• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete ja jsem taky slysela, ze po dvou hodinach to neni presny. Tak jsem rada, ze mi rikali, ze mi budou brat odbery po hodine a pak po dvou hodinach. Ze berou obe hodnoty.
22. črc 2011 v 16:01  • Odpověz  • To se mi líbí
tak já dneska vyrazila do města a neplánovaně si přinesla vaničku :wink: Taky na mě dopadá realita že už to není za tak dlouho. Ještě měsíc a v osmým už budu balit do porodnice, připravovat postýlku a podobně :wink:
22. črc 2011 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa no tak to je hustý, jak je to všude jinak. Moč se nedělá, jen když to výslovně vyžaduje doktor a naopak by povinně měli dělat krev už po hodině. Je v tom bordel. Měli by to dělat jednotně :angry:

@nasekuratko mě bolesti v břiše zatím vzbudili asi 2x v noci, jinak naštěstí ne. Ale začíná mě zase bolet stydká kost, i když zatím je to schůdný. S malou to bylo hrozný, začalo to hodně brzy a bolelo to jako čert až do konce a hlavně v noci.
22. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
S těma přípravama to bude hustý. Taky už rozmýšlím co kam dáme a hlavně jak se vejdeme. Hlavně úložné prostory na oblečení, to fakt nevím kam to dáme. Budu muset vyházet asi nějaké nepotřebné věci a uskromnit nás no. A už vůbec jsem zvědavá kam do ložnice narveme postýlku, protože s malou jsme měli větší ložnici, tam má teď pokojík a ložnici je to teda tak tak. No bude to zajímavý, ale nějak to zmákneme, že. Co nám zbývá :grinning:
22. črc 2011 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana my máme taky hodně malý prostory, právě jsme byla nadšená z tý vaničky když jsem jí donesla, že si jí můžu i s mimčem odložit na pračku, protože jinak je to s místem fakt boj.

bolesti nemám žádný, jen večer přichází do žaludku a ty vystřelujou do zad, takže musim spát ve "stabilizovaný poloze" nic jinýho na ty bolesti nezabírá :unamused:
22. črc 2011 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a cukrovce.... mě vzali krev, pak jsme musela vypít ten sajrajt a po dvou hodinách brali krev znovu, takže to opravdu všude dělají jinak
22. črc 2011 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Njn, testování nerozumím, takže vždy jen tupě čekám, co mi udělají :slight_smile: Jinak s tou výbavou jsem pěkně pozadu. Nejdříve mně vyšly blbě triply, tak jsem musela na podrobný UTZ k Apo. Řekla jsem si, že dokud nebudu vědět, že je vše OK, nebudu nic kupovat. No a od té doby uběhlo asi 6 týdnů a já mám jen pár oblečků a plínek. Jinak nemám postýlku, vaničku, kočárek, kosmetiku...
22. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko - no ono je to přesný i po těch dvou hodinách...ale jde o to, že některý ženy i s později prokázaným a potvrzeným diabetem (jde-li o těhotenský diabetes), mají hodnoty na lačno (to teda drtivá většina) i po těch dvou hodinách zcela v normě a přitom ta hodnota po hodině je vyšší a posléze jim potvrdí gestační diabetes...přitom při odběru pouze po dvou hodinách by bez potíží prošly jako zdravé...já jsem ráda, že jsem si zjistila předem co a jak a domluvila se svou gynekoložkou, aby mi na žádanku doslovně připsala, že žádá i odběr po hodině - pak ho v té laboratoři musejí udělat i kdyby ho rutinně neprováděli...v Brně na Obilňáku ještě před pár měsíci dělali jen po dvou hodinách, kamarádka, co teď v červnu rodila, to tak měla...mezitím ale měli školení od přednosty z Bohunic, který je donutil, že už odebírají zřejmě běžně i v té 60.minutě, protože jak jsem tam byla, tak po té hodině brala laborantka krev všem...

@vrana - v tom oGTT je děsný bordel, fakt každá laboratoř si to dělá jinak, jsou i různý ty hraniční hodnoty (až třeba o dvě desetiny :angry: ), někde ti nenakáží ten klid, který je taky mimořádně podstatný a naopak pošlou těhule "lítat po obchodech,...", takže samozřejmě výsledky pak celkem k ničemu, protože v zátěži se ta glukoza spaluje úplně jinak, než je žádoucí v provádění toho testu, někde dostaneš vypít půllitr tekutiny, někde jen tři deci, někde to ochutí citronem, někde si dokonce můžeš přinést černý čaj, někde udělají takový hrubý chyby, že nabírají kapilární krev (odběry z prstů) - tam se ty výsledky můžou po zátěži značně lišit (až snad o 25%), takže bordel a strašně to snižuje hodnověrnost a důvěru v ten test...Já jsem nakonec fakt ráda, že jsem na něj šla, ač ne úplně v těch rizikových skupinách, nakonec mám poruchu glukozové tolerance prokázanou, ale jsem ráda, že jsem si zjistila, jak se má test provést a tudíž můžu být klidná, že jsem ho podstoupila fakt tak, jak se má a výsledky tudíž nejsou zkreslený
22. črc 2011 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@edithn Jak velkou vaničku jsi koupila? Koukala jsem, že existují i nějaké skládací a dělají se i koupací kýble.. Ale já bych asi radši klasickou vaničku. Připadá mi "pohodlnější" pro mě :slight_smile:
22. črc 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
a přípravy - my teda máme víceméně zařízeno...zbývá už jen lékárna a drogerie, ale to se vyřídí za jedno odpoledne, takže pohodička...a teda musím natřít novou vrstvou kolíbku (máme ještě po manželovi, už jsme ji maximálně využili v prvních měsících u Lukáše, tak se na ni teď těším), smontovat postýlku (jestli pohledáme všechny její součásti:grinning:), dokoupit do ní matraci (tu původní pročurala Bublina coby štěně:grinning:) a vyprat ložní prádlo...jo a nakoupit nějakou zásobu plen, pár balíků...jinak myslím, že je víceméně vše pořízený...je teda fakt, že 90% toho je po Lukášovi, takže to nebylo tak pracný:grinning:. A ještě mě napadlo, že mám v bečce na odmočení koupací kyblík, tak by se taky mohl někdy vytáhnout, vydrhnout a nachystat. Vanička se nachystá po létě, teď ji má ještě Lukáš k dispozici na dvoře, když je pěkně, na cachtání...
22. črc 2011 v 17:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete Tak my si měly přinést 0,5l černého čaje, ale nemusely jsme ho na glukózu nalít celý. Je to divný. Aby to mělo správnou vypovídací hodnotu, mělo by se všechno sjednotit. Čím to rozpustit, kolik tekutiny, jaké tekutiny, doba mezi odběry, týden, kdy testovat (rozmezí 24-30tt mi přijde taky dost šílený..)
22. črc 2011 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete jo jo je to fakt čurbes. Taky jsem ráda že jsem narazila na normální laboratoř, kde to všechno dělali správně.

Vaničku mám takovou s tím stojanem, je fajn, že se k ní člověk nemusí ohýbat, ale zabere mraky místa. :frowning2:
22. črc 2011 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a jak tlustou matraci do postýlky jste pořizovaly? Jo a jak velkou postýku? Koukala jsem, že dělají 60*120 a pak nějaké 70* myslím 140. Stačí ta menší, nebo je lepší ta větší?
22. črc 2011 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa no tak to je hustý, že to tam ani nemusíš nalít celý :astonished: Mně u malé dělali odběr jen na lačno a pak po 2 hodinách. Vypít jsem musela 0,5 l a nesměla jsem si to ochutit ničím. Teď jsem pila 3 dcl a mohla jsem si kápnout nějaký jejich citronek. :rolling_eyes:
22. črc 2011 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa Postýlku máme těch 120 na 60 a stačila v pohodě. Matrace kokos/pohanka + chránič matrace a taky jsem byla spokojená.
22. črc 2011 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky a kdy plánujete postýlku sestavit a tak?
22. črc 2011 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
No já bych jí složila, až teda nějakou budu mít, tak v 38tt...
22. črc 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa Až tak jo? Tak to já teda plánuju určitě dřív :grinning: 38 už bude pravděpodobně i povlečená :grinning:
22. črc 2011 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana Tak ty už jsi na rozdíl ode mě zkušená mamina a ne vykulený tele jako já :slight_smile: Já počkám, až jak se to bude vyvíjet v téhle diskusi a když zjistím, že si postýlku stavíte např.od 34tt, tak ji taky postavím dřív :slight_smile:
22. črc 2011 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa o tom to není :wink: já jsem spíš nedočkavá a ráda to mám připravený včas, takže se naopak musím brzdit, aby se na to zbytečně dlouho dopředu neprášilo. Akorát že teď bojujeme s místem, tak i když postýlka bude sestavená bude muset být ještě u malé v pokojíku. Nakonec mi to tu bude stát měsíc nebo dva :grinning: S malou jsem rodila 41+3, což teda doufááááám, že tentokrát bude dřív.
22. črc 2011 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa - jj, ta doba je taky drsná...vzhledem k tomu, že se ten diabetes postupujícím těhu zhoršuje, tak myslím, že dost těch, co jdou hned z toho kraje, tak projde a je možný, že se jim to pak ještě rozjede - to mi řekla i moje MUDra, že kdybych bývala šla hned na kraji té doby (šla jsem v končícím 28.tt), tak bych nejspíš ještě prošla jako negativní, protože jsem o ty čtyři týdny později měla tu hodnotu pořád docela "hraniční", ale už pozitivní - a jen jednu, po těch dvou hodinách...

Postýlku sestavíme hned, jak k tomu M. "donutím", abychom ji vytáhli a pořídili tu matraci...ale povlíkat teda nebudu, to asi nechám až na M., když budu v porodnici, příp. to sfouknu, až budu doma...lítá tu věčně pes a dítě a dělají dost borčusu, tak mi přijde nepraktický to tu mít pár týdnů povlečený...
22. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
já si jí plánuju taky dřív postavit, hlavně jí chci natřít na bílo, jelikož už je po jedný holčičce, tak jí trošku obnovím, takže na to se určitě vrhnu v osmým, pak už si jí rovnou nechám v ložnici a ložní povlečení si povleču dýl,aby se na něj dlouho neprášilo :wink:

@mmiirrkkaa mě kamarádka taky nabízela ten koupací kyblík, ale já ho nechtěla, protože mi přijde pro mě hodně nepohodlný a bála bych se že tam mimčo utopim. Koupila jsem malou vaničku s tím že tam budu koupat jen opravdu miminko, až bude sedět, tak koupim sedátko do sprchy.... velká vanička je fajn, ale zabere hodně místa a stejnak ti tam dlouho mimčo nevydrží. Měli jí za půlku ceny, tak jsem neodolala
22. črc 2011 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@edithn Přesně proto do kýble jít nechci. No my budeme mít taky jen sprchový kout, tak jsem myslela, že je lepší koupit co největší vaničku, aby co nejdýl vydržela...
22. črc 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa obojí má svý výhody, takhle je fakt malá, takže jí snadno někam šoupnu.Nevím jsem prvorodička, takže neskušená, nepolíbená.... u druhýho už budeme vědět co je dobrý :wink:
22. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@edithn Jestli nás ovšem porod neotráví natolik, že už druhé chtít nebudem :dizzy_face:
22. črc 2011 v 17:41  • Odpověz  • To se mi líbí
My teda vanicku mame, ale jak maly trosku vyroste a zvladne sedet, tak koupim sedatko do vany. To mam zkusene ze Svycarska a pro me je to k nezaplaceni, mimco nikam nesjede, nemusim ho hlidat a je to hrozne fajn.
22. črc 2011 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Mít vanu, tak žádnou vaničku snad ani neřeším. Pamatuju si, že mamka koupala ségru normálně ve velké vaně a ségra byla položená na takové podložce (dneska se to pořád dělá).
22. črc 2011 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
mno, já si to taky totiž myslim.... pak koupíme sedátko co je na fotce. Je fakt že jsem neměla v plánu kupovat tak maličkou vanu a nikdy bych si jí za plnou cenu nekoupila,ale ta poloviční mě přesvědčila :wink:
22. črc 2011 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@edithn To vypadá dobře? Mají to i někde v obchodě, nebo se to dá sehnat přes nějaké net? A jaká je cena?
22. črc 2011 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem to viděla i u nás baby cetnru, takže se to dá koupit i v obchodě a stojí to zhruba 800,- :wink:
22. črc 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek