• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@ilonne Muj prvni v terminu (!) mel 2,80 kg. Opravdu nevypadal na miminko s nekompenzovanou cukrovkou. :wink: Me na tomhle testu stve, ze nikdo poradne neudelal studii na vedlejsi ucinky toho testu. Nalijou do tehotnych velke mnozstvi glukozy a nikdo se nezajima, co to dela se slinivkou jak maminky, tak miminka.
12. črc 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anlek - náš první měl v termínu 3150g, takže taky nebyl velký:wink:. A ano - hodnota 7,9 není ještě cukrovka, je to "jen" porucha glukozové tolerance...u normální, netěhotnýho člověka by to nejspíš prošlo úplně v pohodě a bez jakýchkoli zásahů jako "negativní". Jenže problém a průšvih u té těhu cukrovky je ten, že se ten stav poměrně rychle a výrazně zhoršuje, takže to, že teď mám 7,9 po té mega dávce glukozy sice ještě neznamená, že bych to měla i po "normálním" jídelníčku (téměř na 100% neměla), ale za týden, dva už to může být jinak. Věř mi, že jsem to hoooodně zvažovala, původně jsem chtěla tenhle zátěžák odmítnout, právě pro tu zátěžovost...ale i v tom případě jsem plánovala, že pokud bych to udělala, tak minimálně jednou týdně si sama doma udělám tu glykemickou křivku - tzn. měření glykémií 7x denně - ráno na lačno, hodinu po snídani, před obědem, hodinu po obědě, před večeří, hodinu po večeři a pak v noci, abych věděla, jak to tělo ten cukr zpracovává. Úplně bez kontroly to nechat a doufat, že se mi cukrovka vyhne, mi přijde prostě nezodpovědný. Tohle měření glykémií zátěžový není vůbec, protože si u toho jíš jak normálně. Akorát je to holt náročnější a vyžaduje to víc snahy a angažování ze strany té maminky...Kamarádka měla všechny předpoklady, že těhu cukrovku mít nebude, na zátěžák nešla, malá se narodila normálně malá, tzn. i toto popíralo těhu cukrovku, ale měla tak rozhozený metabolismus glukozy a šla jim do takové hypoglykémie, že musela skončit na kapačkách glukozy, aby ji stabilizovali...takže díky, to raději to dítě zazásobím jednorázově dávkou glukozy odpovídající ca tabulce čokolády, než riskovat tohle...ale je to každýho uvážení a každýho právo to odmítnout, to bezesporu. Jen mi to prostě - bez jakékoli kontroly (a tou fakt není sledování cukru v moči jednou za měsíc v poradně :sunglasses: ) přijde prostě nezodpovědný, toť vše...
12. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne
@petapete
tak máme za sebou další kontrolu, vše je v pořádku, pindík tam pořád je, takže to bude František a ne Františka :grinning: holky s tou cukrovkou - tak mám definitivní rozhřešení, 29.7. mě čeká test na těhu cukrovku a velké odběry krve, takže jak píšete, nic se snad nezanedbá, díky za vaše názory, jsem ráda, že se tady mám s kým o to podělit :slight_smile: ono se to na vás hrne z různých stran, někdo řekne to, jiný zase ono a jak říkáte, jistota je jistota
akorát je mrňous pořád hlavičkou nahoře, tak si říkám, kdy se asi otočí :frowning2:
12. črc 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - na otočení má čas, bohatě do 35.tt a stává se, že i holky nastoupí na plánovanýho císaře kvůli poloze zadečkem a mimčo se např. noc před operací otočí:wink:. Takže ještě pořád je času opravdu hodně. Já třeba vůbec netuším, jak je medvídě napolohovaný...přijde mi, že kope pořád dost dole (max. kolem pupíku, výš ne), tak vůbec nevím, jestli tam třeba není i naštorc, moje prostorová představivost mi nějak nedovoluje si to sesumírovat, jak je tam naskládaný:grinning:
12. črc 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no mě včera připadalo, jako kdyby škytal v dolní části břicha, tak si říkám, ahaa, ona tam bude asi už hlavička správně a prd, některý dny mě zase strašně boxuje pod žaludkem, tak jsem si myslela, že to jsou nožičky, ale ono neee, já na tohle představivost taky nemám :slight_smile:
12. črc 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @petapete Tak já byla na kontrole včera a my malá je otočená hlavou dolů jako při každé kontrole u MUDr., ale fakt nevím jestli se tam třeba ještě neotáčí a každou chvíli není jinak. Akorát mám občas pocit, že má snad 4 ruce a 4 nohy, protože se mrská celé břicho a mám pocit, že kope každou chvíli jinde :grinning: :grinning:.
@anlek Záleží na Tobě, co vím já, tak zrovna tenhle zátěžový test nemá žádná rizika ano vedlejší účinky ani pro matku ani pro miminko. A navíc tělo bez poruchy slinivky ho zvládne v poho a v opačném případě právě tenhle zátěžák tu poruchu odhalí. Pouze pokud by jsi už na lačno měla glykémii vysokou, tak tenhle zátěžák dělat nesmí.
12. črc 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak to je dobře, že tvá Mudr nic nezanedbaal..mě čeká ten test teď ve čtvrtek..už abych měla výsledky a mohla v klidu zase mlsat a papkat můj oblíbený meloun, nektarinky a hlavně medík...mňam..
My jsme už hlavičkou dolů od minulé kontroly, Mudr říkal, že se malá otočila docela brzy, že to bude tím, že mám v břiše hodně plodové vody, a že tím pádem se lépe otáčí..jen,aby se neotočila opět zpátky..uvidíme teď ve čtvrtek...
ale kopanečky, cítím nejvíce tedy ty nejsilnější v oblasti pupku, spíše nad pupkem..doel cítím jak se vždy talčí na močák..spíš takové vlnění..
jinak holky, chodíte také teď mnohem častěji na malou?
Já chodila tedy od začátku těhu mnohem častěji než normálně, ale teď ..to je hrůza..v noci už musím také alespoń 2X vstát.. pak už se snažím vdržet do rána..když nikam jedem tak to jsou fakt muka... :unamused:
12. črc 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Tak já mám občas pocit, že bych mohla na záchodě trávit veškerý čas.
12. črc 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne :grinning: vím, že to v těh bývá normální, jen jsem myslea, že až mnohem později..ne tak brzy... uklidnila jsi mě, že na tom nejsem sama.. :wink:
12. črc 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no já chodím tak cca 1x za dvě až tři hodiny a to opravdu hodně piju (tak 3 litry denně), spát chodím kolem 23. hod. a vstávám v 6 hod. a během noci nejdu ani jednou, ale obávám se, že to ještě přijde, včera nám PA na kurzu říkala, že poslední týdny budeme chodit co 15 min. :slight_smile:
12. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi ty chodíš na kurz? co hezkého nebo spíše zajíímavého jsi se tam ještě dozvěděla?
12. črc 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 jj, chodím k Apolináři, v podstatě se tam nedozvíš asi nic moc extra nového, ale pro mě bylo fajn, když PA popisovala, jak poznáš kontrakce, kdy se rozhodnout odjet do nemocnice, kdy okamžitě volat sanitku, o co se nebát nebo nestydět říct, jak uvolnit porodním bolestem, co pomáhá, jak se na porod připravovat a od kdy (masáž hráze, pití maliníku apod.), co si s sebou vzít, co nekupovat, na co máš v porodnici nárok, no prostě toho bylo hodně :slight_smile: já tam spíš chodím havně kvůli manželovi, protože on by si sám někde nic nepřečetl, takže takhle tam prostě sedí a musí si to poslechnout :grinning: a navíc vidí, že v tom není sám, že jsou tam i další tatínkové a to ho tak trochu uklidňuje, on z toho porodu má totiž daleko větší strach, než já :slight_smile:
12. črc 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi jo..tak to můj manžel se také bojí mnohem více než já..chudinka... :slight_smile:
od kdy je tedy dobré začít pít ten maliník?
12. črc 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 všechny ty podpůrné věci, jako masáž hráze, maliník apod. se doporučují až od 36. týdne, dřív ne, já dostala maliníkový čaj od švagrové, která ho ani pít nestihla, takže se na to taky chystám, že pak začnu
12. črc 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @anlek Já měla u Aničky hodnotu po 2 hodinách 7,8 a jsem fakt ráda, že jsem na tom testu byla a že mě hlídali a držela jsem dietu. Malá sice měla "jen" 3,70kg, ale kdybych nedržela dietu tak bych asi měla malého obříka. U nás je to teda zatím největší dítě v rodině, protože všichni synovci a neteře měli kolem 3 kg. V moči mi taky nic nezjistili, jen vyšší hodnotu při oGTT.

@adenka84 mě se úplně běžně stává, že jdu na záchod a tam nejsem schopná ze sebe nic dostat :grinning: a když se mi chce na záchod tak mi ztvrdne břicho, takže fakt lítám furt :slight_smile:
12. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - já chodím na malou víceméně imrvére od začátku těhotenství:grinning:. Ale je to i tím, že fakt hodně piju (jako spaghi uvedené tři litry jsou u mě určitě naprostý minimum - to piju i netěhotná, obzvlášt teď v těch teplech), takže nemůžu čekat nic jinýho...mě teda to noční chození na wc nějak nevadí, neomezuje mě to...stejně se budím za tu noc několikrát tak jako tak, tak to trvá o minutku čurání dýl, padnu zpět do postele a okamžitě spím, takže žádný problém, to je spíš horší, když se začnu převalovat a "přemýšlet" nad kravinama, proti tomu je čurání "čajíček":slight_smile:

@spaghi - já plánuju s maliníkem začít už tak kolem toho dokončenýho 34.tt, protože poprvé jsem se u porodu vůbec neotvírala, porodní cesty naprosto nepřipravený, děs, běs...a vzhledem k několika důvodům (nejnověji teda té cukrovce:slight_smile:, ale i předtím kvůli předchozí operaci dělohy,...) mě nenechají přenášet, ale nejpozději v termínu se bude vyvolávat, tak ať to tam stihne příp. zapůsobit zavčasu:slight_smile:
12. črc 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - nj, ono je jasný, že to tak bude - ta, která oGTT absolvuje "zbytečně", tak bude prudit, že je to zbytečná zátěž, zbytečný sladký fujtajbl...jenže pak je - a ne malá skupina, které to právě pomůže a díky oGTT zjistí opravdu problém...Kamarádka tady z koníka přišla kvůli neodhalené těhu-cukrovce o mimčo, v 37.tt ji - víceméně bez varování (uzv odhady v normě, ona žádný extra velký váhový přírustek, v moči nikdy nic, dokonce i glykémie nalačno negativní) najednou bum ho, odumřela placenta a mimíse nestihli zachránit (než se na to přišlo, tak byla holčička bohužel mrtvá a ona ji mrtvou rodila:frowning2:), poté potvrdili, že to byl důsledek neodhalené a neléčené těhu cukrovky, takže ta mi dávala solidní "držkovou", když jsem přemýšlela, že oGTT odmítnu, proto taky jsem měla ten "záložní" plán, že příp. budu minimálně měřit ty hodnoty glykémií během dne...takže já jsem ráda, že pokud tam ten problém je, oGTT ho pomohlo odhalit a bude se to řešit/hlídat. I kdyby to mělo zachránit jedno jediný dítě, tak to podle mě má smysl
12. črc 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi naše prďola je taky zadečkem dolu a doktor mi doporučil dělat kočičí hřbet - jak se celá prohneš a jakoby vyvěsíš, tak se mimčo většinou otočí ;) Taky doufám, že na příští kontrole už bude tak jak má být :unamused: i když v poslední době mi přijde, že tam dělá snad kotrmelce :grinning:

Dnes už jsem se konečně dovolala na výsledky a cukrovku nemám, cukr je OK, ale prý mám lehce zvýšenou chudokrevnost, tak budu muset zobat železo - zítra si jdu pro recept :unamused: no snad to bude brzy v pohodě, ale hlavně když je v pohodě malinká :dizzy_face:
12. črc 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, dlouho sem tu nebyla, nemáme teď doma připojení na net, tak sem jak bez ruky. Měníme dodavatele a nějak jim to trvá :angry: Dnes sem využila kamarádku :grinning: ani vás nestihnu dočíst ale doufám, že je vše v pořádku. Ve čtvrtek jdeme na 3D UTZ, doufám že se nám prďolka konečně pořádně ukáže a my zjistíme jestli je to holčička nebo kluk :grinning: až budu mět zase možnost, tak na vás nakouknu :wink: doufám, že ten net brzo zapojí :grinning: :grinning:
12. črc 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 jojo, ten kočičí hřbet jsem taky slyšela, že to pomáhá, tak to zkusíme a uvidíme :slight_smile: budete v pohodě obě dvě, držím palce! železo Ti pomůže...
12. črc 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, nějak poslední době není na net čas, se omlouvám .. minulý pátek jsme byli na 4D UTZ a úžasný, ale prcek je hlavičkou nahoru, má omotanou šňůru okolo krčku, tak nás moc nepotěšili :frowning2: mám to zkonzultovat se svým Dr., ale ten má tento týden dovču, tak tam jdu až v úterý, prý mám hlídat pohyby a kdyby se mi něco nezdálo, tak mám jet do porodky .. :confounded:
12. črc 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam - pokud tě to uklidní, tak údajně by pupečník kolem krku v době těhotenství neměl být vůbec problém, v děloze nemá jak a kde se skřípnout a "škrtit", problém z toho může být prý jedině až u porodu, že se to smýkne a pak může škrtit a přidusit dítě...ale do té doby se to může zas x-krát změnit, mimča tam mají dost prostoru, takže hlavně klid a zbytečně se nestresuj:wink:
12. črc 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste toho nabrebentily!

@petapete naprosto se ztotožňuju s tím, co jsi tu psala o testu na cukrovku. Mám pár kamarádek, které ji měli a rozhodně není pravda, že by byly tlusté, měli cukrovku v rodině, v předchozím těhotenství apod. Naopak. Většina holek, co cukrovku v těhotenství měla byla normálně štíhlá. Jediné co říkají, že po 30-ce je větší pravděpodobnost výskytu. Ale jinak se to dopředu určit nedá. Vypití glukózy není žádná tragédie a pro mě to bylo přijatelnější než hnus na sono slepáku nebo smecta. Rozhodně bych si netroufla to jen tak z rozmaru odmítnout, protože nadělat může veliké paseky.

Ad spaní, taky nejradši spím ve "stabilizované" poloze :grinning: Ale už mi v ní trochu to břicho překáží, na boku mi to nevyhovuje a na zádech už vůůůbec, v prvním těhotenství se mi tak udělalo zatraceně zle, nemohla jsem vůbec dýchat a myslela jsem že jsem v posledním tažení, takže teď to dobrovolně nepokouším, byl to fakt hnus. No musíme, ještě pár měsíců vydržet.

My jdeme zítra na 3D, tak se těším, že se prcek ukáže a případně že se potvrdí nebo vyvrátí holčičí pohlaví.
12. črc 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ten malinikovy caj je dobrej na porodni cesty???
12. črc 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ty jo tak s tim spanim uplne chapu je to snad tyden co nemuzu spat bricho nijak velky nemam ale nemuzu nait polohu abych usla a kdyz ji najdu a ze zoufalstvi a unavy usnu tak se v noci porad prevaluju jenze jak nejsem poradne vyspana tak nejsem schopna rano vstat :unamused:
12. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam tak se hlidej jak tu nekdo pal muze se to jeste zmenit doktor te ted bude hlidat a kdyz se mu neco nebude zdat tak ti treba doporuci cisare nez ohrozit mimoc ale jak bylo receno na dalsi kontrole to muze byt zase uplne jinak drzim palce :wink:
12. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 jsi 28tt a to je jeste cas :slight_smile: i kdyby byl hlavickou dolu tak se to muze jeste zmenit nekdy se pretoci hlavickou dolu tesne pred porodem ..kazdopadne cvikem urcite nic neztratis :wink: :slight_smile:
12. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam prcek je krásnej a je vidět na tom ultrazvuku že má opravdu tu šňůru obmotanou.... co poradit? asi se moc nenatahovat vzhůru (mytí oken a pod.) a snad to bude ok. kdyby to byl takový problém, tak tě doktor co ti dělal 4D ultrazvuk pošle někam rychleji než k tvýmu Dr. Chápu že je to stresující, já občas necítím pohyby třeba půl dne.

a mimochodem my jdeme na 4D ultazvuk příští středu, to je jako i se zvukem? co tam můžeme slyšet?
12. črc 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete To je mazec :(

@petrusam Krásná fotečka a neboj, mista tam má dost, krásně se ještě odmotá. při porodu je to vetší problém, jedna moje kamarádka rodila cca před měsícema ta si teda dala. Max byl tak blbě zamotanej do šňury, že ho to pořád tahalo zpátky, ta si chudina zafuněla, ale zvládli to.

@clloi drzim pesti, at te brzo pripoji, my máme tak super prvozovatele, ze máme net už i v novým ajen pak nahlásíme at tuhle anténu odpojej a pojedem na novou. A zapnutý jsou obě, ale na Pc tam ještě není místo, tam kde budou jeted provizorní kuchyn a tady v malým ještě není domalováno a satelit tak sem děda nepůjde.

O tom zdvihaní ruk jsem se dozvěděla až včera po tom, co jsme dolepila druhej strop, ted teda nestuduju ale za Marušky jsem přečetla tlustou moudrou knihu nemaje netu a nevybavuju si to. Až mě sprdla banda na skypu, na na záclony a drbání futer už kácím, to mi za to nestoji, na to snad někoho zeženu :slight_smile:
13. črc 2011 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahojky ja uz mam cukrovku za sebou, nastesti v poradku. A maly se tam toci porad dokola, jednou je na UTZ hlavickou dolu, jednou nozickami dolu, pak zas sedi na zadku, furt se tam krouti a zacina pekne kopat i v noci :slight_smile:
13. črc 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek