• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příbram a okolí. Můžeme pokecat, sejít se

9. listopadu 2016 
Zany: :wink: ó to moje čtení mezi řádky.. :wink: vždy mne odhalíte... :slight_smile:
Taky si myslím, že až Adámek začne lézt-a že už se mrška snaží teď! zvedá prdelku na bříšku a snaží se snaží, popoleze i pár centimetrů :grinning: , že to vylítá. Ale on fakt nejni nijak moc faldíkatej...je to takovej pořízek..má být po kom.... :sunglasses:

Cory. no v Praze se ztratit můžeš :wink: , neb pouze pražákům, těm je tu hej, ty nikam nezablouděj... :sunglasses: ...a já coby pražák smažák, bych zabloudila asi všude, krom rodného sídliska.. :wink:
11. bře 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi v půl roce necelých osm kilo. :sweat_smile:

Zany já tam právě chtěla jet takhle, protože jsem si říkala, že v době oběda tam moc lidí nebude tak jsem toho chtěla využít, že nemám Kubíčka. A potřebovala jsem mu koupit jarní bundičku, tak už to dostane k narozkám. :wink:
11. bře 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zany, v tom pokoji nic jineho puvodniho neni - ted jen ta betonova podlaha :rolling_eyes:
11. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci mě je divný, že by smrděl beton :confused:
11. bře 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sokol: no to právě bylo R. taky podezřelý, že beton smrdí... :wink: proto jsem podězřívali z kálení na podlahu předchozí majitele... :sunglasses:
11. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
sokolko to nam taky, ale klidne se muzes prijit presvedcit :wink:
v tom pokoji nic neni... ted uz to nemuzou byt ani ty gumove dlazdice, ted to dokonce smrdi vic
11. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucii: to je hnus fialovej, teda.. :unamused: tak ať ta stěrka nivelační zabere..
11. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hmmm - napadlo mě to ještě jako další možnost... Ale to je divný, co by tam smrdělo!!! :rolling_eyes:

No je nás 10... Jestli jsem dobře počítala
Já, Petula, Sokolka, Luci, Míša, Jindul, Jadik, Coryna, Martina (asi), Barcul, Milky :wink:
11. bře 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
baro diky moc za tip na tu podlahu :slight_smile:
11. bře 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu hajinkati..pa pa ra pa.... :sunglasses:
11. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem prave objednala kocarek, matraci do postylky, hygienickou vlozku do kocarku, moskytieru a plastenku na kocarek :slight_smile:
11. bře 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Marti, moooc gratuluji k Danielce a přeju hodně zdraví, štěstí a pohody :slight_smile: Ať vám děti dělají jen samou radost :dizzy_face:

Barci, já mám nejraděj k rajské rýži, ale malá už dlouho neměla knedlík a hlavně se ho nejvic nají :dizzy_face:
Manžel je starší o 14 let, vyhovuje nám to a rozumíme si, takže bych za mladšího rozhodně neměnila :dizzy_face: Máme taky ještě 18 letého synka :grinning: ,ale je suprovej a rozumíme si :dizzy_face:

Petul, to byla vyjímka, že malá spapala 2 knedlíky , taky mě mile překvapila, asi jí to fakt chutnalo, jinak sní tak jeden knedlík a někdy ani ne celej.

Zany, díky :dizzy_face:

Adélka vážila v půl roce 7,5 kg. Jeden čas byla opravdu baculka, ale ted už neni, no uvidíte sami na srazíku :dizzy_face:
11. bře 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci - to budou penízky lítat, co? :wink: Takže to vyhrála Inglesina?

Jadiku - jak se děti začnou hýbat, aspoň lézt, tak to vyběhají a hlavně tím, že baští zeleninku, ovoce a jogurty, tak po tom asi tolik nepřibírají :wink: A současně ten pohyb :wink:
11. bře 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany, jj Inglesina vyhrala :slight_smile: puvodne jsem chtela moderni typ - treba ten Implast Bolder, co mam v albicku, je to kombinace, ale hluboky klasicky s nafukovacimi koly vyhral :slight_smile: navic na nej nejsou stiznosti :wink: barva nic moc, ale aspon se nebude tak spinit :wink:

a zitra bude i autosedacka :slight_smile: kupuju na MMB
11. bře 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadiku, rajskou bych si teda dala, ty mi delas chute :grinning: jenze ja ji nikdy nedelala, ani nevim, jak se dela...

uz jdu do hajan, hezke sny vsem maminam a mimiskum :slight_smile:
11. bře 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ted jsem se rozcilila! manzel byl nakupovat v Kauflandu a koupil "super vyhodnej syr" (a hned ho koupil 1300 g :wink: ) - jenze az doma zjistil, ze meli v kramu blbou cedulku a on si to truhlik v kramu nezkontroloval... to jsou fakt podvodnici, tohle se deje porad a vsude :angry:
11. bře 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré raníčko, :dizzy_face:

my jsme šli včera spát brzy něco po deváté. :slight_smile: Byli jsme nějaký hotový. :sweat_smile: V noci se Kubík vzbudil asi 3x, nojo spal doma a né u babičky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ráno vstávačka něco po šesté, ale jak jsme šli brzy spát tak jsem vyspinkaná. Musim něco uvařit a nevim co. :confounded:

Luci tak to je bezva. A to jsi objednala tu Iglesinu co máš v albíčku?
12. bře 2009 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bré ránko....
u nás noc parádička...zrovna včera mi Mudra vnucovala ať začnu s příkrmem, a Adámek spinkal od 18.30 do 3 v kuse! tak jí na příkrmy prdim. všude čtu že je na příkrm času dost a ž když dítě prospívá na MM, tak dát příkrmy fakt až od ukončeného 6.měs. Takže dneska koupim skleničku, abych to tu měla, kdyby mne popadla touha zkusit lžičku :sweat_smile: ale jinak na to prdim.... :wink:

Sokol.: hm, tak to jste šli hajat brzičko teda...já šla chvilku po vás a v ložnici muzský už dáááávno spinkali.... :slight_smile:

jadik: to je fajn že si rozumíš s manžovo prvním synkem... :wink: a jsme zvedavy na Adélku, co byla baculkou a už nejni... :grinning: jo a s rajskou jsi mne nakazila. Včera dostal R.úkol koupit hovězí, což splnil, takže já splním svůj slib a zítra uvařím rajdu já :dizzy_face: ...to asi Luccii bude chtít přijít na oběd, ne? :grinning:

Lucii: dobře jsi zvolila veliká kola! na tyhle místní chodníky je to fakticky potřeba! :slight_smile:
12. bře 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Luccii: rajská je strašně jednoduchá!
Uvaříš hovězí masíčko, dáš k tomu cibuli, skořici, pepř celý, bob.list, nový koření, sůůůůl....vaříš maso do měkka...dobrý je ho dát na plátky, nebo kousky, jak máte rádi-uvaří se ti lépěji... no a po uvaření vyjmu maso, do vývaru přidám rajský protlak-já ho dávám docla dost, neb my máme rádi hodně rajčatovou omáčku :sunglasses: povaříš, zahustíš hl.moukou-do krémova, kterou si předtím rozpustíš v troše st.vody, doochutíš jak máte rádi-cukr, ocet(sladkokyselo), případně dosolíš, nebo dodáš víc skořičky.... až chytíš chuť, tak sundáš z ohně, vezmeš si sítko a propasíruješ to, aby byla omáčka hlaďoučká.... :sunglasses: no a pak tam hodíš zpátky to masíčko a toť vše....uvaříš těstoviny, nebo koupíš knedlík na námku, nebo vrazíš rýži, co máte rádi... :slight_smile: tak takhle se dělá rajská omáčka u nás. Někdo cibulku před vařenim ještě pění na oleji, ale to mi neděláme....
12. bře 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ráno,

my jsme dneska s Eliškou vstávali po 6. hodině. Eliška mi v posteli povídala a mě se u toho tááák zavíraly oči :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Honzík vstával až po 7. hodině :wink: Oběd už mám v troubě, Eliška spí a já půjdu zabalit ty věci do sekáče a pak až se mamka vzbudí, tak by na chvíli pohlídala děti, nebo aspoň Honzíka a já bych to odvezla a zbavila se toho :slight_smile:

Luci - ty jsi kuchařka začátečník, co? :slight_smile: Ale nic si z toho nedělej, já taky začínala a pořád jsem se mamky na něco ptala :slight_smile:
A ono ten základ na omáčky je vesměs stejný :slight_smile:

Já dělám rajskou tak, že si hovězí maso nakrájím na kostky, do vody přidám sůl, nové koření, celý pepř (pár kuliček) a bobkový list a vařím v papiňáku do měkka. Pak si udělám na oleji jíšku (teď bez cibule), přidám protlak, zaleji tím horkým vývarem a pak dochutím. Většinou už jen trochou soli a cukru :slight_smile: A pak dám zpátky maso :wink:

Barcul - já bych s příkrmem vydržela do toho ukončeného 6. měsíce. Není fakt kam spěchat a pokud Adámek přibývá po MM, tak proč to do něj cpát dřív! Fakt vydrž :wink:
12. bře 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Můžeme tu pořádat kurzy vaření :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2009 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany. no to jo, s tim vařením by to bylo dobrý :wink: já už jsem něco pochytila, ale taky to nejni nijak slavný. Hlavně mi chybí nápady.... :unamused: furt jedu dokola a nemám inspiraci :wink: a omáčky mne naučil vařit můj R. :wink: já uměla leda zelňačku polivku a pak minutky a pečený kuře :grinning: :grinning: :grinning: Takže za veškerý můj kuchařský um vděčím jemu, teda...on je kuchařík jedna báseň teda.... :wink: Chlyp to jídlo vždykcy ochutí tak nějak lépěji, no... :confused:

S příkrmem vydržím...taky si to tak myslím. Jen Mudře budu muset na příští kontrole něco říct...takže jí asi řeknu, že mám svou hlavu a svůj rozum a že jsem se dočetla že příkrmy ještě ne, takže jsem nedávala...to mi pak asi nepředepíše už ani kapky na kašel... :grinning:
12. bře 2009 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Já se naučila vařit hlavně kvůli manžovi :slight_smile: Předtím co jsem měla přítele, tak ten avřit uměl, tudíž mě to nenutilo, ale manža fakt vařit neuměl a umřeli bychom na hlad :grinning: Tak jsem vařila s mamkou věčně po telefonu :grinning: Ale dobrý, teď už zvládám i svíčkovou a bramborový knedle :dizzy_face:
Dokonce i tchýně mě chválí a to je co říct, že :grinning:

Zrovna včera jak tu bala švagrová, tak mi povídá, že mě tchýně chválila jaký jsem měla dobrý perník :dizzy_face: No to potěší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Barcul - a ke komu chodíš? Asi jsi to psala, ale já to zapomněla...
Prostě bych jí řekla, že jsi ještě nezačala a hotovo! Fakt se všude píše, že děti co jsou do půl roku plně kojené, tak stačí začít po ukončeném 6. měsíci :slight_smile:
Děti co jsou na UM, tak začínají ukončený 4. měsíc, někdo možná o něco později :wink:
12. bře 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

tak já jsem taky kuchař začátečník - až teď na mateřský se pouštím víc do vaření, v podstatě trouba byla cca 3 roky nepoužitá :slight_smile: Nejlíp mi jdou těstoviny, minutky a kuře na x způsobů. Omáčky tedy zatím neumím, ale když tu tak detailně popisujete recepty, tak je možná taky prubnu. Je fakt, že manža ty moje výtvory vždycky pozitivně ohodnotí :slight_smile:

Barcul: s příkrmama času dost, těch si ještě užiješ dost. Taky všude čtu, že když je mimčo v pohodě a je mlíko, tak kojit do 6 měsíce, že je to pro něj nejlepší. My jdeme dneska k doktorce.
12. bře 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
mudra Převrátilová II.poliklinika, nikdo jinej nás nechtěl vzít a tohle máme za rohem. asi má trochu předpotopní názory, neb mi dala výcuc na příkrmy a holky, nekecám vám, na té stránce je napsáno že to bylo vydáno roku 1983!nekecám, včera jse to ukazovala Milky :grinning:
12. bře 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak my jsme vyrazili a myslela jsem, že mě trefí!!! :angry: Přijdu sekáči a tam cedule STOP KOMIS!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: No ale byla tam paní co chtěla něco pro klučíka a tak jukla a 4 kousky si vybrala :wink: Mám přijít druhý týden v dubnu, protože teď toho mají fakt hodně...
Kdybych šla v pondělí, tak bych se toho zbavila a hotovo... No ale aspoň to sepíšu a pak tam hned naklušu!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Pak jsme se s mamkou chvíli prošli, ale je tam fakt zima :unamused: Odpoledne mě ven nikdo nedostane :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Honzík ještě obědvá a já si půjdu dát asi buchtu :slight_smile: A odpoledne jdeme ke švagrový na oslavu, synovec měl narozeniny, švagr svátek a švagrová bude mít narozeniny...

Petul - fakt na tom nic není :slight_smile: U omáček je víceméně stejný základ :wink: Mě vařit nevadí, horší je to vymýšlet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak podej info jaké míry má Lucinka...

Barcul - no rok 1983 je síla :grinning: :grinning: :grinning: No k téhle doktorce chodí moje kamarádka a myslím, že jí příkrmy takhle brzy nenutila... No asi stárne :grinning:
12. bře 2009 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Lucka je naočkovaná - dokonce tam doktorce předvedla otočku na bříško na přebalováku :slight_smile: Míry 6,44 kg a 63,5 cm. Rozhodli jsme se pro očkování Prevenarem proti pneumokokům už teď, takže za 14 dní jdeme na první.

Barcul: leták od mudry si schovej, ten bude už mít za chvíli historickou hodnotu. Se o to ještě v antikvariátu porvou :grinning:

Naše doktorka tedy o příkrmech neříkala nic, ta si lebedí, jak pěkně kojíme a rosteme :slight_smile:

Zany: dneska jsem zaparkovala před poštu. ani nemám v autě ty papírový hodiny, co se mají dávat, aby tam člověk nestál dýl jak 30 min. trochu jsem trnula, jestli mě nevychytají. kde to tam parkuješ? ve čt se sice dá na náměstí, ale je to dál a vláčet tu autosedačku se mi nechtělo
12. bře 2009 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Petul - tak už jdete do očkování Prevenarem teď, jo? :confused: Já to asi nechám až od toho jednoho roku...
Já parkuju buď když je místo někde poblíž a nebo u pošty... Ale mám hodiny a nastavuju tam čas tak aby mi to vycházelo :grinning: Třeba když by bylo 12,15 tak tam dám 12,30 :stuck_out_tongue_closed_eyes: A občas se mi podaří najít místo i tam u lékárny u Jakuba...
12. bře 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny.
Předem se omlouvám, měly jsme to teď trošku hektický..

Jinak moc moc moc gratuluji Martě s rodinou jejich Danielce a přeji hlavně hodně zdravíčka :wink:

Dočítat Vás je sílá, takže nic moc nevím...

Jen by mě zajímalo, jak by měl probíhat ten Srazík?? Jsme s Matýskem pozadu a nic nevíme :angry: :grinning:
12. bře 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak co se týče toho PREVENARU my už máme ty vakcíny za sebou, a čeká nás další až ve 2 letech. :slight_smile:
Ta vakcína pěkně pálí a štípe, říkala nám to tenkrát DR. ale byly jsme statečný :wink:
12. bře 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek