• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@gumidek - mě když ze začátku asi první dva dny sem tam přepadla chuť na sladký (ale teda minimálně, myslím, že pokud budeš držet ten přísun sacharidů z pečiva a příloh pěkně průběžně v celým dnu po těch ca třech hodinách v jídle, tak by to tělo nemělo strádat a honit tě chutěma....), tak mi dost pomohlo ji překonat, když jsem si představila ta rizika, která cukrovka a vysoká hladina cukru v mé krvi, představuje pro mimíse...jako možná drsná metoda, ale ta chuť na cokoli mě dost rychle přešla:wink:. A ke svačinám si dej něco s ovocem - ono to za chvíli bude stačit bohatě na uspokojení těch chutí na sladkosti:wink:
28. črc 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Me doktorka poradila at si sebou na cukr vemu 0,5 cerneho caje,oni ten sladnej h..s nalijou do toho caje a melo to chut jako caj s citronem a muzu rict,ze mi nevadilo to vypit.ale jen ten cernej sebou,byla tam maminka co mela ovocnej a do toho to nedavaji,ze je slazenej...
28. črc 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já jsem byla dnes celý den u našich, vrátili se z dovolené, tak si holky pohrály, bylo to fajn.

@spaghi Kam jdeš na cukrovku a říkali ti že po tobě budou chtít i moč? Pokud to dr. vysloveně nevyžaduje, nedělají to. Není to přesné. Určitě to zvládneš a bude to v pohodě.

Holky teda vy už se radujete, že máte děti hlavou dole, já bych ještě neskákala... To naše dítě bylo 11.7. KP, 13.7. hlavou dole, teď 25.7. zase KP a dneska je hlavou dole, páč mě kope pod žebra. Dr řekla že má ještě dost místa a vody, takže prostě řádí. Že ustalovat se to začne kolem 35.tt a ani tehdy ještě není vyhráno. Taky znám pár holek, kdy ještě ve 36.tt bylo dítě KP a pak se najednou otočilo..
28. črc 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek To máš super, mě to u malé nedovolili, tvrdili že to zkresluje výsledky a tady teda taky ne, i když mi řekla že doma se neslazeného černého čaje můžu napít, ale kápla mi do toho nějakou citronovou jakoby šťávu, jejich, takže neslazenou a tak.
28. črc 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek - v Brně na Obilňáku tohle třeba nehrozí - jsem si vzala "jen" vodu ochucenou citronem a v žádným případě - namíchala mi to do své skleničky jen do čisté vody...Ale bylo toho jen malá sklenička, tak jak jsem pak vylezla ven, tak jsem trochu zapila tou svojí ocitronovanou vodou, abych stáhla tu sladkou pachuť:grinning:

@vrana - souhlas - medvídě bylo od minulé poradny až do minulýho týdne hlavou dolů, v pátek už hlavou nahoru a teď si myslím, že je teda nahoře hlava, protože kope pořád na stejným místě...a kamarádka měla kvůli KP plánovanýho císaře, už měla termín, nakonec začala rodit o týden dřív, tak valili do porodky, aby se stihnul akutní "plánovaný" císař a při příjmu zjistili, že se mimís stihnul otočit hlavou dolů (prý právě ten jeho obrat mohl způsobit, že se rozjel i ten porod, jak podráždil tu dělohu...)
28. črc 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Ja jsem taky koukala jako blazen,byla jsem na poliklinice na cernym moste..
28. črc 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@jimisek no je to pořád to samý, co klinika, laboratoř, doktor, to jinej postup a názor. Děsný.
28. črc 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana To je naprosta pravda,mela jsem pri prvnim tehot.jineho gynekologa a kazdej si to dela po svem,cemuz docela nerozumim,ale pokud nic nezanedbaji,budiz..Vzdycky sem rikala,ze mam radsi gyn.lekare,ale jsem ted u gyn.doktorky a neda se to srovnat,jsem hodne spokojena..
28. črc 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - jj, tohle je u toho testu fakt nevychytaný a totálně na prd...jak ten interval vlastně měsíce, kdy se na test chodí, tak prostě celý ten postup...nevím, proč to "povinně" nesjednotí, vždyť takhle to má fakt nulovou výpovědní hodnotu...já jsem fakt nakonec za ty výsledky jakože cukrovka potvrzená ráda, protože aspoň nemusím řešit, jestli to opravdu vyšlo negativní správně, nebo je v tom "jen" nějaká chyba a třeba by se to rozjelo...takhle si to pohlídám a vím na čem jsem...
28. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak nas maly je otoceny hlavickou uz cca vic jak 10 dni a zustava tam, ten nevypada, ze by se chtel tocit :slight_smile:
Naopak pekne tlaci dolu a na mocak, takze ted beham porad na zachod... A hlavne ho citim, ze me kope do zeber a dole me boucha rucickama-asi to bude nejaky boxer :slight_smile:

28. črc 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak ja mela testy tak, ze jsem musela donest prvni ranni moc, pak mi vzali krev, pak jsem vypila tu sladkou vodu-ale dalo se to, ja jsem to vypila najednou. Nez se sestricka otocila, mela jsem to v sobe. Ta jen vykulila oci, pochvalila me a hotovo. :slight_smile: Pak jsem musela hodinu cekat v cekarne a rekla mi, ze pokud nemusim, at nechodim ani na zachod. Pak zase moc a krev a zase hodinu sedet v klidu v cekarne a nikam nechodit.
Jenze ja jsem se ji mezitim slozila, protoze jsem mela hrozne nizky tlak, takze vetsinu casu jsem stejne prolezela u ni na lehatku. No a po druhem odberu mi nakazala jit si dat snidani a poradne silne kafe a za 40 minut uz byly vysledky a hned jsem sla k doktorce, ktera mi napsala zpravu pro gynekologa a mazala jsem pryc. Takze u me pohoda-az na ten tlak. :wink:
28. črc 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky omlouvám se, že odbočím od tématu, jen bych potřebovala poradit , jaký papír potřebuji na to když chci aby se malá jmenovala příjmením po příteli? Vím, že musíme na matriku, ale to tam máme jít rovnou nebo si musím vyzvednout ten papír u svého gyndaře?? Zapoměla jsem se na to minule na kontrole zeptat....papír na mateřskou už mám a ten jsem si vyzvedávala na gyndě, ale tohle nevím :unamused: .....

Jinak naše malá je taky prdkou dolů, ještě je na otočení dost času :wink:
28. črc 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já mám zase jinej dotaz....je potřeba si před porodem vyhledat obvodní dětskou lékařku a nějak se zaregistrovat? Díky
28. črc 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 S papírem bohužel neporadím. :(

@edithn jj dětského lékaře si vyhledej už nějak teď, zajdi si tam nebo zavolej, jestli berou a oni si to většinou jen poznačí a pak máš zavolat až po návratu z porodnice. Aspoň takhle to bylo u nás a i kolem mě. Ale určitě bych po tom pátrala už nějak po tom 30.tt, ať to máš z krku a zařízené a jistotu, že vás vezmou. Někde bývá problém, že mají plno.
28. črc 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana díky :wink:
28. črc 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi při tom testu na cukrovku sem musela hodinu sedět a tu další hodinu sem se mohla pomalu projít
@petapete já mám spíš strach z toho množství jídla, ne že by to bylo moc, ale nejsem zvyklá jest tak často, vím že je to špatně, ale holt zvyk z práce, hlavně, když to zabere a bude to OK :wink:
@dana3262 taky pořád spím, já sem teda noční tvor :grinning: večer se mně ani nechce, ale ráno vstanu tak v 10hod a odpoledne si schrupnu znova :grinning:
28. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn taky se pujdu zeptat na dětskou už před porodem

Tak naše malá je lenošek, někdy mě připadá, že celý den spí a kopne až večer a jindy řádí celý den. Včera sem se na to ptala dr. a prý je ještě malá a záleží jak se otočí, zkontrolovala průtoky placentou a vše je v pořádku, ale stejně ji někdy přemlouvám aby se ozvala :slight_smile:
Taky vám někdy přijde, že mimísci celý den spí?
28. črc 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Jsem s přítelem přes 3 roky,bydlíme spolu a stavíme domeček tak jsme si řekli,že je načase pokusit se o prcka. Řekli jsme si,že se začnem snažit prvním jarním dnem, no a vyšlo to snad na poprvé. Když jsem měla spočítané,že jsem asi v 6 týdnu šla jsem k doktorce. Natěšená,že mi to oficiálně potvrdí a taky poprvé ukáže na ultrazvuku. Čekalo mě ale jen zklamání když mi doktorka řekla,že by už mělo být viděl srdíčko a že tam nic nevidí,že je plůdek moc malý a že to vypadá,že se mimčo přestalo vyvíjet. Poslala mě domů se slovy počkáme a za 14 dní uvidíme. Ty dva týdny byly strašné. Po té době se na ultrazvuku ukázalo,že prcek dost porost a vše bylo v pohodě. Byla jsem šťastná jak blecha. Teď jsem v 19 týdnu a prcek roste jak zvody. Už ho cítím a jsem heppy. Tohle je jeho první fotka z ultrazvuku. Pokud ho teda najdete :grinning:
28. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Papír dostaneš na matryce a ten budeš mít sebou v porodnici,kde si ho po porodu matrykářka vyzvedne. Chodí tam.
28. črc 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - no medvídě bylo otočený hlavou dolů a pořád stejně od 22.6. až do 20.7. a teď je hlavou nahoře, takže deset dnů v kuse není žádná míra:wink:

@edithn - pediatra určitě najít před porodem, on si vás musí hned po porodu převzít do péče a je lepší, abys to měla v klidu před porodem, než pak někde lítat a shánět po všech čertech, kdo vás vezme (ne všichni berou...)

@clloi - jj, mě ty intervaly taky dělají problémy, mám právě pocit, že furt jen jím a nebo si chystám jídlo, myslím, co si udělám na jídlo,...prostě furt kolem jídla:grinning:. A je fakt, že teda hlad vůbec nemám, ty chutě taky ne...zrovna teď jsem to řešila tu s M., že určitě skoro žádný den těch 250g sacharidů za den dohromady nedám, že bych si asi klidně mohla dát odpoledne klidně třeba kousek té čokolády nebo něčím zahřešit, ale že mě to prostě neláká a nestojí mi to za to, že by to mohlo vadit miminku...Teď jsem třeba povečeřela krupicovou kaši s borůvkama a to jsem se dostala místo na 60g sacharidů na pouhých 45g a jsem naprosto spokojená :dizzy_face:. Jediný, co je teda blbý, tak aktivita - ráno po snídani se nesmí zpět lehnout, musíš se hejbat, protože to ráno je na cukry nejhorší a je potřeba "nakopnout" to spalování cukrů
28. črc 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlasim do klubu cukrovkarek :frowning2: byla jsem na testu dneska (27plus0) a ranni a po hodine super po dvou 8,2 (misto 7,8) a v moci 3 :frowning2:. U prvniho tehu jsem byla uz v 24 tt a zadnou cukrovku jsem nemela. Takze hura do diety, ale koukam ,ze je nas tu jak much :slight_smile:
28. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 já si vybavuju že jsme to vyplňovali na matrice, ten muj všechno řeši na poslední chvíli tak mám pocit že budu mit porodce průůšvih.
28. črc 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi tak teda nas maly naopak nespi snad vubec... ja mam pocit, ze ten se tam hemzi snad nonstop-i v noci. :sweat_smile:

@petapete Jejda,nestras. Ja jsem rada, ze je hlavickou dolu. Protoze jestli bude mit hlavicku nahore, tak se mi bude hur dychat a zase budu muset resit problemy s astma a to bych nerada... takhle je mi lip, lip se mi dycha...

Ja uz mam taky doktorku sehnanou, volala jsem ji tento tyden. Jen se musim zeptat gynekologa, jestli musim mit i razitko v prukazce nebo ne. Nevite nektera?
28. črc 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Já jsem v průkazce žádné razítko mít nemusela ani teď ho mít nebudu. Tam mám jen razidlo od mojí praktické - z prohlídky, pak z EKG a od zubaře.
28. črc 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko a tebe at brzo pustí domů
28. črc 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - já byla v 27+3 a i MUDra mi řekla, že kdybych šla o nějaký ten týden dřív, tak by se zřejmě test ještě projevil jako negativní, takže jsem ráda za ten pozdní termín, protože jinak bych neřešila dietu a nemuselo by to být úplně dobrý...já měla na lačno a po hodině ok a po těch dvou hodinách 7,9, takže docela těsně, ale je to tam....A říkala mi moje gyndařka, že je těch těhu cukrovek čím dál víc, že i jen teď za poslední ca tři týdny má čtyři nový těhule - cukrovkářky (a to je to relativně malá ambulance...)

@nasekuratko - ber to tak, že čím víc pokročilý těhotenství, tím menší pravděpodobnost, že se ještě otočí:wink:. zas třeba Lukáš byl hlavou dolů snad hned od začátku - už na velkým uzv v 20.tt byl hlavou dolů a pak pořád dál až do porodu:wink:
28. črc 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko a k tomu pediatrovi - já mám v průkazce kolonku přímo na razítko pro pediatra, tak jsem si ho tam od naší dětské nechala narazit, u Lukáše jsem to v průkazce neměla, jen jsem v porodnici při propouštění vypisovala jméno a kontakt na registrující pediatra...
28. črc 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - já zas nebyla ani v jednom těhu na ekg, nikdy ho po mě nechtěli
28. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ja jeste nebyla nikde, takze tam nemam razitko zadne.... k obvodni musim zajet, jak me odsud pusti. a k zubari jdu v pulce srpna. Ale mam tam i kolonku pediatra, tak prave nevim, jestli tam to razitko musi byt nebo ne

@barbarkaaa dekuju, doufam, ze to opravdu bude brzy!
@petapete ja taky doufam, ze se maly uz neotoci.... budu jedine rada, kdyz tak zustane :wink:

28. črc 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis tak tě vítáme :grinning: tak manžel zrovna dojel od rodiny a dovezl kus dorta :grinning: tak putoval k tchýni :grinning: :grinning:
@nasekuratko taky doufám, že se bude tak hezky hemžit :slight_smile: ať tě hlavně brzo pustí dom a je to vše v pořádku
@petapete tak to já snad budu snídat za pochodu :grinning: :grinning:
28. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek