• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@kajulka001 To me malou nastesti bude hlidat tchyne,ta by to tam nevydrzela a hlavne bych ji musela budit a to se mi opravdu nechce,mam doma zvire co nevydrzi ani minutu v klidu :slight_smile: ..
7. črc 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Tak snad to bude i muj pripad :grinning: ....
7. črc 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky koukam na ct2 na porad Katka je to teda starsi porad,ale teda hustec,jak nekdo takovej muze vubec otehotnet,ja tady nadavam jako blazen,rozdejchavam to....
7. črc 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek Ty bláho, já na to zapoměla.
7. črc 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi na cukrovku raději jdi, klidně se i doktorky zeptej, připomeň...protože ona to není žádná sranda a to "běžný" sledování cukru v poradnách je nedostačující:frowning2:. Já hodně přemýšlela, jestli to absolvovat a poté, co jsem si přečetla pár informací, co obnáší neléčená/nekompenzovaná cukrovka za rizika pro mimíse, tak raději jdu...
7. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ok, hned v úterý se na to zeptám, jistota je jistota a navíc, nejde ani tak o mě, jako o mrňouse, tak ať máme všechno pod kontrolou :slight_smile:
7. črc 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - no právě...a ona zrovna ta cukrovka tebe nijak extra neovlivní/neškodí, ale pro mimčo to může být dost závažný problém právě:frowning2:
7. črc 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi dočítám se, že ty jsi na OGTT také ještě nebyla..já na něj jdu až příští čtvrtek...Snad bude vše Ok...Docela jsem se už bála, že na mě s tím vyšetřením Mudr. zapoměl..všude se totiž dočítám, že se test na cukrovku běžně dělá.v 25. týdnu a já příští čtvrtek budu už 27+2 takže vlastně 28. týden...On si totiž Mudr. myslel, že už jsme na něm byla, ale opak byl pravdou. Tak proto jdu tak pozdě...snad to nevadí?
7. črc 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no já právě myslela, jestli taky moje doktorka nezapomněla, když jsem se jí na to ptala asi v 23. tt, tak říkala, že zatím mi cukr kontroluje při každé návštěvě rozborem moči a nějaký "velký" test na cukrovku podstoupím zároveň s dalšími krevními, ale v kterém týdnu přesně, to nevím, tak uvidíme
7. črc 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Aha..tak to, když u mě zjistil, že jsem ještě na něm nebyla tak mi naněj objednal..právě na příští čtvrtek, prý mu udělají ještě náběry ještě na něco jiného, ale na co to už nevím no a somzřejmě + těhu kontrola..
7. črc 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no já mám takovou nekonvenční paní doktorku :slight_smile: ale věřím, že nic nezanedbává, pak sem písnu, co mi řekla...
7. črc 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne ahojky, no me spis desi ta ledvina, ze se to vubec nelepsi a naopak horsi, i kdyz na to beru uz dlouhodobe leky. :frowning2:
Rodit bych chtela v Brne v Bohunicich, pokud to bude mozne. ale byva to tam hodne plne, tak snad budu mit stesti...
7. črc 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Je pravda že si musím někde sehnat papír na vyplnění jak se mimi bude jmenovat.Nebo to není pravda?Předem díky Ivča :slight_smile:
7. črc 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - na cukrovkový zátěžák se chodí v rozmezí 24.-28.tt, takže jsi ještě v rozmezí :wink:. Já jdu taky až v tom 28.tt...

@spaghi - no já být tebou, tak si u MUDry tu cukrovku asi prosadím, ono ne všichni MUDři na to posílají, jenže to testování z moči je úplně k ničemu, většina těch cukrovkářek tímhle sítem projde nepovšimnuta, proto se taky ten plošný cukrovkový test zavedl....doporučuju projít např. stránky: http://www.tehotenskacukrovka.cz/, tam je vše docela dobře popsaný a fakt si myslím, že ten test za tu trochu nepříjemností, které "obnáší" stojí, už jen pro klid a jistotu:wink:.

@ivcadr - my u Lukáše nic nevyplňovali předem, až v porodnici potom (teda asi, M. tam na sále cosi vypisoval, když už jsem rodila a mě to tam cpali podepsat v těch kontrakcích po minutě, tak jsem je s tím poslala někam a M. to podčmrknul i za mě:grinning:), předem jsme nic neměli...takže myslím, že to není nezbytně nutný a nechala bych to až na vznesení dotazu při první návštěvě v porodnici:wink:
7. črc 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jo, to jsou super stránky, jsou od MUDr. od Apolináře.
7. črc 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - jj, je to myslím největší odbornice v republice stran těhu-cukrovky, takže ty info tam jsou podle mě fakt to nejlepší, co o tom člověk může získat, ono kolikrát gyndaři vůbec nevědí "vo co go" a mají tendenci to zlehčovat, přecházet, neřešit,...taky proto např. při pozitivním oGTT tě okamžitě odešlou na diabetologii (nejlépe přímo "těhotenskou", protože prostě ten gyndař o tom většinou nemá valnou páru...)
7. črc 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Díky za odpověď. A můžu se ještě zeptat? Moc těm formulářům nerozumím.Musím vyplnit žádost o rodičovský příspěvek to vím, ale není tam na výběr délka rodičáku,takže musím vyplnit i tu žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek?Ale tam zase píšou že se vyplňuje v případě kdybych chtěla pobírat příspěvek do 9 měsíců v základní výměře a potom do čtyř let ve snížené.Tak jsem z toho blázen.Já chci pobírat asi tu klasickou jenom do tří let.Díky
7. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr - já myslím, že na tyhle formuláře je dost času po porodu, ne? Až po mateřské...Já teda jsem teď na pracáku, co mi skončil rodičák s Lucišem, už jsem byla těhotná, takže práce nic, tudíž nebudu mít mateřskou a jsem akorát domluvená s paní na pracáku, že dojdu někdy v srpnu a pak vlastně až po porodu, že mě po těch 6týdnech "vyřadí" a mezitím pak na sociálku právě kvůli tomu rodičáku to tam vyplnit+odevzdat, takže to plánuju řešit až po porodu:wink:
7. črc 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem do naší nové skříně pro mrňouse naskládala další várku věciček, co jsme o víkendu dostali od švagrové :slight_smile: nejvíc věciček mám asi ve velikostech 62 a 68, takže na první měsíce snad máme vystaráno :wink:
7. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jo jo máš asi pravdu.Ale teď jsem si ty formuláře přečetla pořádně a už jsem to pochopila.Díky to víš zajímá mě to
7. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr - já jsem na ty různý formuláře totální dřevo, většinou to řeším tak, že s tím nevyplněným jdu na příslušný úřad a tam si "zahraju" blbce a vyplním to tam s pomocí úřednice:grinning:. Naštěstí mám všude štěstí na příjemný - ať to bylo na živnosťáku, na OSSZ, na pracáku i na té sociálce, když jsem tam chodila ještě u rodičáku s Lukášem, takže počítám, že teď to budu dělat zas takhle:grinning:
7. črc 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, já byla dneska zrovna dneska na testu na cukrovku. Výsledky jsem měla do půl hodiny. Sice mi zas dělali jen odběr na lačno a po 2 hodinách a ze žíly, ale ta laborantka mi tvrdila, že oni ten odběr po hodině už nedělají, že se tak diabetologové dohodli. Tak nevím. Jinak výsledky mám úplně krásné a žádnou cukrovku nemám. Škoda, že mě na ni už 2 měsíce léčí :angry:
@spaghi já měla cukrovku u prvního a v moči se mi to neprojevilo ani jednou a u jedné holky na to přišli až někdy ve 33tt, protože v moči nic neměla a její doktor ji na oGTT neposlal. Přišli na to až když byla hospitalizovaná a podle UZV bylo to mimčo nějaké moc velké.
@nasekuratko to bude určitě dobrý, hlavně že ti to budou hlídat a když to bude nutné, tak pro mimíska to určitě vydržíš :wink: Jak to vlastně budeš dělat po návratu do Česka? Máš tady nějakého doktora?
7. črc 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a abyste věděly, tak já musela být na tom testu dneska už v 6,30 :slight_smile:
7. črc 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - tak v Brně právě mi tvrdila MUDra, že naopak konečně začali důsledně dbát i na odběr po té hodině a že zrovna i jí jen za poslední asi měsíc přišly dvě těhule s tím, že výsledky na lačno a po dvou hodinách zcela v normě a po hodině pozitivní a už absolvovaly i dia-poradnu a cukrovku jim potvrdili...a právě měly blbě jen tu hodnotu po hodině...Já mám každopádně na žádance od MUDry přímo poznámku, že chce glykémii i po hodině, tak doufám, že ji naberou:wink:. A právě ze žíly se má nabírat, nemá se brát ta kapilární, ta v tom zátěžáku vychází nepřesně, ty hodnoty tam můžou být o dost zkreslený:wink:. Já jedu v pondělí, mám tam dorazit mezi sedmou-osmou, bez objednávání....tak jsem taky zvědavá. A beru si sebou citron vymačkaný, ať to není jen sladký hnus, ale "jen" přeslazená citronáda:slight_smile:
7. črc 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 V CR mam sveho gynekologa, i svou doktorku na astma a uz jsem objednana i na urologii do Brna, takze doktory mam zarizene. Jen ten prvni tyden po navratu budu opravdu denne na uradech a u doktoru, to jsem zvedava, jak to budu cely dny zvladat. Uz at to je za mnou :sweat_smile:
7. črc 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne prave myslim si ze ta obyc voda nema na ten test vliv ale budiz prezila jsem
7. črc 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek taky jsem musela malyho budit je to divocak ale zas kdyz reknu poslechne a hlavne kdyz je nekde kde jeste nebyl tak je hodnej a pozoruje mezi pauzama jsme chodili do buface pil cokoladu z automatu a buchty jsem mu koupila takze to bylo v pohode
7. črc 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já to právě vím. Volala jsem si už před těma 2 měsícema k Apolináři a tam mi řekli, že je to důležité brát i po hodině, ale když jsem to dneska po ní chtěla, tak mi prostě tvrdila, že už se to nedělá. Mudra mi na žádanku napsala "kompletní test", aby mi to udělali i po hodině, ale hold pro ně je kompletní něco jiného. Jen si říkám, že tu hodnotu po hodině jsem měla celkem v pohodě 6,5 a hraniční je 7,6, tak si říkám, že by to snad mělo být v pohodě, že by mi to po té hodině tolik nekleslo.
7. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 ty si při tom chodila? My museli jen sedět, protože to je klidový test
7. črc 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 jj my mohli vzdycky kdyz nas pichla tak jsem meli hodinu tak jsem se s malym prosla po stredisku hodne jsem s nim nasedela u detsky doktorky ma tam totiz hracky ale chodit jsme mohly
7. črc 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek