegyńka z práce 🙂
madlena
6. kvě 2010
To my máma říká taky, sígra i teta nelezli a v 8 měsících rovnou začli chodit. Ale když vidim Majdiny nohy, tak ty by jí zatim neunesly ani omylem. Dneska teda už párkrát podsunula nožičky a zvedla zadet, ale tak trochu při tom ryla držtičkou v zemi, takže ztratila rovnováhu a přepadla. Ještě to bude muset pilovat 😃
My bydlíme jednu stanici tramvají od Palmovky směrem od řeky. Za vysokym železníčním mostem, jestli víš. By jste klidně při vašich procházkách mohli zavítat až k nám
paulie
6. kvě 2010
Madlenko, určitě 😉 Jen co se oteplí tak začneme cvičit přechod přes most 😃
No, když vzpomenu na Martina, tak dělal zhruba totéž, ale na koberci mu to moc nešlo .. jakmile se dostal na plovoučku, tak se velmi rychle naučil využívat klouzavosti a dostat se po celém bytě 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
neboj,ona je Magdalenka šikovná za chvíli se budeš jenom divit,co všechno umí 🙂
takže bydlíš jak jzdí tramvaj 3,8 a tak tímm směrem,nebo si to pletu??
madlena
6. kvě 2010
Máš pravdu, věsi se mají dělat postupně, nejdřív prozkoumat prostor před mostem, potom pomalu přes něj a za něj. Není kam spěchat. 😃
My máme parkety a na těch Majdě lezení nejde, protože jí to podkluzuje. Ale jakýkoliv jiný pohyb je v podobě, otáčení se kolem dokola, plazení vzad a tak. Koupila jsem jí takový ty pěnový puzzle na zem, aby jí to neklouzalo a naučila se odrážet dopředu, ale výsledek je zatím nulový. Zato se na nich ráda válí 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
jo,jo ta plovoucí podlaha působí i u nás 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
ty puzzle máme taky a Davídek když je viděl,tak se mu rozjasnili očička a hned se k nim plazil 🙂 už je nepožívám,udělal jsem mu z nich kostičky 😃
paulie
6. kvě 2010
to puzzle máme taky - výborná věc pro rodiče, aby jim netáhlo na těla 🙂 Naše dítě je všude kolem, ale na něm ne 😃
No, já jsem s kočárkem opatrná, protože mi v něm malý nechtěl nikdy moc být a byla jsem ráda, že v něm aspoň začal spát 🙂 Ale poslední dva týdny zkouším prodlužovat dobu v kočárku a zatím to jde 🙂
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
paulie a jak dlouho ti vydrží v kočárku???
paulie
6. kvě 2010
dneska v něm byl od 14.45 do 16.30, takže skoro 2h (ale hodinku z toho spal 🙂)
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
šikula 🙂 nám taky jistou dobu dělal scény,že tam nebude,ale už je to naštěstí pohoda 🙂
tak to jste byli venku v tom dešti???
madlena
6. kvě 2010
Paulie, to jsme byli venku ve stejnou dobu.🙂 Sice se Majda ještě neplazí a nestojí, zato má svůj kočárek ráda a spí v něm i dvě hodiny. Máme prostě báječné děťátko 😎
Ta mě napadlo když už tu jsi: neměli jste v našem věku problémy se spaním, jak jsme tu o tom včera mluvili s Květinkou?
paulie
6. kvě 2010
Květi, já se stavovala v práci a do Holešek jsme přijeli zrovna ve chvíli bouřky, tak jsem musela 🙂 Ale zvládli jsme to dobře - malý koukal, co nad sebou mám za věc, a taky kolem, takže jsme to zvládli 🙂 A úplateček ve formě křupinky taky ušel 😃
kvetinkaivanka
6. kvě 2010
to jo,právě jsem si říkala,že to nebylo na procházku 🙂 to je zlatíčko jak se dá uplatit 🙂
jo,na to jsem taky zvědavá,co se ptá madlen na to spaní 🙂
paulie
6. kvě 2010
Madlenko, my máme problém se spaním v podstatě doteď - bez pláče se to rozhodně neobejde, ale co jsem s ním absolvovala "spánkový trénink" podle knížky Kažé dítě může dobře spát (nebo tak nějak), tak je to asi o 1000% lepší 🙂
Martin se narodil sice v 40tt, ale pro něj předčasně (CS), takže první 4m se snažil adaptovat se na náš svět nepříjemným urputným pláčem, kolikami (spíše každovečerním excesivním pláčem) a do toho od konce prvního měsíce nemohl nějak usnout, takže se časem dopracoval do stavu chronické únavy z nevyspání 😕 Ve snaze uspat ho jsem s ním skákala na míči, ležela s ním v posteli, cokoli, co mu mohlo jen trochu pomoci, ale většinou to bylo peklo ... takže jsem začátkem 6. měsíce ze zoufalství navštivila i naši homeopatku, která mu cosi předepsala a malinko se to zlepšilo (v tomhle se moc nevyznám, ale ten posun byl opravdu viditelný - vedla jsem si spánkové přehledy i pro naši mudru, tak to srovnání bylo neuvěřitelné), no a začátkem 7. měsíce jsem zkusila tenhle spánkový trénink a během dvou týdnů se na něj chytnul tak, že spinká docela dobře i přes den, i v noci 🙂

fuj, jsem se nějak rozepsala .. pardon 🙂
paulie
6. kvě 2010
no, křupkové úplatky u nás fungují skvěle ... zrovna minulý týden jsme takhle absolvovali 10m poradnu 😃 Paní doktorka i její sestřička byly velmi pobavené 🙂
madlena
6. kvě 2010
ženy, jdu spát. Jsem hotová. Paulie, doufám, že nám poradíš, už jsemz toho docela nešťastá.
Dobrou noc
madlena
6. kvě 2010
Promiň, nenačetla jsem si znova stránku než jsem začala psát. Jste prostě hrozně rychlý