• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@lipetra no pro mě to byla zatím legrace, jako že chacha, jsme těhotný, to je pohodička... no a včera už legrace skončila, když jsem tam viděla na přípravném pokoji dvě maminky a pak slyšela jednu maminku z porodního boxu mluvit se sestřičkou...
19. črc 2011 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi no ono to je legrace, dokud tam nelezis sama, to pak ta sranda prejde...
19. črc 2011 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Tak to ja mam jinou zkusenost,ale urco bud rada,ze ti to pomohlo,co ja bych za to dala :grinning: ...
19. črc 2011 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
nevím, s kým jsem tady řešila, zda pořídit nebo nepořídit EPI-NO, každopádně mi porodní asistentka od Apolináře zjišťovala podrobnější informace přímo u porodníků a EPI-NO nedoporučují, po jeho použití nastává dlouhodobá dilatace pochvy :unamused:
19. črc 2011 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi Tak to jsem ráda, já už nad tím snad i začala uvažovat, i když mi to přišlo fujky :grinning: .
19. črc 2011 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne no ono je sice pravda, že maminky po porodu to vychvalují, jak jim to ten porod usnadnilo, tomu věřím, že to pomůže i psychicky, ale zase ta PA říkala, že za ty 3-4 minuty bolesti, to nestojí za to a prý bychom pak mohly být zklamané v následujícím sexuálním životě :slight_smile: tak jsem jí dala za pravdu, budu provádět jen masáž hráze... navíc ta PA říkala, že většinou první dcery mají kopii porodu svých matek, tak jsem okamžitě volala mojí mamce a ptala se jí, jak probíhal porod, tak mě potěšila, říkala, že kontrakce ji ani moc nebolely a že do porodnice přijela v půl desáté večer a já byla na světě 5 min. po půlnoci, nástřih minimální, žádné komplikace... tak pokud by to bylo takhle i u mě, budu max. spokojená... jo a prý jsem se narodila přesně na termín, resp. měla jsem se narodit 12. a narodila jsem se 5 min. po půlnoci 13. :slight_smile:
19. črc 2011 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak v nemocnici si me nenechaly. ale vratila jsem se odtama s dost divnyma pocitama. Muj doktor mi rekl, ze kdybych se nevracela do ceska, hned me posila okamzite do nemocnice na zavedeni katetru do mocovodu. Ze je to akutni a ze nemam vubec vyckavat a jet tam okamzite.
Kdyz mamka me objednavala na urologii a na gynekologii, tak ji rekli, ze je to akutni stav,ze hned po prijezdu ze zahranici se tam mam hlasit.
A kdyz jsem tam dneska prijela, tak mi na gynde nedali vubec nic na silnou mykozu (a te se zhrozila i sestricka na urologii), na urologii mi delali cevkovani a ultrazvuk a doktorka z urologie mi oznamila, ze dokud nebudu mit vysoke horecky nebo nebudu zvracet z bolesti, tak se nic nedeje a je to v tehotenstvi normalni. A poslali me domu.....
Samozrejme mam radost, ze jsem doma. Ale mam z toho smiseny pocit....
Mimochodem byla jsem v Brne v Bohunicich. A fakt z toho mam hodne divny pocit. :unamused:
Asi jsem mela smulu na lidi...
19. črc 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Tak to je dobře, že jsi doma. Teda je mi Tě líto s tím cévkováním, já to zažila jednou a to mi bylo asi 6-7 let a pořád si to pamatuju. Takovou hrůzu bych znovu nepodstoupila. Když jsem absolvovala zdravotní prohlídky kvůli nástupu do práce, měla jsem absolvovat mimo jiné i vyšetření kvůli ledvinám, protože jsem v dětství prodělala nějakou nemoc a měla jsem jednu ledvinu menší a níž uloženou, tak jsem tomu doktorovi rovnou řekla, že jesti mě hodlá cévkovat, tak si radši najdu jinou práci. Naštěstí to byly jiné vyšetření. Jinak výtok mám v podstatě celé těhotenství a taky ho doktorka neřeší, udělala mi výtěr, zjistila, že tam nemám nic závažného, tak se to prý v těhu řeší až když to svědí nebo pálí nebo či co. Takže to bych byla v klidu.
19. črc 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko
neboj to zmáknete a doma je to lepší. Zaleži na koho narazíš a kdyby něco, lékaři jsou dostupný 24hodin. Mě cevkovali v 18ti, sice trochu nepřijemný,ale dalo se.
19. črc 2011 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi - o EPI-NO jsme se bavily spolu...já si tohle tak nějak myslela, i to byl jeden z důvodů (krom toho, že jsem škrt a raději si ty tři litry nechám jako "bolestný" po porodu:grinning:), proč do toho nepůjdu, jsem se bála, že by pak byla roztažená jak vrata:grinning:
19. črc 2011 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne - já měla u porodu panickou hrůzu z cévkování (nikdy předtím jsem nezažila) a samozřejmě, abych si to vyžrala až do úplna, tak mě potkalo...a bylo to děsný, fakt hrůza a děs...asi jak to tam bylo "ucpaný" dítětem, tak se tam nemohla protlačit tou cévkou, u těch kontrakcí to ještě tak moc nebolelo, to splynulo:grinning:. Ale pak po porodu a "odcévkování" to bylo děsný, ještě asi dva týdny jsem vyčurávala chuchvalce sražené krve, jak to tam asi podráždily a krvácelo to, to teda bolelo děsně, fakt hrůza...oproti tomu za dva roky jsem byla na operaci s myomem, proběhlo cévkování a o cévce a následném vyndání jsem ani nevěděla, naprostá pohodička...takže ne vždy to musí být horor, někdy to projde i bezbolestně:wink:. Upřímně teda doufám, že tentokrát se tomu u porodu vyhnu:grinning:
19. črc 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko - tak fajn, že jsi doma a snad to bude v pohodě:wink:. A vysoké horečky ani zvracení z bolesti se určitě konat nebude a bude vše v pořádku:wink:
19. črc 2011 v 17:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete To mi jako chceš říct, že to ještě dneska dělají po porodu? No tak na to se budu psychicky připravovat už od teď.
19. črc 2011 v 18:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne - nn, mě vycévkovala přímo při porodu PA - moje blbost...jak tam prcek tlačil, tak jsem měla pocit, že se mi děsně chce čurat, jenže jsem nesměla z postele (monitorem nechytala srdeční ozvy miminka, takže byl napojený přes pochvu sondou na hlavičku), tudíž nulový pohyb (no vlastně jsem si mohla vybrat, jestli ležet na levým nebo pravým boku:grinning:) a jelikož mísa fakt nehrozila vůbec, tak mě strčila cévku...samozřejmě se mě čurat nechtělo (celou dobu nade mnou visela hrozba akutní sekce, takže zákaz jídla i pití), bylo to tím, jak tam tlačil hlavou už dole...fakt fajn zážitek....proto píšu, že doufám, že u tohoto porodu se tomu už vyhnu:grinning: . Jinak po porodu ji hned vytáhli, po těch dvou hodinách odpočinku na sále jsem šla normálně do sprchy a na wc už klasicky, cévkování by je ani nenapadlo:wink:
19. črc 2011 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Tak to jsi mě trochu uklidnila.
19. črc 2011 v 18:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak dneska jsem koupila dvě krásný pyžamka - dupačky na 126 Kč v Tescu, byla tam 70% sleva.
19. črc 2011 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám, že jste řešily odsávačku a já do tý na vysavač asi půjdu taky - švagrová si jí nemůže vynachválit a taky jak tady tak pročítám je vás více :slight_smile:
Naše výbavička je už skoro taky komplet, už jen pár věcí :slight_smile:
Dnes mi přišli ulovené věcičky z mimibazaru - 2 kombinézky a fusak (mám v albu) a NAPROSTÁ spokojenost, nikdy jsem si takhle od někoho nic neobjednávala a byla jsem opravdu mile překvapená, za super cenu fakt zachovalý oblečení, skoro jako nový a 2 maminy mi přibalili dáreček - punčocháčky a tričko s tepláčkama, to mě strašně potěšilo, je důležitý si číst hodnocení od jiných maminek co mají zkušenost s prodávajícím a opravdu se dají sehnat super věcičky :grinning:
3D ultrazvuk nás čeká už teď ve čtvrtek a já už se nemůžu dočkat!!! Mooooc se těším - musíte zhlídnout toto - NEUVĚŘITELNÝ - http://www.youtube.com/watch?v=sVB0qTiq5jU&feature=related :grinning: :grinning:
19. črc 2011 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne Tak me cevkovani nastesti nebolelo... za 2 tydny me to ceka znovu.
A vytok praveze mam hodne silny (musim mit i vlozku) a poradne svedi a mam "to" dole i napuchnute. Uz jsem na to mela 2x zavadeci tabletky za poslednich 14 dni,ale ani jedny to neprelecily uplne. A ted mi na to nedali vubec nic. :-/
19. črc 2011 v 19:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi jestli opravdu platí ty kopie porodů svých matek, tak to se nemusím ničeho bát :grinning: Moje máma vždycky říká jak měla rychlej a pohodovej porod a že ty ostatní ženský s tím "nadělaj" ,prý šup,šup a bylo to :grinning: No nezlobila bych se kdyby to tak opravdu bylo :grinning: :grinning:
@adenka84 bodýčko je krásné !!!
@nasekuratko držím moc palečky ať už je líp :frowning2:
19. črc 2011 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlina88
@spaghi
Jezis holky, to nerikejte ani ze srandy! Moje mamka rodila 14 hodin a navic jsem sla nozickama. :frowning2:
19. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko já tomu moc nevěřím :sweat_smile: Divila bych se kdyby to tak opravdu bylo.... Každopádně si to povíme po porodu, teprve pak můžem srovnávat s maminama :grinning:
19. črc 2011 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
No u nás by to asi i docela odpovídalo...mamka se neotvírala ani při jednom porodu, já rodila 19hodin a z toho 18 byla otevřená jen na 1cm...ale je fakt, že jsem měla vyvolávaný porod a nejspíš ve stádiu, kdy vůbec vyvolávat neměli, ale měli rovnou říznout, protože jsem měla při začátku vyvolávání CS 1, nebyla jsem vůbec připravená na porod...Takže doufám, že podruhé to půjde líp, nejlépe pokud možno samo:grinning:
19. črc 2011 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete to přesně říkal můj manžel, za prvé vyhozené peníze a pak ještě následek, že ji budu mít jak vrata :grinning: raději za ty penízky pořídím něco pro mrňouse a jestli bude nějaký ten steh, no bóže, tak bude
19. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko neboj, jak se říká, výjimky potvrzují pravidlo :wink:
19. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky možná to bude hloupý dotaz, ale co to je to EPI-No..k čemu to je dobrý? nikdy jsem o tom neslyšela...
19. črc 2011 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 http://www.epino.cz/
je to takový balónek, jehož nafukováním si procvičuješ porodní cesty, nafukuje se do velikosti hlavičky miminka
19. črc 2011 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi aha.. děkuji..asi bych do toho také nešla..jsem názoru, že porod je přirozená bolesta že si tím musí každá ženská projít...bez jakého koliv tlumneí...já bych nešla asi ani de epidurálu..dříve také nic takového nebyla a ženský rodili bez problému...
19. črc 2011 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 je to sice přirozená bolest, ale epidurál nebo jiné možné tlumení bolesti neodmítnu, sama PA nám radila, ať neděláme hrdinky a klidně si o to řekneme, navíc u Apolináře je to zadarmo, pokud budu moci a bude to potřeba, půjdu do něj, to Epi-no je prostředek pro přípravu před porodem, pro cvičení a zvýšení elasticity...
19. črc 2011 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 mas muj obdiv ale ja si teda epidural necham klidne pichnout pokud porod nebude kratky vim co to bolest je uz od puberty jsem si uzivala silnou menstruaci a treba 2 dny jsem musela byt doma jaky jsem mela krece a nic nepomahalo pak porod a po porode zlucnik a to muzu rict ze bolest zlucniku byla snad horsi jak porod takze ja si ho klidne pichnout necham ale obdivuju ty co ne a vydrzi :wink:
19. črc 2011 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ted je novinak gel dianatal je taky dost drahej jedna holcina od nas z diskuze ho vyhrala a ted v sobotu rodila a rikala ze bez nastrihu a melej vyklouzl jako nic aplikuji vam ho primo na sale
19. črc 2011 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek