• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příbram a okolí. Můžeme pokecat, sejít se

9. listopadu 2016 
Zany, tomu "prckovi " je 17 let :dizzy_face: :grinning:
Ono je to tak trochu zamotaný, já jsem se totiž znala dřív ze synkem a exmanželkou než z manžou :slight_smile: ,takže si dobře rozumíme všichni :slight_smile: a občas se i všichni sejdem :slight_smile:

Do těch příkrmu trochu vody dávam (tu, co to v ní vařim ), protože malá moc nepije, tak aby měla trochu tekutin i v tom, ale dávam jí tam opravdu jen trochu, tak nevim, ale ona to papá z velkou chutí a mě je líto jí to nedat a nechat jí o hladu, ale nechci jí zas moc překrmovat :confused:
Zany, a když Honzík snědl těch 250 g, tak už bys do něj víc nenacpala nebo by si ještě trochu dal ?Mě totiž připada, že kdybych jí dala ještě víc než těch 300 ml, že by to taky snědla :confused: , ale to už mi připadá fakt moc, tak zůstávám u těch 300 ml.
4. bře 2008 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jadiku :grinning: :grinning: :grinning: Tak to už fakt prcek není :grinning:
Někdy mi o tom třeba povykládáš :slight_smile: Až se udělá hezky tak bychom se mohly sejít, co? :confused: :sweat_smile:

Honzík by asi jedl víc, ale já mu už nedávala... Nebylo co, protože snědl celou tu skleničku :grinning: Zkus dát Adélce míň a uvidíš :wink: Třeba by jí těch 250 taky stačilo :slight_smile:
4. bře 2008 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Zany, sejít by sme se někdy mohly :slight_smile:
A když jsi mu vařila sama ,tak jsi mu toho dávala kolik ? Tolik kolik snědl nebo nějakou dávku ? Adélka totiž málo kdy naznačí, že má dost tím, že už neotevře pusinku nebo se otáčí od lžičky nebo to plive, ale to je opravdu málo kdy, jinak mi připada, že by toho snědla ještě mnohem víc .Tak já fakt nevim .
Ale je pravda, že když jí dám přesnídávku, že ji spapá celou a když vidí, že už toho víc neni, tak je taky spokojená, ale má hlad zas o to dřív.
5. bře 2008 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jadiku, tak my můžeme někdy přifrčet :slight_smile:
No já mu začala vařit až v 11 měsících, protože dřív to odmítal... :unamused: A většinou toho snědl tak 250 g a někdy i míň... Teď to beru odhadem, ale někdy to ani nesní a jindy toho má víc a sní to všechno :dizzy_face:
Přesnídávku dřív jedl taky celou a teď jí nedojí... A jí po 4 hodinách... :wink: Včera jedl v poledne a pak až v 17,15 a hlad neměl :grinning:
A jaké má intervaly v jídle? :confused: :sweat_smile:

Honzík mi dneska usnul už dopoledne cestou do PB, tak jsem docela zírala :slight_smile: Takže jsme šli ven, domluvili jsme si náhradní plavčo a pak jsme šli k mamce :slight_smile: Honzík si tam hezky hrál a odpoledne se tam ještě hodinku prospal a pak jsme frčeli domů za tatínkem :dizzy_face:
Teď si tu kluci hrají, tak mám chvíli klidu :slight_smile:
5. bře 2008 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Zany, tak se můžem někdy domluvit :slight_smile:
Tak jsem dnes Adélce dala těch 250 ml, spapala to a koukala, že toho je ještě málo, ale už jsem jí víc nedala a nějak moc jí to nevadilo, ale svačinu chtěla o půl hoďky dřív, tak uvidíme jak to bude dál :confused:

Dnes kouknu na Ordinaci a musim pak ještě uklízet, jak jsem měla ten prst ovázanej, tak jsem nemohla moc pracovat, a máme tu už docela čurbes a přes den to nestíham, tak musím večer.

Dnes bylo konečně už docela hezky :slight_smile: , tak jsme šly na prochajdu a bylo to fajn :slight_smile:
6. bře 2008 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Zany, ještě ty intervaly :slight_smile:
Ráno kolem 7:30h. začínáme mlíčkem, pak kolem 10h. ovoce, kolem poledne maso-zel., kolem 15:30 až 16h. ovoce někdy jogurt a kolem 18:30 až 19h. kaše.
Kamarádka mi říkala, že zahušťuje oves. vločkama atd. masozelenin. příkrm, aby byl hutnější , co si o tom myslíš ?je to dobrej nápad ? :confused: Já se obávám, že jí pak nebude stačit ani ten jogurt a ovoce, že jí to nebude stačit tuplem :confused:
6. bře 2008 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
My jsme večer v posteli ukuli plán a ráno jsme vyrazili s manžou do Prahy vybrat nějaké ty dárky k svátkům a narozeninám co nás teď čekají :unamused:
Manža nás vyhodil na Smíchově a jel si po svém... My to všechno prošli, prozkoumali a pak jsme to jen pokoupili :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Takže to máme z krku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já si v CA koupila tričko, Honzíkovi 2 bodýčka a pyžámko :dizzy_face: Manža si tam pak koupil 2 trička a 3/4 džíny a jen za 275,- kč :grinning: No nekupte to, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Pak jsme v Tescu vybrali synovci dárek - auto na písek i s nějakou lopatkou, hrabičkami a nevím čím ještě... Ale líbí se mi to, takže to asi koupíme i Honzíkovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ještě jsme koupili Honzíkovi plátěné kalhoty a 3 krásná modrá pyžámka :dizzy_face:

Pak jsme si doma vzali věci na anglinu, MM se převlíkl a frčeli jsme dovézt Honzíka ke tchýni a my jeli studovat :dizzy_face: No pro mě to byla brnkačka a manža to musí víc opakovat :dizzy_face: No to zvládne, budu ho mučit :grinning: :grinning: :grinning:
Domů jsme dorazili před sedmou, tak jsme rovnou Honzíka vykoupali, dostal kaši a frčel spinkat :slight_smile:

No jdu na Ordinaci :dizzy_face:
6. bře 2008 ve 20:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jadiku, brzy to spunktujeme :dizzy_face:
No já jsem Honzíkovi nic nezahušťovala... Sice jedl skleničky, ale i když jsem mu něco uvařila, tak jsem to nechala normálně :slight_smile: Myslím, že to není třeba a že pokud to Adélce stačí takhle, tak proč jí to zbytečně zahušťovat :confused:

No my razíme do Amálky na srazík z kurzu, tak se pak ukážu :slight_smile:
7. bře 2008 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Zany, tak to jste si udělali hezký den :slight_smile: A nakoupili jste opravdu levně :wink:
A chodíte na Aj ? Chcete cestovat?

Včera večer jsem u Ordinace usnula, tak se úklid přesouvá na dnešek.

Já si taky myslím, že to zahušťování není zatim třeba :confused:

Tak si hezky užijte srazík :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
7. bře 2008 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
U nás se spinká :dizzy_face: Já jsem se na čtvrt hodinky natáhla taky :grinning:

Honzík mi usnul už cestou domů a to jsme jeli ještě za náklaďákem, takže jsme se táhli jako smradi :angry: :angry: :angry: Jako na potvoru :angry: Ale usnul docela v pohodě, tak jsem ráda :slight_smile:

Volali nám kvůli té podložce a prý reklamaci neuznali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Měsíc jim trvá než se vyjádří a pak to zamítnou, protože je to způsobeno opotřebením!!!!!! Nevím co je to za opotřebení, když na to (ať nežeru) 10x za den na 5 minut Honzíka položím a přebalím a ono se to ve svárech rozlepí!!! Prostě to neudělali kvalitně a vinu neuznají!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry:

Jadiku, já jsem chtěla začít zase kvůli práci. Až se budu vracet z mateřské, tak se do Prahy nevrátím, protože by to časově nešlo a hlavně si myslím, že mi to pomůže sehnat lepší práci :wink: :confused: A na dovče bych se taky ráda domluvila :dizzy_face:
7. bře 2008 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
zany: a kam chodis v PB na AJ? no ja jsem sama zvedava, co po materske... do Prahy se uz taky nebudu chtit vratit... ale bojim se, ze praci v PB nesezenu

holciny, mejte se moc krasne, preju vam hezky vikend :slight_smile:
7. bře 2008 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jééé, ahoj Luci :slight_smile:

My jsme odpo vyrazili do města a jukli jsme do nábytku na sedačku :wink:
Tohle je náš favorit, je pohodlná a ve skutečnosti hezčí :slight_smile:
http://www.neuk.cz/?navi=vyrobekdetail&kod=CRESCH

Luci, jezdíme za jednou holčinou co bydlí v Pičíně a učí na základce a dřív učila i v jazykovce :dizzy_face:
Myslím, že práce se sehnat dá, ale podle mě to trvá daleko dýl a chce to trpělivost :confused: :slight_smile: :slight_smile:
7. bře 2008 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jééé, kde všechny jste??? :confused: :confused: :rolling_eyes:

My jsme se dopoledne pustili do úklidu svinčíku :grinning: :angry: Tchýně si pak vzala Honzíka ven, ale těsně u baráku jí usnul, takže jsme ho vzbudili, aby spal po obědě! Pak si tu spolu ještě hráli, já douklidila a dal si oběd a že půjde spinkat. Jenže ono nic!!! Takže jsem ho nechala chvíli v postýlce bulet, ale taky nic :unamused: Tak jsme se za řevu Honzíka naobědvali a pak jsme šli ven... :wink:
Honzík usnul a tak jsme zamířili ke švagrové na oslavu synovcových narozenin :dizzy_face: Zítra mu jsou 2 roky :dizzy_face: Přišli tam ještě švagrový kamarádky s dětma, tak tam byl humbuk. Větší děti se přesunuli nahoru a Honzík zůstal s námi dole... Kdo by tam na něj dával asi pozor, že? :confused: Ale on si tam vystačil :grinning: Ba naopak bych řekla, že mu ty větší děti vadili a hlavně starší synovec strašně piští!!!!
Honzík se pořád něčím futroval, takže k věčeři si toho asi moc nedá!!! Skoro jsem vypadala jako krkavčí matka, že mu nic nedám!!!! :angry: Jen nechci aby se poblil :angry: :angry: :angry:
Večer až Honzík usne, tak razím na rajz :grinning: Kamarádka má příští týden narozky, tak jí jedu popřát na sedánek :dizzy_face: Ale budu řídit, tak si nic nedám :frowning2: No ale za 14 dní máme pařbičku, takže to si dám :grinning: :grinning: :grinning: Holt obětuju nějakou korunu a pojedu domů taxíkem :unamused: :slight_smile: :slight_smile:

Tak páááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. bře 2008 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky holky,

po dloouhé době hlásím, že jsem tu. :dizzy_face: Nějak nebyla nálada psát příspěvky, ale poctivě jsem vás četla. :wink:

Minulý týden dostal Kubík rýmu. Teklo mu z nosu, ale za 3 dny dobrý. Teď mu to ještě občas vystříkám mořskou vodou. Jinak já jsem to samozřejmě od něj chytla. Nos mám odřenej, pusu taky a ještě jsem k tomu začala kašlat :angry: . Dva dny mi bylo fakt blbě, ale už je to lepší.

Noci jsou pořád všelijaké. Někdy spinká lépe, tj. že se vzbudí třeba 4x, ale jindy zase klasicky 10x i více. Je to prostě rozmazlenec můj malinkatej. :sweat_smile: Jo a začal si stoupat v prostoru. Už to sice párkrát udělal, ale teď už je to častější. A rekord samostatných kroků je 12 :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

V tejdnu jsem vařila k obědu roštěnky a jen jsem nasolila maso, uvařila, zahustila a odendala jsem Kubíkovi. Pak jsem to dochutila nám. Kubíkovi jsem k tomu udělala neslanou rejžičku a to byste viděli jak se mohl ujístl :grinning:

Zany sedačka vypadá pěkně. A kde jste si jí vyhlídly? A za kolik? My jsme jí kupovali u Kunce. No a jsme s ní spokojený. :dizzy_face:

Holky to by mohlo být fajn někdy se všichni sejít. Jsem trochu vtěrka co? :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: Ale mě to neva :grinning: :grinning:

Dneska odpo chceme jet ke kamarádce popřát jejímu dítku k svátku. Tak ještě musíme zajet do Hypernovy koupit nějaký auto, protože jsem na to v týdnu zapoměla :confused: :sweat_smile: No doufám, že tam něco budou mít.

Jinak jsem v úterý volala do těch Konětop. Paní mi řekla, že to přišlo v pondělí a že je to opravený. No takže si proto můžu přijet. Za chvilku mi ale volala, že to pořádně prohlídla a našla tam malou dirku :rolling_eyes: :rolling_eyes: . Tak prý jestli si to chci vzít nebo jestli to má poslat zase na reklamaci. Řekla jsem jí ať to tam pošle znovu. Takže budeme zase čekat. No chápete to? To je firma :angry: :angry:

No nic užijte si krásný zbytek víkendu ve zdraví a v pohodě. páááááá :dizzy_face:
9. bře 2008 v 07:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahojky,

u nás se spinká a já si na chvíli zdřímla taky :grinning: :grinning: :grinning:

Včera to bylo příjemný a na chvíli jsem vypadla z domu :dizzy_face:

Dneska dopoledne jsem vyrazila do solné jeskyně :slight_smile: Pak jsme dojeli s Honzíkem ještě něco nakoupit a frčeli jsme domů dělat oběd. Jenže Honzík toho k obědu moc nesnědl, protože první lžičku co jsem mu strčila do pusy, tak byla ještě trochu horká a tak byl řev :unamused: :unamused: :unamused: No a pak už to nechtěl... :angry: Ale asi byl i unavený, protože vstával po 6. hodině :angry:
Manža šel teď dělat něco k té skříni... Konečně :grinning: A odpoledne až se Honzík vyspí, tak se asi půjdeme podívat na jehňátka :slight_smile: Švagrová mají ovce a mají už asi 9 jehňátek a asi 6 by se jich mělo ještě narodit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Sokolko, tak hlavně že má Kubík po rýmě :slight_smile: Honzík jí měl taky, ale celkem dobrý a já jí pochopitelně měla hned taky :unamused:
S tou taškou (byla to taška, že jo :confused: ) je to fakt síla!!!! :angry: :angry: :angry: Jako by to nemohli udělat rovnou pořádně!!!!! :angry: :angry: :angry:
No a jinak je Kuba šikula, když takhle chodí :dizzy_face: Za chvíli bude běhat jako fík a bude víc běhat bež lézt :dizzy_face:

Sedačku jsme vyhlídli v BICu a vyšla by asi okolo 30-35 tisíc... A Kunc je kde? To je v Křižáku a nebo na Fialce? :confused: Tam jsme jaksi nedojeli :dizzy_face:

No a já jsem klidně pro se sejít všechny :wink: :wink: :wink:
9. bře 2008 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Zany Kunc je na fialce. My jsme si v Bicu nic nevybrali a tam jsme jí koupili za necelých 24000,- No uvidítě, třeba se tam ještě zajedete podívat. Nám se hlavně líbilo to, že jsme si jí mohli hned odvézt. :dizzy_face:

zatím se loučím jedeme přát papa
9. bře 2008 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Teda holky, ty reklamace jsou fakt hustý, to snad neni ani pravda, že tohle dokážou udělat. My jsme zatim nic nereklamovali, kočárek máme taky z Konětop, ale zatim jsme snim spokojený.

Zany, sedačka je hezká :slight_smile:

Adélka má taky trochu rýmu a začíná pokašlávat a mě začíná zas pobolívat v krku :angry:

Sokolko, Kubík je šikulka :slight_smile: , to už bude opravdu brzy běhat :grinning:

Zany, ty se taky doma asi moc nezdržíš viď :wink: :grinning: A jak bylo na ovečkách ? :confused:

Dnes je venku konečně zas krásně :slight_smile: jsem zvědavá, jak dlouho :dizzy_face:

Já jsem taky pro se sejít všechny a máte nějaký návrh kdy a kde ? Teď už je hezky, tak už začnu taky jezdit :slight_smile:
9. bře 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Honzík spal jen hodinu!!!! :angry: :angry: :angry: Na to, že vstával brzy, tak toho moc nenaspal...
Pak jsme se vyrazili kouknout na jehňátka a Honzík se těch ovcí tak trochu bál... Na zem jsem ho nedávala, protože by pak měl botky jako prase a vzhledem k tomu, že šel pak do kočáru, tak by byl fusak zralej do pračky... A to se mi fakt nechtělo!!! :unamused: Ale stejně by k nim jouda nešel :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No ale největší sranda byla, že jsme dělali na slepice (které jsou u ovcí) KŠÁ :grinning: :grinning: :grinning:
Pak jsme se šli ještě projít po vsi :grinning: No a nakonec se tu na chvíli zastavila tchýně :wink:
Kolem páté jsme jeli ještě k bráchovi na pokec, protože jsme se dlouho neviděli :frowning2: Honzík tam čertoval a asi by tam klidně zůstal :dizzy_face: Když jsme odcházeli, tak ho švagrová držela v náruči a on nám dělal papa a pak za námi zavřela dveře a v klidu tam s nimi byl :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Nevím jak dlouho by tam vydržel :confused: :sweat_smile:
9. bře 2008 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jadiku, snad se z té nemoci brzy vyhrabete a nic horšího z toho nebude :unamused:

Srazík můžeme udělat někde v PB... A nebo se sejdeme u jedné z nás :confused: :dizzy_face:
9. bře 2008 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky, kde dneska jste??? :confused: :confused: :rolling_eyes:

My jsme dopo vyrazili na stehy. Ale nebylo kde zaparkovat, tak jsem od Sokolovny do nemocnice Honzíka nesla a docela se pronesl. Naštěstí nás vzali zase hned, Honzík trochu plakal a šli jsme do Sokolíku :dizzy_face:
Doma se pak Honzík vyspal, spal pěkně 2 hodinky :dizzy_face: Pak jsme frčedli na finančák podat daňová přiznání pro společné zdanění a ještě na městký úřad zaplatit popelnici!!!
Taky jsme dojeli do K+K a vybrali jsme ten koberec :dizzy_face: Honzík byl v kočárku, tak měl smůlu s běháním! :grinning:
10. bře 2008 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Čauky,

já jsem dopo vařila a odpo jsem gruntovala. Babička si po obídku odvezla Kubíka a já jsem se na to vrhla :confused: . Jsou umytý okna, Davča vyluxoval, utřenej prach atd. Na chvilku bude zase klídek. :sweat_smile:

Koukali jste na zprávy? Já jsem Kubíčkovi samozřejmě medvídka Pú kupovala. Dneska jsem to nestihla, tak máme jen 2 díly, ale pěkně mě sejří. Já z toho měla takovou radost a ono je to zase škodlivý. :angry: :angry:

Zany to je fajn, že už to má Honzík za sebou. :dizzy_face:
10. bře 2008 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Sokolko, zprávy jsem neviděla? Co tam bylo??? :confused: :confused: :confused:
10. bře 2008 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Už jsem to našla :slight_smile:

Případně pro ostatní: ttp://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomaci%7E&83e=DO30619&ex30619=ne-kupujte-svym-detem-nadobi-s-medvidkem-pu-obsahuje-formaldehyd

Sokolko, tak já to koupit chtěla, ale nakonec jsem to vzdala... A dobře jsem udělala :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2008 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
to jo , zato já musim koupit všechno :angry: Když ono je to tak krásný :sweat_smile:
10. bře 2008 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Mě se to taky líbilo, ale pak jsem usoudila, že nemusíme mít každou blbost a jak se zdá, tak jsem usoudila dobře :grinning: :grinning: :grinning:

Koukám, že ten odkaz není celý.
Tak ještě jednou:
http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Edomaci%7E&83e=DO30619&ex30619=ne-kupujte-svym-detem-nadobi-s-medvidkem-pu-obsahuje-formaldehyd
10. bře 2008 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak uz jsem konecne tady, ted toho mam fakt dost - kolegyne je tehotna a byla tu jen na skok mi pomoct, ale ted jsem tu na to zase sama...

predstavte si, ze meskam - jsem 34 DC... zitra asi testnu, ale spis se bojim, ze se mrcha nekde opozdila...

jeste vas musim docist :wink:
11. bře 2008 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
zany: presne takovou sedacku jsme si vyhlidli v Praze v Jena nabytek, ale stoji jen 20 tis.

holky na Fialce a v krizaku je taky nabytek? to ani nevim

jo a mimochodem - tady v ty diskuzi je hodne zraneni rukou v posledni dobe, ze jo? ja si totiz taky privodila reznou ranu - obycejnym jidelnim nozem, ale hluboky to bylo dost (vybirali jsme pribory, ktery si poridime)... myslela jsem, ze to neprestane tect, ale nakonec to prestalo... ja jsem desne nesikovna :sweat_smile:
11. bře 2008 v 15:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Luci, tak moc držíme palce!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Koukám, že jsi taky šikula :grinning: No ještě že to nemáš na šití :wink:

Jdu zpacifikovat Honzíka po koupání :slight_smile:
11. bře 2008 v 19:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:

Zany, tak to je dobře, že už to má Honzík v pořádku ten prstík :slight_smile:

Sokolko, mě připadá, že teď je najednou hrozně moc věcí špatných pro ty dětičky :angry: .Nechápu, proč neudělaj nejdřív ty testy a pak teprv to maj dát do krámu a ne takhle :angry: :rolling_eyes:

Jinak mám taky umyté okna :slight_smile:

Luci, no, ještě, že to nemáš na šití :wink: Jinak taky držíme palce :dizzy_face: :slight_smile:
11. bře 2008 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Jadik ono se to spíš teď více testuje. Když jsme byli mi malý tak na to každej prděl a taky jsme to přežili. Jenže když to teď víš, že je to špatný tak to prostě dítku nedáš.
11. bře 2008 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek