• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příbram a okolí. Můžeme pokecat, sejít se

9. listopadu 2016 
Tedy holky, včera jste si tu vyloženě pomlaskávaly (někdo bohužel jen na dálku) - ještě, že jsem tu nebyla, asi bych se taky musela po něčem sladkém natáhnout :slight_smile:

Taky monitor dechu nemáme, ale přesně jak píše Jindul, u někoho to vyloženě doporučují. kamarádka porodila v 7 měsíci, maličká měla jen 1,7 kg a hned ho jeli koupit. sice říkala, že jim taky parkrát spustil planný poplach, takže než malou vyhrabali, tak měli oba málem infarkt, ale i tak se cítí klidnější

Jindul: taky nesnesu v uších nic jiného než bílé zlato, takže pro malou máme taky z bílého zlata. nechci riskovat, že se jí nějak zanítí uši. já si jako malá narvala do uší stříbrné a totálně mi uši zhnisaly

O tý hospodě u Písku jsem slyšela. V Praze je taky síť takových pravěkých restaurací - vloni jsme tam měli firemní večírek a šéfovi tam na hlavu spadnul kyj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a když ten monitor začne ječet musíme mimčo hned zbudit že jo
7. únor 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

tak jsem se konečně probrala, :grinning: Jsme opět vstávali v 5 a to byl mladej vzhůru už od půl pátý. :angry: tímhle tempem budeme příští týden vstávat ve 3. :angry: Já teď vařim, dělám plněný papriky pečené v troubě s bramborama, tak už to tu pěkně voní a za chvilku to bude hotový. Kubík je celkem v poho, nato že spal zase blbě.

Miso tenhle dort mám taky ráda. Ale dělávali jsme ho normálně na upečený piškot. :wink: Ještě je výbornej jablečnej. To rozvaříte jablka s cukrem a trochou vody a pak to zalejete van. pudinkem rozmíchaným ve vodě. Ono to zhoustne a pak už jenom nalejváte do dort. formy střídavě s piškotama.Taky dobrý. :grinning:
7. únor 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
to neni špatný nápad dát na piškot :grinning: mně tady voní zase králík :grinning:
7. únor 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo tak to králíka by mi D nesnědl :confounded: . Je zmlsanej. Ale mě králík taky chutná. Hlavně omáčka, co dělávala teda. Byla taková smetanová. :grinning: No my jsme to dávali na ten piškot a je fakt, že v létě je to krásně osvěžující. Já byla včera v tý zelenině taky. Asi kolem půl pátý. Jsem tam kupovala ty papriky a žampíky. Ty jsem dala pod papriky.
7. únor 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jahod jsem si tam nevšimla. :frowning2:
7. únor 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
měli je u kasy, ale sou výborné :grinning:
7. únor 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu něco dělat tak né že to pak nebudu moct dočíst jasný :sweat_smile:
7. únor 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už peru věci na malou at to mám za sebou je toho fakt hodně :grinning: :grinning: Holky mě dneska bolí zadek
7. únor 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak jdu hodit oko na to co jste napsala.no zrovna malo toho nebylo.ja jsem monitor dechu nekupovala.malej spal u nas v pokoji,tak jsem ho mela pri ruce.kamaradka ho mela a jediny co u toho vyuzila byl volny cas ktery stravila po opravach a reklamacich.porad si na to stezovala,ze to reaguje kdy chce.

s dortem jste me nalakali.ja bych ho sezrala celej.ale ja ted tak hrozne zeru sladky,ze jsem jako to prase.a pritom si s kazdym soustem rikam,nedelej to mysli na to mímco,jak budes rodit slonika.a stejne to sezeru.

ted jsem sezrala k obedu testovinovy salat s rizeckem a mam v brisku jako v pokojicku.

uz nevim ktera jste psala o hubnuti.muzu rict,ze jsem se sama presvedcila ze hubnout jde kdyz se ji pravidelne.manzel zacal chodit 3x tydne do posilky a jedl 5x denne(ne smazeny)a daval si polov.porce,nez by si dal normalne a za 2 mesice shodil 18kg.po porodu se do toho dam.sice uz ma z toho zase 10 nahore,jak to prestal dodrzovat,ale ja na vlastni oci videla,ze to jde za docela kratkou dobu a hlavne je to bez hladoveni.

co obcas pisu s holkama co taky cekaji v breznu tak je tam jedna,ktera pujde asi 20.2 na cisare.na UTZ ji rekli,ze mala uz ted ma 3900g a 52 cm.a to ma do konce jeste mesic.tak nebudou s ni asi nic riskovat.doufam,ze na tom nejsem taky tam.jo a to pribrala do ted jen 10kg.
7. únor 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Tak my vařili dneska čínu. Mňamky. Malá mi snědla zase jenom polévku, ale aspoň 1,5 naběračky, tak něco :unamused: Jinak v lednici máme dvě mističky malého dortíku. Sice tam nejsou jahody, ale ovoce tam je :grinning: :grinning:

Míšo - taky máme rádi králíka. Teta je vyloženě chová :slight_smile: tak je přísun během roku v pohodě. Jinak mě překvapují ty různé zvyky ve vaření. Například oni dělají svíčkovou se slepicí (my děláme s hovězím klasika), nebo dělají králíka na paprice (to mi děláme klasiku kuře). To mě fakt dostávají, když to poví. Nebo naši kamarádi z Turnova třeba dělají vepřový řízek a k tomu knedlík :grinning: To mi příjde síla kombinace.

Petul - no my to máme v rodině. Mamka, ségra i já jakmile si vememe žluté zlato, hned je problém. Mě raději ani nenechávali dávat naušnice, tak jsem si je nechala nastřelit asi ve 13 (no prostě když to sem přišlo:slight_smile: ) a samo ta jejich ocel mi vadila, tak jsem musela pořídit bílé zlato.
A tu hospodu si pleteš. To co myslíš ty, to je hospoda Pravěk. Je to několik hospůdek ve stylo pravěku. Ale to co myslím já, je hospoda jako ze středověku. Když tam mají společenské večery, tak tě třeba vymítači ďábla zavřou do chlívku, nebo ti žebrák jí tvoje jídlo:slight_smile: Je to legranda, když ti "servírka" řekne: CO chceš k žrádlu?? A nebo když chceš třeba colu, tak ti řekne: DObře, jednu špinavou vodu. Manža říkal, že jim zavřeli jednu kolegyni do klece a klec vytáhli ke stropu, pak jí ještě mučili a tak:slight_smile: No, to musela být sranda.
dávám odkaz http://www.krcmapisek.cz/

Jiříku - no to je jasné, že jakmile jíš pravidelně, méně a cvičíš, že to jde dolů. Vždyť já měla krásnou váhu, jenže pak operace, lehárko 1,5 měsíce doma, jedla jsem a měla jsem kila nahoře:frowning2: Pak jsem se už neodhodlala. Jinak maličká je tedy obřík, ale oni se často mýlí. Mě třeba mudra řekla, že to může být až +- 0,5 kg. Jedné kamarádce hrozili, že prďola bude mít 4,2 a nakonec měl 3,75. Měla fakt strach. A to moc kilo nahoře nemáš.

Sokolko - tedy to jsou noce:frowning2: Snad se to malému nějak upraví. A chodí spát normálně?? Ale ještě kam se hrabete na naše kamarády. Ti to mají hodně složité. Malé se přetočilo spaní a chodí spát kolem 1 ráno a vstává tak v 11 a pak jde spát v 1 na 2 hodky. :confused: :confused: Jinak ten Váš dortík s jablíčky měla Naty k narozeninám. taky super.

Jééé, holky, to je samé jídlo a děti :slight_smile:
7. únor 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti já taky žeru děsně sladký, ale ten dort neni tak sladkej .Manža si ho vychvaloval až do nebe :grinning: :grinning:
Jindulino si taky dělala dort??Já mám půlku v lednici a je fakt dobrej se mi opravdu povedl řikal manža ovoce suéper nekyselé a prej mnam večer si dám ke kávě až budu zas sama doma.Jinak sme vyprala první várku prádla malé a je toho fakt dost ještě dvě pračky a pak maličkosti a je to.Jinak kde je Luci???????????Jinak já králíka nejim to manža a naši dělak svíčkovoo s králíka, ale jako řízek s knedlíkem fuj sem se lek :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2009 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte nějaký rychlí a snadný recept na něco s ovocem????
7. únor 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

tak se taky konečně hlásím :slight_smile:

Já byla včera fakt vyřízená... Byli jsme ve městě vyzvednout fotky a koupit tchýni dárek :slight_smile: No ale Honzík se v krámu předváděl, no hrůza! Vybrali jsme tchýni příbory, protože má snad stoleté (takové ty dlouhé nože a vidličky amě se tím fakt blbě jí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Jinak má nějaké hodobožové, ale ty používá zřídka kdy... No fotky jsou krásné :dizzy_face:
Taky jsem byla na poště pro hrazdičku, celkem to šlo, ale zase to tam hledali :angry: Pak jsme jeli ještě k bráchovi, kluci tam řádili, malá Monča řvala a Eliška si hověla pod hrazdičkou :slight_smile: Honzík se pak po večerníčku rozdováděl, že byl boj ho obléknout a dostal na zadek. Přilítli jsme domů, rychle jsme hodili koupačku a šli jsme uspávat každý jedno dítě :slight_smile: No ale Honzík zase nemohl usnout a vymýšlel si!!! :angry:
Eliška spala dobře, vzbudila se až skoro v 5 :dizzy_face: Ale to mezitím přišel Honzík, vypil si mlíko a roztahoval se u nás v posteli, mě kopal a já ho měla dost. Nakonec sám usoudil, že chce k sobě do postele a tak tam s ním šel manža a vstávali jsme před 8 :dizzy_face:
Dopoledne jsme tu měli na návštěvě kamarádku se stejně starou holčičkou jako je Honzík. Pak si dal Honzík polívku a manža taky a šli jsme na oběd do hospody :dizzy_face: Eliška spala hezky venku v kočárku a Honzík byl celkem hodný. Pak jsme byli na procházce a po procházce jsem doma vytřela. Tak zas máme na chvíli uklizeno :dizzy_face:
Za chvíli čekáme příbuzné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Někdo (asi Jadik :confused: ) se mě ptal na hrazdičku... Nemáme jí po Honzíkovi, protože jsme jí měli půjčenou od bráchy. Ale ty jí teď potřebují, tak jsme jí museli koupit :slight_smile:

Sladký já taky jím a teď se jím vyloženě cpu jako protržená :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Věřím, že někdo při kojení hubne, ale já rozhodně ne, když se pořád cpu! Kafe bez sladkýho snad ani nevypiju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

Tenhle dortík co dělala Míša taky znám a občas dělám. I ten z jablíček a ještě Tiramisu :wink: Teď jsem objevila ještě jeden, ale nemám ho ozkoušený :wink:

Králíka jíme a občas ho dostaneme od tety :slight_smile: Já z něj dělám buď svíčkovou a nebo ho peču :wink:
Ale řízek s knedlíkem? No fůůůůůůůůůůůůůůůj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. únor 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jindul - nepotřebuješ ty na oční? :confused: :grinning: :grinning: Teda já fakt byla jako strašidlo!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. únor 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany pak mi musíš napsat jak děláš tiramisu, ale musíš to napsat jak pro debila jo :sweat_smile:
7. únor 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Monitor dechu máme a s Honzíkem jsem ho používala, teď ho moc nezapínáme :wink: Asi už není takový strach...
Ale občas zapípal když bylo všechno OK. Možná, že se to dítě dostane trochu z desky a hned je důvod... A hlavně ono to má být na rovné desce a ne na tom roštu... Takže to chce něco pod to...
7. únor 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misso ja si vzdycky v lete nakrajim ruzny druhy ovoce nahazim do misky,preleju bilym jogurtm,ocukruju,trosku skorice a necham vychladnout.kdyz je vedro,tak to pekne osvezi.jen tam nedavam banany,ty vzdycky zcernaji kdyz to mam v lednici.

Zany od kdy jsi chodila do nemocnice na ten monitor?
7. únor 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myrti jo to taky může být dobrota, ale ted sme měla na mysli nějakou buchtu nebo tak něco
7. únor 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechcete někdo kolem sedmé skočit na kafčo :confused:
7. únor 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ahojky, pomalu vas docitam - slintam nad popisem dortu misy :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenze ja si naordinovala dietku a svete div se - fakt to pomaha (nic moc tucneho a kakao ne - takze jim vlastne normalne, ale nemlsam sladke)
dneska jsem teda ale dortik mela - byli tu nasi, sli jsme na Svatou a cestou se stavili v cukrarne V Brance (ale ten dortik byl jen piskot, marmelada a maliny)

no a ted manza spi, ja jsem spani premohla a jsem s notebookem v detskym pokoji :slight_smile:
7. únor 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Luci no sem se po tobě vyhlašovala pátrání :grinning:
7. únor 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem teda nepochopila, kde ta zelenina se sladkyma jahodama je... :confused:

ad monitor dechu - ja ho chci - pro klid duse (nebudu muset v noci odbihat do detskyho pokoje, az tam mimco bude, a koukat, zda dycha... a pri odpolednim spanku taky... takze i kdyz si myslim, ze bychom to mit nemuseli - pokud se mimco narodi OK - tak radsi zaziju plany poplach, nez abych se neustale bala...

Marti, ahoj, uz se ti to blizi :slight_smile: si me pobavila tim "budes rodit slonika" - heled taky se toho bojim, ja zase rikam "obrika", ale ted se musim setrit kvuli tem bolestem bricha, takze jim jeste muzu dekovat :grinning:

sokolko tak ten jablecnej dortik zni uzasne - koupim piskoty (houby koupim, poslu pro ne manzilka :wink: ) a udelam :slight_smile: diky! to bude dietni a neni tam kakao :wink:

miso 1 recept na buchtu s jablky mam, je to jednoduchy, teda pokud ti nevadi strouhat jablka :wink: kdyztak se o ni prihlas...

zany to jsem nevedela, ze ten monitor musi byt na nejake rovne desce - takze jeste nejakou musime poridit... jen teda nevim kde... pak ale matrace moc nevetra, ne? asi clovek nemuze mit vse...

juuu tiramisu jsem tady delavala - fakt mnamka - jenze v mem receptu je syrove vajicko a naviic je to dost tucny, takze jsem to uz dlouho nedelala...

a manza furt spi - az se probudi, tak bude moc cilej :grinning: a spat pujde zase kdo vi kdy
7. únor 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso zas tak velky vypadek jsem nemela :grinning: byli tu nasi a vcera pozde vecer jsme s manzou hrali hru :slight_smile: no a ted bych zase neco hrala, ale on spi jak Sipkova Ruzenka :wink:
7. únor 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso co to mas za formu na dort? nebo je to miska? ja si na dorty neco musim koupit...
7. únor 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci víš kde je masna né ta na námku, ale ta tady blízko u mě a tak hned vedle je zlatnictví a pak železářství a pak trafika a hned vedle zelenina ovoce
7. únor 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
miso stale nevim - namko znam, kramy pod nim taky... ze by nekde v bocni ulici - te co vede na kruhac?
7. únor 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
víš kde sou potraviny Framil vedle drogerie??
7. únor 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty nesamoobsluzne?
7. únor 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek