• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi úplně tě chápu, já se taky zubaře bojím a to mně nikdy nedělal nic hrozného, jen vrtal, kámoška se mě směje, že zubaře se bojím a rodit chci jít :grinning: :grinning: :grinning:
@petapete dík moc, jogurty nacpu manželovi, už se těší :grinning: na ten odkaz kuknu, no sem zvědavá jak to jídlo poskládám :grinning:
28. črc 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak to je milý:slight_smile: Já doteď přibrala devět kilo, takže fakt dost, respektive stejně jako poprvé, jenže poprvé jsem neměla těhu cukrovku...
28. črc 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak ja cukrovku nemam, ale asi diky tomu, ze mam porad mykozy, tak bych cukr mela taky vynechat.... Jenze ja jsem silena. Ja sezeru (s prominutim) denne tolik cokolady, ze proste nemuzu prestat ze dne na den. To by se mnou snad slahlo. :grinning:
28. črc 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u zubařky jsem byla asi před 4,5 rokama a od té doby ne.Dokonce mě vyřadila z kartotéky takže si musím najít nějakého jiného a taky blíž.doktorka mi totiž dneska zašktla v průkazce právě toho zubaře :frowning2: Prý nebojte je to hrazené pojištovnou....Tak toho jediného se nebojím :grinning:
28. črc 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach tak to me rozesmalo ten dodatek o pojistovne.... ja mam panickou hruzu i z blbeho vrtani, takze nejaka pojistovna mi hlavou vubec neprolitla :grinning:
28. črc 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - já poprvé celkově za těhu přibrala 14kg, v porodnici 13 nechala, tak to byla pohoda:slight_smile:, cukrovku jsem neměla..., takže v téhle fázi jsem měla taky kolem těch osmi, devíti kil navrch...teď mám nahoře ca pět a jestli víc nepřiberu, tak se zlobit vůbec nebudu:slight_smile:, už teď mám ca jen o dvě kila míň, než s čím jsem u Lukáše jela do porodnice:grinning:. a prý s tou dietou už se pak moc nepřibírá, pokud se dodržuje...tak uvidíme, ale každopádně bych to brala jako další pozitivní důsledek:slight_smile:

@clloi - ono to není tak hrozný poskládat....je teda fakt, že člověk nakonec jí pořád víceméně to stejný (já standardně dávám snídani - takový ty pufovaný chlebíčky nebo knackebrot, buď s máslem nebo bez a šunku nebo paštiku - výjimečně, tvrdý salám, vajíčko, k tomu nějaká zelenina,...svačina pak fakt skoro denně broskev s bílým jogurtem - nejlepší je choceňský - ten mi fakt chutná :dizzy_face:, k tomu zas nějaký ten "polystyren", aby to dalo těch 30g sacharidů a vydrželi v krvi nějaký ty dlouhý cukry, oběd víceméně normální jídlo, jen si to navážím, spočítám tak, aby to bylo do těch 60g sacharidů - nějaký maso, brambory/rýže, k tomu salát nebo jen zelenina, svačina pak zas nějaký jogurt s ovocem, nebo třeba ovoce se šlehačkou, štrůdl - jen listový těsto+jablko+skořice - je to sladký až až i bez cukru:wink: a večeře zas nějaký "větší" jídlo - buď třeba zbytek oběda, nebo jsem dělala opečený brambory na pánvi s trochou libové anglické a vajíčkem, sypaný sýrem, nebo tu krupicovou kaši, rýžový nákyp - vše bez cukru, s ovocem, cuketovou slanou buchtu - tu jsem dávala recept i na blog: http://pucikov.blog.cz/1107/slany-cuketovy-kolac a druhou večeři pak většinou něco víc jak půl rohlíku a hrníček mlíka - to mi takhle večer jako nejvíc chutná, už moc nemám chuť na jídlo....)
28. črc 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no mě právě taky ne....Taky se mi tam nechce ahl.zatím žádného nemám :frowning2: tak snad se vetřu k manželovi :slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já mám teď zrovna nějakou vaginální mastičku s atb - neměla jsem vůbec žádný příznaky, nic a v poradně MUDra oddiagnostikovala nějakou potvoru výtokovitou :angry: . A to už ten cukr dva týdny vůbec nejím...ale už mám 4 ze 7 aplikací za sebou, ale fakt vůbec žádný potíže - ani pálení, ani výtok, nic, záhada :angry:
28. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já jsem s tou svojí cukrovkou necukrovkou nějak na rozpacích. Po tom co mě moje diabetoložka naštvala jsem se rozhodla, že ji vyměním. V úterý jsem byla u jiného diabetologa v jiném městě a ten mi řekl, že přece jen by se u mě ty glyk. profily měly občas dělat. Tak mi hned půjčil glukometr, jen ty pásky jsem si do něj musela koupit sama, protože mám oGTT negativní. Dneska jsem si to dělala a hned po večeři hodnota 8,3 :confounded: Mu budu muset zítra zavolat, protože pak má 14 dnů dovolenou. A to mi připadá, že jsem měla normální večeři :frowning2:
28. črc 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 - já teda ještě neměřila, jen v té poradně mi brala klasicky odběr z prstu, to jsem byla hodinu po svačině a měla těch 5,6 nebo kolik, takže pohoda...a jak myslíš hned po večeři? Jako normálně hodinu po jídle? To je dost teda :confounded: a v tom případě ještě žes vyměnila a řešíš to:wink:. To je právě to, proč říkám, že nakonec je fajn mít pozitivní ogtt. Já jdu za týden v pátek a teď ten týden mám za "domácí úkol" minimálně jednou velký a jednou malý glykemický profil...proužků na pojišťovnu mám 50ks, pokud budu měřit častěji (což teď ze začátku chci), tak si budu muset taky nový dokoupit - holt zas se u nás šetří na "správných" místech no:confounded:
28. črc 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete teda, doufám,že to do sebe dostanu :grinning: :grinning: :grinning: já nejsu na takoé množství jídla vůbec zvyklá :grinning: :grinning: dík za tip :wink:
@nasekuratko tak se mnou to asi taky šlahne :grinning: miluju čokoládu, ale teď ji radši vynechám. Mně řekla obvoďačka, že to riziko cukrovky mám asi v rodině a to že sem se léčila na PCO to taky zvýšilo.
28. črc 2011 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky potřebuji radu. Potřebuji vystavit papír na matrice o uznání otcovství i když jsem vdaná?? :slight_smile:
28. črc 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pettulka Ahoj, myslím že pokud si vdaná, tak se automaticky do rodného listu píše manžel, pokud teda neprokáže, že není otcem dítěte. A nemusíš vystavovat uznání o otcovství. Zkus se podívat na net na právní poradnu aperio.cz
29. črc 2011 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
Hm to je divne,mozna je to proste reakce na tu ledvinu,i kdyz doktor rika,ze ne,myslim si,ze se to muze odvijet od toho..Jsi pod lekarskym dozorem,tak neboj,brisko ti monitorujou,tak snad to nevypukne driv!Hlavne odpocivej,snaz se na ty krece tolik nesoustredit a preji brzky navrat domu!
29. črc 2011 ve 04:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 vítej do klubu, my už taky ale krabic se hned tak nezbavíme.

@pettulka nepotřebuješ :slight_smile:

já večer vytuhla s Maruškou, jak jsme byla utapaná a jak jsme zvyklá chodit spát dlouho v noci tak od půl 4 čumim :DDD nic se mě dělat nechce a co chce nemužu páč bych vzbudila Marušku :DDDD
29. črc 2011 v 07:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já když vás tu čtu,tak bych šla do tý diabetický diety s váma :grinning: :grinning: :grinning: ale vim že bych to nevydržela když nemusim, ale zarazila mě jedna věc.Pochopila jsem správně že k snídani není vhodné sladké? Já ho mám totiž nejraději a je možné že si nastavim určitou hladinu cukru a pak jí musím přes den doplňovat. Nebo jak to funguje?

29. črc 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn tak to me zajima taky... protoze ja mam chute na sladke fakt extremni, takze je mi jasny, ze neco delam spatne....

Tak ja jdu dneska znovu na ultrazvuk ledvin a dostala jsem dalsi leky na uvolneni vnitrnich svalu-proti tem krecim. A mam 3x denne 2 tablety magnezia. Doufam, ze ultrazvuk bude ok a ze me brzy pusti-nejlip dneska. :grinning:
29. črc 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Tak u diabetické diety nesmíš vůbec sladké - myšleno tím volné cukry. Jinak na snídani není vhodné ani ovoce a k tomu třeba jogurt - u těhotných diabetiček můžou, a dost často se to stává, mléčné výrobky k snídani zvyšovat glykémii. Já si to vyzkoušela, páč nevěřím ničemu, co si nezkusím :grinning: a je to tak. Takže k snídani nesmíš ani sýry. Jinak neříkám, že bych si sladké nedala, třeba když v pekárně kupuju chleba a voní to tam, tak na to mám chuť, ale jen tak přes den prostě ne, respektive bez nějakých vnějších vjemů ne. Myslím, že je to tím denním rozložením sacharidů, tělo má prostě všechno, co potřebuje a ke svačinám jím ovoce, takže i ten cukr tělo má. Když mám chuť na sladké, dávám si ke sváče třeba jahody nebo borůvky se šlehačkou, kterou dochutím vanilkovým luskem. Nebo jablečný závin - list.těsto, jablka, oříšky a vanilka a skořice - bez cukru, bez strouhanky.
29. črc 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 To je fakt docela dost, měla by jsi mít do 7.3.
@petapete To mi jako chceš říct, že i když měřím už od 21 týdne, takže mi ani tak těch 50 proužků nevystačí, tak si další budu muset dokoupit? Co je to zase za opičárnu? A jehliček jsem taky dostala dost málo. Kolik vlastně stojí?
29. črc 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Bezva recept, ten koláč jdu dělat dneska, čekáme zítra návštěvu a cuket mám, že nevím, co s nima.
29. črc 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k plínkám - jednorázovky :slight_smile: .
29. črc 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn - obecně i u necukrovkářek je ráno nejvyšší hladina těch placentárních hormonů, které zvyšují rezistenci buněk vůči inzulínu, takže se ztěžuje hospodaření s cukrem, hůř se z té krve dostává do buněk a koluje ho tam vyšší hladina...takže si myslím, že i u necukrovkářky je lepší to ráno zkusit nahradit minimálně ty věci s volným cukrem, to bych asi neřešila jogurty (bílý), sýry, mléko,...), ale prostě ten volný cukr by možná stálo za to snížit (to jsou třeba slazený mléčný výrobky - ovocný, různý ty ochucený tvarohy a nebo pak - obzvlášt - sladký pečivo). JInak já jsem na tom stejně jak @ilonne - na to sladký chuť fakt skoro nemám, asi tím, že tělo je správně zásobený těmi správnými dlouhými sacharidy...jako jo, když třeba v obchodě vidím sladkosti, tak neříkám, že bych si s chutí nedala, ale třeba úplně v pohodě tu snesu, když M. s Lukášem baští čokoládu, mají tu na stole normálně lentilky, sušenky,...to mi nevadí...i si třeba říkám, že by se nic nestalo, kdybych si kousek dala, ale upřímně mě to neláká, tak nevím, jestli je to tím, že fakt tělo "nepotřebuje", nebo jsem se tak prostě mozkem naprogramovala, že to pro nás teď není dobrý, ale žiju naprosto spokojeně bez toho:grinning:. A taky si udělám na sváčku ovocný pohár se šlehačkou, ten štrůdl, na večeři klidně krupicovou kaši nebo rýžový nákyp, akorát holt všechno "slazený" jen tím ovocem - a ono to kupodivu stačí:slight_smile:

@nasekuratko - já myslím, že ty chutě jsou fakt daný tím, když člověk přes den tu skladbu potravy "šidí", má málo těch sacharidů z pečiva, příloh, nejí pravidelně...a tělo je tím v jakýmsi druhu stresu a prostě potřebuje pak ty sacharidy rychle doplnit a na to je prostě nejlepší ten cukr - je to rychle dodaný sacharid do krve a tím je tělo "uspokojený"...takže pokud má tu hladinku z těch tříhodinových intervalů mezi jídly, tak tyhle "záchvaty" prostě nepotřebuje:wink:. Vím, že když jsem viděla pár dílů Jste to, co jíte, tak i tam ti hubnoucí se strašně divili, že najednou sladký třeba vůbec nejedí a přitom na to nemají chuť a vůbec jim to nechybí...takže to tak asi funguje obecně:wink:
29. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - 50 papírků bratru kolem 800kč:wink:. Pěkná pálka no...ale zas jsem to tu řešila s M., že pokud bych si chtěla naměřit tak, abych fakt věděla, tak mi to nevystačí, tak mě nadal, že o nic nejde, že to když tak koupíme, že stejně ušetřím za sladkosti, tak si koupím místo toho proužky:grinning:. Ale ta MUDra mi prostě řekla, že pokud to není na inzulinovou terapii a stačí jen dieta, tak prostě na pojišťovnu 50 proužků na kalendářní rok a nazdar...Tak nevím, třeba to v jiných nemocnicích neřeší a dají další, v Brně asi ne...Ale to je fuk, když tak si je holt přikoupím...Jinak dnes měřím a zatím super - ráno 4,9, hodinu po snídani 5,6, takže krása (je teda fakt, že jsem si dala svou standardní snídani - tři polystyreny s máslem a šunkou, papriku, rajče...uvažovala jsem, že testnu čerstvý chleba namazaný, ale pak jsem si řekla, že dnes zkusím to, co jsem jedla normálně, ať vím, jak jsem to měla a třeba zítra zkusím to čerstvý pečivo, příp. nějaký ten mléčný výrobec - aspoň třeba žervé:grinning:). A za chvíli sváča bílý jogurt s borůvkama, to se těším:slight_smile:
29. črc 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak já čerstvý chléb testla a nic moc, měla jsem 7,5. Ale druhý den už byl v pohodě, tak nevím čím to je, že ten vyloženě čerstvý není O.K.. Takže já jím sice chleba, ale až druhý den, co ho koupím nebo doma upeču.
29. črc 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já právě snědla ochucený tvaroh :grinning: :grinning: :grinning: kdyžtak piště klidně co jíte, já se budu inspirovat a třebas mě to namotivuje :grinning:
29. črc 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - jo, tak to já si dám ne úplně čerstvý - mám ho tu už od včera:grinning:. A třeba odpoledne nebo na večeři už máš v pohodě i ten čerstvý, koupený ten den? Je to jen ráno, že to po něm vyletí?
29. črc 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
i ja dostala glukometr a 50 prouzku do konce tehu. Protoze mam na lacno hodnoty dobry, mam se merit jen hodinu po jidle a jak to bude parkrat vic jak 7,5 tak se objednat predcasne na kontrolu. Jinak az koncem srpna. Takze Brno nebo Kyjov, vsude maji jen 50 :slight_smile:. Jo a mne doktor rikal, ze ta sada 50 stoji 700 kc.
29. črc 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn taky bych rada tu dietu cvicne drzela. Prckovi to neuskodi a aspon bych nenabirala. Ale zrovna jsem snedla banan a pribinacek cokoladovy. :grinning:
29. črc 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete Je to divné, ale fakt jen ráno. To samé čerstvé rohlíky, na odpolední sváču v pohodě, ale po ránu mi dají i 8,5 :angry: .
29. črc 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jinak jdu zase příští týden na glykovaný hemoglobin, tak uvidím. Ze začátku jsem měřila víc, teď už jen ty požadovaná měření a když si nejsem jistá jídlem, třeba těstoviny.
29. črc 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek