• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vrana Ahoj :slight_smile: já si taky myslím, že ty peníze určitě není škoda za to dát, kdyby nedej bože bylo něco v nepořádku, tak se to zjistí takhle brzy....a prý ten zážitek z toho spešl utz je úžasný :grinning: Chtěla bych tam pak vzít sebou přítele, tak snad to nebude problém....
21. bře 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já myslím, že delší ultrazvuk je ten orgánový ve 20 týdnu myslím
22. bře 2011 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Můžu se ještě přidat? Občas nakouknu, ale načtené Vás ještě nemám :slight_smile: Nemám teď moc času, ptz píšu DP, do toho prvorozený vyžaduje spoustu času, tak je to teď docela hektické.. Naštěstí to tady tolik nejede, jako v mé domovské disuzi, tak bych Vás snad mohla stíhat :wink:
22. bře 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka taky pisu DP :slight_smile: posledni, co mi jeste chybi k dokonceni mgr. :slight_smile: jak ses daleko s DP? ja mam teprve 1/3 :unamused: Taky jsme v 11tt, ale teda nase Barus je o dost mladsi nez vas chlapecek...

jinak v patek jdeme na kontrolu, tak jsem zvedava, jak nam potapec povyrostl a zda je vsechno v poradku, tak nam drzet palce :slight_smile:
22. bře 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@orchidie jeee, tak to si tady můžeme notovat! :grinning: Já ji mám už téměř hotovou, chybí mi poslední kapitolka tak na 2 strany, a pak ještě ty serepetičky kolem jako úvod, závěr, shrnudí, klíčová slova atd atd. Jenže teď jsem jí musela dát k ledu, ptz nám už vypsali termíny na zkoušky, první mám v pátek, tak se musím po večerech učit. No ale včera to dopadlo tak, že jsem byla odpo s malým 3 hoďky na hřišti, jeho jsem neutahala vůbec ale já jsem padla v 8 večer do pelechu a probrala se z komatu až ráno :grinning: DP doufám dokončím o víkendu po zkoušce.. ale už toho mám plné zuby! Venku hezky, manža s malým o víkendu lítají po venku a na výlety a já sedím doma na zadku a potím krev :rolling_eyes:
Jak stará je Baru? Jste plánovali takhle brzo po sobě, nebo selhala antiko jménem kojení? :sweat_smile: :wink:
22. bře 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a já jdu na KO za týden v úterý, po 4 týdnech, tak jsem taky zvědavá, jak fazole vyrostla :grinning:
22. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska kontrola - vše je v pořádku :slight_smile: máme 5,5 cm a už mám průkazku. Na screening jsem objednaná do Motola na 1.4 a jelikož mi napsal gyndař žádanku budu mít screening zdarma :grinning: Teď mám ale dilema, do 19.4. si musím vybrat porodnici, bylo mi doporučeno : Bulovka, Krč a Apolinář. Motol mám sice nejblíž, ale tam jít nechci a i sám doktor mi říkal že mi ho rozhodně nedoporučuje. Jste tady některá z Prahy? a máte už vybráno ???
22. bře 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 ahojky! Předně gratulace ke KO! :slight_smile:
Ono je to těžké s těma porodkama. Ségra rodila na Bulovce a měla moc špatnou zkušenost, vytrápila se až do konce a pak stejně šla pod kudlu, pořád jí nešlo malého vytlačit a pak se přišlo na to, že měl pupečník kolem krku a ten ho táhnul zpátky :confounded: mělo se na to přijít mnohem dřív a né až když už bylo zle... naštěstí vše dobře dopadlo!
Já zas Damču rodila v Podolí, tam bohužel na monitorech taky nepřišli na zásadní věc, že mám úplně kaput placentu a taky to dopadlo císařem, přitom stačilo, kdyby mi včas udělali test na průtoky pupečníkem, na co jsem IMO měla žádanku od mého Dr., no neudělali.. :unamused: A to je Podolí vyhlášené, ale asi spíš kvůli neonatologii..Taky jsem měla pooperační komplikace s následky doteď, ale to už tady raději psát nebudu, abych Vás úplně nevyděsila :grinning:
V Krči rodila teď kamarádka, byla spokojená, jenže ona by snad porodila i doma, je jak cikánka, to nemyslím jako urážku, jen že rodila sakra lehce :slight_smile: O Apolináři uvažuji teď, ptz do Podolí už nemůžu, tam je první císař rovnou indikací k druhému, a já bych to ráda zkusila přirozeně, tak asi Apolinář, tam záleží, na jakého Dr. narazím, ale někteří si troufnou :slight_smile:
22. bře 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Moc děkuji za odpověď :slight_smile: zkusím ještě prolítnout net a abych řekla pravdu o tom Apolináři taky hodně přemýšlím i když tu Bulovku bych měla podstatně blíž....U mě to bude první porod :slight_smile: a mám strach už teď :sweat_smile:
22. bře 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 Moc gratuluju ke kontrole, je to už velkej čahoun, pane jo :slight_smile: Já jdu ve čtvrtek na KO a jsem zvědavá jestli mi udělá utz. Jinak ad porodnice. Hele podle mě si fakt nevybereš. Všechny v Praze, snad až na Vinohrady, jsou opravdu dobré, ale stát se může cokoliv kdekoliv a všechno je o lidech, bohužel. Někdo má negativní zkušenost z Podolí, jiný z Motola, další od Apolináře... Všude se něco najde. Já jsem rodila v Krči. V podstatě jsem byla spokojená. Porod byl ok. Ale můžu se jen dohadovat, zda malá měla po porodu potíže protože zanedbali předporodní péči a měli mi porod vyvolat dřív než po 11 dnech přenášení, kvůli vysokému tlaku. Malá se napila zkažené plodovky, prý ji museli křísit. Pak byla nějaká strnulá, to se jim taky nezdálo. Nakonec se ukázalo, že má nějakou infekci, takže dostala ATB a v nemocnici jsme byli nakonec 12 dní. Bylo to hrozný, ale hlavně kvůli dětské dr., která nebyla schopna podat kloudné informace a vůbec jsme nevěděli co s malou je, jak je to vážné atd. Naštěstí vše dobře dopadlo, malá se uzdravila a je bez následků. A já zvažuju, že tam budu rodit zase, mám to nejblíž, blbý to tam není a je jen otázka, jestli by se tohle nestalo i jinde. :wink: Tak přeju šťastnou ruku při výběru. A PS: Na Bulovce rodila moje příbuzná a byla max. spokojená. Jako nemocnice je to teda šílená, já bych tam už nešla ani se zlomenou rukou (pocházím z Proseka, takže Bulovku znám bohužel až moc dobře), ale porodnici mají dobrou a hodně holek si ji chválí.

Lososka vítej mezi námi.
22. bře 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina88 já na ten podrobný ultrazvuk jdu příští týden a už jsem to i platila minulý týden při odběrech.
Z Prahy nejsem tak bohužel s porodnicí neporadím. Já osobně jsem byla se svojí porodnicí spokojená a doufám, že teď to nebude jiné.
22. bře 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vapetka
@verrrunka holky jak vám je? já zatím dobrý, akorád jsem jak zimním medvěd co pořád spí a odpočívá? Kdy jdete k doktorovi? Já 6. dubna tak už se zase moc těším! vůbec nevím co mě čeká :dizzy_face:
23. bře 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana přesně, jak píšeš, záleží jen, na koho natrefíš! Já měla na císaři štěstí v neštěstí, operovala mě nějaké vynikající docentka, to jsem se pak dověděla až od svého gynekologa, když si přečetl papíry z porodnice, prý jsem hodně krvácela, ale dala mě výborně dokupy :slight_smile: pak jsem zas měla na šestinedělí smůlu na nějakou mladou dr z UK, které jsem ani nerozuměla, co mi říká, neuměla moc česky.. nevyznala se v lécích, nejdřív mě posílala domů, že dostanu ATB v tabletách, tak jí sestry upozornily, že tyhle atb se v tabletách nedělají, pouze IV, takže žádné domů a na kapačky a takhle si ze mě dělala "srandu" 11 dní a vystřídala na mě 3 druhy ATB, než jsem dostala čtvrté správné a konečně to trochu zabralo a pustili mě domů. I tak mě pak doléčoval můj gynekolog, ptz nález byl pořád špatnej, ale já byla taaak ráda, že už jsme mohli domů, že mi to ani nevadilo :grinning: O Podolí taky uvažuji zase, z důvodu, že to máme nejblíž, ale odrazuje mě ta forma přihlašování, jako jít tam stepovat v půl páté ráno :confounded: no nevim nevim..
23. bře 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barus25 zimní medvěd :grinning: to je velice výstižné! Malej chodí spát v půl osmé a já max hodinu po něm :sweat_smile: tedy já si lehnu do postele se skriptama, že jdu číst a probudím se až ráno, hrůza!
23. bře 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka Jo v půl páté, první blázni tam prý lezou už 3:15! :fearful:
23. bře 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana no tak tím pádem je rozhodnuto! :rolling_eyes:
23. bře 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lososka to já jenom vidím postel a pomalu usínám ve stoje.. musím se zabavit nějakou prácí nebo bych spala 24 hodin denně :grinning:
23. bře 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dneska byla konečně na kontrole a vše v pořádku. Odpovídá 9+0tt ale termín porodu mi prý stanoví až ve 12tt. Dostala jsem žádanku na screening a prý za to ten doktor chce 500,- což si myslím, že jde :wink:
23. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 Super :slight_smile: Moc gratuluju! 500 je dobrá, u nás to stojí 1000.
23. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barus25 jojo zdravím já ráno super ale večír už 18 hodin usínám jsem hrozně unavená. dr jdu v pátek tak dám vědět. tak se opatrujte.
23. bře 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také chci jít na ten screening tak mi snad také žádanku napíše když mi bude v květnu 35 . no uvidíme.
23. bře 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barus25 tak já bývám taky unavená a někdy je mi teda špatně. A ze začátku mi bývala strašná zima.
A na kontrolu jdu 30.3. a mám to s ultrazvukem a dostanu průkazku.
24. bře 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Ahojky, tak jak jsi dneska dopadla na screeningu? Já dnes byla taky, ultr. vše dobrý, prosvíícení šíje v pořádku, tak teď ještě budu čekat na výsledky krve. Sice jsem tam chvíli koukala jak vyjukanec, ale dobrý. Aspoń se manžel taky podíval na mimi, protože ho ještě neviděl, tak teď mi může alespoň na vlastní oči věřit. :grinning: :grinning: :grinning:
24. bře 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vapetka zkus to, mě napsal dr. taky jen doporučení a už po mě nic nechtěli a letos mi v červenci taky bude 35, takže kvůli tomu, je totiž kvůli věku vyšší riziko downova syndr. a jiných onemocnění. Ale je jasný, že se všechny modlíme, aby to žádnou z nás nepostihlo a měly zdravá krásná miminečka k zulíbání. :slight_smile: :wink:
24. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Jasně díky tak to zkusím. a pak dám vědět.
24. bře 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek ahoj, já nebyla ještě na screeningu, je moc brzy, podle utz jsem dnes 11. tt, podle PM 10+3, zítra pojedu na odběr krve a po 1. dubnu můžu na utz, zítra se tam objednám.

Ráno jsem byla na těch klasických odběrech, byla jsem uvnitř 20 minut až mi bylo laborantky líto :frowning2: Vůbec mi netekla krev, hrůza. Tak už jsem poučená, že i když mám být nalačno, tak se doma můžu pořádně napít vody nebo hořkého čaje. Tak jsem zase chytřejší. Na kontrole u dr. vše v pořádku, prcka jsem viděla, krásně si spinkal, ručičky, nožičky..všechno měl :slight_smile: Velikost 37,3 mm a odpovídá 11.tt
24. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Gratuluji ke kontrole :slight_smile: Já už se těším na ten screening až toho prcka konečně taky uvidím. Gyndař má jen ten vnitřní ultrazvuk a vždycky mi vyjede jen fotečku - na jedný vypadá jak mořský koník a na druhý jak beztvará fazole :grinning: Porodnici jsem nakonec vybrala Bulovku, slyšela jsem samá dobrá hodnocení, ale ve finále je to stejně jen o těch lidech na jaký tam člověk narazí - doktoři, sestřičky.... :grinning:
24. bře 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vapetka Ahoj :slight_smile: mě je 22 a gyndař mi napsal žádanku a když jsem se na ten screening objednávala, tak mi řekli, že pokud máš žádanku, tak nic neplatíš :slight_smile: Jdu tam 1.4.
24. bře 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ahoj, jo ahaa, tak to jsem popletla, když jsem četla, že jdeš ve čtvrtek na ultr., tak jsem si myslela, že už jdeš taky na tenhle screeningový. Bylo to bezva, jak tam byl i manžel, nebo teda, že tam s maminkama chodí i tatínkové, tak měli hned vedle, naproti postele co jsem ležela na zdi pověšenou velkou televizi, takže jsme s manželem koukali přímo tam a nemuseli načučovat dr. do monitoru. Tak jsme mimi viděli fakt dobře a jedu tam i na 20-22 týden, kdy se zas zjišťujou orgány a jsem zvědavá co tam bude vidět či nevidět mezi nožičkama. :slight_smile: Chceme si to nechat říct, u třetího bych už chtěla mít nachystaný věci buď tak nebo tak. Vlastně překvapení, kdy jsem to nevěděla až do konce jsme měli u prvního, to mi bylo jedno a má to i své kouzlo, když se to člověk dozví až na porodním sále. :slight_smile: A naše malé mimi měří 61.9mm a jsem 12+5 a termín mi posunul z 3.10. na 2.10. , takže jen o den.
25. bře 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabisek Pane jo, to už je vaše malé mimi pěkně veliké :slight_smile: To je stejně super, jak během pár týdnů vyroste z ničeho do představitelné velikosti co? Já jsem se ještě manžela neptala, na který utz bude chtít jít, ale určitě s sebou vezmeme i malou. Vidím to asi na ten ve 20.tt a taky si chceme nechat říct pohlaví, já bych to asi nevydržela :grinning: Taky bych asi zase ráda na 3D, tak uvidíme jak to vyjde.

Dneska mám za sebou odběr v Gennetu, bylo to super rychlé, skoro jsme tam nečekali, jestli 5 minut, tak je to hodně a hned mě napíchli. Takže pohoda. Jdu hodit fotku ze včera :slight_smile:
25. bře 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek