• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@dana3262 A čím je káva bez kofeinu horší?
24. črc 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk, tak dneska je den. Malá včera že by si dala knedlík, tak jsem se rozhodla udělat svíčkovou a poprvé domácí knedlík. No to to dopadlo. Knedlík mega obr, chuťově celkem ušel, maso tvrdé, omáčka slabá, byla z moc vody. No tvářila se že jí to chutná, ale kdo ví. Do toho jedna spálená ruka. Dneska už asi radši nic kuchtit nebudu :grinning:

@milada2 Taky mě nenapadá proč by kafe bez kofeinu mělo být horší než kafe s kofeinem :fearful:

@petrusam jj chicco fakt dobrý, já měla i pratelný od aventu, ale vadily mi, hrozně mě škrábaly do bradavek :frowning2:
24. črc 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak taky mám někdy takový kuchařský den, hlavně když vařím omáčky :grinning: :grinning: ale hlavně že jí chutnalo :grinning: :grinning:
24. črc 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - s mlezivem se nestresuj, u Lukáše jsem neměla vůbec nic a kojení úplně bez potíží půl roku plně a do roku jsem kojila, než jsme se (víceméně oboustranně) "rozhodli" odstavit:slight_smile:. Teď teda při zmáčknutí tam cosi je, ale že by samo vytékalo, to ani omylem...ale ono tohle není nezbytným předpokladem a zárukou úspěšnýho kojení:wink:. Jinak já ani nepamatuju, jaký vložky do podprdy jsem poprvé měla, víceméně jsem je nepotřebovala, mlíko teklo téměř od začátku jen z kojícího prsa a jen při kojení, jinak vůbec, naprosto ideální :dizzy_face:
24. črc 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se hlásim k těm bez mleziva... kámoška říkala že si ho mám vymačkávat,tak to když se pokusim, tak vyteče jedna kapka,mamka tvrdí že to nema význam :wink:
24. črc 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já taky žádný mlezivo nemám, ani když mačkám :unamused: Mám docela strach jestli budu vůbec kojit - moc bych chtěla, prsa mi na začátku těhu rostly a těžkly jako blázen, ale teď už je to jakoby zase v normálu i když jsou pořád větší než byli i mi naskočila pěkná žíla, no uvidíme....koupila jsem masážní prsní olej, tak budu masírovat jako blázen a uvidíme :grinning: :grinning:
24. črc 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neblázněte, na mlezivu opravdu nezáleží to, jestli budete nebo nebudete kojit, vážně. :wink: Jestli vám teď neteče, buďte jedině rády, není to nic jiného než opruz, který to jestli budete nebo nebudete kojit, kolik budete mít mlíka a pod. vůbec, ale vážně vůbec neovlivní :wink:
24. črc 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 kofein se z kávy dostává chemicky. Konkrétně se myslím ty ještě neupražený zrna máchaj v dichlormethanu nebo methylenchloridu a ten pohltí ten kofein. Zajímala jsem se o to už dávno, tak nevim, jestli nekecam blbosti. Kazdopadně je to těkavá kapalina, rozpoštědlo, ale vlatsně nevim, jestli je 100% prokázaný, že je zdraví škodlivý. Co vím já, tak je spojovaný s rakovinou plic, jater a slinivky.

Jinak ja mlezivo taky jen na vymacknuti. Ale prvniho jsem kojila 14 mesicu, ale mlika jsem mela vzdycky malo. Vubec skoro nevytejkalo samovolne. A jako vlozky jsem nosila takový hedvabný čtverečky a nebo pratelný vložky (myslim avent-pekne drahy). Ale v tech jednorazovych mi prislo, ze se mi pařily prsa, svědělo to a taky jsem e bala ty moucnivky nebo jak se to jmenuje. Uplne se tam tomu tvorilo prostredi - teplo, vlhko, sladko..
24. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Šmankote, tak to by snad zakázali, kdyby to mělo takovýhle obsah a účinky?! :unamused:

Jinak já se hlásím do klubu bez mleziva :slight_smile: a nijak to neřeším
24. črc 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - hlavně nevymačkávej!!! Znám holku, která měla panický strach, že nebude moct kojit, tak se "rozkojovala" už těhotná - a vyplácala si všechno kolostrum a v rovnou rozjela laktaci, takže mimíse připravila o to absolutně nejpotřebnější, co mohlo od ní dostat...nech to na přírodě, prostě to buď půjde, nebo nepůjde, ale všelijaký "zásahy" před porodem tomu myslím moc nepomůžou:wink:. A přesně jak píše @vrana - fajn, že teď neteče, nemusíš řešit nepříjemný pocity, situace:grinning:
24. črc 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych si kafe bez kofeinu taky nedala.... :slight_smile: To si místo toho dám radši slaboučký kofeinový nebo Caro a nebo bílou kávu. Včera jsem si dala poprvý skleničku červenýho s colou, kde poměr vínu k cole byl asi 1:3 a měla jsem z toho normálně výčitky :grinning: První a jediná sklenička v těhotenství a já dělám takový divadlo....Mě občas přijde, že mi z toho všeho hrabe.... - přítel mi něco vypráví, já ho vůbec nevnímám a začnu mu vyprávět já co je potřeba ještě koupit a co jsem objednala pro malou :confused: :confused:
24. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 :grinning: Jako kdybych viděla sebe před těma 3 rokama. Alkohol by do mě nedostali ani heverem, hermelín, ani omylem. Dovolila jsem si jeden černý čaj ráno, jinak ne, kolu vůbec. Prostě magor. No a teď ... :sunglasses: Skleničky vína už jsem měla asi 3 za těch 7 měsíců, nedávno camember, čaj piju kdykoliv mám chuť, bez tak si dělám máchanej asi tak 10 vteřin a kolu nebo kofolu si taky jednou za čas dopřeju. Tak jsem zvědavá, jaké to druhé dítě bude rarach :grinning: :grinning: :grinning:
24. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama :grinning: :grinning: Já zase ulítávám nehorázně na sladkým a nedávno mi řekla kolegyně v práci, že když v těhotenství jíš tolik sladkýho, tak je dítě pak hyperaktivní, takže naše malá se narodí a rovnou bude asi běhat :grinning: :grinning:
24. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, já tu asi 3dny nebyla a ani nemuzu dohledat svůj poslední příspěvek, co jste toho napsali. tak se zase přidám.
Hodím vám sem aspon něco ňuchňacího na kochačku. Mám pocit že jediný co mám nachystaný do porodnice je foťák :D http://www.flickr.com/photos/veronika_photostream/
25. črc 2011 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa moc hezká fotečka

Jinak dobré ráno všem. Já v rychlosti snídám a jdu si umýt hlavu a frčím k těm doktorům, ble. Jako ráno jsem vlezla na váhu a myslela jsem že mě omejou. Za 2 týdny další 1,5 kg nahoře. Jako to není normální, já už přibírám snad i ze vzduchu! :angry:
25. črc 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já se taky vždycky bojim stoupnout na váhu :unamused: jde to teď nějak nahoru.

jinak co se týče vína, tak jsem slyšela že deci vína denně ničemu nevadí,ba dokonce je prospěšné. Ale je to jako se všim, na všechno jsou dvě teorie, takže si jen vybrat tu která je nám bližší. Já nepiju denně,ale docela si občas něco líznu :wink:
25. črc 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Ja asi na vahu radsi nestoupam,ze zacatku sem to delala dost casto a pak sem z toho mela docela hruzu,takze ted neee,jen kdyz pujdu na kontrolu..Vcera jsme byla s muzem v Budejkach,vyhodila ho na hristi a sla to tam trochu omrknout,skoda,ze prselo.Zasla jsem do globu,malou dala do koutku a sla se podivat po kramech,mela jsem docela radost,ze tam toho mate tolik,ani sem to necekala a pak sem se dozvedela,ze v centru toho je jeste vic,jsem z ty Prahy trosku rozmazlena:wink:))..Ale jsem hlavne rada za globus,mam tam udelanou mimikartu a kdyz maji slevy usetris opravdu hodne penez,hlavne na plinkach a pak na jidle,presnidavkach.
25. črc 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já už s váhou taky nekamarádím :slight_smile: jsem zvědavá, kolik to zase bude v pátek při kontrole...tak ať Ti to u doktorů dobře dopadne!

@edithn doktorka mi říkala, že to bych musela být skoro notorička, aby měl alkohol negativní vliv na mimčo, myslím si, že každá z nás dokáže odhadnout rozumnou míru a když si dá jednu sklenku jednou za čas, tak se nic hrozného neděje, stejně v tom těhotenství podle mě na to ani není moc chuť...
25. črc 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem. Tak já jsem taky bez mleziva, taky nijak neřeším a jsem docela ráda, že už teď nemusím nosit prsní vložky. Zvlášť jestli ještě bude vedro. Jinak kafe piju občas, alkoholik nejsem, ale tak dvakrát do měsíce si dvě decky dám. Piju tedy jen suché, kvůli cukru. Váhu řešit nemusím, díky dietě jsem něco zhubla a teď mi akorát roste bříško, ale váha naštětsí nahoru neleze (musím zaklepat). Jinak piju každý den Caro, chutná mi. @petapete s obsahem sacharidů si nemusíš dělat starosti, je to 4g na porci, takže naprosto zanedbatelné množství, protože já se stejně na 250g sacharidů denně nedostanu. A Caro vypiju tak jednou odpoledne o víkendu někdy i dopoledne, takže 8g sacharidů nijak vážně neřeším.
25. črc 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - tak to by pro mě byla dobrá zpráva a naše dítě by bylo milius klidnej, protože s čokoládou mám utrum, tak by to bylo aspoň něco příjemnýho na tý dietě:grinning:

@vrana - já mám zas strach, že mě budou "nadávat", že při té dietě hubnu, ale já fakt jím docela dost, 6x denně, docela velký porce (i M. se diví, že jestli prý to je dieta:grinning:) a myslím, že ta váha jde ještě pořád dolů (od poslední poradny jsem měla za ten měsíc - 1,2kg a to jsem ještě vlastně ca tři týdny jedla normálně, takže asi něco přibrala a za těch deset dnů diety zhubla určitě min. ty dvě kila...). No uvidíme, jak to bude pokračovat...
25. črc 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne četla jsem, že se řešilo mlezivo, není na to ještě dost času? u mě se teda naštěstí nic neděje :slight_smile: ale dnes se na předporodním kurzu chci zeptat PA, zda je u Apolináře nějaká laktační poradkyně, mám strach, abych kvůli tvaru prsou mohla dobře kojit, tak jestli to řešit nějak dopředu nebo až po porodu
25. črc 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - já teď taky na to CARO koukala, že to má docela málo, že to bude zanedbatelný...akorát jak jsem ho dlouho nepila, tak jsem zjistila, že prošlo v 12/2009:grinning:, takže jsem ho vyhodila a budu si muset koupit nový:slight_smile:. Já se taky na těch 250g sacharidů denně asi nedostanu, to prostě nesním, bych praskla asi...nejhorší je snídaně, tam prostě nedám víc než max. 30g, spíš 20g a mám dost...ve čtvrtek už snad konečně nafasuju glukometr, tak budu konečně měřit a zjišťovat, jestli bych třeba zvládla na snídani i čerstvý pečivo (zatím jím raději jen ty polystyreny, suchary, knackebroty...) a přijde mi teda, že toho celkově - hlavně u těch snídaní, obědů a večeří - je strašně moc jídla, že to asi držím blbě, protože to není možný toho tolik sníst:grinning:. Ale zrovna o víkendu jsem byla děsně v nepohodě, byli jsme u našich a byla tam docela napnutá atmosféra a nepříjemno, tak jsem dojela úplně vysátá a teda s děsnýma chutěma na něco sladkýho - asi z těch nervů:frowning2:. Jako mít glukometr, tak jsem to zrovna o víkendu testovala i na sladkostech:grinning:
25. črc 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - co máš s prsy? plochý bradavky nebo proč máš strach? Já to u prvního těhu nijak neřešila a po porodu se u nás vyskytla kombinace - dítě se silnou žloutenkou, špatný savec a bez pocitu hladu (to mu ostatně dost vydrželo dosud) a moje docela dost ploché bradavky...no kombinace na vraždu:grinning:. Naštěstí teda dětská sestra v porodnici se s náma mořila hodně (klidně i dvě hodiny jsem seděla na sesterně a "trápila" nás, nakonec jsme zkusili kloboučky a nebýt těch, tak jsme skončili na UM, takhle jsem kojila v pohodě plně celých 6měsíců a pak do roku se zaváděním příkrmů...na UM nebyl Luciš nikdy:slight_smile:. Ony jsou teda nějaký ty "předporodní" tvarovače bradavek, ale mě ve finále ty kloboučky celkem vyhovovaly (aspoň jsem neměla vůbec bolavý prsa, nebyl by příp. problém dát nějaký jídlo z flašky - těm dětem je jedno, jestli klobouček nebo lahev) a bylo to v pohodě...takže teď dopředu zas nic neřeším, buď to půjde normálně (přijde mi, že tím prvním kojením se ty prsa trochu změnila a bradavky jsou víc vystouplý), nebo přes kloboučky (mám už doma - ještě po Lukášovi, co mi zbyl:slight_smile:) a nebo holt když to nepůjde, tak bude UM, ono se to zas nezboří a není to absolutně to nejdůležitější...prostě to vezmeme, jak to půjde a řešit budeme až pak...
25. črc 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete přesně mám stejný problém - ploché bradavky, nějak jsem si myslela, že by mohly pomoct ty kloboučky, do tvarovačů se mi moc nechce :frowning2: moc díky za info, uklidnila si mě, že to snad půjde, moc ráda bych kojila! můžeš mi poradit, které ty kloboučky jsou dobré?
25. črc 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - já hlasuju jedině pro Medelu:wink:. Měla jsem pořízený u Lukáše nějaký levnější a ty byly děsný (já je pořizovala jako "prevenci popraskaných bradavek") a přes ty se vůbec nepřisál - byly děsně tvrdý a takový nepříjemný, že to nenarval ani do papulky...právě pak sestřička vytáhla ty Medela a krása, pak už jsme dokupovali jen ty:slight_smile:. Já se teda nechala docela dost stresovat těma řečma laktační ligy, která na každým letáku tlustě zvýrazňovala chytrý kecy o nekojení přes kloboučky, že to vede k odstavení a snižování produkce mléka, tak jsem měla depky, že si dítě odstavuju a dost se nesnažíme bez nich...ale fakt to tak nebylo a kojili jsme bez sebemenších potíží celou tu dobu - a jen přes kloboučky, bez nich jsem párkrát zkusila nabídnout průběžně jak byl větší a stejně se neuměl chytit...tak jsem to pak přestala řešit a bylo to ke spokojenosti nás obou :dizzy_face:
25. črc 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete našla jsem si ty Medela kloboučky na jejich stránkách, no ale jsou tam tři velikosti, tak jsem zase jelen z toho, jakou vybrat, podle čeho se to řídí, jestli podle celkové velikosti prsou, nebo velikosti dvorce nebo nevím :frowning2: jak často se musí měnit? kolik párů je tak potřeba? omlouvám se za vodopád otázek :slight_smile:
25. črc 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana já spíš ukazovala ty mimísky, ne tu jednu nahoře
mam zlatý dítko, nakukuju od snídaně, byla vzhuru a sama si hrála a nechala mě spát. myslím že druhý bude dáblik, andílka už mám vyčerpanýho :grinning:
jinak já od od předposlední poradny zhubla o kilo bez diety. Ale ranec mám dost velkeja zeleninou a mlíkem se cpu. Prtě prospívá tak to bude v pohodě.
25. črc 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek jste udělali včera průzkum,co??? Neboj, máme tu asi 3 nákupní centra, i když jsou jen malý, ale stačí a když nestačí, tak jednou za čas vyrazíme na nákupy do Linze nebo Prahy :wink:
25. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - já měla od sestřičky v porodnici nafasovanou velikost S a vyhovovala nám...takže jsme u nich zůstali...nevím, jaký je v tom rozdíl :confounded:. Ale na velikosti prsou to určitě nebude, dvorců si myslím taky ne, spíš bych řekla, že to bude "velikost té bradavky na tom kloboučku", takže pro mimčo asi nejlíp to S, aby mu vlezl do pusy...by to asi chtělo obhlídnout někde v lékárně přímo na živo, abys viděla ty rozdíly...nám teda celou dobu vyhovoval ten nejmenší. A s měněním - to už si moc nepamatuju, sem tam jsem je převařila a jak už byly takový ošklivý, zašedlý (tím převařováním) a hůř držely (chytaly na to prso), tak jsem vyhodila a vzala nový klobouček...jinak po kojení jsem jen vypláchla hodně teplou vodou...a používala jsem vždy jeden, po vyhození pak druhý...za ten rok jsem měla asi tři nebo čtyři ty krabičky, už si to fakt nepamatuju a to mi tu vlastně jedeen klobouček zůstal, ten mám do zásoby pro strýčka příhodu právě teď nachystaný...
25. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mlezivo nemám a nevadí mi to. Jinak občas si dám colu (ale pak mám výčitky). Ale souhlasím s @vrana, že tyhle strachy jsou spíš typické pro prvorodičky, že při druhém mimču už to tak žhavé nebude :slight_smile: Jinak váhu doma nemám a vážím se jen v poradně. A to se kolikrát nestačím divit. Jen mě děsí, že se všude píše, jak se nejvíce přibírá ve 3.trimestru... Holky jak často chodíte do poradny (po kolika týdnech)?
25. črc 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek