• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příbram a okolí. Můžeme pokecat, sejít se

9. listopadu 2016 
Jadík: ono se nemůsíš lekat, že když má malá B+ tak, že pak až bude těhu bude mít ten samej problém co mám já, opravdu je to vzácné, ale nechápu, proč musim rodit v Praze když v opačném případě myslim jako matka RH- může rodit tady tak z toho sem teda jelen :confused: No zítra se jde malá filmovat jdem na 3Dutz tak doufám, že to neprospí :grinning:
22. led 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tchýně si vzala děti ven, tak mám chvíli klid :grinning:
Ale musím se jít zkulturnit, protože odpo jdeme do té poradny, tak ať se mě neleknou :grinning:

Petul - čau :dizzy_face:
No včera to byl fakt masakr!!! :rolling_eyes: Já byla večer totálně hotová a veškerý hluk mě ničil :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale kamarádka mě uklidnila, že jí malá předvedla skoro to samé, tak jsem v tom nebyla sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Sokolko - Honzík měl taky tohle období, kdy jsem od něj nemohla ani na krok. Vždycky když jsme ho dávali na hlídání, tak jsme tam s ním chvíli počkali a pak se po naglicku vytratili :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď už je to v pohodě :slight_smile:
Ale teď zase dělá to, že když je tu s námi někdo, dneska ta tchýně, tak ho nesmí ani oblíknout, jen já!!! :unamused: Přitom když je s ní sám, tak v pohodě. A ven šli spolu taky v klidu :slight_smile:
Tý jo, tak Kubík půjde poprvé na noc pryč, jo? To Honzík mazal hned jak jsem ho přestala kojit :grinning: Ale neboj, on bude u babi hodný a řekla bych, že to bude lepší než doma! Mě mamka vždycky říkala jak krásně spinkal a všechno v pohodě a doma byl za noc kolikrát vzhůru :confounded:
22. led 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sokolko - já myslím, že se mě hned tak nezbavíte :slight_smile:

Bydlím kousek od hvězdárny, Příbram 2. Mimču - holčičce budou příští týden 3 měsíce a zatím, je docela hodná, ale jak říká Zany, nesmí se přechválit. Včera večer mi taky předvedla, jak dokáže řvát - až jsem pak zpětně přemýšlela, co jsem za ten den jedla, jestli jí to nevydráždilo.

Jíte nebo jedly jste při kojení ryby? Kamarádce dětská doktorka řekla, že patří mezi největší alergeny, tak že je jíst nemá, mě naopak v PB porodnici ryby doporučovali, prý aspoň jednou do týdně, že to podporuje vývoj mozku u mimča.
22. led 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpět z kontroly po TBC, jsme bez reakce, jak jsem čekala, čuliže nás čeká přeočkování ve dvou letech. Snad to nejni taková katastrofa...pani přede mnou měla to samý a byla z toho nějaká zničená, tak vám holky nevím nevím..
Zdravím Peťu: jé,máme skoro stejně starý- tedy mladý dětičky.... :slight_smile:
Zany: hm...takže byslíte u hospody, no to bude mít Honzík pěknej příklad :grinning: co? ale zasejc budeš vědět, kde ho hledat, až bude mít svůj praštěnej věk :sweat_smile: ..
U nás se nakonec ta oslava konat bude doma zasejc...páč mamka projevila přání, ať se na to vyprdnu. Rodičovstvo mám rozvedené a tudíž to zasejc bude oslava na dvakrát :confounded: no nedá se svítit...holt se nemusej...jsem myslíla že po tolika letech už to pujde a bylo mi řečeno, že by byla radši, kdybych nedělala hromadnou oslavu..no, tak nic no... :fearful: mě to jen napadlo...
Ale protože babičku milujeme nade vše, tak jí vyhovíme.... :sunglasses:
Téda, dneska je tam tak krásně! úplně jako na horách :wink: tu skorem v horách jsme, že? Zatím pá, malej si vyžaduje mou pozornost...jo a ještě novinka, včera se POPRVÉ z bříška přetočil na záda! Ale jen jednou, víc nechtěl... :wink:
22. led 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barculdo, já mám dokonce pocit, že jsme spolu byly v porodnici. Aspoň podle fotky mi připadáš povědomá :slight_smile: Byla jsem tam od 28.10. do 31.10. To je malej borec, že už se přetáčí !!! To u nás jsou to zatím jen náznaky, takže to ještě bude chtít pár dní tréninku.

Myslím, že jestli bude malej Honzík chytrej po Zany, tak se zašije do nějakého podniku na druhým konci města, aby to rodičové neměli zas tak jednoduchý :slight_smile:
22. led 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul: no jo, asi jsi byla dokonce vedle na pokoji. Tuším že jsme měli společnou místnostnost na přebalování, ne? Já byla na 5tce a ty na 6tce, že jo? Já z počátku byla na pooperačním, takže mne až toho 28.přeložili na normální pokoj... :slight_smile: Jsem si tě zvětšila a tuším tuším, že jsem tě tam právě taky viděla...
Hale, Honzík se taky vrzy vokáže. Ono některý mimčo je rychlý zpočátku a pak se zabrzdí-doufejme že to nebude náš případ :stuck_out_tongue_closed_eyes: - a některý mimčo pak ze dne na den šup šup a rodičové nestačí se divit... :sunglasses: Navíc máme na přetáčení ještě spousta času...já myslím že Adámek to zvládnul spíš NÁHODOU, že byl v dobrým rozmaru. Dneska už zase leží a čučí jako výr netopýr :grinning:
Kdepak bydlíš Peťul v PB? já to tu psala, já bydlím poblíž nám.17 listopadu...holky co jsou těhulinky taky bydlí poblíž, co ty? S kočárem jsem tě tu ještě nepotkala...ale potkala jsem už 3 mamky s dvojčatama holky...to musí být něco :wink:
22. led 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul omluv mne, jsem si všimla že jsi místo svého bydliska již psala... :fearful: holt už mám asi vykojenej mozek... :zipper_mouth:
22. led 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem fakt pako, teď koukám, že píšu o Honzíkovi a přitom ty máš maličkou princezničku...jsem fakt pako...asi to dneska zabalim..víc škody než užitku.... :unamused:
22. led 2009 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul k rybám..já myslím že by se jíst měli...já je teda jím..ale ten vývoj mozku, to spíš bylo myšleno coby těhulinka...teď je ale určitě taková normální rybka udušená na máslíčku a ne teda zrovna vyuzená určitě taky zdravá.... :grinning:
22. led 2009 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak my jsme zpět z porady a naše buřtinka má už 5,19 kg :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Dokonce se mi podařilo zaparkovat skoro u vchodu což mě překvapilo, protože tam je to večný boj :angry:
Honzík spinká, Elišku jsem s autosedačkou přenesla do ložnice a chrní tam u otevřeného okna :slight_smile: Před chvílí dorazil manža, najedl se, prohodil pár slov se svojí mámou a ta frčela domů. Chce jít pěšky, tak ať jde ještě za hezkého počasí :wink:
No a my si půjdeme dát kafe a věneček :dizzy_face:

Barči - to máš brzy vykojenej mozek :grinning: Co mám říkat já, dvojmatka? :grinning: :grinning:
No to je Adámek šikula že se přetočil. Možná to byla náhoda, možná ne :wink: Nám se Honzík začal otáčet nejdřív obráceně, ze zad na bříško :slight_smile: Až potom z bříška na záda :slight_smile:

Peťul - no Honzík bude určitě i po tatínkovi :grinning: Ale je pravda, že se někde zašije a hotovo :grinning:
No jak tu byl v sobotu brácha, tak jsme říkali, že až někam vyrazí, tak bude bráchovo klukovi 18, Honzíkovi 15 a holkám 13 a pojedou :grinning: A vy si doma dělejte co chcete :stuck_out_tongue_closed_eyes:

No já ryby moc nemusím, takže nevím jestli se smějí... Ale to máš jako oříšky atd. To jsou taky alergeny... A když nebudeš jíst rybu každý den, tak proč ne :wink:
Koukni třeba na www.kojeni.net třeba tam něco píšou :wink:
22. led 2009 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barculdo - já si to myslela, že jsi byla vedle mě na pokoji č.5 :slight_smile: Jsem nechápala, že váš pokoj byl narvanej a já byla na čtyřlůžáku sama.
S kočárem se pohybujeme všude možně, ale je fakt, že nám.17.listopadu jsme ještě nebyly. Hodně to krosíme po Svaté hoře a Pražskou a pak taky v Žežicích po lese (takže z kočáru je spíš teréňák).
Holky co mají dvojčata jsou pro mě machři a před nima fakt smekám. Kdysi jsem si naivně říkala, že je to fajn, mít hned dvě najednou - no to bylo fakt hodně naivní :slight_smile:

Zany - tedy vy nás snad ještě s tou váhou předhoníte :slight_smile: 5,2 kg jsme měly tak před 3 týdny, teď nevím.
Ta vaše skvadra až vyrazí na tah, tak bude něco. Doba se silně posunula, takže dneska už paří už ve 13- ti letech. To abysme měly do tý doby ocelový nervy. :sunglasses:
22. led 2009 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky poradíte mi co je potřeba tady v pb do porodky pro mě i pro mimčo???Sice se mě to asi týkat nebude, ale chtěla bych to vědět a nemůžu to nikde najíd.A co tady dávaj a co nee.Děkuji :grinning:
22. led 2009 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťul: tak tys tam byla sama, jo? no teda..! já tam byla sama jen jeden večer. a to bylo báječný, páč tam přišel za mnou R. a byl tam se mnou celej večer, asi 5 hodin. parádička... ale jinak to taky šlo. byla jsem na trojlůžáku a měla docela fajn kolegyně. Takový normální. Horší to bylo na pooperačním první den, to tam dovezli 17citletou cikánku...no nic proti menšině, ale holka furt si ztěžovala a nadávala, že už nechce nikdy vidět chlapa a tak...docela jsme s tou druhou, se Šárkou čučeli...fajn bylo že ji hned druhej den přeložili, páč ona se moc litovala, že jí bolí jizva a tak, takže šla na vedlejší pokoj a dostala už malého k sobě, aby jí "rozchodil" a aby se přestala litovat. No a ta Šárka ta byla bezvadná! vlastněš ještě je, ale je z Knína, takže tu netrajdá :wink:

Já jinak na prochajdy taky nejradši na Svatou, na Březáky, nebo Prajdou...a fakt jsem tě zatím nepotkala...třeba jsem blbě čučela... :wink:

Miissa: v pb dávali 5jednor.plen denně, tu mastičku bepanten-než jim došla, viď zany :grinning: , pěnu do koupele na mimčo, krém na opruzeniny...jinak jsme myslím vše měli své...
ale třeba je to u Apolináíře jinak.Jim napiš mail, oni ti pošlou, co je třeba do porodky....
22. led 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda jako dvojčata bych si taky neuměla představit. To bych si to šla rovnou hodit :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petul - jestli chceš, vezmou Lucku s sebou :grinning: :grinning: :grinning: Co nebude umět se naučí a obráceně :slight_smile:

Barci - teda tak to jim v porodnici došlo kompet všechno, protože já dostala akorát těch 5 jednorázových plen na den a jinak nic :unamused: Teda pokud nemyslíš to co bylo tam kde se přebalovalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Takže bych řekla, že se vlastně kromě plen nedává nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Petul - v úterý budu bez Honzíka :wink: Mamka si ho vezme v pondělí dopo a bude tam do úterka odpo, tak bychom mohly vyrazit vyvenčit holky :slight_smile: Co ty na to? :confused:
22. led 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Honzík tady mastí Elišku :grinning:

No a co měla Eliška v porodce overálek na focení, tak ho má dneska na sobě a už je jí to tak tak :wink: Si ho pořádně ani neužila :confounded: To je hrozný jak ty děti ze všeho rychle vyrostou :frowning2:
22. led 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miiso: zkusím dát seznam věcí dohromady, ale stejně si zjisti, co doporučují u Apolináře (můžou se třeba lišit v dokladech apod).
pro mamču: víc ručníků (jeden potřebuješ od pasu nahoru a jeden od pasu dolů a počítej, že tam budeš ležet min. 3 dny), 3 těhotenský košile (v jedný budeš nejspíš rodit), síťovaný porodnický kalhotky (prodávají je v lékárně - v balení je myslím 5 kusů), kojící podprsenky, porodnický vložky (nějaký nám v porodnici dali, ale mě to absolutně nestačilo, taky to prodávají v lékárně, Bepanthen na bradavky, župan, toaletní potřeby.....ještě jsem měla sebou čokoládu (kdybych potřebovala při první době porodní rychle doplnit energii, ale na to vůbec nedošlo :slight_smile:

pro mimčo: jednorázový plenky (dávali nám 5 na den, někomu to stačí, někomu ne), vlhff čený ubrousky na zadeček, Bepanthen (v Příbrami dávali proti opruzeninám mast Synderman - prodávájí to v lékárně. Já to používám teď na mimčo taky - vyhovuje nám nejvíc), látkové pleny, osušku na mimčo, žínku, případně oblečky (v porodnici ho sice oblíknou, ale to oblečení je tam erární a podle toho vypadá :slight_smile:, jo a taky jsem měla vlastní rychlozavinovačku (ale tu ti tam stopro půjčí)

a pak doklady: občanku, těhotenský průkaz, oddací list, prohlášení o jméně, jméno pediatra

Uff jsem se úplně vyčerpala :grinning:

Barculdo: Asi vím, o kom mluvíš. Ono to je taky nápad, rodit v 17-ti letech. Skoro by mě zajímalo, jak to teď doma s prckem zvládá.
22. led 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany: píšu si úterý - venčení do kalendáře. zase kolem poledne.
22. led 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Petul - tak změna. Teď mi volala mamka, že si ho nemůže nechat do odpoledne, protože jde na oční a kosmetiku. Takže bychom mohli dopo a vyvenčila bych i Honzíka :wink:
22. led 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teda napsala jsi to snad všechno :wink:
22. led 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My taky používáme Syndermana :wink: Ale je pravda, že když byl Honzík opruzený, tak to zmizelo spíš po Nivee. Vydrží na zadečku dýl a zvlášť když měl průjem... :unamused: A používáme to jako cestovní krém :wink:
22. led 2009 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tatík nám odjíždí pryč za šéfem, tak tu budu tu zvěr pacifikovat sama a hlavně i koupat a uspávat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany kam chodis s prckama k detskymu?ja chodim k doktorce Valaskovy a pred ni se teda zaparkovat taky neda.to je jednou za cas nahoda,ze je tam misto.

holky jak tady pisete ty doklady sebou do porodnice ja musim mit taky to prohlaseni o jmene ditete,kdyz jsem vdana?na jirika jsem to mela,to jsem byla jeste svobodna.

me tech 5 plen co davali v porodnici stacilo.kolikrat mi i zbyly,tak sup s nima do tasky.doplnuji furt do poctu 5.jak jsem tam jednou dve nechala,tak jsem dostala jen tri.
22. led 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji moc.Já vim, že k Apolináři se to liší, ale radši chci vědět i co tady do porodky at mám obě varianty připravené :grinning:
22. led 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marti - chodíme k dr. Chourový na I. polikliniku...

To prohlášení o jméně dítěte je ten papír na který píšeš jméno a podepisují to oba rodiče :wink:
22. led 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčinyyy :grinning: Tedy dočíst Vás fakt nestíhám.

Moc zdravím nováčky :wink: A gratuluji k těhulkovství a k miminkům.

Po návštěvě Sokolíka v pondělí, jsme pořád doma. V po večer mě chytla zimnice. Nevěděla jsem od čeho. Do toho bolest páteře a prsa. Druhý den horečky, večer už 39, stále mě bolela jen páteř a prso. Jsem přemýšlela, čím to. Ale asi jsem měla slabší zánět prsa - měla jsem ho trošičku tvrdší - jako bulku zatvrdlinku. Dneska už je dobře. Ale kdo mě štve, raději psát nebudu, kdyby náhodou nás sousedi zdejší znali :slight_smile:

JInak já bydlela hned vedle II. polikliniky (mamka tam bydlí pořád a já tam za ní chodím často). No a teď bydlím kousek od hospody pod Lipou, takže sousedky s Petul jsme :grinning:

K té Synderman mastičce - normálka jsem jí používala pořád. Až jednou mi řekli v lékárně, že obsahuje (teď nevím 100%) snad bor a že se nemá používat dlouhodobě, jen při opruzeninách. Prý při dlouhodobém používání se může vstřebat a mít nějaké nekalé následky :frowning2: Takže od té doby používat krémíky, a když se objeví náznak opruzeninky, namažu a za den dva zmízí. Ale možná co lékař-lékárník, to názor.

Moc děkujeme, že zítra na nás myslíte. Mám strach tam jet :frowning2: Ale co, snad to zvládneme a snad i něco přibereme. A kdo používáte látkovky, tak máte můj obdiv. Věřím tomu, že teď by mi to taky nevadilo, ale ze začátku, jak malá byla každou chviličku pokakaná, tak to by mě asi z toho praní a žehlení trefilo.

Tak já utíkám připravit věci na zítra, mějte se krásně, opatrujte se a zase něco málo napiště :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

JIndul
22. led 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ženskýýý, jako nestíhám dočítat :angry: :grinning: a dnes se o to ani nepokouším, nějak jsem stále v časové tísni.
Dneska jsme byli se Sabinkou na půlroční kontrole. Váží 9475g a71cm . Doktor říkal že je moc šikovná :dizzy_face: a prý z ní bude v dospělosti pěkná čára :grinning: Jen jsem očima přelétla, co do porodnice. Zdá se mi jako bych to řešila včera a ono už je to víc než půl roku.... :sweat_smile:
22. led 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já už něco kupuju a dělám seznam do té porodky páč chci být připravená a nehonit nic na poslední chvili sice času dost, ale lepší dřív než pozdě :grinning: a ještě toho je co koupit pro malou, ale to se zvládne.Zítra jdem na ten 3D tak doufám, že ta cácorka bude aktivčo jako je večer :grinning:
22. led 2009 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jindulina: tak to bydlime fakt kousek od sebe - my na tu hospodu Pod lípou vidíme z ložnice :slight_smile: Dívala jsem se tvoje album a podle té fotečky, kde je Natálka pár minut po porodu a popisují jí tam, myslím, že jsem s tvým manželem chodila na základku - tedy před stopadesáti lety asi :slight_smile: jo holt je ta příbram malá.

to mě neděs, já si na toho Syndermana zvykla

Zany: ok dopoledne, pak doladíme detaily
22. led 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zany prosim te jeste jednou pro me pro pitomce.ten papir,to prohlaseni o jmene vezmu kde?neco takovyho jsme vypisovali na matrice,ale myslela jsem,ze je to kvuli tomu,ze jirik mel jiny prijmeni,nez ja,nez jsme se vzali.
22. led 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiri.k: to prohlášení někdy dá gynekolog, nebo ho vydávají na městským úřadě (tam jsem pro něj byla já). to je papír, kam píšeš, jaká jména jste vybrali pro obě pohlaví a oba to musí podepsat
22. led 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek