• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@spaghi aha... :slight_smile: těhu cukrovka bude také Ok neboj...já se jí také moc bála a vše bylo v pořádku..a to sladké baštím hodně opravdu hodně..a jsem moc ráda, že ho mohu baštit nadále..Miluji teď Med..ten mám každý den hrozně na něm ujíždím, bez něj by mě bylo ouvej... :grinning:
29. črc 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko jojo, přesně jak píšeš, on ten 30. tt už je moc, ideální je prý od 22.- 24. tt, no tak třeba někdy příště :slight_smile:
29. črc 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 já ujíždím hrozně na kakau, dělám si dost často studené Granko, což taky není úplně ideální, ale když mě to tak chutná :slight_smile:
29. črc 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky od minule soboty jsem az do dneska lezela v porodnici v sobotu jsem mela krece a stahy to se nakonec uklidnilo ale z krevnich testu jsem mela hrozne vysoky jaterni testy hrozil mi prevoz do Budejic z Krumlova a malyho by mi vytahly ale testy zacli po par dnech klesat a doufam ze to tak i zustane ted jsem na vikend na propustku a v pondeli znova na testy pokud budou lepsi puju uz domu jestli ne zase tam zustanu jinak malej ma 1500g pry je mensi tak snad to dozenem
29. črc 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi
@adenka84
Holky, tak ja ujizdim na pikau a ovoci :slight_smile:
29. črc 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 jezis, to me moc mrzi!!! Ja jsem taky v nemocnici... to je teda radost, co? :frowning2:
A ty stahy poznali jak? Nataceli monitor nebo pohmatem nebo jak?
29. črc 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi u nás 3D utz taky nedopadl nejlíp, jak je malá otočená zadečkem dolů, tak má placentu přímo před obličejíkem , prý jí mimča mají jako polštářek a je jim to hrozně příjemný :grinning:

Dnes jsem byla poslední den v práci a musím říct, že je mi smutno a mám takový divný pocit prázdna, těším se jak budu už všechno připravovat a doma pořádně uklidím, ale co pak ?? až to bude všechno hotový ?? Musím se nějak zabavit :grinning: Zítra odjíždíme s přítelem na mini dovču na Orlík, tak se těším až se vyrelaxuju a prospím :slight_smile: a od kolegyň v práci jsem dostala knížku kam se zapisuje vše o mimču a nádherný dudlíček s klipsničkou na zachycení na tríčo :slight_smile:
29. črc 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ´monitoru jsem mela mraky za ten tyden stahy uz poznam sama a na monitoru byli taky videt a co delas v nemocnici ty??
29. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Aha, no tak aspoň něco :frowning2: Neboj, cukrovka bude určitě ok.

@kajulka001 Jej, to je mi líto, hlavně že to kleslo a vypadá všechno líp!
@pavlina88 Neboj, ono těch pár týdnů doma uteče...ten závěr je náročný. Nejhorší je 14 dní před termínem a 14 po. To se každej denně ptá, jestli už a to jsem chtěla vraždit :grinning:
29. črc 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no snad jo ale doktorka me pripravila ze se muzou zase zvysit jatra jsou pry hodne citlivy ale ja doufam ze uz ne
29. črc 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 ja prave stahy nepoznam.... teda mam pocit, ze je obcas mam, ale jeste jsem nerodila, takze si nejsem jista. A monitor mi delali jen jednou a to rano-a to mam bricho nejklidnejsi, protoze prcek spi a ja lezim.
Jaky je to pocit?

Ja jsem tady protoze jsem mela v nedeli bolesti zad, bricha, navaly na zvraceni a zimnici a tlak jsem mela 85/50, takze mazec... v pondeli mi bylo porad blbe, tak muj gynekolog me poslal hned do nemocnice. Mam zanet v ledvine a zadrzuje mi tu moc. Ale dneska jsem byla znovu na testech a zanet se lepsi a ledvina se nezhorsuje. Tak snad to bude dobre. Jen mam praveze obcas krece v brichu a bricho me teda posledni dva dny dost poboliva-vicemene porad. :-/ Mam 3x2 magnezia denne + buscopan a nic moc to nezabira....
29. črc 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko stahy to jsou bolesti v podbrisku a nahle stvrdnuti bricha ktery zase po chvili povoly ty jo tak to si teda taky uzivas ono s ledivnama v tehotenstvi je to prej taky dost komplikaci rikala doktorka je to hruza tak at ti je lipp
29. črc 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 tobe taky! :slight_smile:

No, ja tohle mivam.... bolest a tvrde bricho. Ale netrva to dlouho, takze nez dojde doktorka, tak je bricho mekke-i kdyz porad bolestive. A uz mi dali najevo,ze jsem citlivka,ze to je roztahovani delohy.
Vcera jsem mela krece 20 minut. Tak tohle jestli je roztahovani delohy, to teda nevim. :frowning2:
29. črc 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
@nasekuratko holky tak to je mi vás líto...přeji vám oběma ať jste brzy v pořádku...

já mívám také takové divné bolesti v podbříšku, dnes jsem je měla několokrát takové píchání, které je cítit až v konečníku...ale trvá to jen velmi krátce max 15 - 20 vteřin..ale nepříjemné to je...může to něco špatného znamenat? těhu kontrolu mám až za týden v pátek...
29. črc 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 tak to vubec netusim. To jsem nikdy nemela. Ja mam bolesti uplne dole v podbrisku a mam takove bolesti a obcas krece jako pri MS a pri tech bolestech mam bricho dole tvrdy.
Navic si myslim, ze maly asi klesa dolu. Protoze jelikoz jsem nebehala vubec na zachod jeste minuly tyden, tak posledni dva dny chodim snad ani ne kazdou hodinu a v noci minimalne 4x
29. črc 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001
@nasekuratko tak ať jste obě co nejdřív v pořádku a doma :slight_smile: držím pěsti
29. črc 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - my máme monitor ještě po Lukášovi - tam jsme ho nekupovali předem, čekala jsem po porodu, jak moc hysterická matka budu:grinning:. A vzhledem k tomu, že ho kvůli blbýmu porodu dostal už v porodnici (dostávali ho jen "rizikový" novorozenci), tak jsme se rozhodli pořídit...nakonec nám ho koupili moji rodiče jako "dárek za vnouče" a byla jsem fakt ráda, že ho máme...planý poplachy nebyly, naopak jednou houkal oprávněně, dítko promodralý a jak spustil ten rámus, tak jsme slyšeli, jak se najednou zprudka nadechnul, takže nějakou tu apnoickou pauzu asi fakt měl a tím hlukem ho to probralo...Na medvídě už je taky nachystaný, plánuju zas používat...

@spaghi - no vida, vždyť jsme ti psaly, že odhady se klidně seknou, tak je fajn, že jsi měla hned i upřesnění z 3D :wink:
29. črc 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jsem ráda, že to bylo všechno v jeden den a mám pěkné porovnání :slight_smile: a jsem hned klidnější
29. črc 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 no tak doufám, že mu ten příjemný polštářek nevydrží až do porodu a že se přeci jen otočí pak hlavičkou dolů :slight_smile: já jdu naposled do práce asi 26.8., mám z toho smíšené pocity, mám svojí práci moc ráda a nerada opuštím rozdělané věci, zbudou po mě tři dobře nastartované a rozpracované projekty, tak doufám, že to pak někdo nepohnojí, když na to nebudu dohlížet :unamused: na druhou stranu se moc těším na ty mateřské starosti a radosti, je čas na změnu :slight_smile:
29. črc 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tak to je fajn:wink:.

My tu dnes měli na návštěvě naše a tak jsme se bavili a mamka že kdy půjdu na to oční, tak jsem říkala, že to nechávám schválně na poslední chvíli, protože kdyby to mělo vypadat, že zas nebudu rodit spontánně a budou chtít vyvolávat porod, tak že bych se snad s očařem domluvila, ať mi napíše doporučení k císaři, protože prostě další vyvolávaný porod nechce nejlépe za žádnou cenu...a mamka hned, že jejich přednosta (dělá ve stejné nemocnici, kde asi budu rodit) se dobře zná s nějakým tím porodníkem, takže by se určitě dalo domluvit (že už jí to i nabízel) se s ním domluvit, objednat mě přímo k němu a s ním domluvit, že by si ten můj porod "ohlídal" a že kdyby to šlo spontánně, tak by se to nechalo a kdyby mělo jít mimčo ven "násilně", takže bychom se domluvili spíš na plánované sekci, než na vyvolávání...tak to bych byla asi ráda, protože jako optimální samozřejmě beru přirozený porod, ale z těch voleb vyvolávaný x císař je pro mě přijatelnější a pro mimčo i mě mi připadá bezpečnější ten plánovaný císař - po tom, jak se blbě (fakt mimořádně blbě) vyvíjel a rozjíížděl ten můj první porod a hlavně bych už nikdy nechtěla prožít ten šílený strach o to mimino, co jsem měla právě při tom vyvolávaným porodu, kdy jsem fakt těch sedm hodin šílené trvalé kontrakce na lůžku umírala strachy, že prostě nebudu mít sílu a nevytlačím ho, že budou muset brát kleště,....to už fakt nikdy víc...Tak jsem ráda, že - sice s "protekcí", kterou nemám ráda, ale i tak - by se to dalo nějak řešit "netraumaticky"
29. črc 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
když už jsme u té váhy a míry miminka, našla jsem zajímavé výpočty výšky dítěte :slight_smile:

cílová výška chlapců = (výška otce + (výška matky +13 cm))/2 + 10 cm
cílová výška dívek = (výška matky + (výška otce - 13 cm))/2 + 10 cm
29. črc 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Na kakau ujizdim i ja a to si tam jeste na chut dam slehacku :slight_smile: ..
@kajulka001 Tak drzim palecky at je vse v poradku a at mimisek v brisku zustane co nejdyl.
29. črc 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me bricho boli hlavne,kdyz nekde litam nebo neco delam.Dneska jsem si s malou dala 2hodinovou prochazku,aby se mala unavila a mela sem co delat abych dosla domu,to jsme jeste musely jit na hriste,dcera mela elanu na rozdavani,nechapu kde se ta energie v detech bere :grinning: ...
29. črc 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - tenhle vzorec na výpočet výšky dětí jsem taky viděla, ale bez těch přičítaných 10cm a to mi teda přijde reálnější, protože s tím přičtením deseti centimetrů bychom měli mít jak syny, tak dcery o deset centimetrů vyšší než jsme my (syny 197cm, holky 184cm) a to mi teda nepřijde reálný...podle toho, co jsem viděla já, tak tam by nám s naším výškovým rozdílem vycházeli děti stejně vysoký jako jsme my - máme s mužem mezi sebou právě těch 13 centimetrů rozdíl:slight_smile:
29. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no manželovi to taky přišlo divný, že se tam přičítá ještě těch 10 cm, no každopádně realita pak stejně bude jiná :slight_smile:
29. črc 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 držíme pěsti at to zmáknete
@spaghi to je pech , lumpík jeden

@pavlina88 Tak to jsi musela mit fajn práci, já byla ráda že jsem nakonec doma, parta teda fajn ale jednou jsem spočítala že tam za týden nazdviháme 36tun, takže nic pro těhu. Aspoň jsme to v klidu stavěli a budovali , prtotože po práci jsembyla fakt ko i když se mě snažili točit po těch nejlehčích postech.

@jimisek to jo, jsou k neutahání, je to marnýý :DDD proti nim jsme bez šance
29. črc 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky moc diky :slight_smile: ja doufam ze se to sklidni a malej zustane jeste par tydnu u me
29. črc 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak my dopadli na 3D utz úplně stejně :grinning: malá otočná a zabořený obličejíček v placentě, tak mě poslaly na 10 min ať se projdu, ale jelikož spala, tak se ani neotočila, tak z 3D nic nebylo. Neplatili sme nic, původně sem se chtěla objednat na další, ale asi to nechám tak a budu překvapená :slight_smile:

Jinak k tomu monitoru, budu mít pujčený od sestřenky, dostala ho od nás dva roky zpátky k narození mimča, tak nám ho teď přepošle :grinning:
29. črc 2011 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
@kajulka001 holky, držím pěsti, ať je vše v pořádku
29. črc 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak me doktorka nepustila. :frowning2: Tak porad mi tvrdi, ze se mi jen roztahuje deloha, ze su pry precitlivela a ja nevim co,protoze vysledky (krome te ledviny) mam vporadku. A dom me pustit nechteji....
A to jsem ty bolesti vcera mela skoro cely den a v noci jsem skoro nespala-to jsem jim uz radsi ani nerekla. Prestava me to tady fakt bavit. :confounded:
30. črc 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek