• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 

Ahoj holky, jak se dari? Ja dneska sla na krev pred genetickym screeningem a jaksi jsem to nevydrzela a zasplatila si ultrazvuk (porad mam strach, po tom, co to minule nedopadlo). Tak jsem 10+2, coz presne odpovida posledni menstruaci, a pidizvik sebou straslive mlel :slight_smile: Tak snad to uz do toho konce 12. tt preklepeme.

Jak vam je? Co briska, mate uz? Ja trosku ano, to je tim, ze jsem jinak mrnava a hodne stihla (a taky mam termin hned 1. rijna).
7. bře 2011 ve 12:49  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 Jak jsi si ho připlatila? Copak to nedělají standartně?
Mně zatím dělal jen ten vnitřní, ale normální mi snad udělá příští týden. Kolikrát jsi tam byla? A kdy se chodí na tu genetiku?
7. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 pobolivani podbrisku je normalni, pokud u toho nespinis.
Deloha roste, vazy povoluji, vsechno se hybe a tlaci na nervy, takze pak clovek citi bloest jako pred menstruaci, nebo i ostre rypnuti pri prudkem pohybu... tim se nenech stresovat.
7. bře 2011 ve 12:53  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka ja jsem tech ultrazvuku mela vic, protoze jsem loni mela zamlkle tehotenstvi. Dneska jsem sla do centra, kde mi budou delat ten screening, tak jsem si vyzadala ultraazvuk. Kdy< je to na zadost zeny, stoji to 500.
Na genetiku se chodi nejdriv na krev, v 10. nebo 11. tydnu, o par tydnu pozdeji pak na podrobny ultrazvuk, kde se meri urcite parametry. Dohromady to da riziko genetickych vad.
Doporucuje se to po 35. roce, po predchozich potratech apod. Je to presnejsi, nez triple testy.
7. bře 2011 ve 12:57  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 jo jo a krev tmavé barvy není nic zlého. :wink:

Většinou jsou ty bolesti + krev tmavé barvy v době kdy měla být menstruace.
7. bře 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 aha a odku jsi? 500 kč to je pěkná zlodějina :wink:
Tak to já budu 10 týden, tak mi asi budou brát krev... no se uvidí :slight_smile:
A neboj, vše bude v pořádku. Každá dokážeme donosit dítě, musíme si věřit. Věřit vlastnímu tělu.
7. bře 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abecedka Ja si ho vyzadala, uz mi jich delali celkem asi 7, takze jednou si to zaplatit muzu. :slight_smile: Jsem z Prahy.
V tom 10. tt ti asi budou delat beznou laborku, krevni obraz, protilatky... triple testy se delaji v 16. tydnu. Pokud mi vyjde dobre genetika, tak na ne nejdu, povinne to neni, i kdyz spousta doktoru tvrdi, ze ano.
7. bře 2011 ve 13:03  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mužu se k vám taky přidat?
Druhé mimčo čekáme koncem října. Už máme dvouleteho Davidka a o druhé jsme se v lednu začli snažit, protože jsme nechtěli nějaký velký věkový rozdíl mezi sourozenci. Snažení se nám podařilo hned na poprvé :slight_smile:
Jinak těhotenství mám opět pohodové bez nějakých hrozných příznaků.¨
7. bře 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verrrunka ahojky,tak to máš supr,že máš bezproblémové těhu,mě bylo špatně při prvním těhu i teď, a tak se pořád zdržuju doma. Hrajeme si s malou, a naštěstí se někdy zabaví i sama tak to jsem moc ráda.
My taky nechtěli mezi dětmi větší věkový rozdíl. A Eliška už teď se těší na miminko, tak uvidíme až se drobeček narodí co bude na to říkat.
8. bře 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verrrunka
@sisidani přesně jak píše mi také nechtěli větší věkový rozdíl.Myslím že je tak to ideální.Mě bylo u první hrozně špatně to jsem každé raná zvracela to bylo hrozný snad do 3 měsíce. Pak už to šlo. a nesnášela jsem kafe .teďka zatím dobrý tak uvidíme jak dál

Já jdu dr. až v pátek tak budu vědět víc. Ale termín mi vychází podle měsíček taky ke noc října.

Holky a co používáte na strii? U prvního se mě nedělali a teďka začli tak nevím co je účinné. Díky za tipy a hezký den.

8. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,můžu se k vám přidat?? Máte některá nevolnosti?? Já teda nesnesitelné,váha jde dolů,protože nic v sobě neudržím a stejně ani na jídlo nemám pomyšlení :frowning2: Už aby to přešlo trvá to měsíc a jsem totálně nepoužitelná. Dnes jdu na utz,tak snad bude vše vpořádku.
8. bře 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute holky tak me uz nevolnosti pomalu opousteji a jsem rada mame 2.5 rocniho klucika a je docela zivy ja jdu 17 brezna na krev to je ten prvni odber na genetiku myslim no ale frci to rychle kazdy tyden utika jako voda
8. bře 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie_77 ahoj, mě začaly nevolnosti přecházet až teď v 11. tt. Do té doby jsem jenom ležela a bylo mi zle v podstatě počád, hlavně pozdě večer. Teď mívám po ránu lehce žaludek na vodě a občas večer zvracím.
Nejvíc mi na nevolnosti pomáhá žvýkat žvýkačky.
8. bře 2011 v 19:11  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verrrunka ahoj, tak jsme na tom stejně, já zatím nemám vůbec žádné příznaky, kromě toho, že bych prospala celý den :grinning: no mám trošičku strach, mám za sebou jedno zamlklé těhu před čtyřmi měsíci, tak doufám, že tentokrát to bude dobré. Někdy si říkám, že bych radši měla hlavu v záchodové mise :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: tak bych se k Vám taky ráda přidala, dnes je 9+3 tt :grinning:. // jsem objevila 11.2. a bude to naše první mimi. 3.3. jsem byla na prvním ultrazvuku a máme krásnou fotku mořského koníčka , má 24,4 mm :grinning: Jediné co mě trápí je bolest kostrče - jak se zvětšuje děloha a to je kolikrát fakt auuuu :frowning2: ale pan doktor mi napsal hořčík, tak by to snad mělo trochu pomoct. Včera 8.3. jsem byla na odběru krve a ještě po noční směně, takže když jsem viděla těch 6 ampulek nebo kolik...tak mě to docela vyděsilo :grinning: ale zvládla jsem to v pohodě, jinak s nočními už budu muset taky skončit
9. bře 2011 v 05:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady jsou kupony ny plínky pampers tak se za registrujte a budou vám chodit kupony mejlíkem stačí vytisknuté na černobílém papíru a můžete víckrát kolikrát chcete nikdo vás nebude kontrolovat že už jste tam byli třeba se vám to hodí http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon/?src=1&urn=0000000000 Já už dneska přinesla 2 plínky za tu cenu to je super.
9. bře 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dora_1 ahoj,no já včera už myslela,že umřu :frowning2: večer jsem dostala ještě ke všemu žlučníkový záchvat,naštěstí tablety no-spa se v těhu můžou. Večer si mi začala točit hlava ale nesnesitelně a myslela jsem,že na wc vypustím duši :frowning2: Počítala jsem,že skončím v nemocnici,ale po dvou hodinkách to tak z poloviny přešlo. Dnes nic moc,ale o mnoho lepší než večer. Už nevím co mám jíst ani pít,zvracím už i z vody :frowning2: Doufám,že to co nevidět přejde nebo jsem totálně nepoužitelná,manža vaří a dětičky za mně uklízí. Předešlé těhotenství jsem měla taky nevolnosti,ale tentokrát je to opravdu síla :unamused: Už se mi hromadí kopa žehlení :slight_smile: a o oknech ani nemluvím už by potřebovaly umýt :slight_smile: Nemám ráda když něco nezvládám a ted nezvládám nic :unamused: Ty večery jak píšeš mám stejně,kolem 4 hod. se to zhorší a v 8 už mi je na umření tak to rychle zaspím,chodím spát ze slepicemi :slight_smile:
9. bře 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já jdu zítra na kontrolní UTZ, tak jsem zvědavá, snad bude vše ok. Nějak mě teď pobolívá břicho, ale přisuzuju to tomu, že se roztahuje děloha. Blivno je mi pořád :frowning2: Dnes přes den to bylo teda trochu lepší, za to teď večer to bylo zase něco. A vytuhla jsem v 18 na sedačce, skoro na hodinu, že musel koupat manžel :zipper_mouth: Nějak mě toto těhotenství zmáhá. Kašel taky neustupuje a je to dost nepříjemný, že namáhám břicho když kašlu, tak asi ráno zavolám k praktický jestli by mi poradila něco jiného než jitroceláč, kterej je naprd. Ona mi určitě řekne, že nemůžu nic, takže se odpoledne zeptám ještě gyndařky.
9. bře 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě je zle pořád a doufám, že mi to v druhém trimestru přejde.
Když se najím je mi zle, když se nenajím tak taky,nemůžu vůbec žádné teplé nápoje a ani mléko.
@kajulka001 já jdu na odběry taky toho 17.3.

@vrana já byla nemocná asi před měsícem a to mi doporučili jenom thymomel na kašel a vincentku do nosu.
@vapetka já minulé těhu používala enju nebo tak nějak se to jmenovalo, teď si zatím mažu olivovým krémem.
@silvie_77 já jsem taky někdy nepoužitelná, dneska malá vstávala už v 6 a tak jsem potom dřímala u TV když se dívala na školku a zalomila jsem s ní odpoledne.
9. bře 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvie_77 taky mam po prvnim tehotenstvi problem se zlucnikem tabletky nospa nekde mam ani jsem nevedela ze se muzou v tehu pak mam algifenovy kapky ty jsou dost silne ty asi tezko ale musim zaklepat ze nic zatim z toho nepotrebuju brat uz dlouhou dobu davam si pozor na to co mi vadi
9. bře 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani tak to budu drzet palce ani mi nevadi odber krve ale mam slabe zily a vzdycky me celou rozrejpou nez zacne neco tect :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak me hodne u prvniho tehu pomahaly vetrove bombony a mlecny vyrobky mi taky u prviho tehu vadily tak ze by chlapecek:slight_smile:za to ted muzu jogurty
9. bře 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 no o těch žílách mi ani nemluv,jak mi brali na HCG tak mi nateklo do skumavky sotva na dně. A to sestřička vybrala tu nejvíce viditelnou žílu. A u minulého porodu mi musely dát kanylu do pravé ruky jelikož v levé se setřička vůbec netrefila no úžasné.
Tak snad nám to oběma dobře dopadne :wink: .
10. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani Hihi, to je dobré, máme obě Elišku a rodit budeme taky skoro spolu :grinning: promin, že se vkládám do diskuze, jen mě to hrozně zaujalo :slight_smile:
10. bře 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani no u porodu jsem s tim taky mela problem uvdime jak bude sestricka pristi ctvrtek sikovna chodim ted k jinymu doktorovi a tak nevim jak bude sestra dobra v odebrani krve ale snad to bude rychly :grinning:
10. bře 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, můžu se k vám přidat? od 14.2. tušíme že budeme mít miminko. Včera jsme byli poprvé u dr. a supr hlavně když jsem vyděla tlouct srdíčko úplně sem oněměla :dizzy_face: je to první dítě tak jsem ze všeho paf :grinning: s tatínkem se známe 10 let a chodíme spolu 6. Moc se těšíme
10. bře 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem dnes byla na kontrolním utz, mimi má 21 mm, odpovídá 8+6 tt, dostala jsem těhu průkazku, utrogestan mám brát ještě 2 týdny, potom na další kontrolu, vyfasovala jsem už žádanky na krev - klasický odběr krve na HIV, krevní skupinu atd. a pak taky žádanku do Genettu, na krev, kvůli tomu spešl screeningu ve 12.tt, který jsem se rozhodla si zaplatit. Chtějí za to 1000, což sice není málo, ale je to spolehlivější než tripply, tak to za to dám. Jinak vše ok a dělala mi i cytologii.
10. bře 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
@dlabinecka v pohodě ,klidně se vlož do diskuze,no jo já si toho všimla až jsi napsala, že máš Elišku. Teď ještě nemáme vymyšlené jména, ale minule jsme měli na chlapečka Kryštofa,jenže manžel už ho teď nechce.
@kajulka001 já chodím pořád k stejnému doktoru a minule ty odběry sestřička zvládla v pohodě, tak uvidíme tentokrát.
@barus25 srdíčko vidět tlouct je perfektní zážitek a to až potom uslyšíš ťukat na ultrazvuku u kardioložky to bude teprve zážitek,věř mi :wink: .
@vrana Já vyfysuju průkazku až 30.3. jak mi řekla při minulém odchodu sestřička. Za ty testy budu dávat 1400kč, tak to máš levnější.Utrogestan jsem dobrala tento týden tak doufám, že bude vše OK.
11. bře 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sisidani Je pravda, že do téhle diskuze drobek patřím :slight_smile: My máme Kryštofa taky v pořadníku. Máme dilema mezi kryštofem a Filipem. A holčičku Natálku nebo Alici. No, uvidíme, jakého pohlaví se ted dočkáme. Koukám, že tu řešíte screening atp :slight_smile: Mě dr řekl, že to nemá cenu, že by mi to stejně nejspíš vyšlo špatně kuli tomu, že mám těhu brzy za sebou a stále kojím první dceru, tak to mě teda moc nepotěšil :frowning2: Jinak, já jdu pro průkajdu až 4.4., když bude vše o.k. a tam ještě doladíme termín porodu :sweat_smile:
11. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ahoj, jen jsem chtěla napsat, že na ten screening jdu taky a nebudu platit nic, když mám doporučení od lékaře, ale kdybych neměla, tak bych si to musela zaplatit sama. Řekla mi to sama ta paní, když jsem tam volala a objednávala se. Tak to, holky, třeba ještě zkuste přes vašeho gyndaře, aby vám napsal doporučení. Ikdyž koukám, že píšeš, že nějakou žádanku máš, ale nevím, jestli je to od tvyho gynd. napsané doporučení, nebo jestli sis jen vyzvedla žádanku, kterou budeš vyplnovat ty.
12. bře 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek a můžu se zeptat v jakém městě to je ten screening? mě bude v květnu 35 tak taky bych na to ráda šla pro jistotu. tak zkusím jestli mi nenapíše doporučení. No uvidíme.Hezký víkend Petra
12. bře 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek