• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@lipetra já už jsem nedočkavá, kdy nám dorazí ta Teutonka, pořád mi chodí info o stavu objednávky, půlka kočárku už je v Malvíku a polovina ještě u dodavatele, tak to vidím tak na začátek srpna
18. črc 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi my zatim objednany kocarek nemame, ale mame rozhodnuto, ze koupime Peg Perego a asi bezovy...ale jeste cekam az se mi ozve kamoska, pac mozna budu mit kocarek od ni po malym.
18. črc 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem dnes dovršila nákup oblečků pro naši malou. jsou toho zase tři kabele, manžel jenom kroutí hlavou :wink:
18. črc 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ja jsem dneska vykoupila lekarnu. Vsechny veci pro miminko-lekarnicku. A veci pro me do porodnice. Krome kojici podprsenky uz hotovo. Jeste musime objednat kocarek a autosedacku a jinak vybavicka je komplet. :grinning:

Holky, zitra jdu do nemocnice skrz tu ledvinu. Drzte mi palce! Zatim to vypada hned na hospitalizaci. :frowning2:
18. črc 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Tak to uz sis asi zjistila,jak dlouho dopredu je muzes koupit a mit doma neotevrene.Ja si kojici podprsenku koupim jako posledni vec,porad mi ty prsa rostou,a pak se jeste naplni mlikem :slight_smile: ,jinak na mimco mam snad vse,jen pro sebe jeste nic,myslim veci do porodnice :slight_smile: ..Jinak budu drzet palce,at vse dobre dopadne!!!
18. črc 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek ja kojici podprsenku taky chci nechat az tesne pred porodem. Na kapicky jsem se ptala v lekarne a ta zaruka je tam pekne dlouha-asi do roku 2013, takze zadny problem. :slight_smile: Uz mam i lih na pupik apod.
Pro sebe jsem uz koupila i kalhotky do porodnice, vlozky,vlozky do podprsenky apod. Takze bych fakt mela mit vsechno. :slight_smile: Doufam...
18. črc 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky vy jste šikulky že už máte výbavičku celou.To já zdaleka ne.Ale už musím taky nakoupit.Až bude manžel doma a já budu mít k dispozici auto.Jinak kolik už máte nahoře? Já jsem dnes26tt +4 dny a mám nahoře cca 6-7 kilo! :slight_smile:
18. črc 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si aktivně kojící podprsenku už koupila, měly je v Lidlu za pár kaček. Jenže ta největší velikost je mi už teď dost těsná, ha, ha - takže to byl kup za všechny peníze :grinning: :pensive: :pensive: . Jinak tímto vám ji zdarma nabízím, je akorát vypraná a je to vel. 85C. Jinak moje běžná vel., jak píšu mě už malá. Takže doporučuju tak na běžnou vel. 80B. Předat ji můžu na Dobříši nebo v Praze. Je to taková barva jakoby meruňková.
@lipetra S není to tak 6 dvouhodinovek? Já o něm původně uvažovala, ale už bych to nestihla odchodit. Jinak mě dneska dvě sestřenky přesvědčovaly, že jim to stejně k ničemu nebylo.
@spaghi Sály jsem si prohlédla na netu a už teď mi je špatně :grinning: a manželovi snad ještě hůř :grinning: .
@ivcadr Tak to buď v klidu, my taky ještě zdaleka všechno nemáme. Zrovna přemýšlíme jestli postýlku budeme mít starou ještě po mě, nebo nakonec koupíme novou. Původně jsme chtěli tu starou, ale teď zase váháme.
18. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivcadr ja jsem 28tt a mam nahore 7 kilo. :frowning2: Prijde mi to hodne, ale pry je to normal a kazdy mi rika,ze mam male brisko. Narostl mi totiz hlavne zadek. :-/
18. črc 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne my mame taky postylky po nas (jednu u moji mamky a druhou u pritele doma), jen je natreme nabilo,koupili jsme nove matrace a periny a budou jako nove. :wink:
18. črc 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - odsávačku rozhodně a jedině na vysavač:wink:. My teda původně koupili tu obyčejnou hadičkovou a je úplně k prdu, s tou se nic nevytáhne, Luciš si první rýmu přinesl víceméně z porodnice a okamžitě se pořizovala ta vysavačová (před porodem jsem o ní nevěděla) a fakt nebe a dudy...i u toho ca dvoutýdenního mimina naprosto super výsledky, ačkoli poprvé se manžel strašně bál, že mu vysaje mozek:grinning:. A řešit, jestli někde vysavač nepůjde použít bych až tak neřešila, se zarýmovaným dítětem stejně nikde "trajdat" nebudeš, to si třikrát rozmyslíš, takže myslím, že tu ani nemá cenu pořizovat...A ke kapičkám - počítám, že z porodnice příp. koupíme Sab Simplex a kdyby neměl zabírat, tak nehodlám kupovat ty nehorázně předražený probiotický kapky - obzvlášt bych je nekoupila přes net, protože tam hodně ovlivní i podmínky skladování a při zasílání poštou a pod. bych nespoléhala na to, že teplota skladování nepřesáhne tu teplotu, která ty probiotika nezlikviduje, ty bych koupila jedině v lékárně a za ty prachy prostě ne..takže u nás by příp. byla ještě druhá možnost kapky BAbycalm, ty se taky hodně chválí, Lukášovi jsme je zkusili, ale dávil je, tak jsme to pak zvládli bez nich a teď bych asi jako první zkusila probiotika Biopron, který mají daleko lepší poměr množství těch hodných bakterií/cena a jelikož je to v prášku, tak jsou i bezpečnější na skladování:wink:. Jsou to buď tyhle: http://www.valosun.cz/kategorie/probiotika/biopron-laktobacily-baby-10.html, který jdou používat hned od narození (ty probiotický kapky jsou testovány až od ukončenýho prvního měsíce věku) a nebo pak tyhle: http://www.valosun.cz/kategorie/probiotika/biopron-junior.html. Jediná jejich nevýhoda proti těm kapkám je, že jsou v prášku, takže je potřeba odstříknout MM na lžičku, rozmíchat v tom obsah té tobolky nebo sáčku a pak podat (kapky stačí "jen" nakapat). Ale tenhle diskomfort mi teda vynahradí fakt "lepší" složení, snadnější skladování a v neposlední řadě podstatně jiná cena:wink:
18. črc 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
S váhou nevím, kolik mám, doma váhu nemáme, takže se vážím jen u MUDry v poradně:grinning:. Ale na poslední poradně před měsícem jsem měla +necelých 6kg, podle těch grafů v tabulce to odpovídá průměrnýmu přírustku v těhu 14kg, s Lukášem jsem nabrala právě těch 14kg, z toho 13nechala v porodnici, takže to zas tak kopíruje...jsem zvědavá, jestli se nějak projeví ta cukrovková dieta nebo jestli budu přibírat pořád stejně dál:grinning:. ale moc to neřeším, spoléhám, že to bude kopírovat ten stav z prvního těhu, stejně ten přírustek váhy extra neovlivním, nepřecpávám se, nejedla jsem tuny sladkýho (to teď teda odpadá úplně :sunglasses: ), jím ovo-zel, takže to fakt nehrotím a beru, že to bude tak, jak to bude...
18. črc 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko budu ti držte palce, aby jsi zítra dobře pochodila a do nemocnice nemusela..

jinak já mám nahoře taaké 7 kg...také se mi to zdá moc, ale všichni mě utěšují, že je to Ok..i Mudr. je s váhou spokojený..uvidíme jak hodn ěto půjde ještě nahoru..

@petapete také budu kupovat odsávačku na vysavač, ale až příští měsíc, koupím si ,ale i tu ustní..abych ji měla všude po ruce...je se trochu bojí, že ta odsávačka na vysavač není moc šetrná pro dětská nosánek..nevysouší až moc příliš nosní sliznici? musí se do nosánku kapat nějaké kapičky? četla jsem, že kapičky jsou nejlepší s mořskou solí..nechci, aby si na ně, ale zvykla..také jsem slyšela, že se pak děti učí hůře smrkat, když si zvyknou na odsávačku na vysavač..jsou pak prý liný, ví, že to i jinak...

Holky dnes mi přišlo už konečně to bodíčko, co jsme vyhráli v soutěži o nejhezčí těhu bříško...Vybrali moc krásný potisk a udělali mě sním moc velkou radost...tady je ukázka..
18. črc 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nasekuratko Teda,ty uz jsi pekne pripravena :slight_smile: ,to ja nemam vubec nic a asi budu muset zacit taky neco pomalu kupovat,kdyby nahodou :slight_smile: ..Rekla bych,ze mas uplne vse :wink: ...
18. črc 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - no asi takhle...co myslíš, že je šetrnější, vysátí během asi dvou vteřin, kdy tu odsávačku jen přiložíš k nosíku zvenku (dovnitř ji vůbec necpeš) nebo moření několik minut a rejdění tou hadičkou v nose po sliznici? Myslím, že je to jasný:wink:. A kapky jsme používali Vincentku. A k tomu horšímu učení smrkání - Lukáš umí smrkat nějak poměrně brzy po roce a docela dobře, takže nemyslím, že by odsávačka něco brzdila, naopak:wink:. A je fakt, že dodnes ji občas použijeme, na takovou tu úmornou zadní rýmu, protože tu nemá kolikrát sílu vysmrkat ani dospělý a to dítě fakt nemá tu sílu "smrku":grinning:, takže na běžnou "údržbu" nosu si poradí a vystačí sám a pokud je fakt zarýmovaný, tak se dostane ke slovu vysavač dodnes:slight_smile:
18. črc 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jste šikulky že už toho máte tolik :slight_smile: Taťka nám dneska koupil vaničku,lehátko do vaničky,přebalovací podložku a krásnýho plyšáčka na autosedačku nebo postýlku :slight_smile: Jinak větší nákupy budeme dělat až příští měsíc...až se trošku uklidní situace :slight_smile:
18. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete můžeš mi prosím tě doporučit nějakou zančku té nosní odsávačky? nebo je jedno jakou pořídím, jsou dobré všechny?
@jimisek My už také máme skoro vše, už jen chybí koupit věci pro mě (podprda, kojenecká noční košilka, vložky do podprdy a nějakou fajn podprdu, ale s tou asi také ještě počkám...pro MArušku už jen tu odsávačku a hygienu, ale stou to také nechci moc přehánět, protože nevím co nám bude vyhovovata na co jak budeme reagovat...jo a ještě plánuji koupit alespoň jeden balík plenek 2- 5 kg..máme samé 3-6 kg tak ať máme raději nějaké menší, kdyby náhodou byla Maruška malá po mamince...:slight_smile:
18. črc 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - tak to nevím...já mám za to, že v době, kdy jsme pořizovali, tak to byla poměrně novinka a moc výběr nebyl, mi máme tuhle: http://www.zbozi.cz/484510-baby-vac-detska-odsavacka-hlenu/?q=babyvac&r=hint&sId=SPSsYZzVwRqecpBGGKSt a doporučit celkem můžu, nevím, co "umí" jiný, ale tahle funguje a odsává dobře už přes čtyři roky:grinning:
18. črc 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 7 kg teda neni vubec moc, to bych si piskala,ja mam nahore 10kg a to mame jeste par tydnu pred sebou :grinning: ...Odsavacky do nosu na vysavac se neboj,ba naopak,Andy se vzdy hodne ulevilo a pomohlo ji to pri ryme,zadny kapky nebo olejicek sem nepouzivala a nosanek ma jinak zdravej,ale ze zacatku sem pouzivala jen tu ustni,tu na vysavac asi tak od 8mes.. A se smrkanim zadny problem nemela,ale myslim si,ze to je dost idividualni,kazdy dite je jiny.Na kapickach s morskou soli nemuze byt zavisla :slight_smile:,ale hlavne kdyz pak bude mit opravdu rymu,tak ji nepomuzou k uvolneni nosanku,to opravdu budes muset pouzit nos.kapky,ted jich je na trhu hodne,ktere muzes pouzivat uz od narozeni a urcite jsou setrny .Bodicko je nadherny :slight_smile: .
18. črc 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@jimisek holky děkuji vám za názory,,jsem moc ráda, když mi může nikdo zkušenější poradit..díky...
@petapete ta odsávačka baby vac je nejčastější, tu jsem na netu našla v každém obchodě..je i za rozumnou cenu..pořídím určitu tu..díky..
18. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek - s tím, že kapky s mořskou solí (vodou) nepomůžou na opravdu rýmu na uvolnění nosu teda nemůžu souhlasit - z vlastní zkušenosti teď v těhu:grinning:. Měla jsem na jaře fakt brutální rýmu, jak už dlouho ne, nos totálně zabetonovaný...jenže konec prvního trimestru, takže žádná sláva ohledně léků...a pořídila jsem sprej QUICXX - je to mořská voda a ejhle - naprosto dokonale vyčistil a uvolnil nos, fakt líp než cokoli jinýho kdy dřív:wink:. Takže i ta mořská voda může fungovat a opravdu perfektně:wink:
18. črc 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 určitě se neboj odsávačky na vysavač ani stříkání mořské vody. My dávali vincentku. Dokonce se doporučuje ji stříkad denně i když dítě rýmu nemá jako prevenci a na zvlhčení sliznic. Máme i obyč odsávačku a u ní jsme měli tu blbou zkušenost, že když malá někde chytla rýmu, tak jsme to přes odsávačku chytli od ní :angry:
18. črc 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko budu držet palečky ať je ledvina v pořádku, ale i kdyby ti dávali stent, tak se toho neboj. Když jsem ležela na gyndě byla se mnou na pokoji holka, které to dávali a úplně v pohodě. V narkoze byla snad jen pul hodiny, pár dnů tam poležela jen jako na pozorování a pak upalovala domů :wink:
18. črc 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko držíme pěsti at se to obejde bez

@adenka84 krásný je

s odsávačkou jsme si vystačili obyč, Maruška byla neskutečně trpělivé dítě ta dodnes čištění nosu i uši sama vyžaduje :D

máte váhový přírůstky v normě, měkdo přibere i 30
já se tada vážila dnes a mám ještě o kilo miň takže celkem plus 2 v mém připadě jen dobře
Maruška mi dneska na pěší zoně utekla, tak jsem neřešila, zapadla k Řáholci, tak jsem myslela, že je tam u hospody, mají tam, dětský koutek. Dojdu tam a ona nikde. Od předního stolu mi hlásí "Maruška si šla pro pití" vlezu do hospody a Maruška si už u výčepu objednala 2dcl 100%džusu za 25kč :D tak jsem to jen zatáhla :D no smála jsem se, ale trochu mě děsí , že to uděla tak automaticky a kam s ní chodí děda že....
18. črc 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa teda Maruška tě musela pořádně vylekat..já bych asi šílela, kdyby se mi takhle ztratila..ještě, že jsi věděla kde ji máš hledta..
18. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko držím pěstičky,určitě to dobře dopadne :slight_smile:
18. črc 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84
no ono tam je u té hospody pískoviště tak jsem odhadla že míří tam, nebyla, jenže ten děda s ní tam chodi asi tak často že mi hned řekli kde je, šak ji znali i jménem. Chápu že jsem ji jménem volala ale děti tam bylo spousta a oni věděli že Maruška šla dovnitř
18. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska další dvouhodinovka předporodního kurzu, byli jsme se podívat na porodním a operačním sále, naštěstí tam nebyl moc frmol, takže jsme si to tam tak na hodinku mohli prohlédnout a poslechnout si povídání PA, manžel byl kupodivu úplně v pohodě, za to na mě to nějak dolehlo, teprve dneska mi to došlo, co se vlastně děje a že za chvíli budu rodit toho našeho mrňouse :confused: viděli jsme pár čerstvých miminek, jsou rozkošná, za to všechno to určitě stojí, PA nás potěšila, sjela nás pohledem a řekla, že všechny maminky, co jsme na tom kurzu, máme moc pěkné pánve, že prý budeme rodit jedna radost :grinning:
18. črc 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne No ja to jeste stihnu odchodit snad na posledni chvili:slight_smile:
19. črc 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Na me to teprve dolehne, ja jsem si to jeste snad ani nestacila uvedomit, že se to blíží. :grinning:
19. črc 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek