• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Pražští ledňáčci 2013

27. října 2012 
@jaannii no jak to říct co je vrozená asplenie asi nevíš co? :slight_smile: Dejme tomu nemám slezinu a tím mi klesá energie kterou vytváří. Jako malá jsem byla hyperaktiv ale teď se to rok od roku zhoršuje. Nevyjdu pořádně schody na jeden dech na kole vyouštím duši ale zatím se to ještě dá. Jsem unavená jak kdy.. když jsem takhle doma a jen sedím a nic nedělám tak to jde. Když jsem v práci nebo doma uklízím tak lehnu a spím třeba třičtvrtě dne. Jinak slezina není tak důležitá jen nikdo do teď nepochopil jak jsem se dokázala vyvíjet jako mimino do cca 5 let. No dneska mi už doktorka psala neschopenku :grinning: Strašně si mě hlídá i na jaterním si mě hlídají a byli doby kdy jsem měla pořád nějaké odběry a testy apod....
29. kvě 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bjoucik.15 - o tom jsem ještě nikdy neslyšela, a kdy ti na to přišli? No tak to musíš být unavená dvojnásobně, dá se to spravit nějakýma lékama? a jak to bude v těhotenství, budeš něco brát? tak to je fajn že už máš neschopenku, práce by pro tebe musela být hrozně náročná... :cry:
29. kvě 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaannii ve 13 mi na to přišli když mě bolelo břicho a byla neustále nemocná. Ještě neschopenku nemám, nejdřív se zeptám na socce jak to je jestli mám nárok na PPM a pak se rozhodnu jestli půjdu na neschopenku.
29. kvě 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jaannii no já si právě taky říkám, že na nějakou neochotnej personál v porodnici se ohlížet nebudu, přece jen je to pár dní a není to hotel :slight_smile: Hlavně aby mimi mělo nejlepší péči :slight_smile: No jenže já mám Motol, Apolináře i Podolí zhruba stejně daleko :slight_smile: Nejblíž mám Bulovku, ale s tou nemám dobré zkušenosti už z více oddělení :slight_smile: tak to mě odrazuje :slight_smile:
30. kvě 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já s tou porodnicí taky nevím, říkám si, že těch pár dní to vydržím. Já jsem poprvé rodila v Podolí, protože se mi líbilo to, že tam jsou samostatné porodní pokoje se sociálním zařízením a člověk vůbec neví, že okolo rodí někdo jiný. Je tam vlastně absolutní soukromí. Ale co se týče šestinedělí, tak z toho jsem nějak extra nadšená nebyla, některé sestry byli protivné, sociální zařízení nic moc. Ale pořád se mi líbí to soukromí při tom porodu no :slight_smile:
30. kvě 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chodím plavat do Podolí nechcete se některá připojit ?
30. kvě 2012 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat?
Koukám, že zrovna řešíte porodnici, vzhledem k tomu, že ty registrace jsou docela brzy, tak o tom taky dost přemýšlím. Zatím to vidím na Vinohrady, ale ještě nejsem stoprocentně rozhodnutá. Ale jak říkáte, všude je něco. Ještě jsem nenašla porodnici, kde by mi nic nevadilo.
1. čer 2012 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mihaji ahoj :slight_smile: vítej :slight_smile: máš pravdu, všude je něco :slight_smile: Ale zrovna na Vinohrady mi dr. řekla, že to je jediná porodnice kam určitě nejdu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. čer 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xyz123xyz A řekla ti nějaké důvody?
1. čer 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mihaji řekla mi, že tam to porodní není tak vyspělé a není tak daleko ve vývoji jako v ostatních pražských porodnicích :slight_smile:
1. čer 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xyz123xyz Aha, já mám za to, že se to tam právě hodně zlepšilo a jsou tam i po rekonstrukci. No jsem zvědavá, co mi na to řekne můj doktor.
1. čer 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xyz123xyz @mihaji
je fakt, že jsem také na Vinohrady neslyšela moc dobré reference, spousta doktorů od ní odrazuje, tak se budu muset také zeptat svojí doktorky, jaký ona na to má názor.
1. čer 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihaji já bych těď Vinohrady úplně nezatracovala, protože tam přestoupil MUDr. Záhumenský a myslím, že tím se jejich kvalita zvedne
zažila jsem ho na Bulovce, kde byl dřív a byl to profík se vším všudy, sice toho moc nenamluvil, ale byl super
1. čer 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlanov To jméno mi bohužel nic neříká. Já Vinohrady právě vůbec nezatracuju, slyšela jsem na ně hodně dobrých referencí, ale na názor se svého doktora určitě zeptám.

@petula1981 Ty taky uvažuješ, že bys šla na Vinohrady?
1. čer 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihaji Já také právě uvažuji o Vinohradech, mám právě z domova nejblíž, ale některé ty reference mě odrazují. Ale je pravda, že co porodnice to spoustu jiných názorů.
1. čer 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petula1981 Já to mám právě přes ulici :grinning: . Ale ono je prostě všude něco. Neviděla jsem porodnici, o které by nikdo neřekl nic špatného. Jen si chci prostě ještě poslechnout názor doktorů.
2. čer 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a kam se chystáte na NT? Moje doktorka to nedělá. Dívala jsem se na net, ale jsou docela různý postupy...buď berou krev a UTZ v jeden den nebo krev dřív a UTZ třeba o 2 týdny později. Tak nevím, co je lepší?
3. čer 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarniboure ahoj, ja jdu na doporuceni sve dr. do Thomayerky. Tam delaji nejdrive NT, za 800,- kc a pak az pokud je potreba delaji odbery. Taky jsem se na to ptala :slight_smile:
3. čer 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarniboure Já půjdu na screening do Gestu.
4. čer 2012 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak jsem se rozhodla pro Podolí :slight_smile: Tak si asi vezmu den dovolená a půjdu si to tam odsedět :slight_smile: a když mě nevezmou, tak pak to budu řešit dál :slight_smile: nevíte kdy se registruje u Apolináře a kolik lidí tam berou atd??? :slight_smile:
4. čer 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jarniboure ahoj, já jdu do Genetu na Letné. Prvně jdu na krev a 14 dní na to na utz a myslím, že je to tak lepší, protože v den toho ultrazvuku už budeš vědět, že je mimi OK :slight_smile: :wink:
4. čer 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarniboure já jdu také do Gennetu, na krev jdu 14 dní před UTZ, je to sice otrava, že tam musím dvakrát, ale aspoň až budu na UTZ, tak už budou mít výsledky krve.
4. čer 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xyz123xyz já bych taky nakonec chtěla Podolí, ale v termínu, kdy se mam registrovat jsme na dovolené :frowning2: . Tak jedině možná, že bych tam poslala mamku nebo bych přijela na otočku do Prahy.
U Apolináře je dobré, že se můžeš registrovat přes internet (to se může registrovat denně 8 holek + 2 místa mají volná pro osobní registraci) - http://www.apolinar.cz/porodnice/index.htm
4. čer 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, že řešíte porodnice :slight_smile: Já jsem chtěla rodit v Podolí, ale na můj termín neregistrovali, kvůli malování. Tak jsem si ze zbývajících možností vybrala Apolináře a byla jsem spokojená, personál při porodu i na šestinedělí byl opravdu výborný. A to jsem "alternativní matka" a ne všechno mi je dost dobré :grinning: A třeba to, že je porodní sál oddělený plentami mi nakonec bylo úplně jedno, já jsem se soustředila na sebe a okolí jsem moc neřešila. Ale rodila jsem dlouho (přijela jsem jeden den v poledne s odtékající plodovkou a dcera se narodila až druhý den po poledni) a vadilo mi hodně, že jsem musela přes noc být bez manžela, protože ho tam nenechali. Takže tentokrát zkusím asi Podolí, kvůli tomu, že od příjezdu můžou být manželé spolu na porodním sále. Ale ještě nejsem úplně rozhodnutá, protože můj porod u Apolináře byl super, natrefila jsem na samé úžasné doktory a PA a mám na to jen nejkrásnější vzpomínky.
4. čer 2012 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mihaji @xyz123xyz @petula1981 holky, o ten screening jste si řekli sami nebo vás tam doktor rovnou poslal?
5. čer 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@karlanov mě se doktorka zeptala, jestli mi může někoho doporučit, že s ním má dobré vztahy. Tak jsem souhlasila a ona mi dala hned doporučení a já se tam telefonicky objednala :slight_smile:
5. čer 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlanov Já to zatím s doktorem neřešila, jsem ale rozhodnutá, že půjdu a kam.
5. čer 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na NT sreening šla do Profemy je to na Palackého náměstí Dr.Frisová moc příjemná
byla jsem v 10tt na krvi + vstupní UTZ a na sreeningový UTZ (utz bude trvat 40 min bude uvidím mimi v 3D a 4D dle přání je možné celé vyšetření vypálit na DVD) jdu 20.6 to mi sdělí kompletní výsledky

http://www.profema.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=73&Itemid=87&lang=cs
http://www.novinky.cz/zena/deti/231219-spickovy-3d-ultrazvuk-ukaze-komu-je-miminko-podobne.html
5. čer 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji, mrknu na odkazy
já myslím, že mám dobrého doktora, ale o tomhle jsme se nějak nebavili, sice jdu na krev a pak na utz k němu, ale nejsem si jistá, že by to dělal on, ale zkusím se zeptat
5. čer 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karlanov mě sestřička nabízela, že mi to můžou udělat u nich + ještě UTZ ve 20 týdnu a 3D ultrazvuk a kdovíco dalšího, ale stálo by mě to 3500 Kč. S manželem se nám to zdálo dost, tak jsem se objednala do Gennetu, kde je to za 1100 Kč, UTZ ve 20.týdnu je s doporučenkou zdarma a na 3D teď ani nechceme jít, byli jsme s prvním a ten se moc nechtěl ani ukazovat.
5. čer 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek