• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Praha - západ a Praha - Libuš, Modřany..

19. srpna 2015 
autor
Ahoj, koukám že tu neni dvakrát moc rušno. Helik, s pupíkem to utíká, že? Zařizování, doktoři :grinning: A jak ti vůbec je?
Já zrovna dávala na net postýlku - je teda kovová a menší než klasická postýlka, nepolohovatelná, ale službu udělala více generacím. Já už pořídila dřevěnou, Kris je hrozný šídlo, takže mě už tamta bohužel překáží, tak jsme se rozhodli, že jí někomu darujeme. Je na tu dobu, co se mimís ještě nezačne zvedat a sedat. Kdybys třeba věděla o někom, kdo by měl zájem, tak budu ráda. Jinak budu vyřazovat asi i nějaký oblečky, něco se tam najde, zbytek si chci zatím schovat, tak kdybys taky měla zájem...a něco potřebovala..
25. říj 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
1. pro 2009 ve 20:52 • sonaz
helik007: ahojky, už to máš za pár tak ti moc držím palečky ať vše běží jako po másle :wink: :dizzy_face: pak se ozvi, do nového roku hodně zdravíčka Danielkovi a tobě
31. pro 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj eppik,moc děkuju i tobě a celé rodince hodně zdraví a štěstí do roku 2010!!! A ano,mam to za pár už začínám bejt krapet nervozní....vše už připravené...snad teda,co opravdu chybí poznám asi až dorazíme domu :confounded: . Kočárek u mamky -nakonec vyhrál ten x-lander v černé barvě,at mi ladí ke všemu :grinning: .Tak pak dám vědět až porodím..
1. led 2010 ve 23:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: :dizzy_face: Hodně štěští. :wink: :dizzy_face:
26. led 2010 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak už jsme na světě!! Nakonec jsme dali jméno Tomášek a po dlouhym a těžkym porodu-nakonec stejně císařem-vylazl kluk jako buk 4300g a 53cm vypadá jak dvouměsíční miminko a mam z něj obrovskou radost..
7. únor 2010 v 09:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
helik: * Nejkrásnější ze všech dárků, vkládá život do kočárků. V jednom z nich teď sladce dýchá Vaše štěstí Vaše pýcha. Blahopřeji k narození Tomáška. Přeji mu štěstí, zdraví, ať ho život stále baví a dělá rodičům jen radost. * :dizzy_face: Pěkný cvalík je. Bude z něj kus chlapa. Držím palečky. Když budeš mit čas, ráda si přečtu jak rostete a na fotečky se ráda taky podívám. Hezký den. :slight_smile: :wink:
7. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj děvčata! Strašně dlouho jsem tu nebyla...
Helik, blahopřeju!!! Určitě vám chlapák dělá jen radost!!!!

Jinak jak se holky máte? Co děláte?
Mě před Vánocema umřel táta... :frowning2: tak i proto jsem tu dlouho nebyla. Jinak vše ok. Týna už se pouští do chození a roste jak z vody. Stále bydlíme u mámy, příští rok přístavba. No už aby...začíná tu být ponorka a neustále se štěkáme.
No, snad se tu ještě nějaká objevíte.

Tak zatím ahoj
28. dub 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem taky hledala svoji lokalitu, ale Praha 4 je opravdu megaširoký pojem:slight_smile:
Jsem z Libuše a zatím se snažíme..takže pokud tu najdu nějakou spřízněnou duši, budu moc ráda, protože do budoucna se bude hodit :slight_smile:
3. čer 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, přes Libuš jsem kdysi jezdívala denně do školy. V podstatě je to coby kamenem dohodil, ale je pravda, že na takový to: ahoj, půjdeme ven? je to přeci jen z ruky. Než člověk někam dojede a hnát auto... To mě na tom štve a tady u nás ve Zvoli, nikde nikdo. Dokonce jsem založila přímo jen Zvole, ale nikdo se tam ještě neobjevil, a ani už nedoufám.
Ale na tý Libuši, tam určitě nějakou maminu najdeš. Chce to, protože ty budeš mít s kým pokecat a hlavně prcek - až bude trošku větší, si bude mít s kým hrát. Já to vidím na Týně - brala bych pro ní nějakýho kamaráda, ale tady fakt asi o nikoho nezakopnu.
11. čer 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chci vytáhnout tuhle skupinu trošku na světlo, není tu někdo z tohohle okolí před porodem nebo s čerstvým miminkem? Já bydlím v Ohrobci a mám termín za 2 týdny. No, asi se nikdo nenajde, ale kdyby náhodou :sweat_smile:
30. kvě 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka ahojky Kláro :slight_smile: Já jsem z Okrouhla, to je kousíček. Doma máme 4 měsíčního Kvida. Jéj ja ti závidím že si ještě před porodem - já bych šla rodit znovu hned, bylo to úžasný :slight_smile: Držím moc palce - ať jste již brzy spolu a zdraví - jak se bude chlapeček jmenovat ?
11. čer 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Ahoj, no to je fakt blízko :slight_smile: No, závidět - jestli je co :sweat_smile: Já už bych teda ráda porodila. Je fajn, že máš z porodu hezký zážitek, a kde jsi rodila? Malej bude Samuel a doufám, že to fakt bude kluk, pač na holku se nějak nemůžeme shodnout na jméně a asi tam něco nappíšem na poslední chvíli :grinning:
11. čer 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka hezké jméno :wink: my jsme to měli stejně, že jsme na holku né a né najít to "pravý ořechový" co by se nám líbilo oběma. Já jsme rodila v Příbrami - v Praze jsem nechtěla. Bylo to tam moc fajn, respektovali můj porodní plán a fakt to bylo moc hezký, hlavně když už prcek vykoukl ven. Nikdo nám ho nebral, nemyl, nebalil, neměřil, nerušil... celý čas ( i při porodě placenty) jsem ho pak měla na břiše, jen tak oba nahatý pod peřinou, tak jsme se mohli krásně "očichat". Kouzelné. Kvido koukal a měl ty první hodiny po narození takový zvláštní plný pohled - fakt mají tí mrňata zlatou hodinku. No uvidíš, až se Samuel narodí :slight_smile: Musí to být otrava ten konec těhotenství v takovémhle vedru, co ? ufff. Jinak jste původně z Ohrobce, nebo jste se přistěhovali ? Koukala jsem že Vám tam vzniklo nějaké mateřské centrum - Čyrlístek...byla si tam už ? Taky Epinujes ? to je moc fajn, pomůže ti to. Ja jsem taky cvičila a neměla jsem žádné šití ani nástřih :slight_smile: Hned po porodu jsem normálně chodila - jediná z celého pokoje. Hold štěstí přeje připraveným, že ? :wink: Nejlepší investice co jsem mohla za celý těhu udělat. Zatím se loučím a přeji dobrou noc :dizzy_face:
11. čer 2011 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Tak to je super; já právě taky nechtěla do Prahy, budu rodit v Benešově. Vypadají tam zatím taky docela vstřícně, mluvila jsem s vrchní sestrou a na "nemytí a neměření" miminka hned po porodu se tvářila jako že v pohodě - tak uvidíme :slight_smile: Jinak jsme původně z Prahy, ale v Ohrobci resp. na Kárově měla babička chatu už od jejího dětství a pak tam naši koupili parcelu a postavili dům, takže tam jezdím od narození a bydlím někdy od 10 let. Ale chodila jsem do školy vždy v Praze, takže moc známých tu nemám, vlastně skoro žádné :sweat_smile: O Čtyřlístku vím, známá tam vede keramiku a ještě snad nějaké cvičení pro děti či co. Ale jinak je to tam myslím pro děcka až tak od dvou let, pro mámy s miminkama tam myslím zatím nic nemají.
Hm epino... napřed mi to docela šlo, pak jsem toho nechala, pač jsem z toho byla nějak úplně odřená nebo co :frowning2: No dneska jsem si koupila vodový lubrikant a zase začala, ale jsem zase na začátku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevím, jestli to ještě nacvičím. A na kolik ses dostala ty, a jakou měl malej hlavičku?
Páni to je hodin koukám :slight_smile: Tak dobrou noc i tobě :slight_smile:
12. čer 2011 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka My jsem s přistěhovali do Okrouhla si před 3 lety, tak je to se známyma taky takové nijaké. Ale plánují s mrňousem chodit na cvíča do Břežánku, tak tam nějaké mamky určitě spoznáme :slight_smile: Byli jsme jednou se kouknout na Yamahakurzy - bylo to fajn ale malý je na to ještě moc mrňavý, tak uvidíme jak se mu to bude líbít v září. Ad epino - ja jsem cvičila pravidelně a nakonec jsem dala těch 9cm s jistotou. Kvido měl hlavičku 35 cm. Ale hlavný přínos pro mně byl v tom, že jsem si prostě začla důvěrovovat, že to dám a bude to v pohodě. Myslím že porod je hlavně o psychice a tohle mi dodalo jistotu, že jsem "připravená" :slight_smile: No a pak během porodu ( byl hroozně rychlý cca 4 hodiny od prvních kontakcí ) jak jsem znala ten pocit tam dole z cvičení, tak jsem veděla že už je čas tlačit ( i když mi to ani PA nechtěla nejdřív věřit :grinning: ) Malý byl na 2 zatlačení venku. Ale myslím že i když nemáš tolik nacvičneno bude to přínosem, už jenom to že znáš ten pocit a nemusíš se ho tolik bát...máš porodní plán ? Jinak co se týče porodnice byla Příbram super ale na šestinedělí jsem zas tak moc spokojená nebyla :angry: Malý měl silnou žloutenku, tak se musel svítít což bylo děsně stresující - byl celý den odemně pryč dostala jsem ho vždy jenom na půl hodinu každé 3 hodiny, obvykle jim tam už brečel, tak ho sestry dokrmili ( jsem zjistila, když jsem pro něj jednou šla a malý ležel čerstvě poblinkaný) takže samosebou pak nechtěl cucat odemně a byl to takový kolotoč :confounded: No samozřejmě laktace pokašlaná a pak doma jsem zjistila že ty svíticí boxy mají mobilné, takže mohl být klíďo celý den se mnou na pokoji a kojit by jsme mohli jak by jsme chtěli..no pozdě. Tak jenom varování pro tebe, kdyby měl Sam žloutenku, aby ses nedala :slight_smile:
Jéžiš ja jsem se nějak rozepsala :grinning: Už mi tam vrní mrňous tak se loučím papa :dizzy_face:
12. čer 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Porodní plán tak trochu mám, ale jde mi hlavně o to, aby mi malého nechali hned na břiše, neodnášeli, nemyli, neměřili apod. To je asi to hlavní. Mno a tatínek u porodu. Co u vás, tatínek byl? A jestli jo, tak jaké byly dojmy? ... Jiné požadavky nějak moc ani nemám. Pak ještě nedokrmovat bez předchozí domluvy. Vrchní sestra mi to i schválila. Tu Yamahu dávají v tom Břežánku? Já jsem tak zběžně mrkla teď na jejich stránky, ale moc přehledné mi nepřišly, tak to budu muset ještě projít až to bude aktuální i pro nás :wink:
12. čer 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka
jj tatínek byl a myslím že byl velmi rád :slight_smile: Malého si hned pochoval, když jsem se přesouvala z porodní stoličky na postel na porod placenty. Hodně věcí z porodu mi připoměl - protože jsem byla v takovém "polovědomí" že bych to jinak zapoměla. Ja jsem v p.plánu taky měla takový ten základ akorát jsem si tam připsala, že nemám ráda prostředí nemocni, že je mi z něj mdlo a tak byla pak PA hrozně moc hodná a vše mi vysvětlovala a ták. Měla jsem tam tedy že nechci klystýr ale to jsem hned po příchodu do porodnice hlásila, ž ho chci - moc mi pomohl. A už se u vás něco chystá ? :slight_smile: No Břežánek - byli jsem tam jenom jendou. Dělají i masáže miminek ( taková sympatická paní - laktační poradkyne), ale to jsem bohužel nestihli, protože malý byl v nemocnci na operaci a pak nemohl mezi dětičky kvůli infekcím a když jsem se konečně rozhoupala je konec školního roku a začínají až v záři :unamused: Ale ja tam budu přes léto chodit cvičit, tak se těším..snad půjdu konečně ty kila dolů :confounded:
12. čer 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka jen mě napadlo - máš už pediatra ? Koho ? My chodíme k dr. Šilhánkové do Vranýho a je moc fajn - jsem s ní spokojená.
13. čer 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Tak to ráda čtu, manžel se dlouho rozmýšlel, jestli jít k porodu, jako celkem chtěl, ale bál se, že nebude zvládat, včera teda říkal, že se rozhodl jít. Tak snad nebude litovat :slight_smile: U nás se asi nic nechystá, aspoň teda nemám ten pocit, a to jsme včera "vyvolávali" co se do nás vešlo :grinning: No holt budu muset ještě vydržet. Jó, kila dolů... tak téhle části se trochu děsím. Přibrala jsem děsně - přes 30 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem na sebe fakt zvědavá...
Doktorku jsem si předběžně domluvila v Břežanech paní doktorku Novákovou, prý je taky fajn a jednou týdně ordin uje i ve Zvoli, což mám oboje blízko, tak asi to nechám u ní.
Nechodíte někam plavat, třeba aspoň na vaničky zatím? Chtěla bych pak chodit s prckem, tak sbírám info, kam...
13. čer 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Hehe nám vyvolávaní taky moc nepomohlo :slight_smile: No jo, ty mrňousci vědí kdy jsou připravený nejlépe sami. Ja jsem dokonce mazala břicho hřebíčkovým a skořicovým olejem a nebylo mi nic platný :wink: Ale přenášela jsem jenom 4 dny, takže pohoda. ad muž u porodu - můj chlap je na nemocniční prostředí zvyklý, nemá problém koukat na krev a takové ty věci, takže to zvládal v pohodě. Co se týče podpory tak se snažil masírovat a hladit a povzbuzovat ale řekla bych že nejvíc pomohlo jenom to, že tam byl - i kdyby jenom seděl v koutě :slight_smile:
Já jsem přibrala asi 14 a pořád mám ještě min. 10 nahoře. To co se mi po porodu povedlo shodit, jsem zase úspěšně nabrala, když jsme byli s malým skoro měsíc po nemocnicích..žádny pohyb, jenom na pokoji, teplé jídlo až na pokoj, sladkosti na nervy a je to natotata zpátky :confounded: :rolling_eyes:
K Novákové jsme chtěli původně taky ale už nás nevzala..ale taky jsem o ní od sousedky slyšla jenom chvály :wink:
No a na vaničky nechodíme - my jsme začli normálně po operaci fungovat teprve nedávno, takže jsme ani nemohli - možná pozděj od 6 měs. začnu s malým chodit na plavčo do Břežan ale ještě jsem se úplně nerozhodla. Četla jsem o tom pozitívní i negatívní věci tak popravdě nevím co si o tom myslet...i když v tom břežanském bazénku chlór používají minimálně, protože mají bazén celý nerezový...musím se poradit s dr. - ale asi nejspíš nakonec budeme chodit. Stejně mě nebaví být jenom doma a chci pro nalého vymýšlet aktivity a cvíča, aby se taky zabavil. Díky bohu za mateřská centra :grinning:
13. čer 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Tak já jsem Novákové psala asi měsíc zpátky, jestli nás bude moct vzít, a psala mi, že v pohodě, že pak mám jen zavolat. To je divný, že by se jí najednou tak uvolnilo? No tak snad pak neřekne, že ne...
A copak bylo maličkýmu, že jste byli po nemocnicích a na operaci? :astonished:
13. čer 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka v lednu bylo hodně narozených miminek a jelikož jako Okrouhlo nepatříme přímo k ní, tak říkala že raděj někam jinam..ale byla milá a na tu naší dr. nám dala tip právě ona.
Malý měl vrozené vady na srdíčku - přišlo se na to když mu bylo něco málo přes měsíc - zhubnul skoro na porodní váhu, tak ho vzali do nemocnice na pozorování a tam to objevili. Tak jsme pak byli v Motole. Něco odoperovali a na jednu vadu se ještě čeká jak se vyvine až bude růst, tak uvidíme :unamused: Byl to stres ale teď už je to krásny buclatý zdravý miminečko, takže si na to ani nevzpomenu :wink:
Jestli chceš můžeme někdy zajít na "kafčo" do Aristokrata...je to tam venku příjemný.
13. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolelole Týjo, to je mazec - takový malý miminko a takový velký trápení :unamused: Tak to vám moc držím palce, abyste to už měli za sebou.
Na "kafčo" bych zašla moc ráda a do Aristokrata to mám procházkou kousíček, takže skoro kdykoli :slight_smile: Nevím, jaký má malý režim a jaká doba se vám hodí. A taky nevím, kdy porodím :grinning: no ale na to to zatím nevypadá - miminko jedno líný :angry: :grinning:
13. čer 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka díky - já myslím že už to bude jen a jen lepší - ale byl moc statečný :slight_smile: No režim máme víceméně ustálený - spí přes den tak po hodce a pak je dvě vzhůru ale vlastně je to jedno kdy, protože jak spinkat tak hrát si může i venku na dece. Tak mi písní číslo na mob do IP a můžeme se třeba domluvit na zítra kolem oběda a já ti pak písnem sms když budeme vyrážet, co říkaš ? :slight_smile:
13. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Číslo posílám, akorát zrovna zítra :sweat_smile: jedu na 3/4 na 12 do Benešova do poradny a budu zpátky tak ve dvě. Zbytek týdne nemám zatím asi nic.
13. čer 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a těhulky, nechcete nektera zdarma behem ledna/unora vyfotit sve maximalne 14dni stare miminko?Rada bych si rozsirila sve foto portfolio a hledam malou modelku nebo modela v lokalite Dolnich Brezan nebo Prahy Modřan. Pokud byste meli zajem, napiste mi prosim do interni posty. A moc rada se s Vami zaroven seznamim, jsem sama pysnou maminkou 13ti mesicni holcicky :slight_smile:.
3. led 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zkoušim obnovit diskuzi..A ráda bych našla někoho s podobně starým díťátkem.. moje holčička 19 měsíců.
15. čer 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@houpinka já mám 14.5 měsíčního syna :slight_smile:
8. srp 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, sháním holčinu na procházky/kafíčko/návštěvy. Mám dvě dcery - 14m a 31m. Jsem z Kamýku.
22. říj 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek