• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@barbarkaaa
@clloi
máte to tam:slight_smile:
28. črc 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, zdravim po strasne dlouhe dobe, co jsem tady nebyla... rada bych se zas zapojila
28. črc 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn tesco plinky zelene essentials jsou skvele, pouzivame uz teda latkovky, ale kdyz je potreba jednorazovka, tak tyhle jsou vyborne...
28. črc 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn to mas asi pravdu, vzhledem k tomu, jak se už ted spatne ohejbam...asi se budu nakonec i tesit :slight_smile: :slight_smile: jee a ty si pribrala jen 7 kilo?? To je pekny, ja mam 9 a myslim, ze i to je celkem pekny, pac kamaradky mely celkem treba 25, cehoz se teda dost desim...

@milada2 - my planujeme latkovky, uz nejake mame, ale uvidime, jak se to vsechno bude stihat...kdyby to neslo, nebudeme to resit a koupime jednorazovky..
28. črc 2011 v 09:52  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 tak 25 kila bych se teda nechtěla dožít :grinning: Mě by se líbilo 11-12 kilo, tak uvidíme jestli to dokážu udržet, ale teď to asi půjde hodně nahoru :unamused:
28. črc 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nemáte některá zkušenosti s Brio fusakem do kočárku??? Hlavně mě zajímá jestli je dostatečný na zimu :wink:

Díky
28. črc 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milada2 Urcite jednorazovky!!!
28. črc 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Jaký sis pořídila látkovky? Já mám 30čč od mamky, koupila jsem si 10* čč kiko lux a 5*vv popoliny a teď pořád přemýšlím, kolik bambusovek. A jestli risknout baby lucy, nebo jít radši do anavy... Já si pořídím do porodky taky jednorázovky a v průběhu šestinedělí bych se chtěla vrhnout na látku. Snad to půjde -moc se na to těším :slight_smile:
28. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že se řeší látkovy versus jednorázovky :slight_smile: já jsem spíš pro jednorázovky a zkusíme BKM (bezplenkovou komunikační metodu)... většina lidí v okolí této metodě moc nevěří, ale bavila jsem se o tom s mojí mamkou a ta aniž by tenkrát před těmi 30 lety věděla o nějaké BKM, tak se to snažila nějak intuitivně praktikovat (asi se jí nechtělo prát ta kvanta plen po mě :slight_smile:) a dařilo se jí úspěšně vychytat moje potřeby a velmi brzo jsem šla na nočník (téměř od té doby, co jsem sama seděla)
28. črc 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že obě verze mají svoje pro i proti. Z8leží, co každému vyhovuje. JInak BKM je určo super, ale nevím, zda budu schopná to aplikovat. Uvidíme :wink:
28. črc 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi díky
mě tu u látkovech vycházelo na automatku obden. tady nebude porádně kde sušit, budu ráda když v tý zimě usušim normální prádlo, tak asi bude jasno.
28. črc 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne Díky za tip, pročetla jsem to tam a snažím se jíst podle toho. Ale mám hroznej absťák po sladkým, snad to brzo přejde.
28. črc 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353
Ahojky,ja si nekdy rikam,ze se to tahne,ale pak si uvedomim,ze mam za sebou 200 dni tehotenstvi a opravdu to nejak zazracne zmizelo:slight_smile:Jsem tezka dost,nahore uz mam 12kg,no co se da delat,mame to v rodine,mamk mela se mnou 20kg navrch.Dost ujizdim na sladkym,jednou denne si vzdycky nakou dobrutku dam.Tesim se az to shodim a verim,ze to pujde pekne..Bricho mam velke snad od prvniho mesice,vzdycky jsem vypadala na vic mesicu,ted uz me ostatni dohnaly,takze zas tak nevycuhuju,ale stejne vypadam,ze budu kazdou chvili rodit:slight_smile:Uz se moc tesim,tatka u porodu byt chce,tak doufam,ze bude zrovna na blizku,jeho povolani mu totiz nedovoluje se vratit z prace hned,takze bude dovolenka pred a po terminu.
28. črc 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim rijnovky:slight_smile:
Pred par dny jsem mela poslicky,manzel tomu neveril,ze prehanim,ze je prece jeste brzy a bylo to ono.Bolest ze zad do podprisku a tvrdnuti bricha,trosku jsem dostala strach,ale za par minut bylo po vsem,uff :astonished:
Bydlime v zahranici a tady je hit porod cisarem,doktori ho delaji v 60proc pripadu naprosto dobrovolne.Tak jsem jim oznamila,ze ja to zvladnu prirozene.To vite cisar je malo prace za hooodne penez a navic maminky jsou rady,muzou si tak samy naplanovat datum narozeni miminka a za hodku je mimi venku bez kontrakci.Ja jsem ale stejne proti a operaci nechci!
Ted mam ale dilema,pze mam 5,5 dioptrii a cetla jsem par nazoru,ze pri vyssich diopt by mel byt provaden cisar.To jim asi ani rikat nebudu a proste to risknu:slight_smile:
28. črc 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ja mam nahore asi 8 kilo a uz to mi prijde dost. :-/ A ted kdyz jen lezim v nemocnici a zvladnu tady minimalne jednu celou cokoladu denne, popripade nejaky susenky, pikao apod., tak jsem zvedava na vahu pristi tyden u doktora! :frowning2:

Jinak ja jsem urcite pro jednorazovky, ale budu na jednorazovku davat jeste latkovou, aby mel maly nozicky dal od sebe. Mam ted znamou, co jeji maly musi nosit reminky a nechtela bych to zazit....

@gretuschka ja mam poslicky asi taky. Zrovna dneska jsem volala i doktorku, protoze jsem dostala krece jako pri MS a trvalo to cca 20 minut. Pak to preslo, ale brisko mam citlive porad od te doby. Doktorka me prohmatala, rekla, ze deloha je klidna a ze to muze byt tim, jak se roztahuju. ale jestli u roztahovani delohy jsou vylozene krece-to jsem jeste neslysela.... Problem je, ze nez sestricka doktorku zavolala, tak bolesti uz povolovaly, takze doktorka to nevidela v dobe, kdy to bolelo nejvic... Tak tezko rict.
28. črc 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
Ja to mela podobne,ale brisko pak uz citlive nebylo,proste najednou to prestalo.Urcite to byly poslicky:slight_smile:Mela jsem trosku strach,ze bych mohla porodit driv a myslela v nejhorsich scenarich,ale uz jsem se na to vykaslala a nakonec budu beztak jeste prenaset:slight_smile:
28. črc 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka Ja mam prave brisko citlivy porad. Hlavne, kdyz se zvedam z postele, chodim apod., tak podbrisek boli.
28. črc 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
Jsem koukala,ze jsi v nemocnici,ma to s tema bolestma neco spolecneho?Odpocivej!
28. črc 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka Ja jsem v nemocnici, protoze mi prava ledvina zadrzuje moc a mam tam zanet. V nedeli vecer jsem mela bolesti zad i bricha, zimnici a navaly na zvraceni a tlak mi spadl na 80/50, takze kdyz jsem to druhy den rekla doktorovi, hned me poslal na hospitalizaci. Tady mi delaji ruzne testy z moci, krve, ultrazvuk apod. a krome te ledviny nenasli nic jinyho. Jen mi rekli, ze bolesti bricha s ledvinou nesouvisi. S tou ledvinou pry nic delat nebudou, pokud to nebude akutni. Nechteji mi davat zadne leky, aby to nemelo vliv na miminko....
A bricho mam podle krve, ultrazvuku a prohmatani vporadku. Takze doktori nevi, proc me to porad boli. Pry se roztahuje deloha... Ale to se mi nezda, ze by bylo az tak bolestive. Ja mam obcas proste krece jako kdyz jsem driv mivala hodne silnou MS. Mam kapacky i tabletky magnezia a krece jsem dneska mela hned po vykapani kapacky... Tak fakt nevim.
28. črc 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa já jsem si pořídila zatím 20 čč kikko,nějaké plenky máme ještě po nás.Jinak anavy mám pouze 1.Pak mám asi 4 svrchňáčky,1x kapsovku,2x tvarovanou babusku jednovelikostní,několik bambus.čtvercovek jako vkládačky,separačky,baby luci asi 4x a bambus...ty pastelky co mají ten barevný okraj.
Pro začátek to bude stačit a pak se dokoupí co nám bude nejvíc vyhovovat...
Jsem ráda že aspoň někdo bude látkovat :slight_smile: a nebudu v tom sama.
28. črc 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnešní kontrola u mudr.dopadla dobře.
To tvrdnutí bříška zapříčiňuje že Adámek je už hlavičkou pěkně dole a už se chystá.Nemám mít strach,čípek je pěkně velký takže se hned jen tak rodit nebude.Což jsem sama ráda,ještě je dost času :slight_smile: A doporučila mi lepší magnesko na ty křeče.
Jinak další kontrola je až za 4 týdny i s velkým ultrazvukem...Taky to mohlo být dřív,už se nemůžu dočkat až ho zase uvidím.Jinak ještě dnes pro jistotu rychlí ultr.krásně nám buší srdíčko a nic mu neupadlo jak říkala pí.doktorka takže opravdu budeme mít kluka.I když my jsme o tom ani nepochybovali :grinning:
28. črc 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nás čeká kontrola zítra ráno i s testem na těhu cukrovku, tak nám prosím držte palce (aby to dobře dopadlo a hlavně abych se z toho nepozvracela :slight_smile:) a odpoledne jdeme na 3D, tak jsem zvědavá, jestli mrňous nebude stydlín a jestli se nám hezky ukáže :wink:
28. črc 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Tak to jsem rada, ze nejsem sama, kdo ma miminko uz hlavickou dole a koho tam pekne tlaci...
28. črc 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak držím pěsti,určitě do dopadne dobře.Nepozvracíš se...přežily jsme to všechny :grinning:
28. črc 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko to máš pravdu,taky bych řekla že od té doby co je otočený tak je víc aktivní.Jinak mudr.říkala že je moc šikovnej a pokud to jen půjde tak doufá že už tak zůstane a nebude se točit.No jsem zvědavá.
Mám strach si jakkoliv mačkat bříško,při předklonu a podobně když vím že mu zmačkávám hlavičku...
28. črc 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach nevíš prosím, jestli ty dvě hodiny, co budu čekat na další odběr, můžu jít na záchod? někdo říká, že ne, někdo, že klidně, někdo zase, že musel sedět v čekárně, někdo mohl jít klidně někam ven, jsem z toho zmatená
28. črc 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi na záchod jít určitě můžeš,ale jde o to že potom budeš muset načůrat do skumavky.Tak aby ti něco zůstalo :wink: Nám setřička přímo na věšák pověsila klíček aby jsme nemuseli pořád klepat.
28. črc 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj! My jdem na kontrolu zitra. Zatim mi porad chybi 1kg do puvodni vahy. Kdyz ctu vase +7-8kg, tak je mi to u me divne. A hlavne se citim byt strasne tezka a neohrabana! Pritom mam 58kg a zacinala jsem na 59kg a to na 175cm neni nejak hodne.. Porad bych jen spala. Chodim do postele tak ve 21h, vstavam tak v 9 (kdyz malej da) a odpoledne si s nim chodim taky lehnout. Asi dospavam to, jak se jeste pred 3mesici kojil 5x za noc. Bricho mi taky casto tvrdne, ale kontrakce ani poslicky nemam. Jsem zvedava jak je uz veliky :slight_smile:
28. črc 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - cukrovky se neboj, já byla dnes poprvé na diabetologii a fajn, pohoda...tam glykémie hodinu po svačině 5,6, takže krása, nafasovala jsem glukometr a dietku, ale stejně pojedu dál podle té "apolinářské", ta mi vyhovuje a konečně budu moct zjistit, co mi jak hejbe s glykémií:slight_smile:. Je to fajn, já mám pocit, že furt jen jím, nic mi v jídelníčku nechybí, na to sladký kupodivu ani nemám chuť a nepřibírám, což je super:slight_smile:

@gumidek - člověče, já měla hodnoty hraniční (lačnou a po hodině úplně ok, po dvou hodinách 7,9), byla jsem až v 28.tt, moje MUDra mi i řekla, že jít tam např. o dva týdny dřív, tak bych nejspíš prolezla a v tom 28.tt už to holt vylezlo...ale já jsem paradoxně ráda naopak za to, že to právě na diabetologii je, právě proto, že se s postupujícím těhu ta cukrovka zhoršuje a kdybych "jen" držela dietu a neměla tu kontrolu glukometrem + na kontrolách + glykovaný hemoglobin...tak bych prostě nevěděla, jak na tom jsem a jestli ta dieta stačí...Je tu i disuze o těhu cukrovce a tam je třeba holka, která měla ogtt naprosto v pohodě, MUDr. ji poslal ještě jednou až v 31.tt a je teď v 36.tt a přes dietu a píchání inzulinu (!!!) se jí nedaří držet cukrovku kompenzovanou a mimís bude muset jít ven dřív...takže já jsem raději naopak ráda za tu kontrolu:wink:. Jak "hraniční" hodnoty jsi měla?
28. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - doporučuju ti pročíst si na těch stránkách o těhu cukrovce, jak se má odběr správně provádět - na wc bys bez problémů měla smět (je prý zbytečný dělat odběry moči, není to k ničemu) a je lepší opravdu sedět v čekárně, příp. někde před nemocnicí - s minimální fyzickou námahou, protože ta víc "spaluje" glukozu z krve a můžeš pak mít falešně negativní výsledky testu:wink:
28. črc 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek