• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Taky chci aby přítel byl u porodu, myslím, že by tam ten chlap měl být. Bavila jsem se o tom se švagrem, ten u porodu byl a sám přiznal, že nechápal kde ta ženská v sobě bere takový síly a že teď na svoji ženu kouká úplně jinak....něco na tom bude...
27. črc 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. črc 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi děkuji :slight_smile:
27. črc 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Taky moc prosím o ty poznámky z kurzu... předem děkuju!
27. črc 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi No hele já bych na sále na nějaké posílání pryč ani nevzdechla. Navíc jsem fakt byla ráda, že tam byl se mnou, viděl že to není žádná sranda se vším všudy a byl oporou. On sám o tom mluví jako o neuvěřitelném zážitku, který by měl prožít každý chlap. Myslím, že kdyby tam nebyl na ten závěr, tak by přišel o to hlavní, a tím nemyslím ten pohled (většinou je stejně nechají sedět u hlavy, až na výjimky, takže z první řady to nemaj), případně o možnost přestřižení šňůry, pokud má zájem. U nás ta možnost bohužel nebyla. Popravdě, zpočátku jsem si to nedokázala vůbec představit, že mě uvidí zrovna v téhle situaci, v bolesti, že mi to bude trapný. Na takový pocity při porodu není čas, nebo aspoň já ho neměla a je ti to všechno prostě jedno :sweat_smile: Manžel odešel za malou po ošetření, vyfotit si ji a tak a pak počkal venku, až mě dr. zašila, potom šel zase dovnitř, chvíli pobyl a jel domů a já na pokoj, malá na JIP.
27. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek jj foťák nebo kameru s sebou určitě, to je nezapomenutelný :dizzy_face: Já doufám, že se nám tentokrát poštěstí užít si tu chvíli na sále všichni 3. S malou to bohužel nešlo, protože měla potíže a ač mi to tam tenkrát moc nedocházelo, zpětně je mi to líto. Viděla jsem ji jen na foťáku od manžela a pak až druhý den
27. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko díky za odkaz, jdu objednávat vzorky :wink:

@jimisek v ČB se platí za doprovod 500,- a když byl manžel na nějakém kurzu, tak 300,- :wink:

na plínky z Tesca jsem také slyšela jen chválu, kolik si jich budete kupovat do začátku? Nějak vás dneska nestíhám dočítat :grinning:
27. črc 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak M. - když jsme spolu víceméně při začátcích chození - řešili, jestli půjde k porodu nebo ne, tak rezolutně odmítal...pak pár kamarádů rodilo a tatínci byli vesměs přitom a pak o tom "básnili", myslím, že to už ho dost nahlodalo...já jeho postoj respektovala s tím, že si tam klidně vezmu mamku nebo např. dulu, ačkoli mi to bude trochu líto - kvůli němu...nakonec jak jsem otěhotněla, tak to všechno komplet prožíval, četl břichu pohádky, mazal mi ho,...absolvoval se mnou i amniocentézu (to teda nechtěl, ale zkušená sestřička mu víceméně nedala na vybranou:grinning:), tak bylo úplně přirozený, že bude i u porodu...já vlastně ani nevím, jestli mi tam byl přínosem - neměl mi jak pomoct, ale je fakt, že než dojel, tak mi tam STRAŠNĚ chyběl, jak už tam byl, tak jsem se víc tak jako psychicky zklidnila, bylo mi hned líp, ačkoli mi nijak pomoct nemohl...a myslím, že to bylo přínosný, viděl, že to fakt není žádná "sranda" a nikdy nezapomenu na jeho dojetí a obdiv, když bylo po všem :dizzy_face:. Je teda fakt, že u nás byl ten konec takový blbý, tím, jak to bylo náročný, tak jsem Lukáše dostala asi na minutku na břicho a okamžitě ho lifrovali podchlazenýho pryč, do inkubátoru na vyhřívání, takže žádné "sžívání" na boxu se nekonalo, ale M. se tam na něj hned šel podívat, byl prostě u toho...a myslím, že i sám by nakonec litoval, kdyby se o to ochudil, je to prostě zásadní okamžit v životu toho páru, ať si říká kdo chce, co chce, ale je to tak...A o to, že mě uvidí v nějaké situaci, bude mi před ním trapně,....to jsem teda vůbec ani neuvažovala, nepřišlo mi to vůbec na mysl ani předtím, během porodu pak už vůbec ne, to jsem měla úplně jiný starosti...a on mi pak přiznal, že byl rád, že jsem ho tam nezabila za to, co mi udělal:grinning:. Ale opravdu nezapomenutelný byl ten jeho pohled na mě poté, fakt plný obdivu, lásky, vděčnosti za zdravýho syna, pýchy,...vím, že to zní možná blbě, ale fakt to bylo hooodně silný :dizzy_face:
27. črc 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petapete Naprostej souhlas :wink: Je to fakt nepopsatelný
27. črc 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...koukam, ze je tu tema, ktere se me tyka taky- rijen termin porodu :slight_smile: ja to mam prelom zari rijen...tak sem zvedava, uz ted mam bricho,ze si neumim predstavit jeste dva mesice :frowning2: jak ste na tom vy? |A taky mate strach z porodu..??
27. črc 2011 v 19:59  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana
@petapete
holky, napsaly jste to moc hezky :slight_smile: jo ten pocit bude stát určitě za to a je fakt, že chlap si nedovede představit, co porod obnáší a potom si své ženy váží daleko víc
27. črc 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - a tak ona si to nedovede představit ani ta žena, co porod obnáší:grinning::grinning::grinning:, ale já se dodnes směju, když si vzpomenu, když M. odešel za Lukášem na to novorozenecký, pak se vrátil, úplně naměkko hlásil, že je Lukášek celá já, fakt úplně zamilovaně :dizzy_face: a když jsem mu pak hned na tom porodním boxu oznámila (naspeedovaná z těch hormonů a fakt "v ráži"), že to nebylo zas tak hrozný ten porod a že určitě bude další mimís, tak jak se málem skácel překvapením...později se mi přiznal, že se bál nejen toho, že lukáš bude jedináček, ale že už si doma ani "nevrzne", pro jistotu, abych náhodou neotěhotněla:grinning::grinning::grinning:
27. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ja taky urcite u porodu pritele chci mit. A on nastesti neprotestuje, tak jsem hrozne moc rada. :dizzy_face:
27. črc 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, boli vas nekterou prsa? Me nebolely uz nekolik tydnu ani trosicku a dneska nejak zacinaji byt hodne citlivy....

Mate uz nektera miminko otocene hlavickou? Nas maly je otoceny uz tyden a na poslednim ultrazvuku uz byl fakt hodne dole, tak se trosku bojim, abych nerodila nejak brzo. Mozna i proto mi tady davaji takove silene mnozstvi magnezia. Doktori mi poradne nic nereknou, tak ani nevim, co se deje... :-/
27. črc 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Ja ty plinky z tescka pouzivala taky,ale asi az od roka,driv jsem na ne nenarazila a byla jsem spokojena..Ja ted budu dokupovat jen trojky,ty budou potreba nejvic a at mam radsi zasobu,mam doma uz 2 veliky baliky a jak narazim na nejakou akci,beru je znova :slight_smile: .
@vrana Tak budu drzet palce at to ted je vse v poradku a uzijete si to vsichni tri :slight_smile: ...
27. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 Me teda ted brisko vyrostlo pekne a i ja si rikam jeste dva mesice jo,to budu mit peknej balon a docela se bojim abych nepoprasklala,u maly se mi to vyhnulo,tak snad i ted,mazu jako blazen..Strach s porodu nemam,a urco to je tim,ze mam uz jeden za sebou,kterej byl v pohode,ale verim,ze prvorodicky nervozni jsou,coz je normalni.
@spaghi To znama mela u porodu kamaradku,kameru v ruce vse tocila a pak zjistila,ze ji mela vlastne celou dobu vypnutou :grinning: ,ale ja bych teda porod mit natocenej nechtela,staci to osetrovani..Jo a k tomu kojeni,u apolinare te to 100%nauci,jsou tam uzasny sestricky ktery se ti 100%venujou,me na sale pri vlozeni maly k prsu rekla PA,ze stim budu mit problemy prave kvuli bradavkam,no a nakonec jsem kojila 9mes..
27. črc 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak to je vtipný, s tou kamerou :slight_smile: no my točit nebudeme, stačí pár foteček... na to kojení jsem zvědavá, na předporodním kurzu jsem to ještě konzultovala s PA a ta mi doporučila si už do porodnice opatřit ty kojící kloboučky, první že tam prý dostanu, ale ať mám taky svoje
27. črc 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, možná už jste to tu probíraly a jsem mimo... můžu se zeptat, jestli budete používat plenky látkové nebo jednorázové?
27. črc 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem koukla zpátky a zjistila jsem, že jsem mimo :slight_smile: Jinak u doktora jsem žádný box nedostala a na monitoru jsem ještě nebyla.
27. črc 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak mně nakonec zjistili zvýšený cukr, tak pomašíruju do diabetologické poradny, akorát mě naštvalo, že mně ty výsledky mohli zavolat z té laborky hned a ne je posílat na gyndu a čekat, až mně je řeknou tam, tak sem se to dozvěděla až dnes, tři týdny po odběru :angry: a to sem si o výkendu pěkně pochutnala na oslavě na dortu a zákuskách, no tak už mám útrum. Dr. bude víc kontrolovat průtoky placentou, tak doufám, že bude vše v pořádku, no jo, na začátku těhu mě honila příšerná mlsná a teď se mně to vymstilo :unamused:
@nasekuratko mně ještě ani pořádně nebolely, jen malo ze začátku, naše malá byla dnes podle UTZ taky otočená dolů, ale prý se ještě bude točit. Držím palce, ať je vše v pořádku
@vrana
@petapete moc hezky napsané, já bych byla moc ráda, kdyby tam manžel byl se mnou, zatím se k tomu moc nevyjadřuje, prý je ještě čas, tak uvidíme, ale myslím, že půjde :grinning:
@monika12353 tak já si taky nedokážu představit jak budu vypadat za 3 měsíce :grinning: O porodu zatím moc nepřemýšlím, šlo to tam, ven taky musí :grinning: ale ten strach mě určitě později přepadne
27. črc 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 ahoj, já budu používat jednorázovky
27. črc 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Hlásím se k jednorázovkám, opravdu nebudu neustále prát a schraňovat pokaděný plíny :wink:

@clloi Jaký jsi měla hodnoty cukru? Dneska jsem byla právě na gyndě, tak jsem si ještě dělala u sestry legraci, že teda cukrovku nemám, když mi nevolali a ejhle - prý hraniční hodnoty. Mám se vyhýbat sladkýmu, bílýmu pečivu (vůbec bílý mouce), pravidelně jíst - prostě dietu. Naštěstí na diabetologii to není, ale vzhledem k tomu, že se v průběhu těhu ty hodnoty horší, tak na to radši najedu poctivě. Ještě jsem si stihla dát před dnešní kontrolou pár lentilek :sweat_smile:
27. črc 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi můžu poprosit taky o tvoje poznámky? Děkuju moc :slight_smile:
27. črc 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek po dvou hodinách od vypití toho blivajzu :grinning: 8,4 :frowning2: a v moči 1,8, tam by nemělo být nic :frowning2:
27. črc 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne tak mě se udělalo minulý týden zle v noci když sem ležela na pravém boku, asi sem si něco přiskřípla v zádech, začaly mě šíleně bolet, až mě to vzbudilo, pak to přešlo na hrudník, to už sem musela vstat, normálně sem se lekla, že mám infarkt, už sem chtěla jít za manželem k televizi ať někoho zavolá, naštěstí to začalo přecházet a pak to už bylo dobré. A to se mě na pravém boku nejlépe usíná.
@vrana já dostala jeden box, když sem odcházela z IVF centra na gyndu, byla tam i kartička, která se měla vyplnit a dat na gyndě a pak bych dostala další, ale já ji někam založila :grinning: :grinning: ale nic zázračného tam nebylo, pár vzorků hipp kosmetiky, spousta létáku a malá knížečka
@spaghi na radu kámošky koupím do porodnice tu velikost plen 2-5kg, pak mám nakoupené 4-9kg, tak bych možná mohla koupit i něco mezi tím :grinning:
27. črc 2011 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Aha, v moči jsem nic neměla a i tu hodnotu po dvou hodinách sjem měla nepatrně nižší. Zato hned ta ranní byla sice v normě, ale co se pamatuju, tak v prvním těhu jsem jí měla výrazně nižší. To jsou holt teď ty chutě na sladký, ujíždím na něm ve velkým.

A letíííím, dítě zbuchlo z postele.

Dobrou.
27. črc 2011 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 do porodnice pořídím určitě jednorázovky,ale jinak už mám pořízené látkovky...Už se těším jak je budu používat.I vzhledově jsou moc pěkné a příjemné :slight_smile:
27. črc 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 vítej já se nebojim, já se snad i dokonce těšim , pro mě to bylo tak plný emocí, že i přes ty bolesti bych to prozívala čas od času znova, ale tolik děti neuzivím že :D

@milada2 já za Marušky jela v látkových a jen na noc a ven jsme dávala jednorázovky. My na tom díky jejímu "tátovi" no to se ani nedá říct táta, to oslovení mu příslušeno nepatrně a ted už vůbec ne, po tom jak to všechno dopadlo a jak se nezajímá a ještě ji okrad jako mimino, konto ji vybral a pod, tek mu tohle krásný slovo nesedí.. heh jsme nějak odbočila, asi mě to pořád vytáčí .. no díky jeho exekuci to bylo z ruky do huby a my platili nájem paušálem, porád stejně vysokej, tak jsme vodu neřešila, tak mě prášek a obden práce smácháním vyšla levněji než jednorázovky. Ted se uvidí.

@petapete pravdu díš, taky bych si přála aby tam byl, jenže on omdlívá jen když vidí náplast že mě brali krev a navíc na posledních 5dní dovolený, vše si vyplácal na přestavbu. Na řemeslníky takže uvidím jak to dopadne, ale chtěla bych ho tam, měl by si to prozít, dotěd mi přijde, že ti chlapi si někdy myslej, že se to dítko jen tak bezbolestně vyskytne. Pak si ty ženský fakt víc vážej a vic je pojme ta první vlna otcovství. A doufám v to, že treba jako u Marušky by mě měl aspoň kdo podat tu mokrou plínu o kterou jsme tak 2 hodiny škemrala abych vůbec mohla dejchat a nidko na mě neměl čas.

@spaghi taky prosím, mám posit že si to pamatuju, ale vic věřím vypadkům :D nakonec mě přišlo že jsme z kurzu užila, jento, že mám při tlačení zavřít oči :D

@clloi uf to teda mohli dřiv tak at to zmákneš, ale myslím že s honěním mlsný to nemá moc společnýho. Jiný mužou cpát sladký horem dolem a prostě odbourávaj cukr skvěle.
27. črc 2011 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek @clloi Ahoj holky, tak jukněte na www.tehotenskacukrovka.cz, tam je dieta pro těhutel-diabet. dobře popsaná a jede se většinou podle ní. Už jsme to tu i omílaly. Ze zkušenosti vím, že funguje, mám doma i glukometr a měřím.
28. črc 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 vítáme tě...bříško roste a rafička na váze taky, dneska ukázala + 7kilo :unamused: Co se týče porodu tak se nebojím, naopak se těším, asi to bude tim že vůbec netuším do čeho jdu. Každopádně ten devátej měsíc už musí být tavkovej masakr, že se snad těší každá :grinning:
28. črc 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek