• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@aknavis - jj, pojišťovna opět holt šetří na "správným" místě no :angry: . Ona mi říkala ta MUDra, že ty proužky stojí mezi 700-800kč, takže to tak odpovídá:wink:.

@nasekuratko - tak nebýt toho pribiňáku, tak jsi měla "neškodnou" a akorát sváču:wink:, banán vychází kolem těch ca 30g sacharidů, co jsou ok na svačinu...

@ilonne - nj, tak asi je fakt pravda, co píšou Moravcová a Krejčí, že ty ranní glykémie jsou nejhůř udržitelný...já teda na snídani nedám ani těch 40g sacharidů - tím, jak jím ty "polystyreny", tak mám tak max. do 30g, ale i to je až až (dělá mi to tři ty chlebíčky, k tomu teda trocha másla+šunky a nějaká zelenina a víc bych do sebe nedostala....), teď jsem na sváču dala Choceňský jogurt (150g) a 100g borůvek, ale teda s broskví je to lepší:slight_smile:
29. črc 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne - mě ještě vůbec neudělali odběry na ten glykovaný hemoglobin a nic...a teď mě objednala na ten příští pátek zas ať dojdu během dopoledne (mezi 9-12) a na odběry tam maj psaný, že se dělají 6:30-8hod., tak předpokládám, že nebudou nabírat ani ten příští týden...přitom ale v papírech mám napsaný, že chce MUDra stanovení glykovanýho hemoglobinu, toho C-peptidu nebo co a další hodnoty...tak nevím...a mám tam i moč, ale neřekli mi, jestli mám nebo nemám donést...tak asi nedonesu a uvidíme, co mi řeknou:grinning:. Já dnes dělám na oběd hovězí na šťávě a právě nevím, jestli k tomu udělat rýži, brambory nebo těstoviny (na víkend mám vytaženou na M. přání kachnu a chtěla jsem ji dělat jen s rýží, protože zelí si bez oslazení teda nedovedu představit a s knedlíkem a zelím už by mi to přeci jen přišlo jako moc:grinning:, tak nevím, co bude k tomu dnešnímu obědu:grinning:)
29. črc 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete K očnímu tě poslala z gyndy? Já mám 5 dioptrií na dálku, ale o prohlídce u očaře mi nikdo nic neříkal...
29. črc 2011 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsme zpátky z kontroly, test na těhu cukrovku nebyl až tak hrozný, sice teď sladký nemusím vidět hodně dlouho, ale dalo se to vypít (trochu z toho pálilo na patře), výsledky budou až v úterý, tak budu zase 4 dny jak na trní :frowning2: říkala sestřička, že letos se jim nějak zvýšil počet maminek s těhu cukrovkou, že nevědí, čím je to způsobeno, no jinak jsem trochu rozhozená z UTZ, váha plus mínus dvě kilča, což mi přišlo docela dost (prý mrňous odpovídá tomu, že je o týden starší, tak nevím), doktorka říkala, že je to normální, že v tom třetím trimestru prostě mimča přibírají individuálně, teď třeba nabral víc a pak zase bude mít míň, že se to podle toho nedá řídit a na odhad porodní váhy je ještě dost brzo.... každopádně mi to nedalo a projela jsem různé články a diskuze na netu a asi je to pravda, ta váha si u miminek prostě naskakuje, jak chce a hlavně tenhle klasický UTZ, co mají v ordinacích běžní gynekologové, se může seknout i o půl kila!.... no a pak se podle něčeho orientujte :unamused:
29. črc 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa já mám taky 5 dioptrií na dálku a na oční jsem nemusela, jen pak v porodnici nahlásíš, že máš na sobě čočky a kdybys náhodou musela na sál na CŘ, tak si je vyndáš
29. črc 2011 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa - jj, na oční mi napsala gyndařka přímo do průkazky do Ostatní vyšetření oční vyšetření:wink:. A i v prvním těhu mě posílala gyndařka, tam mi očař rozkapal oči, kouknul na stav sítnice a podle toho rozhodoval, jestli "povolí" normální porod nebo doporučí sekci
29. črc 2011 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi - mě to o tom nárustu těhu-cukrovkářek říkala i moje gyndařka - že jen za posledních pár týdnů má několik nových s pozitivním ogtt, že je toho teď nějak hodně...tak ono se to množství bude asi postupně zvyšovat, holt je to civilizační choroba a v tom těhotenství se rozjede i u těch, kdo k tomu nemá klidně žádný dispozice (nespadá do žádné rizikové skupiny...). A nebo jsou ty normy nastavený možná tak přísně, že neprojdou i "zdravý"...těžko říct:confounded:
29. črc 2011 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@ilonne
@petapete tak jsem volala na diabetologii a řekl mi, že to mohla být i chyba glukometru, ale příští týden ať si měřím 2x. Mě to asi dělá pečivo i když je k večeři, protože třeba hodinu po obědě jsem měla hodnotu jen 4,8, ale hodinu po snídani jsem měla 6,6 a to jsem měla jen jednu kaiserku s máslem. Já platila za proužky 700.
29. črc 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

Tak dneska zatím bez hladu a mlsná mě začala honit teď, ale to je ze vzteku, takže si dám kafe a sklenici vody a bude zase dobře:slight_smile:
Zrovna jsem včera přemýšlela, kolik tady nás je s cukrovkou, v původním tématu (květen 2009) neměl cukrovku nikdo a teď ve druhým kole už právě jo. Tak mě to docela zarazilo. Ale co, zvládnout se to dá, navíc to není na dlouho.
29. črc 2011 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@gumidek - já poprvé taky cukrovku neměla, až teď v druhým těhu...Mě nejvíc mlsná začne honit právě tak půlhodinku po obědě, asi než si mozek vyšle tělu signál, že už má dost jídla, tak mi chybí nějaká ta "sladká tečka", pak už je to zas ok...Teď v týdnu mě honily chutě a strašně mi pomohlo slabý nescafé a do toho jsem si nalila normálně pořádnou porci smetany do kávy, to byla dobrota:slight_smile:. Teď čekám ještě půlhodiny, abych si změřila hodnotu hodinu po obědě, tak jsem zvědavá, před ním jsem měla 4,9, takže pohodička :dizzy_face:
29. črc 2011 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi Váha se upraví. Já měla na 1.utz dítě menší, na 2.utz zase odpovídal dle hmotnosti, že je starší o 10 dní... takže si myslím, že to kolísá. Jako mají děti různou porodní váhu a délku, tak se každé mimčo vyvíjí svým tempem i v bříšku. A jak píšeš, záleží na utz + ta čísla se získávají "odhadem" z nějakého poměru, takže kdo ví, kolik ve skutečnosti váží :wink:
29. črc 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi tu váhu mimča moc neřeš, tam ty rozmezí té tolerance jsou děsně velký, je to nepřesný...jediný, kdy je odhad uzv ještě přesný, tak je v tom prvním trimestru, proto taky jako uzv termín porodu se uvádí ten z konce prvního trimestru - tam se ta mimina vyvíjejí ještě tabulkově a rostou všechna stejně..pak už to postupně diferencuje a záleží na víc faktorech, včetně toho, kam při měření MUDr. frkne ten křížek na měření:slight_smile:. Nám teď v poradně ten odhad odpovídal přesně na den a MUDra se tomu smála a říkala, že je to spíš náhodou, než že by tak opravdu vážil, že tam prostě každý milimetr při tom měření háže už o desetideka jiný odhady:wink:
29. črc 2011 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@mmiirrkkaa
@petapete
holky, díky za uklidnění, podle prvotrimestrálního UTZ jsme byli jen o tři dny starší, takže by to bylo v pohodě (no mysleli jsme si s manželem, že jsme počali v pátek, ale asi už to bylo ve středu :grinning: ), tak budu hlásit další váhy
večer jdeme na 3D UTZ, tak se tam zkusím zeptat, jestli by mi třeba tu váhu řekli znova :wink:
29. črc 2011 v 15:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi Tak si užij 3D a ať se vám mrňous pěkně ukáže.
29. črc 2011 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Mám nové téma. Monitory dechu. Známá mi doporučuje tento: http://www.respisense.cz/. Co vy na to? :slight_smile:
29. črc 2011 v 17:25  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@miana Ahoj. Já jsem s malou monitor měla, měla jsem ho z půjčovny, tento http://monitordechu.cz/ - dávají dvě podložky, takže nehrozí, že by dítě z podložky slejzalo a falešný poplach (teda žádný poplach) jsme neměli ani jeden. Takže já si to nemůžu vynachválit. Ten co jsi dávala odkaz bohužel neznám, ale o podobných co se připínají na plenku jsem slyšela spíš negativní reference, že se plenka během dne a noci uvolňuje kolem tělíčka, vlivem i toho jak se dítě otočí a pak to zbytečně houká. Ale jak říkám, vlastní zkušenost mám jen s podložkami.

Jinak, u malé jsem měla jasno, že do toho jdu, co by vyjukaná prvorodička, ať mám klid. Jenže pak jsme začali jezdit na chalupu, převážet to se nám nechtělo, nebo přendavat do kočárku, takže jsme to pak vlastně častěji nepoužívali než používali. Tak teď zcela vážně uvažuju, že do ní nepůjdu. Každopádně, určitě je to velkej pomocník, obzvlášť pro ty, co mají první dítě. Rozhodně se člověk klidněji vyspí, pokud teda nemá ten, co pořád falešně houká...
29. črc 2011 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
tak z našeho Františka mediální hvězda rozhodně nebude, ze 3D UTZ máme úplný prd, prý jsme jim narušili statistiku, všechny mimča se jim krásně podařilo nasnímat a vyfotit, jen ten náš celých 40 minut prostě neukázal nic :unamused: ve 30. tt už je celkem na 3D velký, navíc má hlavičku přesně pod placentou, před obličejem ruku a v ní si ještě hezky drží pupečník a navíc je úplně celý natočený celým tělem jakoby dovnitř mého břicha, takže jsme krásně viděli páteř a obratle, no ale zbytek ani Ň :frowning2:
29. črc 2011 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@miana Ahojky..já mám monitory dechu tyto..Nany je asi nejčastěji používaný...mám 2 do každé postýlky jeden...nikdo to považuje za zbytečnost, ale já si mysím, že je to skvělá věc...budu s ním klidnější...
http://www.zbozi.cz/475945-baby-monitor-bm-02-nanny/?q=monitor%20dechu%20nanny&r=hint&sId=AkAv8MmWwh7kraippFs-
jinak u nás v porodnici je půjčují na 1/2 roku za poplatek 600 kč..já jsem chtěla mít, ale svůj vlastní a hlavně nový...plánuji ho využít i na druhé děcko..záruka je na něj 4 roky...
už jsme je s manželem zkoušeli a kravál dělá tedy slušný... :grinning:
29. črc 2011 v 19:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi tak to je mi moc líto, že se vám františek neukázal...budeš si muset na něj počkat až do porodu... :slight_smile:
já si naší marušku stále pouštím akochám se tím jak je už teď krásná..moc se na ni těším a jsem na ni moc zvědavá..
29. črc 2011 v 19:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ale přeci jen to k něčemu bylo dobré, pro jistotu jsem se ještě tady na tom UTZ ptala na váhu a prý má mezi 1500-1600 g a odpovídá přesně 30+1 tt a podle výpočtu PM jsme dnes 30+0 tt, takže odpovídáme :slight_smile: jen teda nevím, kde ráno na kontrole vzala moje doktorka těch 2100 g - to jsem se fakt zhrozila, když mi to řekla, pravděpodobně měří hrozně halabala, protože tady na tom 3D si dali opravdu s tím výpočtem záležet, několikrát to přeměřovali, no seknout se o půl kila mi přijde dost :unamused:
29. črc 2011 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 tchýně říkala, že mrňous bude po manželovi, ten taky nesnáší, když ho někdo fotí nebo natáčí :grinning: no důležitý je, že je v pořádku a tak si na něj prostě počkáme, už se to krátí a máme to za pár :wink:
29. črc 2011 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi jasně hlavně, že je v pořádku...alespoń se budeš na fanouška více těšit a o to budeš více překvapená až ho poprvé uvidíš.. :slight_smile:
29. črc 2011 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi to je mi líto, že malej nespolupracoval :frowning2: ale super, že ti řekli tu váhu. Hele je to celkem běžný, že se odhad na utz liší od 250-500g, rozptyl je to šílenej, ale je to tak :frowning2: Stačí prostě milimetr ujet vedle a už je hned jiná váha.
29. črc 2011 v 19:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana
@adenka84
no hlavně jsem ráda, že jsem za to nedala plnou cenu, protože to by mě mrzelo asi daleko víc, ale alespoň mě s tou váhou uklidnili, takhle bych byla pořád ve stresu, že čekáme obra :grinning:
29. črc 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi A dali ti nějakou slevu teda? Tam v tý Natalíně co jsem byla mají, že když se mimi neukáže, tak se platí jen 500, jinak 1000.
29. črc 2011 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
My jdeme na na UTZ příští čtvrtek..Je to ten UTZ ve 30. týdnu..jsem také zvědavá kolik naše Maruška bude vážit..naposled byla tabulkově na spodní hranici...ve 2ř. týdnu vážila 630 gram..což je bylo prý málo..tak jsem zvědavá jestli to dohnala...ale jak píše @vrana je to jen odhad...přesně to asi nedokáže změřit nikdo...
29. črc 2011 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi
@vrana to na genetice v Plzni se neplatí nic, když se miminko neukáže..prostě se to nenatočí.. buď se přijde jindy a nebo mají rodiče smůlu..když jsme tam byli my, tak se nejdříve podíval jak to vypadá a když se MAruška ukázala tak to rychle pustil a začal natáčet...
29. črc 2011 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@vrana já jsem měla kupon ze slevomatu, takže to stálo "jen" 600 Kč, oni by mě objednali na náhradní termín, ale jedeme na dovolenou a pak už bude mimčo moc velký, takže to už nemělo cenu
29. črc 2011 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@adenka84 já už měla bohužel zaplacený kupon, neplatila jsem to přímo jim no, ale v životě přijde člověk o víc, doufám, že to vykompenzují negativní výsledky těhu cukrovky :grinning:
29. črc 2011 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@spaghi je, tak to me mrzi, ze se vam to nepovedlo...

ja taky chtela na 3D, ale jelikoz ze zahranici jsem se vratila dost pozde, mela jsem praveze strach, ze miminko bude moc velke a ze to nebude ono... tak jsem se toho vzdala. My jdeme na velky ultrazvuk 8.8., to uz budu na konci 31tydne, tak jsem taky zvedava, jaka bude vaha, poloha miminka apod.
29. črc 2011 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek