• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vrana nuti te tlacit hlavne ta bolest jak se mimi dere ven porodnima cestama,ja ty kontrakce fakt necitila,takze mi PA rikala,tlac az budou kontrakce,ale ja sem po vydechnuti a zatlaceni se znova hodne nadechla a tlacila,takze mala byla venku opravdu hodne rychle,myslim tak na tri nadechy a mela sem stesti,ze me ani doktor nenastrihoval a to jsem si hraz ani jednou nemamsirovala v tehotenstvi a nedelam to ani ted..
20. črc 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak se po dlouhé době zase ozývám, stále ještě nejsme připojeni na net :angry: už mě to začíná pořádně štvat, takže musím opět využít internet v kavárně, doufám, že to bude příští týden konečně vyřešené.
jinak na D se nám potvrdila holčička :slight_smile: :slight_smile:, ale to bylo vše, co sme viděli, spinkala a nechtěla spolupracovat, holt, bude tvrdohlavá po mamince :grinning: :grinning: rodiče to nechcou vědět, tak pro rodinu to bude překvapení :grinning: , doufám, že se to teda nějak neprozradí :grinning: :grinning:
@verunka87 já mám nahoře tak 1-1,5Kg, podle toho jak se najím :grinning: :grinning: , ale já, měla taky základ, tak budu ráda, když moc nepřiberu, ale to může ještě přijít :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, nestíhám vás vůbec dočítat, všechny vás zdravím a hned jak to pujde, tak sem zase nakuknu, doufám, že příští týden už častěji. Zatím se mějte moc fajn
20. črc 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahoj, mně teda ta manduca přijde divná. Všude přece říkají, jak dítě do půl roku nemáme nosit ve svislé poloze a v té manduce mam dokonce pocit, že to nemá ani podpěru hlavičky, takže ji dítě zaklání. Kamarádka je dětská fyzioterapeutka a nosí malého v šátku, ale maximálně tak 2 hodinky denně. Myslím,že ten babyvak je právě asi náhrada toho šátku pro nás, co nemají trpělivost na to složité šátkové vázání :slight_smile:
21. črc 2011 v 07:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana No ona to není úplně pravda, zkus si o tom něco načíst. V manduce je novorozenecká vložka a tak malému miminku ta hlavička rozhodně nikde nevisí a neplandá. Když se zkusíš pohrabat na netu, tak zjistíš, že pokud je dítě v pozici, kdy má doširoka rozevřená kolínka a nožičky tudíž výš jak zadeček, tak je to naopak naprosto v pořádku a téměř to kopíruje pozici v šátku. Babyvak je možná fajn, ale rozhodně to není náhrada manducy, protože na tobě nedrží tak, abys měla úplně volné ruce, pořád jakoby plandá a musíš ho přidržovat, což je naprd. Pak dítě v něm rádo spí, ale pokud je vzhůru, tak tam málo kdy chce být už takhle malé, nedivím se, je tam tma jak ve pr... Teda aspoň naše malá to tak měla. Nevadil jí při hysteráku, když jsme ji potřebovali unosit ke spaní, ale jinak ani omylem. :sweat_smile:
21. črc 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - je to přesně naopak než jsi napsala - manduca je náhrada šátku, v ní má mimís přirozenou polohu, babyvaky jsou jen "nejmenším zlem" mezi jakž-takž neškodnou polohou a možností nějakým způsobem si při chování dítěte uvolnit ruce:wink:. Je to asi jako autosedačka - v té pobyt pro mimino taky není zdaleka vhodný, ale je to prostě nutný kompromis v rámci bezpečnosti cestování...Právěže manduca (a ještě tuším nosítko Bjorn nebo tak nějak) jsou víceméně jediný udělaný opravdu ergonomicky a mimi je v nich v přirozené poloze...Nicméně určitě ani ony (stejně jako ani šátek) nejsou vhodné k tomu, aby v tom bylo mimi celodenně nebo dlouhodobě...U prvorozenýho jsme šátek téměř nevyužili, teď je situace jiná, mimino holt bude muset se přizpůsobit tomu, že zkrátka se musím víc věnovat staršímu dítěti, aby nemělo pocit odstrčení, takže zkrátka v době, kdy se bude chtít chovat, být v těsným kontaktu, pošupajdí do šátku a já budu mít prostor pro aktivity se starším (malování, hraní pexesa/domina/človíčku nezlob se....)
21. črc 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to se omlouvám, je pravda, že o tom moc nevím. Tak máte asi pravdu :slight_smile:. No uvidíme, yatím se vidím na výhradně kočárkovou matku, ale kdo ví...
21. črc 2011 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana vyjádření některých doktorů bys neměla dítě dávat pomalu ani do autosedačky natož ho dát odříhnout tím, že si ho hodíš na rameno dokud samo nesedí. Je jasné, že v tom nemůže být furt, ale na nezbytně nutnou dobu je to k nezaplacení :wink:
21. črc 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - no já na venek taky hodlám být výhradně kočárková (teda akorát na chalupě jsme použili šátek na švestkách, protože to je děsný kopec a úzká cestička, tam bychom s kočárem neprojeli), jinak v něm Lukáš nebyl, u toho jednoho dítěte to fakt není moc potřeba...já to plánuju spíš na doma právě na "uklizení" mimina a uvolnění si rukou:slight_smile:

@radus78 - no však i v té autosedajdě by dítě mělo být na dobu nezbytně nutnou a hned ven...určitě ne vrazit dítě do sedačky, nacvaknout na podvozek kočárku a celý den trajdat po nákupních centrech...tohle bych s dítětem třeba nikdy neudělala...a odříhnout přes rameno jsme Lukáše taky nikdy nenechávali, snažili jsme se fakt vertikalizovat co nejmíň to šlo a nebyl s tím problém. Chodili jsme totiž i na rehabilitace (byl kvůli blbýmu porodu hypotonický a navíc lenoch, takže nikam nespěchal) a tam jsme to dost probírali s fyzioterapeutkou - byla to starší paní a fakt taková dost rozumná a právě říkala, že když vidí ty děti, který ji pak dorazí kolem toho školního věku s totál zborcenou páteří a postupně z rodičů vyzjistí, jak dětičky podkládali polštářkama, aby pěkně hačali a viděli, jak je cloumali za ruce, aby pěkně chodili...tak že se jí otvírá kudla v kapse:wink:. Lukáš díky tomu začal chodit až na 16,5měsících, ale zas můžu mít klidný svědomí, že pro záda a klouby jsme mu fakt nikde nezaložili (nebo nenapomohli) k nějakýmu problému. A je i teď už na něm vidět, že ta záda má nádherně rovná, vůbec se nekulatí, nehrbí, fakt má pěkný postavení těla :dizzy_face:
21. črc 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete to je teda seznámek to máte dost věciček. To já nakoupim jen základ a pak budu dokupovat až po porodu. Bojim se abych pak neměla plno věcí co vubec neobnosíme
21. črc 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulik123 - nj, tak jak říkám - my na Lukáše taky v základu měli o dost míň věcí a takhle se to nakupilo tím postupným dokupováním...přitom jsme to vše vypoužívali (i docela dost bych řekla). Teď by mi toho asi stačilo i míň (pořídili jsme sušičku, takže není problém s praním a sušením prádla), ale tak zas to nevyhodím:grinning:. My třeba vůbec neměli vel. 50 a hned po návratu z porodnice jsem hnala M. nakupovat, protože v 56 Luciš beznadějně plandal, děsně z toho lezl ven, jak mu to nesedělo, tak z toho byl děsně otlačený a já to prostě absolutně nedávala a brečela nad ním, že je jak nějaká sociálka:grinning: (měl porodní 3150g a 49cm). A vzhledem k tomu, jak mám teď to břicho relativně malý pořád, tak předpokládám, že medvídě taky nebude žádný obřík, takže i na tu 50 asi dojde:slight_smile:
21. črc 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no tak velikost 50 taky nekupuji. Dá se kdyžtak dokoupit. Manžel říkal, že mu pak sepíši co je potřeba dokoupit nebo zaukoluji i babičky, když ted pořádně nevím co využijem a co ne. myslím si, že malá zas tak velká nebude, ale nikdy nevíš
21. črc 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulik123 - no ona se ta 50 dá dokoupit, ale např. před těma pěti rokama to byl poměrně dost problém, v obchodech nic moc a musím teda říct, že ty oblečky nás vyšly brutus draho, protože to bylo potřeba teď hned a nekoukalo se na cenu, moc ani vzhled, prostě by bývalo třeba lepší mít pár kousků v klidu doma pořízených (minimálně bodýčka jo). Ale jako zvládne se to i bez toho, to je pravda, je to jen o pocitu:slight_smile:
21. črc 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, že se vracím k tomu Epi-nu. Vypadá to, že v tom máte jasno. Proč jste od toho upustily? Já o něm pořád velmi uvažuju... Nevím, když si představím natržení nebo nástřih a jizvu jak blázen, nevím nevím. Vy myslíte, že po epi-nu zůstanete vytažené víc než při porodu bez epina?
21. črc 2011 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - já teda si myslím, že tím epi-no se určitě vytahá víc než při porodu - přeci jen to děláš relativně dlouhodobě, u porodu je to napnutí na pár minut a zas se stáhne...takhle když to trénuješ x-dnů (týdnů), tak se prostě ta svalovina ochabne zcela jistě trvaleji. Navíc teda představa dát za to tři litry, to si raději nechám ten nástřih (měla jsem i poprvé a není to nic, co by se nedalo přežít, zahojil se mi krásně, jizva není ani vidět - a to jsem měla relativně velký nástřih, protože Lukáš vyletěl ven na pár kontrakcí, dost rychle, takže ta hráz neměla čas si "zvyknout" sama) a raději si pak za ty peníze koupím nějaký "bolestný", než je investovat do něčeho, čím si teoreticky můžu zapříčinit víc problémů než užitku (s nástřihem a následnou jizvou byl po prvním porodu sex ca srovnatelný s tím předporodním, u epi-no bych se fakt bála, že tam bude "moc místa" a nebude to ono...Vzhledem k tomu, že druhou dobu porodní, kterou to má tím nácvikem usnadnit, jsem měla asi deset minut (a to ještě Lukáš lezl na "supermana", s ručkou napřed a cpali mu ji dovnitř) a byla to fakt pohodička, s tlačením jsem neměla nejmenší problém, že bych nevěděla, jak, tělo to prostě vedlo samo a zcela přirozeně, tak jediná výhoda by byla to - možná - ušetření nástřihu a to jsem vyhodnotila jako bezvýznamnou výhodu s ohledem na ta rizika a finanční náročnost + prudu s tou přípravou a cvičením dopředu...
21. črc 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana jestli muzu..ja epi-no mela. Rozhodne zena nezustane vic 'vytahana' nez bez nej.
Moje postrehy
1. Nastrih neni citit. Stehy par dni ano, ale me vubec nebolely. Jen to je citit. Nastrih umozni mnohem vetsi a pohodlnejsi pruchod.
2. Pri cviceni s epi-nem jsem se vubec necitila dobre. V sobe dite, cela nacpana a jeste do sebe rvu nemaly predmet. 2x mi to i uvnitr popraskalo.
3. Je to neskutecne predrazeny a ani neni jistota, ze te nenastrihnou.

Ale kamaradka si to velmi pochvalovala a porodila bez nastrihu..
21. črc 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana já jsem o něm opravdu hodně uvažovala, byla jsem rozhodnutá si jej koupit a pak mi manžel říkal, až počkám na předporodní kurzy a tam se zeptám přímo porodní asistentky, co a jak... tak jsem se hned na prvním sezení ptala a ona říkala, že nám zjistí přímo informace od doktorů porodníků - no a na další hodině nám říkala, že porodníci to nedoporučují, že je sice fajn, že žena je připravená na porod po stránce elasticity porodních cest, ale dochází k trvalému rozšíření pochvy a zkrátka už se to nevrátí tak do té původní velikosti - ten měsíc každodenního procvičování prý prostě způsobí trvalou dilataci pochvy :frowning2: takže nám doporučila masáž hráze, že tím se dá taky hodně "ulehčit", ne samozřejmě tolik... každopádně hodně záleží samozřejmě na porodu samotném, pokud bude někdo rodit větší mimčo, tak to prostě asi bez nějakého nástřihu nepůjde (pokud ta dotyčná nemá super pružnou kůži), hodně to prý záleží taky na dědičných dispozicích, jakou kdo má kůži... no nevím, jsem jen laik, nerozumím všemu úplně, ale je to celkem nákladná věc (z bazaru bych si ji asi teda nekoupila, přijde mi to divný) a přes dva ticíce za novou se mi moc dávat nechce :frowning2:
21. črc 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 díky za doplňující info, pravidelně nakukuju do diskuze o Epi-no a řekla bych, že 90% maminek bylo s jeho používáním spokojeno a porod proběhl hladce, je to dilema, na jedné straně spokojené maminky a na druhé straně názory odborníků, uf, jak se rozhodovat? :slight_smile: vzhledem k tomu, že moje maminka porodila jen s minimálním nastřižením, které skoro necítila, tak si říkám, že to půjde i bez Epi-no... samozřejmě od toho nikoho neodrazuju, v životě jsem nerodila, vím houbelec, co mě čeká, jen píšu, co jsem se dozvěděla od PA :slight_smile:
21. črc 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Říkám, ještě nejsem rozhodnutá. Já se právě boji, že bude nástřih veliký nebo že se to nějak nekontrolovatelně roztrhne. Právě se bojim, že když to tam rupne, ak nejen že už nebude ze sexu požitek, ale že to může být na dlouhou dobu dokonce utrpení. Jasněže malý nástřih s pár stehy zvládnu, ráda bych se ale vyvarovala něčeho brutálního. Kamarádka 3 týdny po porodu nemohla pořádně chodit, natož sedět. Samozřejmě chápu, že je to individuální a že dopředu nemůžu vědět. Ale nějak si neumim představit, jak se tam ta hlavička vejde, když i teď se s manželem v podstatě nemilujem, protože mě to bolí, jak je to těsný.
21. črc 2011 v 10:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj:slight_smile:

Koukám, že řešíte epi-no. V prvním těhu jsem ho neměla a nepůjdu do něj ani teď. Myslím si, že hrozně záleží na elasticitě kůže jako takové, spíš bych se za sebe bála, že si ještě před porodem způsobím nějaký zranění... Osobně jsem byla nastřižená a vevnitř dost natržená, problém byl extrémně krátký pupečník, který nechtěl prcka moc pustit. Ale mám kamarádky, které rodily daleko větší děti a bez natržení, nastřižení, třebas jen s jedním stehem.
Jinak já o nastřižení a jizvě vůbec nevím, takže toho bych se nebála. Hlavně aby porodník byl šikovnej při šití :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsem se docela vyděsila, už mám nahoře 9 kilo, takže jedu na výsledných 16 jako poprvé. Snad to půjde dolů jako prvně, to jsem za 4 měsíce byla na původní váze. Je tady někdo, kdo přibral ještě víc nebo stejně?
21. črc 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana možná se zkus klidně zeptat Tvého gynekologa, jestli máš pocit, že jsi moc úzká... vysvětlila bych mu, co Epi-no je (ví o tom jen velmi malé množství doktorů) a jestli by Ti to doporučil a uvidíš
21. črc 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, asi to udělám, jen mám pocit, že doktoři se na všchny tyhle ,,výstřelky" tváří obecně divně a odmítavě, no uvidim.za dva týdny na poradně se zeptám. Jinak jak se teď cítíte? Já začínám 28. týden a objevují se první úzkosti. Ohledně porodu i ohledně toho, jestli se o dítě budu umět postarat. Ale asi je to normální.
21. črc 2011 v 10:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek já mám ve 29. tt 8 kg nahoře, dle grafu v TP je to prý ideální průměr, tak nevím, taky bych byla radši, kdyby to bylo méně :slight_smile: jestli pojedu pořád podle křivky, tak bych měla na konci těhu mít cca +12-13 kg
21. črc 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana do teď to těhotenství byla pro mě "legrace", nikdy mi během něj nebylo špatně, nic mě nebolí, vedra zvládám dobře, prostě opravdu tělěsně i pocitově si to hrozně užívám :slight_smile: no ale v pondělí jsme byli s předporodním kurzem se podívat na porodních sálech a na operačním sále a tam to na mě teprve dolehlo, že už to není sranda, že ten prcek za chvíli vyleze ven, jak se o něj postarám, jak to zvládnu apod., prostě pocity zodpovědnosti jak blázen, manžel kupodivu naprosto klidný (na minulé hodině kurzu byl naopak on skoro zelený a ani nepromluvil) :slight_smile:
21. črc 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi vidíš, to já ještě na žádných kurzech ani nebyla. Ale začínam panikařit a asi si něco najdu. Přitom si říkam,že to přece musí být celkem přirozené,postarat se o dítě, že to zvládá každá ženská :slight_smile:.
Já mám na začátku 28. týdne nahoře 8 kg, a to jsem do 16. týdne byla na své původní váze. Tak očekávám,že budu za chvilku jak balon :slight_smile:
21. črc 2011 v 10:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana zvládneme to všechny :wink: ale ty pocity jsou někdy zajímavý a těší mě, že to nemám jen já, ale že to občas dolehne i na manžela :grinning: např. když sestavoval skříňku pro mrňouse, tak říkal: "Ty jo, on se ještě ani nenarodil a už má u nás v ložnici skříňku, to je prostě fakt zvláštní." a co teprve, až vedle skříňky složíme postýlku :slight_smile:
21. črc 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@spaghi my zatím rekonstruujem,takže je tu strašnej chlív všude. Ale doyufám,že na konci srpna už budem taky sestavovat :slight_smile:. Jo, zvládnem to, nějak :slight_smile:
21. črc 2011 v 11:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky, po dlouhé době Vás zdravím!
Nakonec mě tu tak nalomila Vaše dřívější diskuse, že jsem oproti původnímu plánu podstoupila zátěžový test na cukrovku a naštěstí byl v pořádku. Tak jsem ráda, jednak, že můžu dál sladký :slight_smile: a hlavně, že v tomhle směru můžu být klidná.
Epi-no rozhodně používat nebudu. Ani kdyby byl zadarmo. Přijde mi to hrozně nepřirozený a vím, že bych pak měla akorát hrůzu, jestli jsem sobě/malýmu spíš neublížila.
Těhotenství je pro mě docela velká zázěž, mám zdravotní problémy a beru léky (což je pro mě od začátku obrovský stres kvůli malému), ale ty prý snad zatěžují jen mě a ne malého. Velké úzkosti jsem prožívala v prvním trimestru, pak jsem se zklidnila a teď zase začínám pociťovat obavy asi stejné jako Vy. Z porodu jsem měla vždycky velký strach, ale teď to vnímám trochu jinak, hlavně aby malý byl o.k. Ale strach samozřejmě mám, jen se ho snažím vytěsnit :slight_smile:
Mám nahoře cca 2,5 kg oproti své původní váze, ale celkově 6,5 kg (na začátku jsem vlivem nevolností hodně zhubnula).
Oblečeníčko pro malého nakupuju převážně ve velikosti 62, menší vůbec. To kdyžtak dokoupí manžel nebo mamka až budu v porodnici, podle toho, kdyby byl malý prcek :slight_smile:
21. črc 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já bych řekla, že spousta věcí je prostě daných. Mám hodně kamarádek, které porodily naprosto normálně bez nástřihu a bez jakýchkoliv pomůcek a masáží před tím a zrovna tak kamarádky, které dělaly první poslední a nástřih měly. Já jsem nedělala lautr nic, nastřižení jsem měla malé (aby ne, když malá měla 54 cm a 4080g a hlavně měla ke konci potíže, takže nebyl čas a muselo se rychle, v tu chvíli je daleko lepší nastřižení než nekontrolovatelné natržení). Šití bylo v pohodě, jen jeden stehn bolel, protože byl v místě, kde umrtvení nebylo možné nebo nemělo cenu, co já vím, ale my ženské toho vydržíme hodně. Hojení svědělo, ale spravila to dubová kůra. Rozhodně nemám žádnou jizvu, ani vytahanou "pipinu" :grinning: a žádné potéže nepozoruju.
@dana3262 Byť jsem žádné epi-no nepoužívala, taky si neumím představit dobrovolně do sebe ještě něco cpát, když už takhle mám pocit, že mi občas dítě vypadne mezi kolenama.

Jo a během celého porodu mi PA prováděla masáž a vchod roztahovala, což určitě taky pomohlo, ač to nebylo nic příjemného. Nechám to tentokrát zrovna tak "na přírodě", ani masáže hráze mi nejsou zrovna 2x po chuti. Sama si je teď provedu těžko, jsem ráda že se oholím a manžela do toho zatahovat nebudu, páč je mi naprosto jasné čím by to vždycky skončilo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se ještě přidat, nebo už "máte plno"? Koncem října čekáme prvního prcka a nějak na mě doléhá "předporodní krize" jestli všechno zvládnu a tak. Jinak nahoře mám 9kg a mudr mi doporučila, že bych měla brzdit se sladkým vč.ovoce :frowning2:
21. črc 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa určitě se přidej, plno tady rozhodně nemáme :wink: ty cukry z ovoce taky můžou být zrádné, já jsem v začátku těhotenství strašně ujížděla na jablkách, sice žádné sladké, žádné čokolády, ale každý den min. 1 až 2 jablka, teď se moje chuť zase zaměřila na rajčata, ty můžu v jakémkoliv množství :slight_smile:
21. črc 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek