• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
Holky, jeste takovy dotaz-od ktereho tydne se muze provadet masaz hraze, pit malinik, masirovat prsa olejickem pro lepsi kojeni apod.? Nejsem si jista, jestli od ukonceneho 34tt nebo 36tt? Nebo je to uplne jinak? :sweat_smile:
30. črc 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka na me se dival celkem asi 5x. Ted naposledy 2x po sobe. Jestli mi bude takhle tvrdnout bricho, tak ho poprosim i pri dalsi navsteve. Vcera jsme nechali malyho nasim 75km od Prahy a jeli do Prahy rano a vecer zpet kvuli bytu. Dodelali rekonstrukci, tak jsme tam chteli neco udelat. Byla jsem uz asi v pul7 strasne unavena. Dorazili jsme ve 22h. Jak jsem byla utahana, tak mi tvrdlo snad 10x za hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak je plod v poradku. Ma asi 1600g a jeste se otaci. Doktor je hrozne fajn. Vzdycky se snazi udelat, co nejlepsi ultrazvuk 2D i 3D, ruzne to steluje a tak, jenze prcek se hrozne mele a vubec tohle tehotenstvi je to na koukani nic moc. A on se vzdycky snazi omluvat tu zdeformovanou zrudicku na obrazovce tou technikou :grinning: . Jako abysme se nebali, ze takhle fakt vypada. Treba presviceny oko nebo nos zaborenej v tkani. Tak jsem rikala, at to nezamlouva, ze ho ma po me. Mame asi 20 (nebo jeste vic) fotek, ale vetsina je fakt nic moc. A on se chudak tak snazi :grinning:
30. črc 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gretuschka - mě jak doktorka v prvním těhu, tak i současná (měnila jsem, takže vzorek dvě gyndařky:slight_smile:), dělaly klasický vnitřní vyšetření v každé poradně celý těhotenství
30. črc 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - já s maliníkem začnu v tom ukončeným 34.tt, ale hlavně proto, že fakt nejsem a počítám, že nebudu nachystaná sama od sebe vůbec ( u Lukáše jsem měla den před vyvoláváním porodu CS 1:frowning2:) a teď zatím pořád na nule...takže začnu co nejdřív...ale obecně se říká, že tak ten měsíc před termínem, tzn. pokud se to i samo chystá,... a navíc se nepředpokládá, že tě nechají přenášet, tak bych začala až v tom 36.tt asi...Masírovat nebudu, to je mi už od představy nepříjemný, takže na to kašlu a prsa asi taky nechám svýmu osudu, já si moc neumím představit, jak by mělo fungovat to, že by masáž před porodem měla ke kojení pomoct:grinning:
30. črc 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dana3262 - ty jo, to je pěkný macík :dizzy_face:. My měli odhad na konci 29.tt 1100g a prý to přesně odpovídalo, tak vy máte o půlkila víc :astonished:. Ale ono je to stejně jen přibližný, tak těžko říct, jak to nakonec dopadne:slight_smile:
30. črc 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no, ja myslim, ze to je fakt hooodne priblizny. U 1.ditete jsem mela furt nejaky odhady a grafy s porodni vahou a nakonec mel asi o 900g min. Coz neni malo, ze :grinning: Moc tomu neverim, ale je hezky si to predstavovat :slight_smile: Jen nejak furt nechapu, kde ta vaha je. Od minule poradny jsem pribrala asi 1kg a doktor: 'No vida, tak jeste kilicko a budes na puvodni vaze!' Bojim se, ze ted to pujde nahoru smahem. Jak jsem u nasich, tak mam moznost odpocivat a je mi lip. Najednou mi ta Praha prijde strasne spinava, smradlava, hekticka. Neni nad to valet se na terase a koukat jak se za loukou pari z lesa.. Ach jo..
30. črc 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262
Asi taky poprosim doktorku at se mi tam jukne,mam pocit jako bych ji tim obtezovala,ale ma smulu,proste se tam podiva!:slight_smile:Ja si platim dost drahou peci v zahranici takze ocekavam taky dobrou peci!Uvidime ted na kontrole...:slight_smile:
30. črc 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko u nás v nemocnici na gyndě pouští domů jen primář a ten je tam od pondělí do pátku. Nebo to musíš mít od něj napsané v kartě, že tě mají propustit.
Mě taky hodně tvrdne břicho. U Aničky jsem s tím byla v nemocnici na kapačkách, které mi stejně nepomáhaly. Jen se bojím, aby to nemělo vliv na čípek, protože kdyby mě tady poslala mudra do nemocnice, tak mě primář pustí až budu 36+něco. Tady jsou tím úplně pověstní, že si drží pacientky :angry:
@gretuschka Mě taky kontroluje čípek pokaždé
30. črc 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka to vis, ze jo. Ja si taky platim a zatim nebyl nic problem. Je to zalezitost par vterin a mas klid.
30. črc 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@radus78 ja mam prave stesti, ze tento vikend ma sluzbu primarka. Jinak bych se domu taky o vikendu nedostala. Ale ani tak nemam jistotu, jestli se domu dostanu driv jak v pondeli....

Tak s tema kapackama jsme na tom nastejno. Dokud jsem mela leky, bylo mi zle. Dneska nemam nic a je mi o hodne lip.... nevim, jestli je to nahoda, ale citim se o 100% liip jak vcera. Jen nevyspana, protoze v noci mi bylo spatne teda poradne.
30. črc 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - mě teda u LUkáše udělali odhad správně a trefili se - týden před porodem odhad 3000g a narodil se s 3150g, takže to tak akorát za ten týden dobral, takže to sedělo víceméně přesně kupodivu :wink:

@nasekuratko - ono to dost dobře může být tím, že jsi měla ty kapačky a dnes teprve to zabralo, ono to nezabere okamžitě, chvíli to trvá, než to tělo "použije" tam, kde je potřeba:wink:. Takže ty kapačky a léky dost možná právě pomohly, proto ti může být dnes dobře:wink:
30. črc 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hezký bříško, a přiznám se, že jsi mě i těmi fotkami uklidnila, páč mi taky připadá, že mám nějaké malé bříško :slight_smile: .
30. črc 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka v první řadě nádherná fotečka..také se chci jít s manžílkem vyfotit..ať máme pořádnou památku na pupík...
čípek mě Mudr. kontroluje od úplného začátku, to jest od 5+5...mylsela jsem, že se takhle kontrolují všechny těhulky...asi vážně záleží na gyndaři a nebo možná na tom jaké máš těhu...já kromě tvrdnutí bříška vše v pohodě, jsem ale po IVF tak možná tké kvůli tomu..nevím?
30. črc 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84
No jo,tady je to vsechno takove jine,jako prohlidky odpovidaji uplne tem ceskym,nemuzu rict,ze by neco zanedbavali.Maji navic supr vymakany UZ,krasna nemocnice,ale ty vysetreni proste nedelaji pokazde.Ve 28tt jsem tam byla 10min,poslechla si srdicko,vzali mi moc,zmerili tlak,vahu a finito.Tedkom ve 30tt budu mit to same plus UZ.Myslim si,ze s tema prohlidkama cipku zacinaji az pozdeji kdyz se blizi termin.Jako myslim si,ze jsem zdrava,ale i tak by me to uklidnila,kdyby tam obcas mrkla:slight_smile:
Fotky si urcite udelejte,stoji to za to!
30. črc 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi se blbe zeptam,a cipek vam kontroluje na koze prez zrcadlo??jestli ano tak me ho teda nekontroluje vubec :unamused: .
30. črc 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - já mám úplně bezproblémový těhu (sice otěhotnění po clostilbegytu, ale vše v pohodě, přirozeně) a kontrolu dělá od prvopočátku při každé prohlídce vnitřně, i do průkazky mi píše čípek tuhý,...prostě popíše ten stav a píše tam hodnotu CS

@ilonne - já myslím že je to i tou dietkou k cukrovce, tak to bys mi zrovna ty s taky menším bříškem potvrdila:wink:

@jimisek - mě dělá v každé poradně prohlídku v zrcadlech + prohmatem, někteří gynekologové čípek kontrolují vnitřnímu uzv (ale to si myslím, že spíš až když je tam nějaký "nález", že tím měří jeho délku atd...)
30. črc 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek
@petapete me pokazdy vnitrnim ultrazvukem. Jsem za to rada, staci to strcit na krajicek. Kdyz me ze zacatku vysetroval casto nastroji, mela jsem z toho akorat svedeni..
30. črc 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 - tak mě to problém nedělá, naštěstí netrpím na žádný potíže, takže to vyšetření je v pohodě...dokonce když mi v jedné poradně zpočátku dělala cytolku stěry, tak upozorňovala, že nejspíš budu krvácet/špinit, že v tom těhu po tom stěru je to běžný, tak ať se neleknu a teda ani náhodou, všechno v pohodě...
30. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak me kontroluji cipek taky ultrazvukem. Jen ted v nemocnici me vysetrovali zrcadlama, ale doktorka se do me ani nemohla dostat, bolelo me to, tak to stejne neslo a vzala nakonec ultrazvuk.
30. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek většinou kontroluje jen pohmatem.Tentokrát mi dělala i vnitřní ultraz.kvůli tomu tvrdnutí.Jinak taky ne...
30. črc 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dana3262 Tak moje gynek.nema ultrazvuk,takze doufam,ze to bude v poho,cipek mi dokt.kontrolovala naposledy u apolinare,kdyz sem tam byla na pohotovosti.Na bazene me pichla vcela a vecer mi odesla hlenova zatka,takze sem tam radsi jela,hlen to byl,ale ne ten kterej odchazi pred porodem,ale doktr.mi udelala kompletni vysetreni,takze mam na par tydnu klid :slight_smile: ..
30. črc 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak procitam, jak se tu bavite o ultrazv a kontrole cipku...ja uz nebyla u doktorky mesic- mela dovolenou, jdu v utery, tak se nemuzu dockat... Jinak sem v 31.tydnu, podbrisek me taky chvilema dost boli, hlavne kdyz vstavam z postele :frowning2: a tady pisete , ze to muze byt tim, ze uz je mimi natoceny hlavickou dolu- tak to by bylo fajn, to bych mozna i tu bolest vydrzela :slight_smile:
30. črc 2011 v 19:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete také mi do průkajdy píše hodnotu Cs zatím vždy 0. doufám, že to ještě nějakou dobu tak vydrží...
30. črc 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek tak mě zatím kontroluje taky jen prohmatem a pak vždy udělá UTZ mimíska, teď po zjištění těhu cukrovky bude častěji kontrolovat průtoky placentou. Na další kontrolu jdu za 3 týdny, to se těším, bude dělat ten velký utz a mimíska pěkně poměří :slight_smile: :slight_smile:
31. črc 2011 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi užijte si dovču
mě kontroluje pokaždý cca od 5 měsíce a to i ten před tím, jsem taky měnila doktora místo čerta anděla
pupíky krásný, mě prijde že ho mám jako před porodem, přitom mám nahoře jen ty 2 kila. Na fotky se chystám, mám šikovný kamarádky fotografky profi i zapálený amatérky, tak doufám že vyjde srazík na fotečky. Špěků těch se nebojim, ty mám přisouzený do konce života. teď aspoň naposled budu mít tu vanu učelně :DDDD

@nasekuratko to je něco to naše zrdrávko, at jste brzo doma, já byla s maruškou 16dní s tlakem a taky mi to přišlo nekonečný
31. črc 2011 v 01:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dneska me propustili. Jsem stastna jak blecha!!!! :dizzy_face:
31. črc 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@nasekuratko moc gratuluju :wink: hlavně aby bylo vše v pořádku
31. črc 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko supéér tak si to užívejte doma
31. črc 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Teeda, gratulace... ja zase v noci odvezla muze do nemocnice...a to je to doktor, takze dlouhooo nechtel, al epak uz mel takove bolesti bricha, ze kolem pulnoci kyvl na to ze pojedeme...ted je na JIP ale je to pry lepsi...holky to byl stres, miminko se celou noc tak cukalo, kopalo apod..ze sem nemohla vuubec spat, snad ho to nejak nepoznamena...:frowning2:
31. črc 2011 v 10:27  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko gratulace :o)

@monika12353 ať je brzy v pořádku,držím pěstičky :slight_smile:
31. črc 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek