• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příbram a okolí. Můžeme pokecat, sejít se

9. listopadu 2016 
¨Luci v poho :wink: zkusím to znovu :grinning:

My jsme sice večer vyváděli, ale noc celkem šla. Ráno byl budíček v 7,15 h tak to taky bylo fajn :wink: . Dopo jsme vařili a odpo jsme vyrazili do Prágru. Vzali jsme i mamku s bráchou a jeli jsme do makra. Mamka nám pohlídala Kubíka a my jsme se šli juknout na boty. Bohužel jsme je nesehnali. Pak jsme zajeli ještě do tesca a pak jsme frčeli domu. Kubík byl pěkně protívkovej, moc ho to cestování dneska nebavilo. :sweat_smile:

Zany fotečky super a rozbitá ústa taky. Fakt hustý :sweat_smile: :grinning:
20. únor 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak se musím pochlubit :grinning: , dnes dopoledne jsem našla Adélce první zoubek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Zany, měrím jí sem tam pro kontrolu ,ale vždy naměřim kolem těch 37,5 st. Dnes jsem četla v knížce o miminkách, že normální teplota se u mimi pohybuje mezi 36 až 37,5 st. a když přeleze 38 st. že už je to teplota, která se má řešit .Tak je to snad v poho :confused:

Sokolko a jaké botky sháníš ? :confused:

Zany, Honzík fakt brzdil nosíkem hezky :sweat_smile: , no snad se mu to brzy zahojí :wink:

Dobrou noc :slight_smile:
20. únor 2008 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

dnešní noc byla o něco lepší. Večer Kubík usnul po sedmý a první vstávání bylo "až" ve čtvrt na jedenáct. Většinou do tý doby je vzhůru už tak 4x :confused: :sweat_smile: Ráno jsme vylezli skoro v půl osmý takže pohodička.

Jadik já ani botky neshánim, ale Davča si chce koupit nějaký botasky a tady v PB nic nějak neměli a stejně jsme se do makra chtěli podívat tak jsme to takhle spojili. Měli sice pěkný, ale malý čísla. Holt už to bylo přebraný. :rolling_eyes:
21. únor 2008 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko :slight_smile:

Jadiku, tak to gratulujeme :dizzy_face: Jestli jsi ho našla ty, tak máš dostat na šaty :grinning: I když já na ně teda nedostala :unamused:

Já mám od včerejšího večera nějaké střevní potíže :unamused: Takže jsem večer běhala na záchod, v noci byl naštěstí klid, ale ráno to zase začalo. Ještě že má manža v Praze jen 2 schůzky a přijede snad brzy :wink: Nejlíp mi dělá vodorovná poloha, ale tu mi Honzík asi nedovolí :unamused:
21. únor 2008 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany tak to ti teda nezávidím :confounded:
21. únor 2008 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadi to je fakt. Máš dostat na šaty. Já jsem teda dostala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
21. únor 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak to vubec neznam - to s tim prvnim zoubkem a satama :grinning:

teda zany, Honzik vypada jako pomalovany :wink:

ja mam dnes v praci pohodicku, po praci si jdu koupit boty na svatbu... jo a vcera jsem mela 14 DC a tak jsme snazilkovali :wink: tak ted budu 14 napjata, jak to dopadlo :wink:
21. únor 2008 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci, to se říká, že kdo najde první zub, tak má dostat na šaty :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Jenže já nedostala, ale včera mi tatínek koupil košili a 2 trička, tak jsem si to asi vybrala :grinning:

A jaké botičky a kde sis vyhlídla? :confused: :slight_smile:
No držíme place, aby snažílkování dopadlo OK a ty mrňavé potvůrky našli své lákadlo a zahnízdili :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko,

dneska noc opět na ho.... pořád se kroutil a pobrekával a to spinkal u nás :frowning2: .

jé holky normálně s mi opupínkoval vánoční kaktus. To začne kvést brzy co?! Davča se mě ptal, jestli prý dostane nějaký dárky,když jsou ty vánoce :grinning: Ale to má smůlu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Včera jsem byla nakupovat ve sparu, jen pro drobnosti a měli v akci lipánky za 7,9 . tak jsem nějakej vzala a už poučená jsem koukala na datum spotřeby a normálně tam měli jeden co byl do 12.2. :angry: Tak jsem to řekla jedný prodavačce a ta mi pomalu ještě vynadala a řekla mi děsně nasr... ať jí ho dám nastranu na stůl :rolling_eyes:
22. únor 2008 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

tak u nás tu srajdu chytil už i tatínek :unamused: :unamused: :unamused: Honzík to měl ráno zase řidší, tak dostal Hylak a ani nedostal mlíčko, aby se po něm nepos... :angry:
Já jsem si dopo zajela do města a v Alpine Pro jsem sikoupila sportovní kalhoty :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Pak jsem si ještě zajela na myčku, protože jsem měla auto jako prase!!! :angry: Věčně tu něco kopou, nebo je bordel na silnici a já už to měla fakt strašný!!! :angry: :angry: :angry:
Když jsem přijela domů, tak Honzík spal. Usnul na manžovi, tak ho nechal :slight_smile: Ležel na sedačce jako starý fotr :grinning: :grinning: :grinning:

Sokolko, s tím Lipánkem je to fakt síla!!! :angry: Místo toho aby byla ráda, tak ještě držkuje!!! :angry: :angry: :angry: Kvůli 7,90 se snad neposere, ne? :angry: :angry: :angry:
To máš vánoční kaktus jako mamka, taky jí nekvete na Vánoce, ale až potom :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2008 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zany bile svatebni s nizkem podpadkem v praze... diky za drzeni palcu :slight_smile:

holky hezky vikend preju :slight_smile:
22. únor 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Zoubek jsem našla já :slight_smile: , ale zda dostanu na šaty to ještě nevim, ale potřebuju kalhoty, takže asi šaty teď nebudou :grinning:

Sokolko, kaktus dobrý :grinning: a lipánky fakt síla! A prodavačka nejspíš pěkná kr... :angry:

Zany , ta srajda je taky docela síla :frowning2: ,snad Vás to brzy přejde :wink:
22. únor 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak Vám musím napsat, jakej jsem měla včera den :confounded: :angry: :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
Konečně jsme se z manžou domluvili, že se pojedem juknout na nějaký ten nábytek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , měl pro nás přijet kolem poledne :dizzy_face: , tak že se najíme a pojedem :slight_smile: ,tak jsem Adélce rozmixovala papání, ale bylo to horký, tak jsem si řekla "tak ještě stihnu umýt nádobí " :dizzy_face: , tak jsem se do toho dala :dizzy_face: , jenže v tom spěchu jsem si neuvědomila, že mám zapnutý mixer ještě v zásuvce :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: , tak jsem ho strčila pod vodu a ejhle :rolling_eyes: mixer začal mixovat :angry: :angry: :angry: jenže já tam měla prst :confounded: :frowning2: :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: , takže teklo krve jako z vo.. a ne a ne jí zastavit :rolling_eyes: :angry: :angry: :angry: , takže jsem šla vedle k rodičům a ty mi to ošetřili a zafačovali :slight_smile: , jenže než jsem přišla k nám, tak byl fáč promočenej :confounded: :angry: :angry: :angry: a do toho se mi začalo dělat na ondlení :rolling_eyes: , mezi tím přijel manža a když mě viděl, tak řekl "jedem na šití" to jsem šla do mdlob uplně :frowning2: , hrozně jsem se bála :sweat_smile: , ale neměla jsem jinou možnost, krev stále tekla :angry: :angry: :angry: .
Musím říct, že šití vůbec nebolelo :slight_smile: a byli tam na mě všichni moc hodní :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
V tom šoku jsem se ani nezeptala ,kolik mám stehů, ale počítam tak 3 :confused: , ale v pondělí jdu na převaz, tak to uvidim :dizzy_face: .

Nakonec se mi udělao lepší, takže jsme ty obchody ještě obešli, ale nic jsme zatim nekoupili, musíme to ještě promyslet :wink: :slight_smile:
22. únor 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže jsme to nakonec tak nějak zvládli.
Hlavně jsem moc ráda, že jsem ublížila jen sobě a ne někomu jinému !

Ještě jsem zapoměla napsat, že když se mi to stalo, tak první bylo, že jsem koukla, jestli mi to neurazilo prst, nebylo toho moc přes tu krev vidět, ale prst zůstal naštěstí celej, tak děkuju Pánu Bohu, že nademnou stál, že to dopadlo takhle.

Tak si na to dávejte pozor, ať se Vám to taky nestane!!!
22. únor 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jadik fakt hustý!!!! To můžeš být ráda, že tě to nezabilo, když jsi to měla v elektrice :fearful:

Kubík se mi vzbudil po hodině a strašlivě plakal třičtvrtě hodiny. Nemohli jsme ho vůbec uklidnit. Nechtěl nic, čaj, kozinu, hračky ani okno nezabíralo prostě hrůza. Pak se nakonec uklidnil a zatím spinká. Vůbec nevím, co to mohlo být. Jestli špatný sny nebo co :frowning2:
22. únor 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě přijde že ta prodavačka asi byla nasr..., že si toho někdo všiml a oni to neprodali :confused: :rolling_eyes:
22. únor 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

ježíš, Jadiku, co to provádíš??? :confused: No hlavně, že se ti nic horšího nestalo a prst máš taky celej!!!! Musíš být opatrnější :wink:

My musíme taky vyrazit na nějakou tu sedačku, ale prcka budeme muset vrazit někomu na hlídání, protože s ním by to nešlo... :unamused: To co předvedl v těch K+K nám bohatě stačilo!!! :angry: :angry: :angry:

Naše noc celkem OK, ale Honzík se vzbudil už v 11, takže jsem ho nakojila a spal do půl 5 :slight_smile: Pak jsme zase kojili a v půl 6 se vzbudil a museli jsme ho vzít k sobě, protože jinak by hulákal a my se nevyspali :unamused: No vstávali jsme po 7. hodině :dizzy_face:

Jinak mě pěkně se*e ten náš topič!!! V 11 už bylo topení skoro studený a ráno v půl 8 bylo tak lehounce vlažbý!!! :angry: :angry: :angry: Takže já když v těch půl 5 vstávala, tak jsem myslela, že zmrznu a pak jsem si musela vlézt manžovi do postele, jinak bych neusnula v té zimě :angry:

Sokolko, to je jasný, že byla nas... že to neprodali!!! Ale tak si toho mají všímat a případně to zlevnit dřív... :rolling_eyes:
23. únor 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí

No, to jsem šikulka co ? :frowning2: :angry:
On to byl ten ruční mixér a já oplachuju pod tekoucí vodou jen ten nástavec, jinak ten stroj jen otíram, takže by mě to zabít naštěstí nemělo.Ale je pravda, že bych ten nástavec měla sundavat a ne ho mýt když je v tom přístroji, no jenže je to takhle pohodlnější a pak to takhle končí :frowning2: .
No, ale na tu hrůzu to ještě dopadlo dobře, prst zůstal naštěstí celej a brzy se snad zahojí.
Jsem poučená a už ho pěkně vypínam :dizzy_face: :wink:

Zany, já myslela, že máte v Orlově postaveno :confused: , ale to asi ne, když máte topiče :confused:
23. únor 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

my jsme včera měli návštěvu, tak to bylo fajn :dizzy_face: Dali jsme si vínko, pokecali a zavzpomínali jsme :dizzy_face:

Honzík spal celkem dobře, ale od rána má zase tu svojí hejkací náladu a to je na budku :angry: :angry: :angry: Takže pak asi kluky vyženu ven na pěší prochajdu a půjdu něco dělat a po obědě vyrazíme ven všichni :dizzy_face: A my pak s Honzíkem jdeme od 3 do solné jeskyně :slight_smile:

Jadiku, postaveno nemáme, bohužel :frowning2: Je to byt... Je to v baráku s hospodou, byty a stájemi... Celá ta budova je do U a na jedné straně je hospoda a nad tím byty, pak jsou ve středu stáje a my máme byt v té 3. části :slight_smile: Ale je tu klídek, od hospody nás ani neruší (to spíš v létě svatby) a koně taky slyšíme málokdy :slight_smile:
24. únor 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

to bylo dneska krásně, že? :grinning: My jsme byli celý den u dědy na hausbotě. Sbalili jsme obě babičky, strejdy a tetu a vyrazili jsme grilovat masíčko. Byla to paráda. Kubíček lezl po mole, jedl samý sušenky, lipánky a brumíky, ale obídek to ne :angry: . Mrša jedna :sweat_smile: Ale bylo to super. Pak si odpo půl hodinky zdřímnul v kočárku a pak zase pokračoval. :grinning: No ale vypadal jak prasátko :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hned jak jsme dorazili domu tak musel do vany. Sice o hodinku dříve, ale nedalo se nic dělat. Jinak má červený tvářičky a nosík. Asi z toho sluníčka :sweat_smile:

No já jenom doufám, že už nebudou ty zimi a bude takhle krásně. Nebo aspoň na jeho narozky. To chceme udělat také tam, protože je to parádička, hezky v přírodě :slight_smile:
24. únor 2008 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jadiku, teda ty jsi ale mela zazitek :confused: no hlavne ze se ti nestalo nic vazneho...

zany vy bydlite primo v tom Ucku, kde je ta hospoda? ja myslela naproti ni pres cestu... takze az tam nekdy v lete pojedeme na kole, tak mi zamavas z okna, vid? :slight_smile:

holky, ja mam dnes naladu pod psa - zjistovala jsem si na netu, z jake choroby me podezriva moje gynekolozka, ktera me s temi bolestmi v podbrisku poslala do nemocnice (jdu ve stredu na vysetreni) - je to endometrioza - slysely jste uz o tom? zpusobuje neplodnost, ne vzdy na ni operace zabere, zjistit se da nejlepe jen laparoskopickou operaci :cry: jsem z toho fakt spatna, protoze priznaky na ni mam a asi me tedy "kuchnou"... bojim se... navic mame ted pred svatbou a operace by se mi ted nehodila, mozna bysme kvuli tomu i svatbu museli posunout... :frowning2:
25. únor 2008 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,

Luci, snad se to nepotvrdí a bude to všechno v pořádku!!!! Moc ti držíme palečky, aby jsi byla zdravá a brzy jsi měla miminko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Pokud by to operace vyvrátila, tak se jí neboj!!! Svatba by se holt odložila... Vždyť miminko je přeci (v mých očích) důležitější :confused: :dizzy_face: :dizzy_face:

Nás pořád sužuje průjem... Honzík už kadí víckrát :unamused: Snad to bude brzy dobré, ale nic nechce jíst :unamused:

Sokolko, tak to jste měli super neděli :dizzy_face: No snad bude v dubnu hezky a vy si oslavičku pěkně užijete :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
25. únor 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Luci také se připojuji k Zany. Určo to bude v poho. Moc držíme palečky. :wink:

Tak Kubíček už přes týden bojkotuje obědy takže jsem dnes přešla k tomu, že jsem koupila v hypernově 2 skleničky a zkusíme to. Jsem fakt zvědavá. Noci jsou pořád všelijaké. Někdy lepší, někdy horší. :confounded:

Zany doufám, že bude brzy Honzík v pořádku. Je to hrozný když jsou dětičky nemocní a mi rodiče jim nemůžeme nijak ulevit. Holt si tím musí projít každé dítko. Některé více jiné méně :pensive:
25. únor 2008 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zany, sokolko diky... uz aby byl zitrek a ja vedela vic, strasne moc se bojim, vcera jsem probulela vecer, protoze ta nemoc zpusobuje neplodnost... a ty bolesti, co mam, jsou nekdy fakt desny, uz i pri milovani to bylo nic moc :frowning2: ja mam porad neco - minuly a predminuly rok jsem byla na operaci kolen, ktere me boli do ted...

moje kamaradka ma 2,5 mesicni holcicku a ta strasne trpi na prdiky - maminka muze delat cokoli, ale nic nepomaha, ma prisnou dietu, neji vlastne nic hodnotneho... a holcicka porad place a place - to musi byt desny... pry to po 3. mesici konci, aspon tak...

holky, psala jsem vam, ze uz brzicko podepiseme kupni smlouvu na byt? :slight_smile: tento ci pristi tyden by to melo byt! uz se moc tesim, ale je fakt, ze stastnejsi bych byla, kdybych vedela, ze jsem zdrava a muzeme mit miminko....

preju vam krasny den a hodne dobre nalady
26. únor 2008 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kde jste dnes byly? :confused:
26. únor 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, :grinning:

já jsem se sem nějak nedostala. To víš, Lucii, jak je krásný počasí tak pořád někde lítáme :dizzy_face: .

Holky já jsem normální střevo. Včera jsem si dopo čistila tak zdatně uši, až jsem přestala slyšet :grinning: . Takže jsem šupla Kubíka babička a vyrazila jsem na ušní. Dvořák mi propláchnul ušiska :grinning: a já normálně slyšim ještě lépe než předtím :grinning: :confused:

Teď půjde dělat vepřový s mrkví a až se Kubík vyspinká tak konečně vyrazíme do tý Matyldy. Jsem na to fakt zvědavá. Jinak k obědu včera nejedl ani skleničku. Takže má hoch smůlu se sušenkama a dalšíma kravinkama, dokud nebude jíst.

Dneska odpo potřebuju udělat nájezd na větnamce. Musím koupit Kubíčkovi nějaký bodýčka, protože mi ze všech vyrostl a nejsem magor, abych mu kupovala jedno body v krámu za 200,- a ještě nejsou vůbec hezký. Kamarádka tam kupovala klukovi bodýčko a za týden bylo roztrhaný a obyč. body od větví za 40,- vydrží daleko víc. :confused: :sweat_smile:

Jo a musím vám napsat jednu bombu. Přišla mi přes IP zprávička od Žirafky a normálně jsem zjistila, že je to moje bývalá spolužačka ze základky. To je bomba co?! :slight_smile:
27. únor 2008 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor

mě se sem včera moc nechtělo :slight_smile: A pak odpoledne jsme jsme jeli na návštěvu k bývalým sousedům a sousedka nám dělala společné zdanění... :slight_smile: Vrátili jsme se až po 18. hodině a Honzík šel pak do vany a spinkat :dizzy_face: I když teda nespinkal moc dobře, ale zvládli jsme to a vstávali v 7 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Honzík ráno vypil mlíčko jako nic :dizzy_face: Teď pije to bez té laktózy, takže po něm nemá srajdu :grinning:
Musím to zaťukat, ale vypadá to, že máme vyhráno :dizzy_face: Včera už to bylo lepší a dneska už to bylo taky tužší :grinning:
Teď dopoledne vyrážíme do Sokolíka a pak ke kamarádce na obídek, kluci se vyspí a pohrají si :dizzy_face: Snad nepřijdeme k dalšímu úrazu :grinning:

Sokolko, Honzík teď taky moc nejí... :unamused: Dřív tak hezky baštil, ale teď je to nic moc a někdy je to i pro zlost!!! :angry: Hned se otáčí v židličce, vystupuje a konec... :angry: :angry: :angry: A to ani sušenky nedostává!!! Takže není přepláclý něčím jiným :unamused:
Já jsem kupovala Honzíkovi bodýčka na doma u číňanů :grinning: Nebylo mi pak líto, když je zničil je vzít a vyhodit :slight_smile: Jinak mu kupuju bodýčka v CA a tam jsou hezká a za dobrý ceny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Buď za 65,- a nebo jsem kupovala 2 za 98,- :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

No s tou Žirafkou je to fakt dobrý :grinning: Svět je fakt malej!!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Luci, já myslela, že už ten byteček máte a že ho rekonstruujete? :confused: No asi jsem to zase popletla :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S těmi bolestmi je mi tě moooc líto, ale věř, že to bude určitě dobrý!!! Držíme palce!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. únor 2008 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
sokolko: nj o zirafce vim, ze je z PB... to je ale nahoda! :sweat_smile: teda s tema usima - koukam, co vsechno je mozny! hlavne ze uz slysis :wink: ze Kubik neji, je teda zapeklite, ale delas spravne, nejdriv poradny jidlo a pak az pochutiny :slight_smile:

zany: no uz se koupe blizi, ale nemame ho jeste... ale do svatby bydlime :slight_smile:

holky, tak jsem byla dnes v te nemocnici a --- jdu na laparoskopickou operaci...
nastesti si doktor mysli, ze to asi endometrioza neni... ale neco tam spatne bude - vajecniky, vejcovody, slepak ci strevo, pry tam i nahmatal cystu... takze se mi tam kouknou a opravi mi to tam - bude to 19.3.
27. únor 2008 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se sem vůbec nestíhám dostat :grinning:

Luci, neboj, dopadne to určitě dobře.Hlavně, že to ta nemoc snad není, tak do tebe kouknou a zjistí co to je, odoperují ti to a budeš v pořádku a za nedlouho bude mimi :slight_smile: Budem držet pěstičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Sokolko, co to děláš? !
No, ještě, že sis neprorazila bubínek nebo tak něco :fearful: .Ale hlavně, že to dopadlo dobře a že slyšíš !!!
27. únor 2008 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany, to je dobře, že je Honzík už v pořádku :slight_smile:

Sokolko, Kubík určitě zase začne hezky papat, třeba má jen nějaké období.Jinak věřim, že je teď na hausbotu moc hezky v takovém krásném počasí :slight_smile: .Taky bych si přala, aby to už zustalo a zima už nebyla.

Luci, to je dobře, že už bude brzy byteček váš :slight_smile:
27. únor 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek