• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi Já myslím, že stou vložkou bude dostatečně teplý... A barvy jsou moc krásné. :wink:
10. črc 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach ajoooo a na gyndu jezdis do Brna???
10. črc 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 JJ zedím :slight_smile: Po těhu to bude jen 1xročně na praventivku tak to nebude tak hrozný.Stejně tam jezdím za našima :wink:
10. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, teda dneska je vedrooooo. Děs a hrůza, kor v paneláku :frowning2: Zítra mě čeká poradna, už teď se děsím ranního stoupání na váhu. :astonished: A ve středu 3D.

10. črc 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak o víkendu jsem se rozjela a dala 23 km túru po Krkonoších... nafackovala bych si, protože večer mě tak bolely kyčle, že mě manžel musel zvedat z postele, abych vůbec vstala, připadala jsem si jak stará babka :unamused:
10. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ty jo, ty jsi blázen, už bys chtěla jet do porodnice jo? :slight_smile: Radši se šetři 23 km po horách je dost i na netěhotnou :confused:
10. črc 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no já jsem si říkala, že přinejhorším bych skončila v porodnici ve Vrchlabí, tam je prý výborná porodnice :grinning: každopádně v noci pak přišla ještě ke všemu hrozná bouřka, blýskalo se tak přes hodinu, tak to už mi začalo hrabat a říkala jsem si, no paráda, nejčastěji porody začínají při bouřkách... naštěstí vše v pohodě, kyčle jsem rozchodila, doufám, že to na prckovi nechá jen pozitivní dopady a bude mít rád hory stejně jako my :slight_smile:
10. črc 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi No ve 28.tt bych teda rodit nechtěla :slight_smile: jen ať se ještě chvíli prcek dopejká. Buřina byla hustá, to se teda muselo rodit..
10. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana přesně, jen ať si v tom bříšku ještě chvíli počká :slight_smile:
10. črc 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, jen nakukuju. Malá už odjela k babičce, tak si v klídku v pyžamu snídám a pak vyrazím do poradny :slight_smile: V noci byla zase drsná bouřka a dneska to vypadá, že bude pršet i přes den. Tak snad se trošku ochladí, ty vedra jsou ubíjející.

U dr. bych měla mít výsledky z páteční cukrovky, tak doufám, že bude vše v pořádku.

Tak krásný den všem!
11. črc 2011 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak držím palce, aby bylo vše ok, my se paní doktorce jdeme ukázat zítra, tak jsem taky zvědavá :slight_smile:
11. črc 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes nás s manželem čeká předporodní kurz u Apolináře, manžel se toho hrozně děsí :grinning:
11. črc 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana držím pěsti ať to dobře dopadne :slight_smile:
11. črc 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak cukrovku nemám, hurá! Mám radost :slight_smile: Na kontrole vše ok, za dva týdny jdu znovu, protože dr. má potom 3 týdny dovolenou, tak aby to vyšlo, nechce mě posílat jinam. Dítko je zatím hlavou hore, to se pak nesmím divit že mě tak čutá do močáku a spol.
11. črc 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana gratuluji k dobrému výsledku :slight_smile:
11. črc 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak já se na vás taky přišla po delší době podívat. Cukrovka se mi naštěstí také vyhla. Od 4.7. jsme doma na rizikovým, tak se snažím užívat si každý den naplno, protože od podzimu už čas nebude a dokud se dá chodit s bříškem. Chtěla jsme se zeptat jestli máte taky některá už problém se spánkem? Mě večer rozbolí záda a žaludek, tzn. že na břiše spát nemůžu a na boku mě rozbolí právě ten žaludek(asi už tam tlačí) takže zbývá spát na zádech a na to nejsem moc zvyklá, přijde mi že mít tyhle problémy je fakt brzy :unamused:
11. črc 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme se vrátili z předporodního kurzu, největší sranda byla pozorovat ostatní tatínky, když porodní asistentka mluvila o překotném porodě v autě na cestě do porodnice, chlapi oči vyvalené, až když PA řekla, že to se stane tak jednou za 5 let, tak bylo slyšet oooobrovský výdech :grinning:
11. črc 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem se ptala ještě s jednou maminkou na testy na těhu cukrovku, prý není pravidlem, že se dělají plošně u všech maminek, pokud se cukrovka neobjevila v rodině a ani při pravidelných kontrolách v moči, tak prý se dělat nemusí, prý i ta těhotenská se v moči dá rozpoznat, tak nevím, nejsem lékař ani sestra, ale tyhle informace mi zatím stačí
11. črc 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ja napriklad test na cukrovku absolvovat nebudu. V rodine cukrovka neni, pribiram min nez je obvykle, miminko dle UTZ predpisove, moc vzdy ok, predchozi tehotenstvi ok. .... Je to zatezovy test, takze bych ho absolvovavala az v pripade nejakeho podezreni. Zalezi na uvazeni dr. A ve svete se bezne nedela, coz o necem take vypovida ...
11. črc 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek no taky se upřímně nehrnu jít pít ten hnus :slight_smile: tak snad bude vše ok, díky za info
11. črc 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn problémy se spánkem zatím nemám, spím s kojícím polštářem, kterým si různě podkládám břicho, nohy, prostě tak, aby se mi pohodlně leželo, na břiše nespím vůbec (a ani by se to nemělo), doporučuje se spát hlavně na boku (ideálně prý levém), v pokročilejším stádiu těhu nedoporučují ani moc spát na zádech, protože bříško tlačí na velkou dutou žílu a může se Ti udělat nevolno... docela fajn článek jsem našla tady http://www.bizy-bee.com/holky/5-tehotenstvi/135-spanek-v-tehotenstvi
11. črc 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn
@spaghi odpověděla stejně jak jsem chtěla psát. Při Marušce jsem měla cas číst a tohe si pamatuju, že už o 5 měsíce ne na zádech.
12. črc 2011 v 01:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, díky za odkaz :wink: už nám to pěkně utíká co? já jdu příští středu na 4d ultrazvuk, už se s manžou moc těšíme jak bude brouček vypadat
12. črc 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tak to ti trochu "šlápnu" do úsměvu:grinning:. U nás v rodině cukrovka široko daleko není, já cukr v moči nemám a neměla jsem nikdy - ani tohle těhu, ani to minulé...a včerejší výsledky oGTT - mám ji :angry: . Sice jen těsně (blbý jen ten výsledek po dvou hodinách, kdy má být do 7,6 a já měla 7,9), ale je to tam, zítra vezu výsledek k MUDře a nafasuju žádanku na diabetologii:wink:. Takže já bych si ten test teda vydupala:wink:

@anlek - viz moje odpověď spaghi - za celý těhu jsem zatím přibrala 5kg, takže určitě ne moc, v rodině nikde nic, v moči nic, první těhu nic a bum ho:wink:. Přitom se necpu sladkým, nemám extra velkou nadváhu,...a stejně se mi nevyhnula...takže já bych fakt raději absolvovala...ono v moči se cukr objeví až při hodnotách v krvi kolem 10-11, což už je cukrovka natolik nekompenzovaná, že většinou nestačí ani dieta a je potřeba rovnou inzulín a už jsou na mimču patrný fetopatologický známky...takže já bych to prostě neriskla no...a to jsem zrovna o zátěžáku hooodně uvažovala, i jsem si říkala, že ho odmítnu (ale to jsem byla rozhodnutá si zas v tom případě pořídit glukometr a min. jednou za týden si měřit velkou glykemickou křivku, bez kontroly bych to nenechala ani náhodou:wink:) a jsem ráda, že jsem na něj nakonec šla :slight_smile:
12. črc 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@edithn - se spaním teda problémy nemám, na spaní na břiše jsem se konkrétně ptala gyndařky, protože tak ráda spávám (ne teda úplně na břichu, ale v takové té "stabilizované" poloze) a ta se jen smála s tím, že akorát s větším břichem už by se neměla spát na zádech, ale že pokud je mi pohodlný spaní na břiše, tak není žádný problém, že stačí poslouchat tělo a mimčo, že si řeknou...a zatím je to v pohodě, je mi to tak nejpohodlnější, takže většinu noci strávím na půl na břiše. To by taky za chvíli mohli přijít s výzkumem, že v těhu se má spát jedině ve stoji na hlavě :sunglasses: . Protože na zádech - ne, na břiše - ne, na pravým boku - ne, jedině na levým a už vidím, jak někdo dejme tomu pět měsíců leží celý noci jen na levým boku...to je podle mě nereálný, stejně se ve spaní hejbeš a přesuneš se tak, jak je ti pohodlný a neovlivníš to :sunglasses:
12. črc 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete naprosto souhlasim, já si právě říkala že už fakt nevim jak mám spát. Na břiše nepohodlný, na bocích bolí žaludek a na zádech se nesmí :grinning: :grinning: prostě spánek je důležitější než polohy, takže tak jak mi bude pohodlně a to právě teď není moc v žádné poloze.
12. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - nj, tak to holt nezbývá, než to nějak přečkat:wink:. Já si teda na tohle nemůžu stěžovat, pořád to jde i na tom polobřiše/poloboku, takže víc neřeším:slight_smile:. A třeba kdybys víc poloseděla, nebylo by ti to pohodlnější? Já bych se tak teda nevyspala, nesnesu vysoko pod hlavou, ale vím, že pár kamarádek konec těhotnenství prospaly víceméně vsedě, že je jinak v kterékoli poloze děsně pálila žáha a nehrozilo si lehnout:wink:
12. črc 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Pokud by mimcu vadilo, ze spis na zadech, tak si myslim, ze to dobre poznas. Bude se mrskat a snazit te donutit zmenit polohu. Takze pokud je to tobe pohodlne a mimco se netvari, ze s tim ma problem, tak bych spala, jak je ti pohodlne. Ja se vellice casto probouzim na zadech, ikdyz usinam bud na brise (spis polobrise) nebo na boku. Netusim, jak bych to mela hlidat, kdyz spim. :grinning: Nastavovat si budik??? :grinning:
12. črc 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, a proč se nesmí spát na zádech? Je to moje neoblíbenější poloha. I když teď už se mi trochu hůř dýchá.
Jinak pro @spaghi a @anlek, taky vám nechci zkazit den a náladu, ale @petapete má pravdu. Mám kamarádku, štíhlá, sportovkyně - závodnice, když pekla kuře, celé ho stáhla z kůže a podlila akorát vodou, sladké si dala vyjímečně, v rodině cukrovku nikdo neměl a ona těhu cukrovku samozřejmě měla. Ke konci už měla tak snížený objem sacharidů, že byla ráda, že neskončila na inzulínu. Jinak plošně by se u všech těhulí testy dělat měly, je to doporučení diabetologické společnosti. Zdůrazňovala nám to doktorka od Apolináře z diabetologie. Dokonce nám říkala, že ty velká miminka nejsou z vitamínů, že to nebylo nikdy potvrzené, ale z neodhalené a nekompenzované cukrovky. Jinak já v moči taky cukr nemám a ani jsem neměla, i přesto mi na zátěžovém testu vyšla.
12. črc 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ja bych rekla, ze i hodnota 7,9 po dvou hodinach neukazuje na cukrovku. :wink: Navic vem si, co jsi do sebe nalila, takove mnozstvi cukru zrejme bezne nejis naraz (aspon ja takove mnozstvi glukozy do sebe naraz normalne necpu). Na predporodnim kurzu byla se mnou maminka (teda u prvniho, ted nepujdeme na kurz) co mela take jednu hodnotu o trochu vic nez spravne ma byt. Byla odeslana na diabetologii, kde se test opakoval a ona prosla, sice tesne, ale prosla. Takze byla vyrazena z jejich evidence. Proste to, ze se jednou nameri neco o malinko vic stale neni cukrovka. Jinak ja nemam vubec nadvahu, kdyby byla, asi uvazuju jinak ... Ale stale mi v tuhle chvili prijde ZATEZOVY test vetsi riziko pro me a miminko nez neabsolvovani, kdyz je vse tak, jak jsem psala drive.
12. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek