• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi - no vidíš, ty se žereš tím, že máš břicho velký a já tu zas sem tam mívám záchvaty, že naopak je malý a neroste, on si člověk nevybere, přijde mi, že na skoro 30.tt mám břicho zas fakt maličký a teda teď si myslím, že díky těhu cukrovce a dietě taky nijak rapidně neporoste, protože si prcek bude dělat místo uvnitř:slight_smile:

S tou MHD - já si teda z Brna nemůžu stěžovat, ani coby těhotná, ani s dítětem (sednout nás pouštějí běžně, dokonce jsem nemívala ani nejmenší problém ani s kočárkem, spíš se lidi předháněli, aby se sami nabídli, tak jsem asi měla vždy dost štěstí:grinning:. A musím teda říct, že naopak mám zkušenosti, že "galantnější" jsou chlapi - zejména ti mladší, ty ženský kolem čtyřicítky právě nejhorší, ty dělají, že nevidí...

@ilonne - tak nohy si vytrhat absolutně nemůžu, jsem poměrně tmavý typ, chloupků mám dost a takových "pevných", dobře zakořeněných, takže trhání jsem zvládla jednou asi půl lýtka - musela mi trhat mamka, sama ani náhodou a to teda bylo horší než porod, ťupkatý jsem to pak měla snad dva týdny :angry: . Je teda fakt, že mamka má nějaký prehistorický epilátor, hned z těch prvních, takže bez takových těch srandiček typu chladící hlavice apod...ale stejně - už nikdy víc, raději obden žiletkou ve sprše:slight_smile:

A když řešíme tu velikost břicha, tak tady je moje ze začátku 29.tt:
20. črc 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete máš krásný bříško :wink:
20. črc 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mužu se k vám přidat? Dívám se, že diskuze už je hodně rozjetá, tak snad mě mezi vás vezmete. Potřebovala bych poradit v jaké velikosti budete kupovat zimní kombinezu. Nevim jestli koupit velikost 62 nebo rovnou 68. malá se nám má narodit na začátku října, tak nevím jestli ji hned začne nosti nebo až později, co myslíte? Vubec nevim kolik toho od jaké velikosti nakoupit, abych toho neměla moc nebo zase málo
20. črc 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem těhulkám. Ráda bych se přidala. termín máme na konci října. jsem přes 25 týden. Chtěla jsem se zeptat kolik jste přibrali. mam 3kg nahoře,tak nevim jestli je to normální.zeptala bych se gynekologa,ale bohužel jemu je vše jedno. Děkuji moc
20. črc 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete ty jo, závidím takové bříško :slight_smile: v porovnáním s tvým by mě fakt zítra mohli přijmout k porodu :grinning: ale to bude tím mým základem
20. črc 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulik123 - ahoj, já mám termín 8.10. (podle ms) a 10.10.(podle uzv) a kombinézu jsem kupovala vel. 62, v říjnu teda vůbec nepočítám, že bych navlíkala do zimní kombinézy, tu počítám využijeme (samo, že záleží na počasí) tak prosinec nejdřív:grinning:. Jinak já mám oblečení víceméně komplet po Lukášovi (dokupovala jsem akorát tu zimní kombinézu, protože děti budou přesně půlroku od sebe termínově), tak ti můžu zkopírovat, kolik čeho mám, mám to sepsaný v seznámku výbavičky, co jsem si sestavovala a tak nějak průběžně dosestavovávám...

@verunka87 - 3kg jsou v pohodě, spíš mírně pod průměrem, ale zas fajn, že nebudeš mít moc ke shazování (i když teda ono se to přibírání může ke konci těhu pořádně rozjet, nikdo neví, jak bude jeho tělo konkrétně reagovat:wink:)

@vrana - no k základu - já ho měla taky slušný:grinning:, jsem začínala na 80 kg při 174cm:grinning:. Ale já měla relativně malý bříško i u Lukáše, až do konce jsem byla celkem dost slušně pohyblivá a v pohodě...
20. črc 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete - a v čem pujdete z porodnice? Jsem si říkala, jestli by se už aj ta kombinézky nehodila třeba na cestu z porodnice. Kdybych ji měla využít až v prosinci, tak si zas říkam jestli by už nebylo lepší ta 68 abych do ni pak malou dala, ale zas se bojim aby nebyla moc velká. Fakt vebec nevim co vše pořídit, tak kdybys byla tak hodná a ten seznámek mi napsala, tak by mi to určitě pomohlo. Dnes jsem byla nakupovat a zatim mam oblečení ve velikosti 56 a 62 a v 68 jen něco málo. Říkám si, že to pak dokopím ty větší velikosti, ale zas se ted bojim, aby tu 56 malá vubec obnosila
20. črc 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky vítám nové holky a připojuju se s kombinézou, rozhodně vel. 62. Malá se narodila 19.10. s 54 cm a dostala od tchýňky kombinézu 68 a byla jí fakt obří.

@petapete hi hi, tak můj základ sem ani psát radši nebudu a měřím 160 :grinning: V minulém těhotenství jsem přibrala cca 13 kg, tak jsem zvědavá kolik to bude teď. Před 14 dny jsem byla v poradně a nahoře byly 4,5 kg od začátku. Kdyby se to chtělo brzdit, bylo by to fajn. Ale uvidíme no. Stejně s tím moc nenadělám :-/
20. črc 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulik123 Ježiš ne, na cestu z porodnice kombinézu teda určitě ne. Já plánuju něco podobného jako měla malá a ta šla v body s dl. ruk., přes to dupačky, ponožky, mikinku s kapuckou a lehkou čepičku a byla přikrytá španělskou dekou. Venku jsem ji pak vozila ve fusaku. Obecně je lepší děti oblíkat stylem vrstvení, že kdykoliv může vrstvu odendat a naopak přindat. Zatímco když mu dáš jen něco lehkého a na to kombinézu a bude mu vedro, tak s tím nic nenaděláš. Takhle jsem to teda dělala já. A říká se, že miminko by mělo mít o vrstvu víc než ty.
20. črc 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdybyste některá chtěla emitex zavinovačku zimní šedo růžovou za 150, beránkový fusak za 100 a mám ještě teplejší bavlněný fusak v barvě maliny na mírnou zimu za 150, tak písněte, pošlu fotky a omlouvám se, že sem lezu, jen jsem zahlídla, že řešíte kombinézy, mám malou taky v říjnu, ale loni :wink:
20. črc 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi @vrana @ilonne Tak MHD v Praze opravdu super :angry: a můžu říct, že spíš mě pustí sednout chlap, nevím co to s těmi ženskými je - jestli se mstí za to, že je někdo v těhotenství nepustil sednout ?!? Já se tím docela bavím - najednou všichni spí nebo koukají do země, čtou a HROZNĚ nevidí. Zrovna včera jsem měla docela vtipnou historku z metra - přistoupím do metra, samozřejmě všicni čumí a nikdo mě nepustí sednout a asi po 2 stanicích se zvedne paní s ještě větším pupkem než mám já a prý , že si můžu jít sednout, že ona už vystupuje :grinning: - fakt nevím jestli se tomu smát nebo brečet.....dokonce nějaká ženská, je to tak měsíc zpátky chtěla ať pustím sednout nějakou starší paní (ne starou!!) ?!?! tak jsem se jí zeptala jestli náhodou není slepá a že je tady dost jiných a vhodnějších lidí, co tu paní můžou pustit, takový iniciativní lidi fakt MILUJU !!! Jo a to mi ta ženská ještě tykala !!!!
20. črc 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulik123 - no vel. 68 je bohatě na ca půlroční mimi, takže fakt myslím, že i v prosinci ti na dvouměsíční dítě bude hafo velká:wink:. V říjnu teda z porodnice v kombinéze ani náhodou...záleží samo na tom, jak moc bude babí léto nebo už hnusný podzim, ale počítám, že nachystám body DR, dupačky, ponožky, příp. ještě polodupky na navrstvení a mikinku na vršek + zavinovačku do autosedačky, máme Emitex pro jaro a podzim, k tomu čepička tenká bavlněná a tenký bavlněný rukavičky...nachystám toho oblečení víc, M. to pak doveze do porodnice a když tak budu vrstvit jak cibulku, ale myslím, že tohle bude stačit bohatě :sunglasses: . Jinak náš seznámek oblečení ve vel. 50-68, je toho poměrně dost, ale vše po Lukášovi, u toho jsem měla míň a pak postupně dokupovala, až toho bylo to, co mám uvedený:slight_smile:, nedokoupila jsem vlastně nic krom té kombinézky...

OBLEČENÍ VEL. 50 - 68
vel. 50/56:
body kr - 13x
body DR - 8x
tričko DR - 9x (ty budou fajn na ty krátkorukávový bodýčka:grinning:)
triko KR - 0:grinning:
mikinka, svetřík - 5x
košilka - 2x vel. 50, 6x 56 (ty jsem pořizovala víceméně až po narození, strašně nám vyhovovaly, než jsme se naučili s mimísem manipulovat a získali jistotu, tak se to oblíkalo podstatně líp než mikinky/svetříky)
overal - 3x vel. 50, 4x vel. 56 (tu padesátku jsme dokupovali až po porodu, kdy Lukáš ze všeho fakt drsně vypadával)
dupačky - 1x vel. 50, 1x vel. 52 (v těch jel z porodnice), 5x vel. 56
kalhoty - 1x
tepláčky - 1x
polodupačky - 3x (1x vel. 46 - to mamka koupila původně sadu do porodnice, neměl to ale snad vůbec na sobě, 1x vel. 50, 1x vel. 56)
kabátek - 2x
zateplený lacláčky fleecový - 1x

vel. 62:
body KR - 6x
body DR - 6x
tričko DR - 6x
tričko KR - 4x
svetřík - 3x
mikina - 2x
laclíky fleecový teplý - 1x
kalhoty - 4x teplý (podšívka bavlna nebo fleece), 2x bez podšívky
overal - 6x
dupačky - 10x

vel. 68:
body KR - 9x
body DR - 6x
tričko KR - 2x
tričko DR - 2x
košilka - 1x
svetr, mikina - 1x
overal - 8x
dupačky - 4x
fleecový teplý lacláky - 1x
kalhoty - 3x
lacláčky tenký - 1x
20. črc 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - ty máš bezva, že budou děti v +-stejným období, to aspoň využiješ zásoby:wink:. Nám se to krásně míjí - jako podzim a jaro budou (v případě, že děti porostou +-stejným tempem - což taky nemusí že :sunglasses: ) v pohodě, ale to léto a zima budou komplet změny:grinning:. Já měla před měsícem v poradně +6kg cca (nemám doma váhu) a do poradny znovu jdu až teď v pátek, tak uvidím, kolik mám navrch. U Lukáše jsem přibrala 14kg, z toho 13 jsem nechala v porodnici, tak to bylo fajn:grinning:. Teď si myslím, že by ten přírustek váhy mohl být taky celkem sympatický díky té cukrovce a dietě:slight_smile:. Akorát teda už před tím měsícem jsem měla váhu, se kterou jsem šla u Lukáše víceméně rodit:grinning:
20. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jj vyšlo to pěkně, jestli teda nakonec nevyleze Adam. Ten by měl krapet smůlu :grinning: Jinak mám fakt všechno a dokupovat budu jen vyňuňaný kousky, ať má malá taky něco svého
20. črc 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a určitě si chci pořídit manducu nebo beco, u malé jsem to nevyužila, ale se dvěma dětma to vidím jako nutnost :confounded:
20. črc 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - já bych taky manducu chtěla, ale máme šátek a přijde mi zbytečný pořizovat další nosítko (navíc za ne bezvýznamnou částku), tak asi budu holt vázat šátek, taky mi to u druhýho přijde podstatně praktičtější než jako monomatka:grinning:. A pak na větší máme krosnu, ta je super, tu jsme teda hodně využili i u Lukáše (šátek ne, v tom byl snad dvakrát na výletě, teď teda plánuju, že využiju nejspíš i doma, abych mohla "chovat" mimčo a přitom být k dispozici i pro Lukáška)
20. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ty jo na šátek já bych neměla nervy, učit se to vázání! To jsi dobrá. No taky se mi kroutí obě ruce, jsou to šílený částky i za použitý ty nosítka, ale co nadělám :frowning2:
20. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - tak ono je to blbý zpočátku, to je fakt, než se to člověk naučí, ale pak už to asi jde v pohodě, je to o zvyku...Zas je to fajn, že je to takový variabilní a dají se ty úvazy hodně střídat podle toho, co zrovna vyhovuje :dizzy_face:
20. črc 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hele já jsem nervák, na mě je až až i ta manduca, natož šátek :grinning:
20. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
min.týden jsem byla na otočku v Praze a překvapilo mě že v metru mě pouštěl sednout mladší chlap.Stihla jsem mu poděkovat a šup a sedla si tam starší paní.... :frowning2: Jinak je pravda že všichni jen koukají nabříško...ale jinak nic.
@pavlina88 taky bych se rvala o místo když už bych seděla :wink: je fakt že v těch vedrech a třeba v MHD se to ustát nedá...Jinak já jsem si pořídila 2 kombinézky tady na bazárku za super cenu ve v.62 a můžu je aspoń střídat :grinning:
20. črc 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že řešíte velikost kombinézky - dostala jsem od kamarádky 62, podle jejího odhadu to miminku vydrží tak do 3. měsíce, tzn. do konce prosince a pak pořídíme větší, ale teď bych to asi nehrotila
20. črc 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - no však já netvrdím, že se osvědčí, nikde není psaný, že po porodu nebudeme kupovat manducu:grinning:, ale prostě zatím počítám se šátkem, manduca by byla kdyžtak vánoční dárek no:grinning:

@vercach - si pamatuju, když jsem v prvním těhu byla na očním (tam teď taky musím:confounded:), tak tam bylo pár židlí v čekárně, všechny obsazený...paní tak kolem čtyřicítky na mě koukla a nic, vedle ní seděl takový fakt už starý pán a ten mě začal hned pouštět, ať si s tím bříškem jdu sednout...bylo mi to teda blbý, že "zvedám" zrovna takovýho dědulku, ale bylo mi tam dost blbě, tak jsem toho využila a sedla...a bylo vidět, jak té paní to bylo fakt trapný, že asi jen tak zběžně mrkla, viděla mladou (relativně:grinning:) ženskou, tak neřešila a břicha si nevšimla a pak se fakt styděla:grinning:
20. črc 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No tak když ho máš tak to je jasný že ho zkusíš využít, to bych měla stejně. Mám kamarádku co šátkuje a závidím jí to, jenže ona je fakt kliďas :grinning:
20. črc 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - jj, právě jsem si říkala, že dokoupit se dá vždycky, ale kdyby se osvědčil šátek, tak by se ušetřený koruny hodily :dizzy_face:. No uvidíme, doma je šátek, tak víc zatím neřeším a uvidí se. To je ideální na téhle době, že není potřeba nějak extra všechno hrotit dopředu, že není problém sednout k netu a objednat a za pár dnů je víceméně cokoli doma :dizzy_face:
20. črc 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@vrana
holky, v čem je Manduca lepší? nám ji taky doporučujou kamarádi, co mají ročního klučinu, mrkala jsem na ni na internetu, ale ta cena :frowning2: na šátek bych bohužel asi taky neměla trpělivost.... já vůbec přemýšlím, zda bych nějaké nosítko využila... docela se mi líbí takové ty baby vaky, ale někdo kritizuje tu polohu miminka v něm, u těch nosítek je to fakt hrůza, co všechno se musí sledovat, aby dítě mělo nožičky tak, záda onak, hlavičku dopředu, dozadu a já nevím, co ještě....
20. črc 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete přesně tak a když to potřebuješ nutně, tak to seženeš hned, třeba dráž, ale hned
20. črc 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Hele popravdě, já měla od našich klokanku, to je něco jako manduca a babyvak. Klokanku jsme využily asi 3x, babyvac o trošku víc, když byla doma neklidná zezačátku, tak jsme ji v tom uspali. S jedním dítětem, mi přijde že to tolik nevyužiješ, pokud teda nejsi typ jako ta moje kamarádka, která když jde do krámu, hodí dítě do šátku a jde jen tak, bez kočáru. Na druhý ho chci právě proto, abych měla volný ruce na to první a byla prostě mobilnější. U jednoho dítěte bych si ji klidně nejdřív půjčila třeba na dovolenou (půjčují to tuším za 200 na týden) a až když by se mi to osvědčilo, tak bych ji koupila. A tyhle drahý nosítka jsou právě už pro miminka od narození. Kdežto ty klokanky, byť to tvrdí výrobci taky, nejsou vhodný.
20. črc 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - ta manduca právě - narozdíl od většiny těch ostatních nosítek, je pro mimi ergonomická, tzn. že nemusíš řešit, jak moc a jestli mu pobyt v ní škodí, je tam v přirozené poloze, jak záda, tak nohy (kyčle), je v tom srovnatelná s šátkem, který teda na tohle je asi nejlepší, protože tam ty úvazy můžeš přizpůsobovat věku a konstituci dítěte, takže vážeš vlastně "na míru". Akorát ta manipulace je holt horší no....Ale věřím (doufám:grinning:), že je to jen o zvyku a holt se to naučíme:slight_smile:. Teda ještě aby bylo taky medvídě nosící a chovací (zas pokud nebude, tak nemusím řešit ani manducu a spol..) :sunglasses: a dostatečně trpělivý na moje pokusy s vázáním:grinning:
20. črc 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@vrana
holky moc díky za info, nechám to až po porodu, když tak si tu Manducu půjčíme třeba na víkend od kamarádů a uvidíme, ale přesně jak píšete, mimčo může být chovací, ale taky nemusí a asi se dvěmi dětmi se to užije každopádně :slight_smile:
20. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já měla od ségry půjčený šátek a malá v něm byla asi jednou. Taky jsem na to neměla nervy :grinning: Tak jsem pak koupila Manducu, ale to už byla malá větší a naprostá spokojenost. Ještě loni jsme s ní chodili po Prachovských skalách a to už měla skoro 2 roky :slight_smile:
20. črc 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek