• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@edithnTak to jsem rada,ze aspon nekdo :slight_smile: ,tak asi do mesice,mozna driv,ted nam tam schaneji bydleni,stehujeme se kvuli praci,takze tam pak budu muset vyresit hlavne doktory pro deti a samozrejme dam radsi na doporuceni a asi tam nejspis i porodim a rada se seznamin abych tam nebyla uplne sama :slight_smile: ...
22. črc 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek určitě, můžeme pak zajít třebas někam na kafčo.Musí to být docela nepříjemný stěhovat se úplně do cizího města, ale určitě si to tu zamiluješ :wink: ty teď bydlíš v Praze? tak to budeš mít před porodem ještě dost náročný... s dětskou doktorkou zatim neporadim, spíš podle toho kde budete bydlet,sama zatím nevím jak Vojtíška přihlásim, asi k té stejné, kam jsme chodila já jako malá. No a co se týče porodnice,tak raději asi nevědět... někdo si jí chválí, někdo nadává, je to asi tím co očekáváš. Každopádně si myslím že vybavená je dobře a doktoři jsou tu taky šikovný :wink:
22. črc 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Test na cukrovku je za mnou (hurá), teď už jen aby ty výsledky dopadly...
22. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi volali z obchodu, že dorazil fusak Emitex Cocoon, zítra pro něj jedu, tak jsem na něj zvědavá :slight_smile:
22. črc 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naposledy se vracím k Epi-nu :slight_smile:. Dnes jsem zpovídala kamarádku, která ho používala a rodila v březnu.
Nic dole vytahaného prý nemá, ani prý neměla, po porodu hned chodila a sex prý stejný jako před porodem. Říkala, že ji to dodalo hodně sebedůvěry, že když ten vlastní porod přišel, nebyly to pro ni neznámé pocity. Tolik tedy jedna osobní zkušenost.
Já zatím nevím, poradím se s doktorem.
22. črc 2011 v 11:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já vůbec netušim co to Epi-nu je :grinning: :grinning: :grinning: můžete mi to prosím někdo polopaticky vysvětlit? Díky :wink:
22. črc 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Možná je lepší to nevědět a ušetřit se dilematu, jestli koupit nebo ne :slight_smile:. Asi bych o tom neuvažovala, kdyby kamarádka neměla tak moc pozitivní zkušenost a druhá kamarádka z poporodních poranění tak negativní.
http://www.epino.cz/produkty/epi-no-delphine-plus.html
Je to v podstatě nafukovací balonek, který si zavedeš do pochvy, procvičuješ pánevní dno a roztahuješ hráz. Posléze pak míček vytlačuješ ven. Nacvičuješ prostě porod hlavičky. Ten balonek nafukuješ pumpičkou vždycky uvnitř a postupně přifukuješ, to je ten princip. A cvičí se to až 3 týdny před termínem, takže času na rozhodování dost.
22. črc 2011 v 11:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Jo,jo bydlime v Praze a urcite se sem jednou vratim,ale ted na par let budeme v Budejkach,slysela jsem,ze to je krasny mesto,takze se ne jednu stranu dost tesim a na kavicku pujdu moc rada,rada poznavam nove lidi hlavne maminky :slight_smile: ..Mam rodit u apolinare,tak premyslim,ze se pred porodem vratim do Ph,ale stat se muze vse a Ph nestihnu :slight_smile: ..
22. črc 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Tak ať se ti líbí i v reálu!!!
Holky co máte/ budete mít do postýlky a do kočárku za přikrývky? Do kočárku se dává fusak + přikrývá se dekou, nebo jak? A co do postýlky. Polštářek na malé mimčo ne, ale na přikryytí peřinka/ povlečená dětská deka/ spací pytel? V tomto jsem nějak mimo... Díky za rady!!!
22. črc 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
malinké mimi je asi v zavinovačce, ne? A později asi zvolím spací pytel. Jen mě u pytle zaráží,že je na ramínka,tak si říkám,jestli nebude miminku na ručičky zima... Peřinka se používá asi až později. Ale taky sama ještě nevím :slight_smile:
22. črc 2011 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana No jo, jenže to už se nikdy nikdo nedozví, jestli by kamarádka co porodila po epi-nu porodila stejně v pohodě bez něj a ta druhá co měla potíže, jestli by jí od toho epi-no pomohl. :sunglasses: Každá podle svého. Mně to přijdou vyhozený peníze za ne zrovna příjemnou věc, která mi bezproblémový porod stejně nezaručí, protože to nezaručí nikdo. :wink:

A ad přikrývání, polštářky do malé postýlky jsou opravdu titěrné, skoro nejsou znát, ale určitě nejsou potřeba. Mě osobně nevyhovovala ani zavinovačka ani pytel, v zavinovačce byla malá všehovšudy týden a pak šla pod dětskou deku. Doma máme celoročně vedro, i když netopíme, takže v overalu a ještě v pytli by se mi uvařila. Naštěstí nebylo nutné ji na noc svazovat, aby byla v klidu a spinkala. Ale pro jistotu tu mám všechno, jak pytel, tak zavinovačku. Snad to ale nebude potřeba. Když vidím co si holky pak zažili s odnaučováním svazování dítěte...

Do kočárku, protože to bylo v zimě, měla fusak a nánožník, když byla větší zima, tak přes fusak ještě španělskou deku (doporučuju, je fakt úžasně teplá). Fusak máme emitex a je super, můžu jen doporučit a vydrží dlouho. Na jaře potom jen lehkou bavlněnou dečku nebo fleece deku z ikey, tu vozíme do dneška. Pod hlavu jsem jí skládala bavlněnou plenu, kdyby třeba ublinkla nebo tak.
22. črc 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana No jasně, každý má zkušenost a porody mezi sebou nelze porovnávat. Jen mi přijde logický,že když proleze míček,proleze pak i hlava. Prostě když se to tam vešlo před porodem,vejde se to i při porodu.
22. črc 2011 ve 12:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak v pondeli me cekaji testy na cukrovku a hned budu mit i vysledky. Tak jsem zvedava... Doufam, ze aspon ta cukrovka se mi vyhne. :grinning:
22. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko To máš dobrý, že výsledky budeš mít hned. Já musím týden čekat :frowning2: Jinak vypít to není tak hrozné (čekala jsem to fakt horší), ale vydržet 2hodiny bez wc.. to pro mě byla těžká zkouška... Tak držím pěsti, ať jsou hodnoty OK!!!
22. črc 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já normálně na záchodě byla, specielně jsem se na to ptala doktorky, říkala,že můžu klidně, jen že mám jít kdyžtak s někým,kdyby se mi zamotala hlava z hladu.
22. črc 2011 ve 13:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem studovala svoji TP a zjistila jsem, že mám placentu uloženou na přední stěně, máte to taky některá z vás? údajně je jedno, jestli je uložena vpředu nebo vzadu, hlavně nesmí být u hrdla
prcek mě dneska kope celý den a v noci, kdykoliv jsem si lehla na levý bok, tak kopal jak zběsilý, takže mi přijde, že jsem byla celou noc vzhůru a hlídala se, abych se neotočila na levou stranu - ten má ale manýry :unamused:
22. črc 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a po jake dobe vam brali krev? Oni mi rekli, ze to bude po hodine a pak po dalsich dvou hodinach. To jako opravdu nebudu moct az do obeda jist? To tam sebou asi nekde seknu. :frowning2: Uz dneska jsem mela najezena a po kafcu tlak 90/50 :frowning2:
22. črc 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak nas maly taky levou stranu nesnasi. Jenze na prave kvuli ledvine lezet nesmim, tak to mam celkem vesele a noci se taky budim a mam je vicemene probdene. Jinak nas maly uz je otoceny hlavickou dolu a uz tri dny me kope do praveho zebra. Fakt bomba.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. črc 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to se máš, že jste otočený :slight_smile: já pořád nevím, ale tuším, že mě kope pořád stejně dole, dělám kočičí hřbety o sto šest, pokud na příští kontrole nebude hlavičkou dolu, začnu se stojkama :grinning:
22. črc 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko přišla jsem tam v 7, nabrala mi krev, pak jsem hned vypila tu lahvičku (měla jsem na to 10 min.). A když jsem dopila,odpočítávala jsem si 2 hodiny. Pak jsem na sestru zazvonila,ona mi znovu nabrala krev a bylo hotovo. Během těch 2 hodin se mi ale udělalo blbě, mám taky nízký tlak, tak mi dovolili i se trochu napít.
22. črc 2011 ve 14:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem zpět z poradny...Poradna ok, paní doktorka se děsně smála u uzv, jak je tam medvídě nacpaný, že je to nějaký akrobat...je teda částečně napříč, hlavou nahoru :angry: , ale ještě má dost času se obrátit, říkala, že místa tam má bohatě...plodovky akorát, placenta v pořádku, odpovídá naprosto tabulkově (jsem 28+6tt, mimčo 28+4 - ale s tím, že ovulka byla ca o dva-tři dny později než v prostřed cyklu - i ty termíny z prvotrimestrálního uzv posunovali termín porodu na 10.10. z 8., takže to odpovídá naprosto průměrnýmu mimču :dizzy_face:). A váhu to spočítalo kolem 1100g:slight_smile:. Akorát mám nějaký výtok (velmi mírný, ani jsem ho nepostřehla - teda že by byl jiný, než normálně celý těhu, bez potíží), tak mi napsala jakýsi krém na zavádění na noc...A váha - -1,2kg od minulé poradny, takže celkově za těhu momentálně 4,7kg. Naznala, že je to normální, že pokud jsem nasadila tu dietu fakt zodpovědně (což vím, že jo), tak že je běžný klidně na začátku 2 nebo 3 kila zhubnout...
22. črc 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - nejíš ca do devíti, půl desáté (pokud teda jdeš ráno na sedmou), což není tak hrozný...ono hlavně vypiješ tu glukozu a to tě docela zasytí...já teda hlad neměla ani náhodou a to jsem zvyklá ráno snídat, takže toho se fakt neboj:wink:

@spaghi - já mám placentu na přední straně, měla jsem ji tak i u Lukáše, je to úplně jedno, akorát to chce být opatrnější na sebe ohledně nějakých nárazů do břicha - víc si ho chránit, může být ta placenta citlivější na tohle, jinak ohledně porodu úplně fuk...
22. črc 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - já teda normálně na wc chodila úplně bez omezení, tam není důvod, proč nejít:wink:
22. črc 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa teda tebe nepustili ani na záchod? No tak to bych se jim tam počůrala. Já jsem na záchod jít teda mohla. Šlo o to ale abych jim nikam neodešla a necourala po okolí, ale byla v klidu, záchod byl ok. A byla jsem tam na 7.30, odběr na lačno, pak glukóza, odběr po hodině a po další hodině. Takže celkem 3 bodance a odcházela jsem nějak před desátou, takže to zabralo cca 2,5 hodiny a najíst jsem se pak mohla hned.

@spaghi já mám placentu na zadní stěně. Ale na přední to ničemu nevadí. Na začátku ti to mohlo víc tlumit pohyby, že bys je cítila později.

Mně se dítě točí jak chce. Minulé pondělí bylo nohama napřed a ve středu hlavou dolů. Mám podezření že tento týden už se taky několikrát otočilo
22. črc 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky stejně je to mazec, jak to letí, včera večer mi došlo že v pondělí jdu do poradny a pak za 4 týdny a to budu 32 a že mi bude chtít vypsat papír na MD. Tak jsem začala počítat a zjistila jsem, že musím nastoupit až těch 6 týdnů před porodem, aby mi to vyšlo a v novém roce mi proplatili dovču. Ještě že mě to napadlo, bych zbytečně přišla o prašulky, to by byla škoda.
22. črc 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana je to neuveritelny,jak to leti,ze? :slight_smile: Taky mi prijde celkem sileny, ze uz s pritelem pujdeme na prohlidku porodniho salu a ze me ceka ve 30tt posledni velky ultrazvuk apod. Proste uz najednou myslim na porod, na vybaveni pokojicku, co kam dame apod. Nejak to zacina byt fakt realita. :grinning:
22. črc 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a mate nektera bolesti? Mne od te doby, co se maly otocil-od doby, co citim kopani do zeber-tak mam velke bolesti v podbrisku. Doktor mi rekl, ze se telo pripravuje na porod. Ale je to normalni takhle brzo?? :confused:
22. črc 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete @vrana No my na záchod nemohly. Přišly jsme na sedmou, nabraly nám krev a do osmi jsme čekaly na glukózový nápoj. Ten jsme pak vypily a 10 jsme musely znovu načůrat + vzaly nám opět krev. Mezi tím jsme měly být v klidu, nejíst, nepít, nečůrat. Ptala jsem se setry, že si nejsem jistá, zda to vydržím a ona na to, že když by to fakt nešlo, tak ať vzorek moči přinesu s sebou + ať si pamatuju čas, v kolik jsem na wc byla. Takže tak.

@spaghi Já mám placentu také na přední stěně. Prý to neva, jen je to míň obvyklé :slight_smile:
22. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - u prvorodičky si myslím, že je to naprosto normální, ono se to tam různě roztahuje, povoluje,...mě teda nebolí skoro nic (teda jako nějak nadmíru:grinning:), ale je to třeba i tím, že už je to tam "protažený":grinning:. Jinak vím, že u spousty holek, co čekají první, tak ty bolesti začnou fakt hned se zvětšující se dělohou, klidně hned po prvním trimestru...
22. črc 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - aha, tak to dělají docela blbě ten test teda...jestli neberou odběr po hodině od vypití, tak to je blbý a moč se vůbec už nemusí prověřovat, to je zbytečný a nepodstatný:frowning2:
22. črc 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek