• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Holky, díky za reakce k tý váze. Nějak mě to překvapilo a fakt nevím proč, když poprvé jsem v pátém a sedmém měsíci přibrala po čtyřech kilech...

@mmiirrkkaa Koukám, že máme stejný datum porodu i nabraný kila :wink: Na kontrolu jdu příští týden, tož jsem zvědavá, co mi řeknou. Ale snad v pohodě. Tentokráte mám i tlak v pořádku, tak snad nebudou prudit tolik kvůli váze.

@spaghi Jo, tak rajčata teď taky můžu, denně děláme mísy salátu, dědeček nás zásobuje zeleninou ze zahrádky:slight_smile:
21. črc 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek No j bych měla jít zítra na cukr, tak uvidím. Na jednu stranu doufá, že test dopdna, na stranu druhou si říkám, že ta dieta by mně asi prospěla :wink: Jinak co se jídla týče, můžu naprosto všechno. ALe začínám na sobě pozorovat, že mně chybí játra a paštiky a niva a hermíln... A teď v létě Frisco...
21. črc 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa vítej :slight_smile:

@petapete tak mě taky nemusíš o rehabilitacích nic říkat. 3/4 roku vojtovky mi úplně stačilo. Jenže my na grcnutí vyzkoušeli všechny možné polohy a tahle zabírala nejvíc. Taky nejsem zastáncem drandění s autosedačkou, ale jen na nezbytně nutnou dobu :wink:
21. črc 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám zatím nahoře ca 6-7kg a myslím, že díky té dia-dietě už to o moc víc nepoleze (věřím, že se vlezeme do deseti kilo za celý těhu:slight_smile:), u Lukáše to bylo 14kg a 13 z toho zůstalo v porodnici, takže jsem to přibírání ani teď nějak extra neřešila, jedla jsem jakž-takž vyrovnaně, teď teda úplně vzorně, takže to stejně víc ovlivnit nemůžu:slight_smile:

Já ten nástřih až tak neřeším, holt se to nějak když tak zahojí. Ono záleží - stejně jak např. u strií i na vrozených dispozicích a pak taky určitě na velikosti mimča a na tom, jak rychle ta druhá doba porodní proběhne...já od toho, co jsem se začala otvírat to měla za necelou hodinku hotový (těch osmnáct hodin předtím pořád na 1cm), takže v té rychlosti se prostě ta hráz neměla šanci vůbec ničemu přizpůsobit a jsem ráda, že mě PA střihla, raději než abych byla potrhaná samovolně...Masáže a spol. jsou mi už jen představou značně nepříjemný, to raději vydržím pak ten týden cca než se nástřih zahojí:slight_smile:
21. črc 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
a s tím postaráním se o mimčo - já poprvé na žádný kurz nešla, nikdy před Lukášem víceméně dítě v ruce nedržela (jako úplný mimino) a nebyl to žádný problém. Nevím, myslím, že prostě instikty napoví víc než "naučený" dovednosti na panenkách, navíc každý mimi a každá máma jsou jiný, každýmu vyhovuje něco jinýho...A fakt nám stačilo těch pár dnů v porodnici, abychom se sžili a neměli s tím větší problémy....

@radus78 - tak my měli vojtovku taky předepsanou (byl tam strašný blb doktor), ale naštěstí fakt štěstí na tu rehábku, ta byla naprosto super, prohlídla, ozkoušela, řekla, že doktor se zbláznil, že vojtovka je úplně zbytečná, že je prostě jen lenoch a stačí "nastimulovat" a lákat, ukázala jak a stačilo to krásně. Nám na odbrknutí teda nejvíc vyhovovalo, že jsem se po kojení skoro položila na sedačce - takový polosed-pololeh, hodila dítě tělem na tělo a tak jsme zůstali celkem dlouho, bylo to úžasně příjemný jak mě, tak soudím i mrňousovi, protože tak nádherně vydržel a já si u toho parádně odpočinula, vydechla a malej byl naprosto spokojenej...je teda fakt, že nebyl extra blicí mimino (teda vůbec:grinning:), ale v tomhle si krásně odbrknul - sice to třeba trvalo dlouho, ale já nespěchala:slight_smile:
21. črc 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Epi-no určo ne, masáž hráze - uvidím. Nástřihu se nebráním, ale lepší je dle mého střihnout, než být potrhaná. Prý je na poporodní hojení dobré sedět na dětském nafukovacím kruhu, že je to "pohodlnější". Máte vy ze zkušenějších s kruhem zkušenost?
21. črc 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - já měla kruh sebou v porodnici a ač jsem měla nástřih relativně větší, mohla jsem sedět hned bez problémů normálně na své prdce, ani ne nějak extra napůlce, ale normálně "naplno", akorát na tvrdé židli jsem seděla tak jako spíš jen víc na boku, ale jinak v pohodě. Nicméně teď plánuju, že si zas Lukášův kruh vezmu sebou - bezdětným vřele doporučuju zakoupit už teď v létě, protože na podzim to může být celkem problém sehnat tohle zboží:grinning:
21. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Ahojky a vitej,tak ja mam nahore 10kg a kdyz sem se ptala gyne. jestli to neni moc,ze prej neni,ale je pravda,ze ja sem byla velikej hubenour pred otehotnenim,takze se ted citim zatim porad dobre..Spis si rikam,ze ty maminky co maji treba jen ty 3kg,ze to je asi spis malo,nez v norme,ale zalezi co rekne doktor,jestli to je v poho nebo ne...
21. črc 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Tak ja teda pastiku papam,jsou to 4dny kdy jsem snedla celej hermelin :grinning: a zacalo mi strasne chutnat pivo a to jsem ho nesnasela,takze kdyz sem na bazene tak si dam tretinku na zizu a hlavne to je zdrave i pro mimco,jinak frisco je velika dobrota :slight_smile: ,to mi hodne chybi...
21. črc 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ufff, já se na tu mateřskou snad začnu těšit... odhalila jsem podvodné jednání jednoho manažera, který si uměle navyšuje počty schůzek se svými podřízenými, a on mě označil za arogantní a že se o tom se mnou nebude bavit, naštěstí mám všechny důkazy uložené, tak jsem to poslala na jeho nadřízeného, ať si to dořeší, no fakt děs, navíc on je hysterický gay, vypadá jak vodník Česílko (a to ještě tomu vodníčkovi škodím, když ho s ním srovnávám)... a jestli o mě někdo začne říkat, že se mnou cloumají těhotenské hormony, tak se neznám :grinning:
21. črc 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chci si koupit lehátko pro miminko a nevím, které objednat. Poradíte nebo nemáte s něktrým z nich zkušenost?
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2607162
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2257536
21. črc 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já jsem si kruh u malé pořídila a využila jsem ho jen párkrát, dohromady asi 2 dny, když se ten nástřih začal hojit a hodně to svědělo. Jinak ne. Ale je to investice cca 20 Kč, takže bych si ho pořídila :slight_smile: A taky teď, jak píše petapete, v září, říjnu, to může být problém. A rozhodně co nejmenší průměr, ať nesedíš v díře :grinning: My máme celkem asi 3 pro malou, tak naštěstí žádnej kupovat nemusím.

@janulik123 lehátko plánuju koupit taky. Na malou jsme měli FP tento http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2257536 a slavnostně jsem ho prodala a teď bych chtěla klidně použité, ale nějaké co jde víc do lehu a je prostě obyčejnější. Typem něco takového třeba http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2922085 . Prostě obyčejné co jde víc do lehu. Asi budu jediná co z FP nebyla poprděná, spíš naopak. Jednak mi vadilo, že i v té nejvíc ležící poloze to bylo dost do sedu, vibrace jsme nevyužili vůbec, hračky na hrazdě byly hrozný a vyměnili jsme je za naše. Jako batolecí židličku jsme to nevyužívali vůbec a přestali jsme ho používat cca v 6 měsících, protože si malá začínala sedat a měla tendence se v tom překlápět, takže tenhle typ už mi do domu nepáchne :grinning:
21. črc 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Na kruhu jsem seděla, jinak bych měla třeba jídlo pořád na stojáka. Ale jak je vidět, nepotřebuje ho každá. Osobně jsem měla velký hematom, takže ten týden jsem ho používala. Pak jsem byla situací donucena sednout za volant a tam jsem si kruh fakt nebrala :sweat_smile:

@janulik123 My máme křesílko FP a znova ho použiju. Je sice fakt, že nejde úplně do lehu, ale my jsme využili hodně vibrace při kolikách, to jsme v něm uspávali a byl to jediný způsob, kdy prcek nevřeštěl a chvilku v klidu koukal. Dávala jsem si ho v tom lehátku i do kuchyně, viděl na mě, když jsem vařila a ještě jsem ho jednou nohou houpala, takže jsem mohla něco dělat...

@spaghi Ty se v práci rozhodně nenudíš. A to já si pořád říkám, jak bych šla pracovat... mě snad fakt chybí i řešení takových problémů. Zítra jedu do bývalé práce, to si to zase užiju, tam byli někteří jedinci velicí experti a bylo to často kdo z koho.
21. črc 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsem zbodla půl kila melounu k sváče a konečně dočetla. No, mě se šátky na miminka docela líbí, akorát při mé šikovnosti by mi chudinka určitě vypadla, páč bych to blbě uvázala.
@mmiirrkkaa Ahoj, já teda paštiku taky normálně baštím i hermelín. Moje MUDr. i MUDr. na rizikovým mi řekli, že když to nejím zelené a prošlé, tak je to v pohodě.
@spaghi Hm, tak to je vtipné. A jakou škodu vám způsobil?

Jinak k váze, já jsem přibrala 4 kg, ale na té dietě jsem je zhubla. Prý jsem hubenější než před těhu, tedy kromě bříška, to už je pořádné. Ale já nebyla nikdy žádný drobek, takže u mě se vůbec nic neděje.

Taky mi domů přišel šicí stroj, tak jsem zvědavá jestli něco ušiju nebo si dřív přišiju prsty :grinning:.
21. črc 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

@mmiirrkkaa tak já si paštiku taky dám, snažím se vyhýbat akorát nivě a hermelínu, ale v tepelné úpravě sem měla i tu nivu i když jen trošičku, zrovna včera sem dělala játra :grinning:, taky sem se na to ptala dr. a pokud mě to nedělá problémy, tak vše s mírou. Akorát pivko sem vyměnila za nealko pivo :grinning: :grinning: Je teda pravda, že mě nedělá problém snad žádné jídlo :grinning: :grinning:
@ilonne tak to já bych si určitě přišila ty prsty :grinning: ještě, že mám šikovnou tchýni, jinak bych chodila jak hastroš, když se mně něco rozpáře :grinning:
@spaghi no tak ty se teda v práci opravdu nenudíš, doufám, že to dopadne dobře, mně někdy připadá, že hormony cloumají s chlapama a ne s nama :grinning:

21. črc 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
k těm játrům a paštikám - já někde kdysi četla (už v prvním těhu), že aby z toho byl problém z toho vitaminu A, že by se muselo dlouhodobě denně jíst děsný množství - nereálný, snad kilo jater denně a v menším množství že to ničemu nevadí (jako když si člověk dá jednou za měsíc smažený játra, kousek paštiky nebo játrový knedlíčky v polívce, játrovou omáčku...), takže jsem si taky klidně příležitostně dala...paštiku už si teď asi nedám, je v nich cukr, tak nevím, jestli to snesou glykémie, to možná vyzkouším až jak budu měřit...hermelíny, nivu nejím, je to přeci jen dost rizikový zdroj listerie (jako všechny zrající sýry), ale já tyhle typu sýrů moc nemusím, nivu víceméně jen v omáčkách na těstoviny a tam je tepelně opracovaná, takže v pohodě, stejně tak např. smažený hermelín (nebo prostě tepelně upravený), syrovýmu bych se tomu raději vyhnula...

K lehátku - my u Lukáše pro mimi neměli, využili jsme až kolem toho půlroku a to na příkrmy...já ho moc nechtěla - zas z důvodů zbytečné předčasné vertikalizace mimča, podle mě patří malý mimino do postýlky, příp. na hrací deku,...prostě nalehato a ať si na veškerý pohyb ke vzpřimování přijde pěkně samo :sunglasses: . Ty vibrace mi přijdou děsný už apriori, takže to bych nevyužívala určitě:slight_smile:
21. črc 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Glykémie paštiky snese. Mám to vyzkoušené, ale kupuju ty dražší a radši ne ty vážené, kde si nemůžu přečíst, co tam je. Jinak v sýrech, co se prodávají tady včetně nivy a hermelínu by listerie neměly být, neb se sýry dělají z pasterizovaného mléka. Pokud by to mléko bylo nepasterizované, pak tam listerie být mohou, ale takovéto sýry se tu nedělají. To mám od doktora. Takže pokud to nebudeš jíst prošlé a zkažené listerie Ti nehrozí. Horší jsou ty balené saláty na prodejnách, tam nikdy nevíš, jak dlouho tam leží.
21. črc 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - no já mám zas právě od kamarádky chemičky z VŠCHT, že u těch sýrů zrajících (hermelín, tvarůžky...) není problém to pasterované mléko, ale ta dlouhá doba zrání, kdy se prostě tou listerií můžou infikovat a právě to bývá:frowning2:. Plus teda že ještě větší hrozba je v současné době nikoli listerie, ale kampylobacter, ten dělá ještě větší neplechu a prý aktuálně je jich děsně moc:frowning2:. A s paštikou je to dobrá zpráva, já mám celkem ráda takový ty Veselá pastýřka nebo jak se jmenují - jsou v chlaďácích. Nejoblíbenější mám teda játrovku z Globusu (takový ten srnčí hřbet), ale tam není to složení, takže tu raději vynechám...bych to brala jako vítané zpestření na snídaně, protože to dělám furt suchary s máslem a šunkou, suchary s poličanem, suchary s máslem a vajíčkem, k tomu zelenina a už mi to teda moc nejede...Na zítra budu mít na snídani brokolicovou polívku, jsem ji dnes uvařila, schválně jsem do ní nedala mléčný věci, jen jsme si až na talíři kydly trochu bílýho jogurtu a je teda luxusní...právě ji večeříme, s opraženými houstičkama, mňam :dizzy_face:
21. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to teda fakt nevím. Z každé strany slyším něco iného. No stejně ten hermelín jím akorát grilovaný, tak snad se všechny bakterie zničí tou tepelnou úpravou. Stejně té paštiky nesníš celý kelímek na posezení a i v každém chlebu je maličko cukru, aby vykvasil. Akorát nevím, jak jsou na tom suchary, jestli nejsou horší než obyčejný chleba či rohlíky.
21. črc 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem všechny ty věci co se nesmí děsně "hltala" v prvním těhotenství, fakt magořina. Teď to nehrotím vůbec. Campylobacter je rádoby příbuzná salmonely, řádí hodně, ale nikoliv ze sýrů, ale především z kuřecího masa. Znám ho bohužel důvěrně, protože jsem ho měla ještě před prvním těhotenstvím. Je to nepříjemné, průjem, horečky a tak, ale že by to ohrožovalo mimčo víc než listerie, o tom teda nevím. Jinak jím a piju tentokrát fakt všechno, ale s mírou. Beztak každý tvrdí něco jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. črc 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak dnes na 3D UTZ a jsem docela zklamaná :unamused: Malá otočená stále zadečkem dolů a tudíž obličejík celý v placentě, do albíčka jsem přidala 2 fotky, které se dali použít...moc se mi líbilo jak malá hýbala ručičkama, pořád je dávala do pěstičky a pak zase natahovala :grinning: v jednu chvíli bylo i kousek vidět jak má otevřenou pusinku, jinak sestřička moc milá a sympatická. Kdyby byla malá otočená, tak jak má, tak by to bylo super, ale takhle to bylo jen rozeznávání a luštění co je co.....
21. črc 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 je, tak to je skoda, ze? To clovek zamrzi.... Ja na 3D ani nejdu. I kdyz nas maly se teda ukazuje rad, zatim byl vzdycky natoceny krasne. Ale uz i na tom normalnim ultrazvuku jsme videli naprostou podobu na pritele. Hrozne se tesim, az uz bude na svete. :slight_smile:

Holky, kupujete nektera uz i kojici podprsenku? A mate nejaky typ na nejakou dobrou znacku? Hodne kamaradek mi rika, ze zkusily vic typu, ze jim nesedela hnedtak nejaka... :frowning2:
21. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - tak ty "moje" suchary mají v jednom plátku kolem 5g sacharidů a sním na snídani tři plátky, je to asi srovnatelný s těmi knackebroty...

@vrana - taky jsem to, co a jak jíst, v prvním těhu řešila mnohem víc, teď to beru tak nějak střízlivěji a nijak extra to neřeším...teda teď už jo, ale kvůli té cukrovce, předtím jsem jedla podle chutě (teda jasně, že si odpustím chuťovky typu tatarák, syrová vajíčka...). Mám teda to štěstí, že např. právě ty plísňový sýry mi prostě nechutnají, zrovna hermelín teda vůbec, přijde mi to bez chuti a akorát mastný a tučný, takže mi nechybí:slight_smile:
21. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jste nekdo z Budejovic nebo okoli???Dneska jsem se dozvedela,ze se tam budem stehovat,tak bych pak potrebovala nejaky rady ohledne porodnice,vubec nevim jak to ted vse budu resit,dojizdet do Ph se mi nebude moc chtit s malou a pupkem,to se budu bat...
21. črc 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne škodu nezpůsobil žádnou, tady jde spíš jen o to, že má asi deset podřízených a vůbec s nimi nepracuje, nevěnuje se jim, takže jsem na něj trochu došlápla a jemu to nebylo moc po chuti, protože z toho jasně vyplývá, že svojí práci fláká - a jak se říká, potrefená husa se vždycky ozve :slight_smile:
22. črc 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi no to má ten chlap štěstí, že jsem těhotná, protože to se ještě krotím, kdybych těhotná nebyla, tak si na něj došlápnu ještě ostřeji :grinning:
22. črc 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko mě se prsa od začátku těhotenství vůbec nezvětšila, takže počítám, že ani po porodu to neposkočí o moc (a to jsem se zrovna na tohle tak těšila :grinning: )... moc pěkné mají u Marks and Spencer, sice dražší, ale sedí moc pěkně
22. črc 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já jsem byla moc spokojená s podprsenkami Anita. Jsou dražší, ale fakt super.
22. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jinak prsa se mi nezvětšily moc ani u malé ani teď. Nicméně podprsenku jsem si u malé kupovala o číslo větší (pro jistotu) a docela brzo. Tenkrát mi hrozně vadily kostice. Teď nosím pořád svoji normální, občas třeba na chalupě, si vezmu tu kojící, že je pohodlnější, jak je měkká.
22. črc 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak co se týče jídla, jím skoro všechno, jen s mírou.... i to Frisco si občas dám, měla jsme za celý těhu asi 3 a teď mi hrozně chutná ten staropramen lemon, tak si vždycky dáme s manžou napůl :grinning:

@jimisek já jsem z ČB, kdy se budete stěhovat? máte tu rodinu nebo kvůli práci? Ptej se na co potřebuješ :wink:
22. črc 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek