• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nasekuratko Tak držím pěsti, ať se brzy domluví "co s tebou" a hlavně, aby tě už nic netrápilo a užívala sis krásné těhotenství.
Já právě do poradny chodila po 4 týdnech a teď mě už 2* za sebou objednala po 3, tak mě zajímalo, jestli se to bude ještě nějak zkracovat a chodit pořád častěji a častěji...
@vrana Tý jo, každý týden do nemocnine, to mě nestraš, já mám v nemocnicích psycho... ale třeba mě to aspoň natrénuje a strachu se zbavím :slight_smile:
JInak prsní olej zatím nemám a ani jsem nevěděla, že něco takového existuje :confused:
26. črc 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nevím, jestli jste to už řešily (počítám, že ano), ale podle čeho jste si vybíraly kočárek? Cena? Značka...? Pořád váhám, co koupit (X lander, Dor jan, nebo něco úplně jiného), ale myslím, že už bych to měla "rozlousknout"...
26. črc 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Ne nevím jestli je to tak všude, ale v Praze jo, že se chodí každý týden. Nic se neděje, prohlídka, moč, tlak, případně utz, monitor...

Jo prsní olej, jsem zapomněla. Já jsem teda nic nepoužívala a ani nepoužívám.

@mmiirrkkaa Ad kočár...strašně záleží co od kočáru požaduješ. Každému vyhovuje něco jiného a přijde mi že stejně valná většina to zjistí až při používání, jestli volila dobře nebo ne. Já už po zkušenostech nechci trojkolku a nafukovací kola. Našim miláčkem je Jané Nomad, splňuje všechny moje požadavky. :wink:
26. črc 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Já bych taky radši 4 kolku. Je mě zajímá, proč NE nafukovací kola. (s čím je problém?), přijde mi, že většina kočárků má právě nafukovačky...
26. črc 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana trojkolku chápu,ale proč se ti nezamlouvají nafukovací kola?
26. črc 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa My kocarek jeste neobjednali. :sweat_smile: Doufam, ze pristi tyden budu doma, zajedeme do Brna a konecne nejaky vybereme. U nas vede Jedo Fyn 4DS-mam v albu. :slight_smile:
Ja chci urcite ctyrkolku a nafukovaci kola mam naopak jako podminku, aby byl trosku houpaci a byl trosku i do terenu a do snehu. :wink:

Nas velky ultrazvuk ceka 8.8. a zrovna ten den i prohlidka porodnice. A dostaneme na UTZ i DVD s prckem. Tak kdyz jsme nebyli na 3D ultrazvuku, tak aspon budeme mit obyc DVD. :slight_smile:
26. črc 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nafukovací kola nechci protože jsme je měli a byla jsem pořád v servisu a to bydlím v Praze, tzn. jezdím normálně po chodníku. :angry: A to mě teda fakt nebavilo. Možná byl problém někde jinde, nicméně nidky se na to pořádně nepřišlo, měnili jsme do nekonečna duše, pláště a pořád naprd. Nakonec to tchán nafoukl takovou pěnou co je na opravu rezervy v autě a drží to, bodeť by ne, když je to zalapený jakous pěnou. Takže kočár, ač jinak super (Red Castle Shop ´n jogg Disc II) odpočívá na chalupě a budeme to střídat s kočárem co bude doma, abychom to jak trubky nepřeváželi sem a tam.

Janečko má styl koleček jako Teutonie a spol. Je to taková ta gumo pěna nebo jak to nazvat. Vyhovuje mi to maximálně, nechrastí to jako plast, projedu s tím všude a nebojím se že píchnu. V zimě i v lese taky v pohodě, pokud jsou závěje jako blázen, tak by mě nezachránilo nic, leda sáně (pokud bydlíte na horách, tak doporučuju fakt sáně bez srandy, zkusili jsme si takový s držadlem na horách a paráda, skoro jsem zvažovala že je budu pořizovat i do Prahy).

Chtěla jsem lehkej kočárek,trojkombinaci - ovšem s nenáročností výměny korby a autosedačky, což tady skutečně je, jedním cvaknutím, a prostornej sporťák.
26. črc 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla u kočárku jasný, co chci - aby byl relativně lehký (do 15kg jak hluboká, tak sportovní verze), šla nacvaknout autosedačka na podvozek, měl nafukovací kola (na rozdíl od @vrana jsme byli poprvé s nafukovacími koly 100% spokojení, neměli jsme za dva roky používání ani jednou nehodu), přední kola otočný s aretací (když bude chtít řídit "velký brácha", příp. abych mohla řídit jednou rukou a druhou mít k dispozici pro Lukáše), aby šla jak hluboká, tak sportovní korba umístit po i proti směru jízdy (Lukáš mi ani ve sporťáku nechtěl být zády k nám, okamžitě řičel, chtěl nás vidět a mě to taky víc vyhovovalo na něj vidět), prostorný dobře dostupný košík pod kočárkem, houpací jsem teda neřešila vůbec, Lukáše jsme nehoupali a nehodlám houpat ani teď, aby měl dobře řešený polohování ve sporťáku (třeba x-lander to má děsně blbě, jen takovým "provázkem", jak na batohu)
26. črc 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k těm poradnám - ono to je myslím všude, že ca do 28.tt je jednou za 4 týdny, pak do nějakýho 34. jednou za tři týdny, pak po dvou týdnech a od toho 38.tt pak už každý týden (buď přímo do porodnice nebo klidně až do termínu k obv.gynekologovi - pokud má kardiotokograf) a od termínu pak do porodnice a to už minimálně jednou týdně, někde i co tři dny...
26. črc 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky

@nasekuratko je, tak to je mi líto že musíš být v nemocnici,hlavně aby bylo vše v pořádku.

já jsem dneska objevila v DM přebalovací tašku na kočárek od Babylove za 600,- i s pár drobnostma jako plínky, mastička, ubrousky.... tak jsem jí hned čapla, protože se mi líbila designově a je za super cenu. Když jsem viděla u nás v bejby centru kolik stojí úplně obyčejná taška,tak jsme nechápala. Ty které se mi líbily začínali pomalu na 2.000,- :frowning2:
26. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem posledních 14 dní v práci, tak už pomalu odškrtávám. Dneska jsem viděla úplně úžasný růžový kabátek, ale po konečné slevě stál 850,-Kč, tak jsem si nechala zajít chuť. Fakt neví, co by za ty věcičky chtěli. Zítra jdu na ten monitor. Co mě vlastně čeká?
@vercach Gratuluju ke svatbě, úplně jsem zapoměla napsat. Dej pak nějakou fotečku.
@nasekuratko Tak to je fakt smůla, ale snad to bude jen na chvíli. Držím palce, ať je vše brzy O.K..
@milada2 Tak já už jsem teď taky docela hrdinka a i když mi to všichni zakazují, věčně něco tahám.
26. črc 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak to jsme meli uplne stejny podminky u kocarku :wink: Ja jeste chtela,aby na podvozek sla autosedacka Maxi Cosi, protoze jinou jsem nechtela. :slight_smile:

@vercach Gratuluju!!!! Jaka byla svatba? Tesim se na fotecky...
26. črc 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko je mi to moc líto :frowning2: Hlavně ať je brzy lépe a ať jste s prckem v pořádku....jinak taky mi přijde, že naše malá je pěkný číslo,hlavně teda v noci, to tam má asi párty :grinning:
Já prsní olej koupila tento - http://www.zbozi.cz/480066-saloos-prsni-olej-50ml/?q=prsn%C3%AD%20olej%20saloos&r=hint&sId=LGA1fp9_wQtWrprfYHA6 , nevím jestli to k něčemu bude, ale kojit rozhodně chci, tak ráno a večer masíruju, třeba to pomůže a hezky voní :slight_smile:
26. črc 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 ja jsem si koupila uplne ten stejny!!! Ty masirujes uz ted? A je na to nejaky postup? Ja o tom nic nevim.... :confused:
26. črc 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne já mám tenhle týden poslední pracovní :slight_smile: pak už jen dobírám 18 dní dovči, je to zvláštní....no a oblečení na prcky to je fakt darda :unamused: a přitom je to všechno jen na chvilku....
26. črc 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko už jsem začla no :confused: nevím jestli to není brzo, ale asi to ničemu neuškodí.... Postup žádný nemám, jen si ten olej natřu na ruce a pak roztírám, různě krouživý pohyby směrem k bradavkám, prostě jen aby se prokrvily...
26. črc 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Tak já budu dovču vybírat až po mateřské, takže si vlastně prodloužím výplatu, protože na rodičák nastoupím až po mateřské a dovče.
26. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 - já myslím, že na ten prsní olej je asi ještě dost času, ne? Vždyť i tam píší, že je možné začít už 4 týdny před očekávaným termínem porodu, takže když teď máme ještě ca deset týdnů, tak je to fakt brzy...
26. črc 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Jakou mají teď tu tašku v DMku? Já jsem si ji koupila cca před 2 roky a byla fakt super :slight_smile: Mám černou s béžovýma kytkama jakoby a byla tam součástí přebalovací podložka, krém, ubrousky a ještě něco. Je fakt fajn. Měli ještě béžovou s černýma kytkama. Super kup :wink:

Jo holky s tou dovčou, nevím jestli to víte, ale v určitých případech je i nárok na celou dovolenou za rok 2012. Zkusím vám to popsat, snad to pochopíte. Byla by škoda, kdybyste to některá nevěděla a přišly o to.

jde o to, že když v roce 2012 odpracuju 60 pracovních dní(do čehož se počítá i stav mateřské dovolené (pobídání PPM po dobu 28 týdnů) a dovolené – ale nikoliv jen rodičovské, tak mi vznikne nárok na celou dovolenou za rok 2012, kterou si po ukončení MD vyčerpám a tudíž mi za ni dají penízky Čili kdybych šla na MD už o dva týdny dřív, tak je budu mít v roce 2011 a v roce 2012 mi budou chybět na splnění těch 60 dnů. Jinak v tom roce 2011 se to má trochu jinak, aleto se mě neptejte proč prostě to tak je, že i když budu mít taky 60 dní na MD, dokonce vlastně dýl, tak tím že je to v průběhu roku, tak už nemám nárok na celou dovolenou (tj. u nás v práci 20 dní), ale pouze na poměrnou část. Na netu jsou kalkulačky, kde to spočítá podle „odpracovaných“ měsíců a podle celkové dovolené, na kolik dní máš nárok. Mně to vychází tuším 6,5 dne. Takže Si ke konci roku 2011 zažádám o čerpání dovolené z roku 2011, tj. těch 6,5 dne a zároveň i celé za 2012. Uuuff, snad jsem to popsala srozumitelně
26. črc 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana mám hnědou s krémovýma vzorama,viz. foto :wink: a je v ní přesně to co popisuješ.

26. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tak to už mají nový design, pěknej. Já mám tuto (půjčené foto z netu, nemám ji nafocenou)
26. črc 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
My už začínáme mít v bříšku malého vetřelečka, vždycky se mi někdě udělá tvrdá boule :grinning: . A když se protahuje, tak samozřejmě nesmí zapomenout na močák, ten se jí líbí evidentně nejvíc :grinning: .
26. črc 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Hi hi, tak to vítej do klubu. Já už zvažovala že si to natočím na video, protože to co občas moje břicho vyvádí, to jsou věci. Tuhle mi i malá říkala, co to je, že se to hýbe :grinning:
26. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ta je taky hezká, myslím že bohatě stačí, přijde mi zbytečný kupovat za 2.000,- :wink:

tak to ten můj takhle neřádí, cítím ho já, ale není to tolik vidět.
26. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn @vrana Já mám nějakou tašku na kočárku a přijde mi dost velká. Tak nevím jestli kupovat ještě další, ale je fakt, že já jsem docela sběratel, takže ji stejně asi koupím. Tak díky za tip, holky.
26. črc 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn jj ty ceny za tašky jsou fakt hustý, hlavně za ty originál, který jsou vesměs stejně k prdu. :unamused: Já ji mám fakt ráda, je prostorná a tahala jsem ji pak i když jsme chodili už bez kočáru. Teď jsem se teda navrátila ke kabelce, ale dočasně :grinning:

Neboj, taky se dočkáš. Malá rozhodně v prvním těhotenství takhle neřádila. Trochu mě to děsí, co to nosím za raracha. :sweat_smile:
26. črc 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne já jsem pořídila tuhle tašku Pinkie ke kočárku, není moc obrovská a stála asi tři stovky, tak bys mohla rozšířit sbírku :slight_smile:
26. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Jé ta je boží :slight_smile: Miluju ten jejich design. Chci do sporťáku pořídit podložku :dizzy_face: Jak je členěná ta taška uvnitř? Není to někde vidět?
26. črc 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no uvnitř není vůbec členěná, což se mi moc nezamlouvalo, ale ona zase není tak obrovská, takže si myslím, že tam hodím akorát tak pár plen, max. lahvičku, peněženku, prostě ideální na procházku, ale ne na nějaké extra cestování... jinak jsem si od nich chtěla ještě koupit fusak, ale nové designy jim přijdou až v září, ještě od nich mám deku a ta je super, vše za dobré ceny :slight_smile:
26. črc 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Už lustruju net, ajaj, jsem tam neměla koukat :grinning:
26. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek