• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Ne jo? Na to mám zas kolonku v průkazce já a chtěli ho po mně vždycky, narozdíl od pediatra :grinning: to je bordel fakt. Jak kdybysme žily každá v jiný republice :confounded:
28. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko A na gyndě ti nezaškrtla co máš mít? Ta moje mi právě zaškrtala ty kolonky co chce - zubař, ekg a praktický dr. Ostatní ne
28. črc 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ja tam mam jen obvodni, zubare a pediatra. EKG tam nemam
28. črc 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Ahaa, tak to je dobrý, já tam mám psychoprofylaxe (co to je?), tělocvik, plicní, zubní, nálezy obvodního a odborných lékářů, EKG a to je vše. Zaškrtnuté jen ty výše :astonished: Člověk by řekl že aspoň v tý průkazce budou stejný údaje..
28. črc 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak to moc díky za tip, ráno si ještě rychle udělám s sebou ten černý do termosky :slight_smile:
28. črc 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já už mám v průkazce vše (chybí mi ještě teda oční kvůli vyjádření ohledně vedení porodu kvůli oční vadě), zubaře tam mám už od dubna, kdy jsme byli na běžné prevenčce (jdem teda ještě jednou na konci srpna, ale to už jen kvůli Lukášovi, ať má po tom půlroku a nemusíme tam pak někdy těsně po porodu...), obvodního mám od víkendu, kdy jsem si konečně vzpomněla a strčila průkazku taťkovi, ať mi ji orazí a pediatričku jsem tam nechala dát - i kdyby tam nemusela být, ale byli jsme tam na očkování s Lukášem, tak při té příležitosti jsem se s ní domluvila a orazítkovala to:slight_smile:)

@vrana - já kolonku na ekg měla v první průkazce s Lukášem, ale gyndařka ho nechtěla, teď v průkazce na to ani kolonku nemám...a i jsme se bavili, že je to stejně zbytečný, protože kdyby cokoli, tak anesteziolog se na to stejně nebude spolíhat a natočí si svoje "aktuální"...Já na ekg byla jedinkrát a poprvé v roce 2009, než jsem šla na tu operaci myomu, tak v rámci předoperačních vyšetření, jinak nikdy...
28. črc 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ten test mi bude dělat přímo moje doktorka, moč tam nosím na každou prohlídku, takže budu připravena i zítra :slight_smile:
28. črc 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - ty průkazky jsou různý a mají tam různý kolonky...
28. črc 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já mám taky zatím jen obvodní, k zubařovi sem objednaná až na září, dřív mě vzít nemože, ne že bych se tam hnala.
28. črc 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No že jsou různý jako vzhledem, to vím, ale že se liší i ten obsah, to už je trochu uhozený ne? :sweat_smile:
28. črc 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no snad to bude podobně probíhat i u mé doktorky, má ordinaci na Újezdě pod Petřínem, tak kdybych nemusela sedět v čekárně, tak si půjdu sednout radši na lavičku do parku :slight_smile:
Ahoj holky, jsem tu dlouho nebyla, ale už jsme přestěhovaní :slight_smile:
@spaghi Uvidíš, s malou mě nechtěli pustit mimo čekárnu, kdyby se mi udělalo zle. Což nevím, jak reálně hrozí nebo nehrozí, mě u obojího bylo ok. Vem si nějakou knížku nebo časopis a uteče ti to raz dva :slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana co k tomu říct...je to prostě bordel jak ve všem:grinning:. To máš teď třeba s poplatkama - v těhotenství nemáš platit poplatky v souvislosti s těhotenstvím...diagnoza těhotenská cukrovka a co myslíš? Platím poplatky za kontrolu na diabetologii...jako nejde mi o těch 30kč, to ani náhodou, ale prostě o princip...jako co už víc souvisí s těhu, než gestační diabetes:grinning:
28. črc 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky sem se ptala na to EKG a moje gyndařka to nevyžaduje, prý jen kdybych měla nějakou vadu na kterou upozorní obvoďák, že kdyby se něco stalo, tak se stejně na ten záznam o EKG v průkazce nespoléhají a musí natočit nové, ale víš jak, co doktor, to jiný názor. Oční vyžaduje jen při větší vadě, takže budu mít jen zubaře a obvodní, jak píše vrana, taky by to mohli sjednotit.
28. črc 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a muze mi zubar neco delat i v tehotenstvi? Ja spoliham na to, ze ne! Jestli mi bude vrtat nebo neco, tak mu tam stopro odpadnu :grinning:
@petapete Jo jo poplatky to je věc taky sama o sobě, některý holky to musely platit až do ukončení 3. měsíce..
@nasekuratko No dělat může, kdyby byl problém, ale snad dávají i normálně injekci a tak. Nebo třeba by ti to mohlo počkat, když by to nebylo akutní, nevím... S tím zkušenost nemám. Mně nic dělat nemusel.
28. črc 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - jj, však já to oční mám kvůli vadě, co mám:wink:. a s tím ekg je to přesně tak - kdyby něco, tak si každý árař prostě natočí svoje, nespoléhá na to "starý". Z těch "standardních" mám taky jen obvodního a zubaře + teda jsem si tam nechala dát to razítko od pediatry, ať si z tama ty kontaktní údaje v porodnici opíšou a nemusím to lovit a vypisovat já :sunglasses:
28. črc 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - zubař ti v těhu normálně může dělat asi víceméně cokoli, můžou se dát i injekce, takže předpokládám, že co je potřeba, to prostě udělá:wink:. Naopak pokud bys měla např. nějaký váček nebo něco, tak to řešit MUSÍ, protože před porodem by tyhle věci měly být ošetřený - právě proto je to razítko od zubaře třeba, že je to v pořádku, že odtud nehrozí žádný zánět apod., který by pak při porodu/tom oslabení organismu tou námahou dělal neplechu...Já teda zkušenost nemám, mě zubař nedělal nic ještě vlastně nikdy (krom teda zbroušení zubního kamene), takže neposoudím:slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko kamošce odložila plombu, až po porodu, šla taky koncem těhotenství a neměla s tím žádné problémy, myslí, že to záleží na domluvě
@petapete chci se zeptat, jak je to s jogurtama? Ještě doma nějaké mám, tak jestli je můžu nebo ne, kdyžtak je nacpu manželovi,ten bude rád :grinning: :grinning:
28. črc 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jeeeezis, doted jsem byla vklidu skrz zubare, ale ted se zacinam bat! :-/ Ja u nej nebyla asi tri roky. :frowning2:
28. črc 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi jogurty jako ovocný? No je v nich volný cukr, což by se nemělo, tak je raději nacpi manželovi:wink:. Jinak bílý jogurt je v pohodě, akorát hlídat zas aby to byl čistě jen jogurt - mléko + jogurtové kultury, bez škrobu a těch různých zahušťovadel - to jsou zas složený cukry, takže by se to muselo podle toho zas počítat a zbytečně by ti to zvyšovala ten počet sacharidů v daným jídle. a jogurty a vůbec mléčný výrobky raději ne na snídani, hodně těhulím po ránu zbytečně neúměrně zvyšují glykémii, zatímco když se dají např. "až" na svačinu nebo pak odpoledne/večer, tak je to úplně v pohodě:wink:. Jinak hodně dobrý stránky k prostudování: http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cukrovka_lecba_dieta Myslím, že řídit se tímhle je fakt úplně nejlepší - nezakazují víceméně nic (teda krom věcí, co jsou slazený a který by se prostě fakt neměli), takže není problém se naučit si spočítat všechno, sestavit si jídla tak, jak ti vyhovují, na co máš chut,...a fakt se při tom "nestrádá", ani výživově ani chuťově:wink:. Já teda teď v té poradně dostala ještě vzor diety diabetické s obsahem 275g sacharidů, ale je to klasická cukrovková dieta, ne pro těhotenskou cukrovku a tam se zas může ledacos lišit (např. v těhu se nesmí "dia" věci, umělý sladidla, "light" nápoje,..což normální cukrovkáři v pohodě můžou...)
28. črc 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já byla u zubaře kvůli razítku do TP a nechávala jsem si předělávat jednu plombu, měla jsem umrtvení (používají nějaké speciální jen přímo pod ten zub, které těhulím nevadí) a pak mi přes celou pusu natáhla takovou jakoby gumovou roušku, z níž koukal jen ten vrtaný zub, takže jsem nemohla ani nic omylem spolknout :slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - tak já k zubákovi chodím pravidelně co půl roku, takže jsem relativně v klidu a nijak se toho nebojím:grinning:, to víš, musím jít příkladem Lukášovi, aby se naučil na preventivky správně (máme naprosto super zubaře, který bere i děti - což je docela výjimka a teda fakt paráda - sednu na křeslo, Lukáš na klín, zubař mi prohlídne zuby, Lukáš "asistuje" a pak dělá na zubaře "krokodýla" on a ukáže mu zubiska...nakonec nafasuje z krabice nějakou hračku, minule mu sestřička dovolila, aby si sám narazítkoval razítko do průkazky, tak byl naprosto nadšený :dizzy_face:). A zubař to s dětma umí, sám má dcera jen asi o půl roku starší, než je Lukáš, takže fakt naprosto ideální, mě návštěvy zubaře normálně baví:grinning:
28. črc 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no já před otěhotněním nebyla u zubaře asi 12 let (je to hrozná ostuda, já vím, ale prostě panický strach, no :frowning2: ), ale protože jsem věděla, že chci otěhotnět a že prostě zuby musím mít v pořádku, tak jsem si našla soukromého zubaře, kde jsem opravdu byla mile překvapená, příjemný prostředí, vše téměř bezbolestné, paráda... no a zubařka mi řekla, že mám zuby v perfektním stavu, prý na to, že jsem u zubaře nebyla dva roky (těch 12 let jsem nepřiznala ani za boha :grinning:, takže jsem zalhala dva roky) je to super, odstranila jen drobný kámen a předělala dvě staré plomby na bílé a maximální spokojenost
28. črc 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jojo, koukala jsem i do týhle diskuze. A jak hezky tam diskutuješ :wink: JInak na testu jsem byla v 26. tt a měla jsem právě těch hraničních 7,7 (což už někdo považuje za cukrovku, někdo ne....), takže na dia nemusím, ale tu dietu jo. Uvidím, jak se dohodnu s doktorkou na další kontrole, tam jdu za tři týdny.
Taky jsem ráda, že se zjistilo, že to není až tak úplně ok a budu se teď hlídat. Jen si musím najít režim a systém, odpo jsem si právě dala na sváču i kousek knäckebrotu a v pohodě jsem do večeře vydržela. Hledám, jak to nějak dobře všechno nakombinovat, hlavně abych těch sacharidů měla dost a netrpěla zbytečně hlady. Ze snídaní už jsem mléčný výrobky vyřadila, pro jistotu, abych něco neprošvihla, tož snad to bude ok. Hlavně jsem zvědavá, co s váhou udělá ta pravidelná strava, se kterou jsem měla víc než problém a teď prostě musím :slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - jsi to měla stejně jak já, než jsem šla k tomu našemu zubaři:grinning:. Jsem před tím nebyla u zubaře nikde asi šest let (ale já teda neměla žádný problémy), ale taky když jsem k němu přišla poprvé, tak jsem místo šesti řekla, že tak ty tři roky:grinning:. Ale co vím od ostatních z rodiny (je to takový náš rodinný zubař), kterým něco dělal, tak že je fakt maximálně šetrný, jakýkoli zákrok víceméně bezbolestný a je strašně fajn :dizzy_face:. Naštěstí je poměrně mladý, takže nám snad dlouho vydrží:grinning:
28. črc 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no u mě ta pravidelná strava a vynechání sladkostí udělala -1,2kg za deset dnů "diety",při pocitu naprostýho nasycení a najedení, ten úbytek byl v pátek, s tím, že to možná bylo i víc, protože ta předchozí váha byla z měsíc staré poradny, takže jsem dost možná za ty předchozí tři týdny i nabrala něco víc a to šlo taky dolů, dál nevím, protože doma váhu nemám, takže uvidím další posun zas až v poradně u MUDry:grinning:
28. črc 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám, že zubař je až na výjimky vskutku oblíbený lékař :grinning: My jdeme teď 11. srpna celá rodina, naposledy jsme byli pár dní předtím, než jsem objevila pozitivní test. Ale už tam mi mělo být jasný, že jsem těhotná - hrozně mi najednou ze dne na den začaly krvácet dásně a pak asi za tři dny pozitivní test, takže to byl vlastně první příznak:slight_smile:
Chodíme každýho půl roku a prcek je v pohodě, jen se teď zubař přestěhoval a musíme hledat novýho, protože už s tam dá dojet jen autem a chlap nemá řidičák, takže to bude na houby, až půjdu do práce a k tomu starost o dvě děti... prostě bysme to nedávali.
28. črc 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek