• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@radus78 Tak na to bych bohužel nespoléhala a radši zkusila jinou laboratoř. U Apolináře si vyloženě psali laboratoře, které to dělají blbě a tuším, že je osobně kontaktují. Důležité jsou všechny hodnoty a jak psala @petapete hodně těhulím vyšla vysoká právě jen ta hodnota po hodině.
7. črc 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tak to mě když jsem byla po šestinedělí na kontrolním oGTT a měla jsem kojit, tak mi dovolili jen vyjet výtahem 2 patra na gyndu, že tam není takový frmol. Protože čekárna u laboratoře je průchoďák. Nesměla jsem jít ani po schodech.
7. črc 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne to je trochu problém. Jiná laborka tu není. Ale stejně bych měla jít po 30tt na ten test znova jako riziková po cukrovce v předchozím těhotenstvím.
7. črc 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - u toho testu se má být co nejvíc v klidu, pohyb (nebo jakákoli fyzická aktivita) zrychluje odbourávání glukozy, že se ti ten cukr z krve odstraní rychleji, než je "fyziologický" a tudíž - pokud jsi během těch dvou hodin nějak víc aktivní, tak ten test může být falešně negativní, že se to rychleji zpracuje, i když v klidu by tam ta hodnota vylezla dost nahoru...takhle to měla blbě kamarádka - oni jí pohyb nezakázali, ona vyrazila v době čekání domů (měla to kousek a navíc ji brali až po těch dvou hodinách) a doma pozametala, vysála a vytřela celý byt...to na ten test vůbec nemusela chodit, protože i kdyby měla solidně rozjetou cukrovku, tak by jí ty hodnoty dost pravděpodobně vyšly negativní tou aktivitou...já teda plánuju, že maximálně, pokud bude pěkně, tak půjdeme před budovu nemocnice do parku si sednout na lavku, abychom tam "nehnili" v čekárně, ale jinak nikam...
7. črc 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - tak zrovna po tom šestinedělí - při kojení - bych řekla, že je to celkem fuk, protože zas metabolismus cukrů u kojících je úplně jiný a spaluje jinak, než při nekojení, příp. ne plném kojení...proto i spíš už doporučují po porodu s diabetem na to jít až po těch ca 6měsících, jak se aspoň začne s příkrmy, že během kojení je to natolik zkreslený, že se stejně pozná prd:confounded:
7. črc 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78
@petapete ty jo tak to ja nevim nejak moc pohybu jsem nemela hodne jsem prosedela s malym u tech hracek a nebo v bufetu ale u prvniho tehu kdy jsem chodila k doktorce v Brne jsem taky nemusela sedet na miste
7. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no vidíš a mě tam při tom poslala přímo diabetoložka. Tady je prostě problém v tom, že jsme malé město a je tu jen jedna laborka a hlavně jen jeden diabetolog :angry:
7. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 A nemůžeš si zajet do jiného města? Tohle je fakt na houby. Navíc mi na diabetologii říkali, že když máš cukrovku v prvním těhu, tak jí téměř na 100% budeš mít i v druhém.
7. črc 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - no on obecně je právě v tomhle testu problém v tom, že je strašně nejednotný postup, každá laborka to dělá jinak...myslím, že i to byl jeden z důvodů, proč ta MUDr. Moravcová s Krejčí udělaly ty stránky, ony se tím fakt zabývají hodně profesionálně a myslím, že je možný je brát za "berný" mince:wink:. Já i proto, že ten test je tak nejednotný, uvažovala, že bych na něj nešla, že stejně ty výsledky nemají kdovíjakou validitu, když to všude provedou nějak jinak...ale nakonec jsem si zajistila, aby to bylo provedený pokud možno podle ideálních potřeb (tzn. odběr na lačno, kdy budu vědět, jaká je glykémie - ten mi udělá pro jistotu už taťka ráno u nich doma než na test půjdu, protože na Obilňáku někdy vyhodnocují až všechny hodnoty společně a přitom pokud je už ta první vyšší, tak se test nesmí provést, odběr po 60minutách a odběr po dvou hodinách. K tomu co největší klid v té prodlevě a pak můžu být klidná, že ten test těmi výsledky odpovídá tomu, jak to má být a můžu to brát jako relevantní výsledek). Jako možná to zbytečně moc řeším, ale zas na druhou stranu, když už podstupuju nějaký - poměrně invazivní, zátěžový - vyšetření, tak to chci mít tak, aby to mělo smysl a ne to jen "přežít a ošulit", aby to nějak dopadlo...
7. črc 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - a ty chodíš na tu dia do Bohunic? je to tam v pohodě? Máš od nich glukometr půjčený, měříš,...? Mě totiž MUDra i říkala, že i přímo na ten zátěžák mě může poslat i do Bohunic, to jsem ani nevěděla, že ho dělají i tam, jsem myslela jen na Obilňáku...ale jdu na Obilňák, mám to líp dostupný od našich z domu a je fajn, že pro ty výsledky si můžu zajet hned to odpoledne (M. jde zrovna v pondělí odpoledne k zubařovi, tak nám to pěkně vyšlo na takový pěkný výlet po doktorech:grinning:)
7. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Kdepak, já chodím k Apolináři. Jsem ze středních Čech. Jinak glukometr mám, měřím. Jednou mi už lezla i docela nahoru, ale asi to bylo tím, že jsem byla ty dny dost vzteklá, prý to hodně ovlivňuje. Další měření už bylo O.K. a glykovaný hemoglobin mám 3,4%, což je prý super a musím to zaklepat. Inzulínu se dost bojím. Jinak jsem na 200-250g sacharidů denně.
7. črc 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne mám problém takhle brzo s hlídáním, abych se dostala do jiného města. Ale stejně jsem si říkala, že to s tím sladkým nebudu nijak hrotit a budu se tu dietu snažit dodržovat dál a zkusím se s gyndařkou domluvit ať mě ve 30 tt na ten test pošle ještě jednou a zkusím to buď někam jinam nebo ať mi napíše přímo na tu žádanku, že chce odběr po hodině. Chtěla jsem to po ní už teď, ale ona si myslela, že když napíše kompletní test, tak že to bude stačit :unamused: Jinak znám i holku co u prvního cukrovku měla a u druhého ne, takže úplně 100% to nebude :wink:
7. črc 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Jsem psala téměř :wink: :wink: :wink:
7. črc 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ilonne - aha, tak to já si tě s někým spletla:grinning:. Tak to chodíš vlastně rovnou ke "zdroji", co:wink:
7. črc 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne to jo kdyz se rozcilujes tak cukr leze nahoru ma to tak i muj tata
7. črc 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - je fakt, že já se o tom s MUDrou bavila a ona říkala, že teď právě to konečně v Brně snad začali dodržovat, že se jí všechny těhule vrací právě s výsledky i po hodině a že měli i nějakou přednášku toho přednosty z gyn-por, který prosazuje právě taky odběr i po hodině (je to na rozdíl od doporučení nějaké té společnosti, která hlásá, že stačí jen nalačno + po 120minutách), ale právě jsme to rozebíraly a pro jistotu mi tam fakt doslovně napsala, že žádá odběr i po 1.hodině...tak doufám, že to projde bez nějakých připomínek:grinning:
7. črc 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak než jsem vás dočetla naněkolik pokusu tak jsme zapoměla na začátek. Mě teda taky po hodině nedělali a prochajdou jsem si došla blízkého krámu pro to jidlo PO . ostuda no, ale tam byl strašnej vzduch a venku sluníčko. valim spát, je teprve jedna hodina, jenže minulou noc nás celou noc budila čuba. Pak mě bylo celý dopolko šoufl, jak se nevyspím.
8. črc 2011 v 00:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Přesně tak, chodím k MUDr. Moravcové a MUDr. Krejčí. Musím říct, že jsou super. Ta dieta fakt funguje a nemám hlad a hlavně ani chuť na sladké. Asi to bude fakt tím rozložením sacharidů.

@kajulka001 No bylo to docela masakr, ale když mě naštval manžel :grinning:. Já jsem poměrně velký cholerik, takže ono nedá moc práci mě vytočit.
8. črc 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - já myslím, že určitě je to tím rozložením sacharidů (potažmo i ostatních složek výživy - bílkovin a tuků, protože tím, jak jíš pravidelně a "správně", tak to hlídáš všechno vlastně), že pak není hlad a ani chutě na sladký...Já právě takhle před otěhu za dva měsíce (byl to prosinec - tzn. vánoční cukroví, plno jídla... a leden) zhubla skoro 6kilo za ty dva měsíce, jen tím, že jsem přemýšlela nad skladbou jídelníčku a hlídala porce + četnost jídla a cítila se úplně dobře :dizzy_face:. Ono to má něco do sebe:wink:
8. črc 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nám dnes dorazil kočárek :dizzy_face:. Tak jsem nafotila a pár fotek dala do albíčka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. črc 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co si myslíte o fusaku Emitex Cocoon? nahradí to klasický zimní fusak?
8. črc 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Tak test na cukrovku mám v pořádku...mám hroznou radost :grinning: Jinak vstávání v 5 hod.abych přijela do Brna na 7 hod.docela masakr.
Nejdřív byl odběr ze žíly,pak přeslazený pití s příchutí citronu.Hroznej vzduch v čekárně i když bylo otevřený okno :frowning2: tak se mi tak chvilku udělalo pěkně zle.Musela jsem to rozdýchávat.
To pití se muselo vypít za 5 nejpozději 10 min.Za necelé 2 hoďky moč a další odběr ze žíly.
A hurá domů :grinning: člověk byl tak rozsezenej z těch starých sedaček za dob komunistů až hrůza.Jinak se to dalo zvládnout.
Doma jsem se najedla a vyrazila do centra Brna pro zamluvený fusak od Emitexu (viz.album) z internetu.Je opravdu moc pěknej a bude pořádně teploučkej :slight_smile:
Předevčírem mě bodla včela do prstu na noze a ještě teď mám nohu jak papuču :frowning2:
8. črc 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - Gratuluju k negativnímu výsledku testu:wink: kde jsi v Brně byla? A odběr jen před vypitím a pak až po dvou hodinách?
8. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Děkuji :slight_smile: JJ přesně tak před vypitím a pak až po 2 hod.Byla jsem u nás na poliklinice ve St.Lískovci.
Je to pod bohunickou nemocnicí.
8. črc 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, hlásím se po delší době. KOukám, jak to tady pěkně frčí :slight_smile: Řešíte cukrovku? Tak já můžu přidat dnešní postřeh, taky z Prahy, brali mi to v laboratoři Aeskulab v Kateřinské. Nejprve na lačno z žíly + kápla i na papírek, pak vypití 3 dcl glukózy, mohla jsem si do toho dát jejich citronek, odběr po hodině a odběr po 2. Musela jsem taky sedět v čekárně, vyfasovala jsem polštářky pod zadek a kdybych chtěla, mohla jsem si tam i lehnout, ale nechtěla jsem působit jak bezdomáč :grinning: Laborantka říkala, že to má vliv na výsledky. Takže jsem se šla max. vyčůrat. Výsledky budou snad v pondělí, kdy jdu i do poradny. Když jsem čekala malou (2008), tak mi to dělali na Proseku na poliklinice a tam brali jen na lačno a po 2 hodinách. Štve mě že to není všude jednotné, ani jednotný náhled na výsledky. Mám dvě kamarádky, kterým vyšla vyšší ta prostřední hodnota, drželi dietu, měli glukoměr, a v porodnici jim pak řekli, že je ta prostřední hodnota vůbec nezajímá a že pro ně cukrovku vlastně nemají :frowning2: A pak mám dvě kamarádky, které obě měli v prvním těhotenství cukrovku a v druhém ne :slight_smile:

Radu super, že se to nepotvrdilo, tak držím palce ať s diabetoložkou zameteš.

A jak jinak se tu máte? Už víte všechny pohlaví? U nás to zatím vypadá na holčičku. Příští týden jdeme na 3D, tak snad se potvora ukáže. Máme za sebou dovču v Itálii, byla to parádička, fakt nádhera a vychytali jsme asi můj poslední ok týden. Teď už by to bylo o dost náročnější. Začínám hrozně funět a tak. No bude jen hůř :grinning: Za chvíli bude konec léta, pak září a je to za dveřma, uuuufff.

A co výbavička? Už pořizujete nebo máte dokonce pořízeno?

Tak pa a já se pokusím polepšit a chodit častěji :wink:
8. črc 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach jee kdyz jsem bydlela v Brne chodila jsem do stareho liskovce na gyndu k doktorce vlckove strasne fajn doktorka :slight_smile:
8. črc 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach tak hurá :slight_smile:

@vrana už se těšim až vthnu řešit vybavičku, u nás se ted momentálně řeší remeslníci. Ale už jdem do finále.
9. črc 2011 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jéééé tak to je náhoda :grinning: já jsem k ní přešla letos v lednu.Předtím jsem měla doktorku v Praze když jsem tam pracovala.Je opravdu moc fajn :slight_smile:
9. črc 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach jj vzpominam na ni hrozne rada tady ma doktora a jeste ke vsemu takovyho podovina :unamused: zlata pani doktorka Vlckova jestli budes rodit v Bohunicich mas sanci ji potkat i u porodu :wink:
9. črc 2011 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 v Bohunicích rodit určitě nebudu...To by musela být velká náhoda kdyby jsme jeli třeba k našim.Od dubna jsem nastěhovaná u budoucího M za Boskovicema.Takže rodit budu tam :slight_smile:

Ty vedra jsou šílený,taky se mohlo po bouřce ochladit...Aspoň trošinku,vůbec bych se nezlobila :slight_smile:
10. črc 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek