• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@nasekuratko jeee, to musí být nepříjemný, ale asi je důležité abys byla v klidu. Opatruj se!
30. črc 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - a kde ležíš? Je to teda určitě pruda:confounded:. A zajímavý, že bys měla být přecitlivělá, že to nic není, ale domů tě nepustí...A dělají aspoň monitor nebo něco, aby zjistili, jestli ty bolesti nejsou třeba kontrakce? Ono zas líp být pod kontrolou v nemocnici, než aby se něco zanedbalo, ale jestli to nehlídají, tak je to pak fuk, jestli ležíš tam nebo doma...
30. črc 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
A my máme dnes přesně 10týdnů do termínu porodu, letí to docela děsně:slight_smile:
A břicho pořád docela kde nic tu nic:slight_smile:
30. črc 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jůůů ty máš, ale malý pupíček...malý, ale krásný..to já mám oproti tobě mega pupek...
30. črc 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@adenka84 - no ty máš aspoň pěkný těhu pupík :dizzy_face: :slight_smile:. Já tu vždy po ránu manželovi vyšiluju, že nemám žádný břicho,...pak teda během dne malinko vykoukne, ale pořád nic moc:grinning:. Zas jako má to i výhody, nejsem nijak neohrabaná, v pohodě se můžu pohybovat jak za netěhotna, ale někdy bych většího pupíka uvítala:slight_smile:
30. črc 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete alespoň se ti bude lépe rodit...má to určitě své výhody...já už teda neohrabaná jsem a podelší procházce se valím jak tučňák...no bude hůř... :grinning:
30. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 -to nevím, jestli velikost břicha nějak souvisí s lepším porodem:grinning:. Já se teda na procházce víc zadýchám než dřív, ale zrovna minule jsem potkala kamarádku, co je ve 20.tt a ta mi povídá, že jdu nějak moc energicky, s nadšením a rázně:grinning:. Ale já jsem tak zvyklá chodit odjakživa, neumím jít pomalu....a musím teda říct, že hůř se mi rozdýchávalo tak kolem toho 15.-20.tt než teď, teď mi to přijde víc v pohodě...akorát teda v tomhle divným počasí mě zlobí tlak a padá mi dost dolů (teda krom u MUDry, kde zas mám typický syndrom bílýho pláště - doma při měření tlak mezi 110/60 a 120/70, u MUDry mi to skočí na min. 135/85, spíš i víc:grinning:)
30. črc 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no mlsela jsem to tak, že se ti bude právě lépe dýchata lépe tlačit...to je jen můj názor, třeba skutečně velikost bříška nemá na porod žádný vliv..nevím?
Já mám tedy tlak dobrý, vlastně úplně normální 110/70 nebo 120/80.. takže paráda...s tím problém nemám..spíš mě nejvíce vadí to tvrdnutí..to je fakt hnus..a poslední dobou je to dost časté..zlobí mě to tedy už od 18. týdne...do nedávna na to Magnosolv zabíral ale tomu je teď už bohužel konec..uvidím co mi řekne Mudr. v pátek na kontrole...
30. črc 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - jo tak na tlačení a dýchání možná jo...to jsem tak zásadně neřešila - u LUkáše jsem měla vytlačeno asi za pět minut, u nás byl u porodu problém otvírání, resp. neotvírání a na to asi velikost břicha vliv nemá...A s tvrdnutím tě lituju, já to víceméně neznám - ani v prvním těhu mě nijak netrápilo a teď zatím taky vůbec ne (jenže ono to je výhoda jen "na oko", protože právě si myslím, že to souvisí s tím, že moje tělo je prostě těhu naprosto spokojený a nikterak se nežene k porodu - ani tou přípravou - tvrdnutím, změnou čípku,...a pak právě se mi blbě rodí:confounded:). No jsem rozhodnutá tomu tentokrát nejpozději od toho 34.tt pomáhat - už je objednaný maliník, manžel pak bude muset nastoupit a "užít" si sexu, aby měl do zásoby na šestinedělí:grinning:, procházky...a třeba to trochu pomůže:slight_smile:
30. črc 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 taky mám problém s tím tvrdnutím...doktorka mi ve středu řekla že je to tím jak je hlavičkou dolů a vypadá to že už rotovat nebude....uvidíš,hl.by ti měla skontrolovat čípek jestli už se malé nechce na svět :slight_smile: ještě mají dost času tak ať tam ještě zůstanou :wink:
30. črc 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mas krasny brisko a slusi ti to :slight_smile: ..
30. črc 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Mas krasny brisko :slight_smile:
@petapete A ty mas hrozne malicky brisko :slight_smile: ,by me zajimalo kolik ten tvuj drobecerk vazi a meri :slight_smile: ..ale mas vyhodu,zatim te to nijak nemuze omezovat,jako nas brisatice :grinning: ,ja uz mam problemy se i zvedat :grinning: ..
30. črc 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach čípek mi kontroluje Mudr. pokaždé..zatím byl vždy v pořádku...tak uvidíme jak to bude teď v pátek...
ve čtvrtek jedu ještě na poslední UTZ na genetiku..tak jsem zvědavá co se dozvíme tam...halvičkou dolů jsme už právě dost dlouho, tak možná proto teď tvrdne mnohem více...
30. črc 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no bříško máš krásný :slight_smile: já bych ani neřekla, že se moc zvětšilo, myslím, že máme podobně velký :slight_smile: jinak mě břicho nejvíc poskočilo mezi 22. a 27. týdnem, to jsem myslela, že snad prasknu, teď se to zase ustaluje, tak nevím, kdy mám čekat další obr nárůst :grinning:
30. črc 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete takový hezký pidi bříško bych si přála taky :slight_smile: kam to miminko schováváš? :wink:
30. črc 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
za chvíli odjíždíme na dovču pod bájný Blaník (počasí nám opravdu přeje), tak se přihlásím až za týden
holky opatrujte se! pupkáčům zdar :wink:
30. črc 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ja tak samo,kdy mas termin?Jak se citis?Ja uz se mooc tesim!
30. črc 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek - minulý týden v poradně odpovídal přesně tabulkově (byla jsem 28+6, ale mimís je "upečený" o dva dny později,než by odpovídalo středu cyklu a podle měření to vyplivnulo 28+4tt, odhad váhy 1100g, takže počítám, že teď bude mít o nějakých 150, 200g víc bych tipnula:slight_smile:. Lukáš měl v termínu 3150g a 49cm, takže počítám, že medvídě bude +- nějak podobně váhově a mírově:slight_smile:, takový akorátní miminko :dizzy_face: (teda jestli se bude dařit dobře kompenzovat ta cukrovka). Bříško mě neomezuje víceméně vůbec, pořád spím ve své oblíbené poloze "skoronabřiše":slight_smile:, bez problémů se ohnu, vypleju zahradu,...pohodička :dizzy_face:.

@spaghi - no zas mi utlačuje víc žaludek, takže mi sem tam bývá těžko (ale to zas asi všem:slight_smile:). Já měla i u LUkáše spíš menší bříško než nějaký mega, holt máme "skladný" a skromný děti, že jim stačí málo prostoru:grinning:
30. črc 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi tak si užij krásnou dovolenou...opatruj se tam...

pupík se poslední dobou moc nezvětšuje, jen tvrdne mám ho takhle velký už nějakou dobu..i když pravda je, že když mě mamk apo týdnu viděla tak řekla, že je zase větší..tak nevím? pevně doufám, že už moc růst nebude...takhle by mě bohatě stačil... :grinning:
30. črc 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. črc 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@gretuschka - termín podle ms 8., podle uzv z konce prvního trimestru 10.10. (ten by měl odpovídat, ovulka byla o ca dva dny později). Já se cítím parádně, paradoxně bych řekla, že mi výrazně prospívá ta těhu cukrovka s dietou, fakt mi ten režim maximálně vyhovuje. A těším se taky, ale zároveň si maximálně užívám tuhle fázi, mě těhotenství fakt baví :dizzy_face: (jak poprvé, tak teď). Ale hlavně se zatím těší Lukáš, jsem zvědavá, jak mu to vydrží, až bude vřešťánek tady a bude ho rušit a omezovat:grinning:
30. črc 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gretuschka - hezký :dizzy_face:. Já jsem původně chtěla objednat k fotografovi a nafotit nějaký pupíkatý + celorodinný fotky, ale nakonec jsem docela ráda, že jsme to nějak nestihli/"zazdili", protože bych asi objednávala nějak na ten +-7.měsíc, aby se to ještě dalo fotit a obávám se, že bych si pak nadávala, bo bych na fotkách vypadala jen špekatě a ne těhotně:grinning:. MOžná ještě něco zkusíme domluvit někdy na září, to už by mohlo být břicho těhotný:grinning:...no uvidíme...
30. črc 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Lezim v Breclavi na gynekologii. Praveze monitor mi nataceli za cely tyden jednou. Jinak mi jen prohmataji bricho a to je vsechno. Dneska mi uz nedavaji ani magnezium. To nechapu uz vubec. Doted jsem mela 6 tablet denne a ze dne na den mi to vysadili uplne. Ale paradoxne zrovna dneska, kdyz uz nemam kapacku, magnezium ani zadny leky, tak je mi zatim nejlip... V noci jsem skoro nespala, ale od rana je mi dobre. Tak to fakt sama nechapu....
30. črc 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petapete
Urcite je to krasna pamatka a neboj,speky se krasne zakryjou,chce to jen sikovnou fotografku..Mam celulitidu po celych nohach a taky na zadku,ale na fotkach se to pekne schovalo:slight_smile:Jdi do toho,stoji to za to a rodina byla nadsena z fotek!
30. črc 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete mas malicke brisko, ale moc hezke... mne taky kazdy rika, ze ho mam male. Na fotkach (v albu) vypada jeste velke, ale nazivo je mensi. Jenze ja jim opravdu hodne a navic jsem pribrala uz 7-8 kilo, takze v prumeru. Vypiju denne 2 litry ciste vody. Tak ovlivnit uz to nijak nemuzu.
30. črc 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - no tak to pak fakt můžeš vklidu ležet úplně stejně doma, tohle nechápu :angry: . Jako kdyby to hlídali a třeba jednou denně natočili monitor/udělali uzv,..tak pochopím, že je důvod k hospitalizaci, ale takhle je to fakt jak zbytečný...nj, holt mašinérie zdravotnictví no:confounded:. Já myslím, že možná mi to bříško ovlivňuje i ta cukrovka, resp. ta dieta, kterou teď ty tři týdny držím, že se mu tam dělá místo zevnitř:grinning:. Já mám nahoře kolem těch pěti kilo, vody teda vypiju i o dost víc jak dva litry denně (spíš tak mezi třema-čtyřma....), podle kontroly je dost plodovky, placenta ok, mimís odpovídá, takže nemá cenu to řešit, kopká taky pěkně, tak holt si musím vypíchnout ta pozitiva malýho bříška:grinning:

@gretuschka - já se těch špeků nebojím, ale že by zatím na těch fotkách to břicho nevypadalo prostě těhotně, ale "tlustě", jestli víš, co myslím...že to prostě není ještě pořád ten typický těhu-pupík:grinning:. Takže by teď ty fotky byly takový "nijaký", takže počkáme a když tak se objednáme někam v tom září (počítám tak začátkem) a nebo holt až před vánoci pak i s mimísem už - pár fotek jen Lukáše (máme zatím každý rok focený) pár celorodinných a pár buď pupíkatých na ten podzim nebo holt pár novorozeneckých, nijak to nehrotím, s Lukášem jsem taky těhu nebyla fotit, jen jsme fotili - tak jak teď - každý týden doma, aby bylo vidět, jak bříško roste:slight_smile:...

A teď se musím smát - M. s Lukášem hráli v pokojíčku takový ten "soft-tenis", Luciš chce hrát dál a M., že se jde oholit a teď Lukášovi říká: "neřvi, že už nehrajeme a pojď se oholit!" (M. má elektrický strojek a Lukáš se s ním rád taky "holí"), tak to znělo tak jako srandovně:grinning:
30. črc 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gretuschka krásná fotecka! Taky se chystame fotit.... az me pusti z nemocnice. Uz se moc tesim! :slight_smile:
30. črc 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chtela jsem se zeptat jak casto vam kontroluje doktorka cipek?Na me koukala ve 20tt a od te doby jeste jednou,ale jen kvuli kvasinkove infekci.Od nakeho 24 tt ale nic,tak by zajimalo jak to mate vy?V pondeli jdu na vysetreni,tak snad se mrkne i dovnitr,jak muze vedet,jestli uz treba nejsem otevrena??
30. črc 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko
Tesim se na fotecky!!!
30. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka tak to je teda hodne divny.... mne kontroluje cipek pri kazde kontrole. Ze zacatku do dr. nedelal, ale poslednich par kontrol to zkontroluje opravdu pokazde. a ted uz me bude kontrolovat kazde dva tydny. Ale je fakt, ze ja diky tem mym komplikacim jsem asi hlidana vic nez ostatni bezproblemove tehulky.
30. črc 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek