• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete díky za vyčerpávající informace :slight_smile: až půjdu kolem lékarny, tak se tam zapadnu zeptat, pravda, ty velikosti asi budou podle miminka, aby se dobře přisálo, taky když tak zkusím tu velikost S, dokoupit se to dá pak kdykoliv, jestě jednou díky! :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - nzč:wink:. Akorát bacha - oni je nemají v každé lékárně:wink:
25. črc 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jojo, už jsem mrkla na stránky Medely a tam mají přehled lékáren, kam dodávají svoje produkty :slight_smile:
25. črc 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu do poradny teď po 2 týdnech, protože dr má pak dovolenou, jinak chodím po 14. Ten poslední trim.to fakt leze hodně, asi si dám trochu oraz od pečiva a sladkého. Jinak tu výslednou cifru nechci vidět. Mít před tehu 70 kilo tak to neřeším ale takhle fakt ne. Budu se do toho po porodu muset už vážně obout. A dcera měla 4,080 tak bych nerada 5 kilovy dítě :astonished:. Musím se dr.zeptat jak to zatím vypadá s vahou prcka. Holky dietarky jak vypadá vás jídelníček přes den?
25. črc 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No tak jestli byla dusná atmosféra, tak by jsi ani nemusela testovat na sladkostech a hádám, že by Ti stejně cukr stoupal i po dietním jídle. Aspoň na mě to takhle funguje, když se rozčiluju nebo mě něco navztekne, glykémie stoupá a stoupá.
@mmiirrkkaa Teď jsem chodila po měsíci, na začátkupo 14 dnech, ale byla jsem na rizikovém. Teď chodím po třech týdnech a už jdu ve středu na monitor.
25. črc 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Koukni na www.tehotenskacukrovka.cz, je to od Apolináře a podle té diety se jede.
25. črc 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - jedu podle té stránky, co dávala @ilonne...snídám většinou nějaký knackebrot, suchary, ty pufovaný chlebíčky - se šunkou, máslem, salámem, paštikou, vajíčkem,...(dnes dva ty "polystyreny" s poličanem, k tomu papriku a těhotenský čaj - bylo mi kosa, tak jsem měla chuť na teplý pití:slight_smile:), na sváču většinou broskev s bílým jogurtem (příp. si k tomu přikousnu zas nějaký ten suchar nebo něco, podle nálady), oběd normální jídlo (dnes máme "eintopf" z pomalýho hrnce - dušený hovězí na slanině, fazolových luscích a v tom udělaný brambory), odpolední svačina zas většinou ovoce s něčím - s bílým jogurtem, včera jsem měla chutě, tak jsem si dala ovocný pohár (kousek banánu, broskve, jahody, maliny) a kopec šlehačky čerstvé:slight_smile:, večeře zas normální jídlo - včera brambory opražený se slaninou, do toho zamíchaný vajíčko a posypaný strouhaným sýrem (máme domácí slaninu čerstvou - resp. uzený bůček - tak proto je v obou dnech, pak zas dlouho nebude:grinning:) a druhou večeři si dávám nejraději už jen necelý klasický rohlík + hrníček mlíka, na nic jinýho už večer nemám chuť vymýšlet...
25. črc 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa
já chodila po měsíci, teď poprvé po 3 týdnech, no blížíme se k cíli no :slight_smile:
25. črc 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - já doteď taky do poraden po měsíci i dýl (skoro pěti týdnech), teď mě MUDra objednala po třech týdnech, že i na ty poslední odběry krve + ten "velký" uzv kolem 30.tt (budu končit 32.tt akorát) a nevím, jestli se nepřeobjednám pak ještě až na další týden, protože kvůli té krvi si mě objednala na 7:30 a bude to v týdnu, kdy má M. noční, takže bych se moc neměla jak dostat (jedině s Lukášem a toho budit v pět, abychom stíhali, se mi fakt nechce). Takže místo v 32.tt bych byla v 33.tt, ale myslím, že na tenhle uzv už je to celkem fuk, tam jde jen o polohu a odhad váhy, což je jedno, jestli se stanoví o týden dřív nebo později...
25. črc 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoj, tak se hlásím po náročném dni. Sice jsem ho jen proseděla v MHD nebo u doktorů, ale přijdu si jak kdybych kácela stromy. No začíná to být nějaké náročné... U dr. vše v normálu, jen se zeptala co a jak, změřila břicho, ukázala fofrem utz, prcek už je zase hlavou nahoru, si ze mě dělá prču, tak pořád rotuje, pak nemám mít pocit že ze mě snad vyleze. Prý mám hodně vody, tak se mu tam točí dobře, ha ha. Příště jdu za 4 týdny, to budu 32 tt. a udělá mi velký utz. Ve 30.tt si mám dojít na krev, dostala jsem žádanku. A už mám doma i žádost o PPM, tak super, v srpnu to dovalím do práce. Nástup jsem si domluvila na 5.9., tj. 6 týdnů před TP.

U zubaře taky vtipný, si se mnou dýl povídal, než vyšetřoval. Řekl že je vše ok a že bych ty prohlídky měla mít dvě, ale že chodit nemusím, že je to tradičně bez problému, takže mi sestra napsala rovnou dvě potvrzení do průkazky :fearful: No zvažuju že ho po porodu vyměním, nějak v něj nemám důvěru. RTG už mi nedělal 10 let a sice je prima si myslet že mám opravdu všechny zuby ok, když nemám potíže a občas mi podloubat zubní kámen, ale nějak by mě ten RTG třeba jednou za dva roky uklidnil, že nemám žádné skryté malé kazy, které pracují časem....hmmmm uvidíme no. Teď to nechám být.
25. črc 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - mě dělal zubák rtg na mezizubní kazy tuším před dvouma (nebo už třema?) rokama, myslím, že před třemi, že by mi to vycházelo zas letos, že by mrknul, ale smůla, v těhu nemůže, takže až příští rok...teď jdeme ještě na druhou prevenčku v srpnu - já si teda v těhu stihnu ty dvě, ale jen kvůli Lukášovi, aby šel pěkně po půlroce, jinak já bych se na to vykvajzla:grinning:. A s tou vodou mi to MUDra taky povídala, když bylo medvídě hlavou hore, že ať se nebojím, že vody i místa tam má dost, takže se určo ještě otočí, že má ještě spoustu času...dnes tam zas tak nějak se vrkočí, ale už teda nemám vůbec představu, jak je tam naskládaný, bych skoro řekla, že teď bude naštorc:grinning:. Mě čeká doktorský den zas ve čtvrtek, jedu konečně na tu diabetologii, prý je to tam tak ca na hodinku a půl, jsem na jedenáctou, takže vyrazíme v osm ráno vlakem, stavíme se za mamkou do práce (dělá ve stejné nemocnici), zajdeme na dia, pak si někde dáme oběd a pojedeme zas domů...musím sebou mít Luciáše, nemám hlídání, tak to bude fajn celodenní výlet a asi i trochu adrenalin:grinning:, počítám, že domů dojedeme tak ve čtyři..
25. črc 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Tak jestli je to s tím sladkým opravdu tak, tak to se mám na co těšit :slight_smile: Ono to teda už teď tak vypadá, že čekáme pěknýho divočáka, tak na tom možná něco bude. Ale že jsem jsem si to mohla způsobit cpaním se sladkým, to mě nenapadlo :slight_smile:
25. črc 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - jako na chování v břiše má to sladký vliv určitě, to vidím teď u nás - jak jsem teď bez čokolád, sušenek,...a toho volnýho cukru, tak je mimís podstatně klidnější...a budí se hlavně po jídle (obzvlášt po svačinkách, ke kterým mám sladší věci - ovoce atd..., takže určitě ty děti na ten cukr reagují:wink:)
25. črc 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No hele, já jedla s malou sladký naprosto normálně, žádný omezování a je naprosto normální dítě, co se týče živosti, tak nevím :grinning:
25. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - jj, já s Lukášem taky tak nějak v normě a byl a je naopak nadprůměrně klidný (teda co se týče pohybové aktivity, co se týče např. ukecanosti, tak tam je teda brutus hyperaktivní:grinning:), ale teď to můžu posoudit tak jako bezprostředně a po čokoládách bylo medvídě podstatně divočejší než teď ty poslední dva týdny bez volných cukrů, ale myslím, že to může mít vliv tak akorát na tu "bezprostřední" živost, pochybuju, že by to vedlo k hyperaktivitě, nebo čemukoli, co se za to dnes vydává i po porodu:slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No vidíš, to mě fakt vůbec nenapadlo... A já se divím, že mám takovýho divočáka :slight_smile: No snad mu tím neubližuju, ale já jsem prostě sladkým živa :slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - určo mu neubližuješ:wink:. Sladíš mu život:wink:
25. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to jsi mě potěšila! Já si občas říkám, jestli tak nekope, že se mu u mě nelíbí, tak snad ne :slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - to určitě ne:wink:, si kope, protože ho to zkrátka baví a cvičí svaly:wink:
25. črc 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to mám radost a hned lepší pocit. Děkuju, se mi bude hezky usínat :slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - tak dobrou noc :wink:. A takovýhle myšlenky si zakaž, samo, že se mimísům u nás líbí a když divočí, tak nám chtějí udělat radost a dát nám najevo, že se mají dobře a nic jim nechybí:grinning:. Já dnes povečeřela krupicovou kaši (neslazenou, jen s broskví a trochou klasickýho kakaa) a medvíděti asi chutnala, protože si tam teď pořádá diskošku a nakopkává mě nohama:slight_smile:
25. črc 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No já jsem každopádně ráda, že jsem tou Vaši diskusí tady nechala přesvědčit jít na testy na cukrovku. Já se bojím, aby se u mě prckovi líbilo, protože on kope i když se mu nelíbí, když ho mačkám, když se třeba krčím u stolu. Tak aby to nebyl projev nespokojenosti pořád :slight_smile: Důvody by u mě i měl. Kopnul třeba i manžela do ruky, když mi píchal injekci :slight_smile: Dneska jsem mu dala zabrat... jak blbec jsem uklízela zbytečně (vymývala jsem novou skříň, i když už to manžel udělal), pak jsem šla se psem na dlouhou procházku a nakonec ještě do města a táhla jsem knížky z knihovny a ještě docela těžkej nákup (i když mi to manžílek "zakázal" a chtěl nakoupit sám) a pak mě dost bolelo břicho, tak si vyčítám, jestli jsem něco nepodělala...
25. črc 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete u nás taky dnes krupicová kaše a nektarinka :wink: mrňous asi spokojen, tak snad dnes v noci nebude mít zase diskotéku, jako včera ...
25. črc 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 - hele, hlavně to fakt chce pozitivní myšlení a dobrou náladu, protože jestli se mimču 100% něco nelíbí, tak depkující maminky:wink:. Určitě víc, než mačkání u stolu:wink:. Takže se prostě nalaď na to, že se mimču daří dobře, nic mu u tebe nechybí - koneckonců proto taky miminka v drtivé většině pláčí po porodu, protože jim chybí to těsné spojení s mámou a kdyby se jim u nás nelíbilo, tak jim to po porodu nebude chybět:wink:. A neboj, ve fyziologickým těhu to mimčo vydrží až neuvěřitelnou zátěž, takže je určitě ok:wink:
25. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2
neboj, mě boli docela často poprácí, jenže jso veci co mi udělat nemuže, páč to potřebuju porádně a mimorádny manévry v den D totálního přesunu , kdy jsem ččekala na dědu 5hodin, kdy si přijde pro osovní veci a dáme to do auta a odvezem. Přišel před 6 večer a hlasil, že periny nepotrebuje a šel do svého nového domova a já tak 7 banánovek plných a pytel perin táhla z prvního do auta bez vytahu a z auta do třetího sice s výtahem alepo pavlači je to taky pěknej kus. To jsme se fakt bála. Už jsme nemohla udělat ani krok, mladej byl v práci, jinak by to udělal. oni neco vydržej.
26. črc 2011 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
@milada2 neboj, miminka zvládnou opravdu leccos. Ale ty výčitky naprosto chápu. Já je měla takhle s malou, když manžel odjel na služební cestu a já si jela nakoupit do Bauhausu 3 obří keramické květináče a nějaké malé a tak a rozhodla jsem se že to od auta odnesu všechno domů. Bylo to hrozný a doma jsem pak bulela, že jsem dítěti určitě ublížila. Druhej den jsem pak volala na gyndu, tak mě sestřička uklidnila, ale taky dodala, že to opakovat rozhodně nemám :grinning: Teď když si vezmu, tak každou chvíli tahám malou (17 kg), ač se snažím to eliminovat, tak ne vždy to jde (například v MHD).

Jak psala @petapete, mysli na to, že mimču je u tebe dobře :wink:

No jinak u nás hádejte co. Dítě by mi spalo, určitě zase minimálně do půl 8 jako včera vzbudili nás nějaký kojoti dole od jihoměstský jestli přijeli sekat nebo co, prostě nějaká údržba, řvali pod oknama už před 7 hodinou, jezdili tam s nějakým vozíkem, házeli kýblama. Tak se tu válíme na sedačce a koukáme na mašinku Tomáše, obě úplně praštěný. Venku to vypadá zase všelijak, tak si asi dáme nějakou tvorbu doma a úklid a ven vyrazíme když tak po o. Musím vymyslet, co uděláme k obědu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. črc 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - ono to tahání staršího dítěte si myslím, že je v pohodě - tělo je na tuhle zátěž zvyklý, takže to nebere jako nic mimořádnýho...horší by bylo, kdybys to dítě neměla vlastní, ale půjčila si ho např. jeden den od nějakých známých/příbuzných a to tahala - bez "zvyku" na to...jinak si myslím, že je to v pohodě úplně a tělo to ani víceméně nezaznamená:wink: (teda samo, že mluvím o nerizikovým těhotenství, bez nějakých větších komplikací, pokud hrozí potrat apod., tak určitě ani tu navyklou zátěž ne, ale to myslím není případ téměř nikoho tady u nás:slight_smile:)
26. črc 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak ja se taky hlasim. Ani nevim, kde zacit.
Testy na cukrovku mam za sebou, delali mi odber po hodine i po dvou. Testy samy o sobe mi prisly uplne v pohode. Tu sladkou vodu jsem vypila na ex. :grinning: Sestricka se nestacila divit. Ale malem jsem jim tam zkolabovala. Od nedele jsem mela tlak 85/50 :frowning2:
Cely vikend mi bylo dobre, ale v nedeli vecer me chytly velke bolesti zad i bricha, zimnice, navaly na zvraceni, cela jsem se motala apod. Tak po testech na cukrovku jsem sla za mym gynekologem a ten mi okamzite bez reci napsal papir na hospitalizaci. Takze se hlasim z nemocnice. :frowning2:
Delaji mi vysetreni na ledvini a dneska mi zjistili, ze prava ledvina mimo zadrzovani te moci, uz ma i zanet. Tak ted se doktori budou domlouvat, co se mnou dal. Tak uvidime...

Jinak maly je porad otoceny hlavickou dolu a doktorka na urologii se smala, ze mi pekne tlaci na mocak-ten mam teda uplne dole! :slight_smile:

Co se tyce zivosti, tak bych holky fakt souhlasila. ja na sladkem teda ujizdim opravdu drsne a nas maly je zivy az az... ja mam nektere dny i noci pocit, ze snad spi pul hodky a pak klidne dve hodky kope. Jako nekde jsem cetla, ze miminka vetsinu casu spi. Tak to nase asi nebude "normalni" miminko :grinning:

A jak jste tady jeste probirali poradnu, tak ja ke svymu doktorovi chodim ted po dvou tydnech a rikal, ze za chvilku uz me bude chtit videt po tydnu-ke konci.

Holky, porizovali jste si prsni olej? Slysela jsem, ze je to vyborny na masaze, aby se spustilo mlicko, nebyly zatvrdliny, zanety apod. :confused:
26. črc 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Ajaj, tak to mě mrzí, že tě vzali do nemocnice :frowning2: Snad to nebude na dlouho. Hlavně aby zjistili co a jak a případně s tím něco dělali.

Pane jo, poradna po 2 týdnech, to je drsný. Jsem zvědavá jak mě to nastaví mudra ty poslední dva měsíce. Od 36. se pak už chodí do porodnice a to každej týden. Br.... teď se to zdá ještě relativně daleko, ale prdlačku, uteče to jako voda a já se asi už teď začínám zase tak zvláštně bát :grinning:
26. črc 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko to je mi líto...Držím pěstičky aby jsi byla brzy doma a už neměla žádné potíže :wink:

Nás čeká kontrola ve čt.tak jsem zvědavá kdy nás bude chtít vidět příště...To už by se měl dělat ten velký ultrazvuk :slight_smile: už se na něj zase hrozně těšíme,konečně zase uvidíme toho našeho prcka :slight_smile:
26. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek