• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
holky, mluvím z vlastní zkušenosti, já bych dopředu odsávačku, milion lahviček a dudáků nekupovala, uvidíte jak na tom po porodu budete atd., jestli vůbec odsávačku využijete, jaký druh dudlíčku bude prcek chtít atd.. :wink:
13. črc 2011 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrusam mě to taky švagrová radila, prý kdyby bylo nejhůř, v porodnici Ti odsávačku dokonce můžou zapůjčit, aby sis to nejdřív vyzkoušela, takže počkám, ono to přeci jen není nejlevnější záležitost :frowning2:
13. črc 2011 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky budete kupovat kocarek vcetne autosedacky? A tu zakladnu k tomu base nebo isofix? Premyslim zda zainvestovat do te isofix nebo staci ta base.Diiik za radu.
13. črc 2011 v 16:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak to vypadá, že i naše druhé dítko bude holčička. Nicméně je to tak na 90%, opět. Se z toho picnu. Prostě jednoznačně se to asi nedozvíme.

A mají tam plno jo? Já jsem tam volala Je to nějak měsíc ani ne zpět a termínů bylo hafo :astonished: Stojí to 1000 a když se to nepovede kvalitně a tak tak 500. Dr. byla moc milá a snažila se, na to že naše dítě moc nespolupracovalo. Video se mi líbí moc, je tam hezky vidět. Fotky nic moc. Ty měla teda malá daleko daleko lepší. Krásně byly vidět detailíky oblečeje, to teď moc ne, ale bude to tím že si tam pořád strkala ruce a natáčela se prostě blbě. Jinak peněz je to dost, o tom žádná, ale zážitek je to pěknej. A podruhé jsem na to šla i proto, aby malá měla taky památku, když ji má ta starší. Líbí se mi to.

Jinak mi dr. řekla že na 27.tt už mám hodně vysoko dělohu :astonished:

A ad kočárek, po malé máme sporťák Jané nomad, takže k němu dokoupím korbu a autosedačku. Rozhodně to chci kompatibilní s kočárem, protože u první jsme to neměli a hodně nám to chybělo. Vzhledem k tomu že v autě nemáme isofix, tak koupíme normoš sedačku která půjde na podvozek, předpokládám že Jané. Pokud bychom měli isofix, je to jiná a investovala bych do toho. To věčné upevňování pásama je na palici.
13. črc 2011 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrusam - souhlasím, já odsávačku nevyužila vůbec, přitom jsem kojila plně celýho prvního půlroku, odstavil se nakonec prcek na roce cca a odsávat nebylo potřeba nikdy. Lahvičku s dudlíkem jsme nevyužili už vůbec, začal až po tom prvním půlroce pít rovnou z nekapacích hrníčků, takže tohle mi přijde fakt zbytečný kupovat dopředu v nějakých velkých zásobách...naopak co bych doporučila, tak před porodem pořídit krabici UM, pro klid duše..my měli jednu doma s tím, že kdovíjak půjde kojení, bydlíme na vesnici, takže není možnost zajet kdykoli koupit...A zrovna to se nevyhodí, dá se to použít klidně i za toho půlroku pak na kašičky, my to tak nakonec udělali, abychom ten Nutrilon zpracovali:grinning:
13. črc 2011 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Hi hi, tak já zrovna odsávačku využila ještě než jsme si malou odnesli z porodnice domů (byla tam 14 dní kvůli komplikacím), z toho jsem já byla dva dny už doma a odsávala a vozila mlíko a vzhledem k tomu, že jsem ho neměla moc a malá byla líná a spavá, tak jsme odsávali pak pořád i doma. Ale v dnešní době, to člověk v případě potřeby koupí úplně v klidu. A zrovna UM bych dopředu nekupovala, pokud teda nejste případ toho, že ho u vás nikde neseženete. Dneska ho mají úplně všude, i v blbém Penny marketu, takže koupit UM je zrovna to nejmenší. S dudlíkama souhlas, nakoupila jsem Aventy a mohla jsem je v klidu vhodit, v porodnici naučili malou na klasickou kytičku, což je na pěst, protože to je bambulkovitej dudlík, kterej se dneska dost blbě shání, takže jsem se pak celkem zapotila, když jsem potřebovala další, jinej. Jako lehave se mi teda osvědčil Avent.
13. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana gratulace k holčičce :slight_smile: a koukala jsem, že bude taky Natálka :slight_smile: docela dost populární jméno. Maličká bude asi stydlivka když se nechtěla ukázat :grinning: Ta naše ve 20 tt taky měla pořád ručičku před obličejem - jako naschvál , ale to byl jen ten orgánový UTZ a z toho 3D nám tam vždycky ukazovala jen momentíky, na ten 3D se chystám 26.7 a to budu ve 29 tt, tak snad bude vše vidět dobře a nebude se schovávat....
13. črc 2011 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88 jj Natálka. Bylo to jediný holčičí jméno na kterém jsme se shodli celkem jednoznačně. První je Karolína, takže taky populární :grinning: No co nadělám. Zase nějakou Gertrůdu mít doma nechci, i když bezesporu by to byl celkem originál :grinning: Držím palce ať dopadnete s fotkama dobře na 3D :slight_smile:
13. črc 2011 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana - jo, UM koupíš kdekoli, ale zas jaký...my chtěli pro jistotu na začátek HA a to už úplně všude nekoupíš :sunglasses: , navíc mě fakt neuvádělo do nadšení představa, že v šestinedělí někde lítám a sháním UM (M. by byl schopný donést klasický mlíko sušený:grinning:), takže jsem ho raději měla doma, narozdíl od odsávačky, kterou třeba vůbec využít nemusíš, to UM v klidu sděláš, takže i teď krabici pořídíme:slight_smile:). Protože např. u Lukáše se mi stala i příhoda (naštěstí hodně krátkodobá), kdy mi vylítla z ničeho nic horečka skoro ke čtyřicítce, bylo to o víkendu, volala jsem i pediatře, tak řekla odstříkat a převařit um, kdyby to mělo být dýl (víc jak jedno kojení), tak dát raději um...a jak bych to udělala, když v blízkosti opravdu jedna Jednota, která má prac. dobu po-pá do čtyř, jinak nic a fakt s takovou horečkou buď lítat 45km do Brna, příp. posílat manžela, trnout, co dotáhne a mít tu v tom stavu na starost sama ca 14-denní dítě...) v téhle situaci mě hodně uklidňovalo právě to pomyšlení na tu krabici v lince...nakonec na ni tehdy nedošlo, stačila jedna dávka odstříkanýho mlíka ze zásob v mrazáku, takže se nemuselo ani převařovat a pak zabraly kouzelně octový ponožky a do hodiny po horečce nebylo ani zdání...
13. črc 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete No tak pravda je že to prostě záleží na tom kde bydlíš. Ve větších městech jsou normálně v provozu lékárny i noční a tam seženeš HA variantu naprosto v pohodě. Ale to je fuk, ať si to každý dělá podle sebe :sunglasses: Mě to přijde jako zbytečnost sušit ho doma (v některých případech) i třeba rok a půl dopředu. To zas u té odsávačky chápu že když je někde akce, tak se dá sehnat s rozmyslem za úplně jiný peníze než v nouzi v lékárně, třeba za dvakrát tolik a ještě ne ta, co by úplně vyhovovala. Je to těžký no, najdou se zastánci, co ji využívali hned, ať už na podporu kojení nebo na dělání zásob do mrazáku apod.
13. črc 2011 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana - proč sušit rok a půl? :confused: po půlroce nejpozději se začne s kašema a do té se to zamíchá hnedle :sunglasses: . Ale jak píšeš, každýho věc, mě třeba přijde prostě zbytečný vyhodit několik tisíc za odsávačku, když člověk neví, jak to bude vypadat po porodu s kojením/mlíkem/odsáváním...Jako bydlet v Brně, tak to UM třeba taky do zásoby neřeším, takhle jsem fakt byla ráda, že je doma a budu znovu, takže při odchodu z porodnice zas krabici kupujeme :sunglasses:
13. črc 2011 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Protože znám spoustu holek, co UM prostě nedávaly. Kojili a do příkrmů a i kaší pak dávali MM a ne UM. A kojily skoro do dvou let. Tak proto. :wink: A pak taky dost holek co se právě po příchodu z porodnice hned po odsávačce sháněly, aby se jim kojení pořádně rozjelo. Já ji teda po malé už nemám a zatím asi ani nezvažuju, trochu spoléhám na dobré kamarádky, že případně zapůjčí. Ale odsávání jsem nesnášela ani růčo ani odsávačkou, obojí mi trvalo stejně naprd dlouho. Možná tentokrát zkusím spíš víc dodržovat pitný režim, ha ha :grinning:

My jsme z Phy, bohužel, ale má to tu výhodu, že mlíko fakt řešit nemusím. Přes den mám za barákem lékárnu, a v noci je na dojezd 10 minut lékárna s nočním provozem no.
13. črc 2011 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana - my UM taky nakonec nedávali, ani po tom roce, kdy se Luciš víceméně sám odstavil...nechtěl to, takže to už měl pokrytý příjem mléčných výrobků jogurtem, příp. tou kaší, později už jsme kupovali normálně mléčné, ale na ty první kaše ta krabice um v pohodě padla...já neodsála nikdy nic, prostě bylo mlíka akorát pro mrně a já nějak neměla potřebu to řešit a uměle zvyšovat produkci např. na ty kaše atd...pitný režim jsem teda držela děsnej, já měla furt šílenou žízeň, pořád všude postavenou flašku s vodou, jinak bych asi umřela...si pamatuju, jak se M. smál, když jsem měla dítě přicuclý na prsu a já nalepená na flašce s vodou, jsem mu to tam plynule posílala:grinning:
13. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Tak to máš dobrý, já jsem nepijan i normálně :frowning2: Nemůžu se vůbec donutit. A zítra se jedeme mrknout na korbu a autosedajdu ke kočáru, jupí, tak doufám, že to padne.
13. črc 2011 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana - já se naučila hodně pít až "na stará kolena" a teď jsem na tom tak, že jak nepiju, tak mě okamžitě tělo upozorní - začnu být unavená, "otrávená" a s bolavou hlavou...takže s pitím fakt problém nemám, všude musím tahat sebou vodu, doma mám pořád džbán s vodou na pití,...Tak ať s korbou a sedajdou dobře pořídíte, my už máme kočárek komplet doma od konce minulýho týdne :dizzy_face:
13. črc 2011 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete A co jste pořídili za kočárek? Kočárky jsou moje úchylka, musím si to užít, dokud je na co :grinning: Ještě mě určitě čekají na jaře nějaké golfky.
13. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana - mám ho nafocený v albíčku, mě to moc nebere, takže jsme si stanovili parametry a pak koukali, jaký se nám zalíbí:wink:, golfky mám ještě po Lukášovi, takže počítám, že máme s kočáry splněno:slight_smile:
13. črc 2011 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Je moc pěknej! Líbí se mi :wink:
13. črc 2011 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky budu tohle řešit až po, mě šlo mlíko lip odstříkávat ručně než odsávačkou, já teda měla mechanickou Barumku :grinning:
Kočárky stojej ještě ve sklepě. Tak je jen vyperem.
13. črc 2011 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
Dloooouho jsem tu nebyla a tak vážně nemám šanci vás dočíst :confused: Doufám,že jste všechny v pohodě a cipísci,že v pupících pořádně řáděj,jako ten náš :slight_smile:
13. črc 2011 ve 23:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
jsem doma z těhu kontroly..všechno je oK..Prý jsem ukázková těhulka...To, že bříško občas tvrdne je prý také Ok, důležité je, že čípek je v pořádku..Prý mám nožky jak Majolenka, takl je prý také ukázkový...Váha přiměřené nabírání, přesně 7 kg..ačkoliv mě se to zdá moc..je to prý v pořádku...
Další kontrola za 3 týdny..+ UTZ ve 30. týdnu na genetice...
14. črc 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 Tak to máme stejné, taky už jsem dostala kontrolu za tři týdny + UTZ ve 30. tt, já tedy už 31tt.

Taky máme všechno v pohodě, jen nevíte někdo, co znamená CS 1, doteď jsem měla CS 0 a teď najednou 1, tak nevím jestli je to dobře nebo špatně. Já jsem si toho všimla až doma. A doktorka mi říkala, že je všechno v pohodě.
14. črc 2011 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 prima že je vše ok

@ilonne mrkni, CERVIX - SCORE (CS) - v dolní části dvoustrany těhotenské průkazky je tabulka zaznamenávající stav děložního čípku, tzv. uzávěrového aparátu dělohy. Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2-4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1, výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

Čili CS 1 je u tebe naprosto v pořádku :slight_smile:
14. črc 2011 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Aha, děkuju. Já si průkazku vždycky prohlížím až doma. Na kontrole s MUDr. tak hezky pokecám a pak se doma divím :slight_smile: .
14. črc 2011 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
jj to je klasika, taky si pak říkám, na co jsem se měla ještě zeptat :grinning:
14. črc 2011 v 15:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne tak to je fajn, že máte také vše Ok...to se člověku vždy hned uleví, co?
já chodím na kontrolu po 3 týdnech od začátku těhu...jsem po IVF tak asi kvůli tomu, ale už mě upozorňoval na to, že se budou kontroly častější...no uvidíme příště..jinak jám CS stále 0
14. črc 2011 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jupíííí, tak to klaplo. Korba i auosedačka na náš podvozek padne jak ulitá! Takže si můžeme odškrtnout jednu věcičku :slight_smile:
14. črc 2011 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 Aha, já chodila ze začátku po 14ti dnech. Byla jsem dva měsíce na rizikovém kvůli krvácení. Mám horší srážlivost kvůli RA. Teď už jsem chodila po měsíci a teď mi to zkrátila na 3 týdny a za 14 dní jdu na monitor.
@vrana Tak super. My jsme kupovali autosedačku Maxi Cosi a adaptéry na připevnění.
14. črc 2011 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne aha tak to jo..hlavně, že už máš vše Ok..ty už půjdeš na monitor...žuá..toto ale letí...
@vrana super..také mám vždy radost, když se mi podaří něco Marušce sehnat...zase o starost méně..
14. črc 2011 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky na Mimibazaru jsem našla nádherné samolepicí dekorace do pokojíčků..velký výběr všeho druho...už jsem Márynce toho hafo objednala a moc se těším až ji to v pokojíčkách vylepím...
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=377080
14. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek