• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@monika12353 neboj, nepoznamena... kazda maminka ma nekdy stres. Akorat, kdyz uz jsou mimca takhle velke, tak aspon vidime, co s nima ten stres dela. :frowning2:
Nas maly dneska naopak skoro nekope, je tady hrozna zima a chladek a to mu vyvhovuje, tak chrni. :slight_smile:
31. črc 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak když jsme u toho stresu, včera v noci jsem se vztekla u společenské hry, no neumím moc prohrávat :grinning: a s malou to ani nehlo. Chrněla a dneska vstála okolo šesté ráno, jako normálně, takže já samozřejmě taky a to jsme si šli lehnout někdy okolo jedné hodiny.
@nasekuratko Tak to je super, že jsi doma, užívej.
31. črc 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak určo je to tou dietou. Mamka mi říká, že bych měla nějak víc tloustnout, mě teda ještě zhubly nohy a zadek, na což si fakt nestěžuju :wink: . Teď budou ve středu malou vážit a měřit, tak uvidíme.
31. črc 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Uz zitra na UZ!!!!Nemuzu se dockat,jsem tu nasi kocku nevidela uz 2 mesice!!!!Dneska se mala pekne trefovala do boku,az jsem na ulici zajecela bolesti:slight_smile:))Ale krasna bolest je to.
31. črc 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsem dekuju za podporu...manzel uz volal, ze mu je lip..snad ho brzy pusti, abysme tady nebyli tak sami :frowning2:
31. črc 2011 ve 13:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky a hezkou neděli, já dneska chytla nějakou depku či co, že mám málo věcí pro mimčo, tak zas blázním na mimibazaru :grinning: asi je to tím počasím :sweat_smile:

máte už nakoupeno a perete?
31. črc 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 my byli v noci s manžou taky v nemocnici kvůli jeho bolestem břicha :grinning: naštěstí se jim nezdálo si ho tam nechat, píchli mu injekci a poslali nás domů.Má nějaký svalový bolesti, neví co to je, tak snad to nebude nic závažnýho a přejde to :unamused: Já se v tý nemocnici taky vynervila. To prostředí je fakt depresivní... všude ticho a klid, slyšet byly jen hodiny, minuta po minutě. Jsem si představila jak tam budu za pár týdnů klečet v bolestech :confounded:

@petrusam já pořád taky koukám na internet a tenhle měsíc jsme toho docela dost nakoupila. Zatím neperu, jen sbírám dohromady :wink:
31. črc 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Všechno rozhodně nakoupeno nemám, ale to, co je, s tím už jsem naplnila pračku, takže mám vyprané zatím všechny oblečky + pleny, co jsou doma :slight_smile:
31. črc 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam ja jeste neperu, ale krome velikosti 50 mam nakoupeno vsechno a behem tohoto, nejpozdeji pristiho tydne zacnu vsechno prebirat, prat a zehlit. Radsi chci mit vsechno nachystane, kdybych nedejboze zase skoncila v nemocnici. A uz zacneme i chystat pokojicek. Po tehle zkusenosti chci mit radsi vsechno driv a byt v klidu.

Sice jsem doma, ale uz asi hodku me silne picha kolem pupku, nemate to nektera? To jeste neznam... ja uz jsem z toho fakt blazen. Clovek ma radost, ze mu je druhy den dobre a ted tohle... No, snad to brzy prejde...
31. črc 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrusam Je koukam,ze resite prani veci na mimiska,jsem prave o tom premyslela a rikala si,jestli neni jeste brzo,ale asi neni,radsi driv nez pozde,jen si musim koupit prasek na ty vecicky.
@monika12353 Drzim palce aby bylo manzelovi lepe a ty sis ho uzivala doma :wink: ..
31. črc 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jaky prasek pouzivate? Ja jsem si nakoupila Persil sensitive a Lovela sensitive... :confused:
31. črc 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já mám taky Lovelu :slight_smile: prala jsem v ní i na prvního prcka do roka ...
31. črc 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko Lovelu gel, teď ji mají v Penny v akci, tuším že z 210 Kč na 169 nebo tak nějak. V pátek jsem ji kupovala.
31. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsme doma. Včera jsme jeli na Konopiště na bál princezen. Ale bylo to hrozný, kvůli tomu dešti fakt naprd. :frowning2: Tady prší snad v kuse už od pátku. :rolling_eyes:

Musím pořádně dočíst...

@nasekuratko Vítám tě doma a přeju ať tam vydržíš!

Jinak ad věci, něco budu muset ještě dokoupit, ač po malé máme většinu (doufám, že to teda nakonec fakt holka bude, jinak musí všechno obstarat babičky, až budu v porodnici :grinning:), ale předbrala jsem, co máme a dala si to do jedné krabice. Na praní mi přijde ještě brzy. Nějak mi přijde že aby to leželo skoro 3 měsíce v šuplíku, že je to moc dlouho... Ad prášek, u malé jsem prala v Lovele, ale byla na prd. Na vyprání nových věciček je ok, ale jinak nevypere nic, ani moc nevoní a dokonce i kožaři ji hrozně haní (pokud má dítě problémy s pletí). Takže jsem brzy přešla na Persil Sensitive a teď už lovelu nebudu kupovat vůbec a jdu rovnou do Persilu.
31. črc 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko tak to je super, že už tě pustili :slight_smile: Kámoška používala batole, zkusím se podívat co mají a uvidím pro co se rozhodnu :grinning:

Tak já ještě neperu, chystám se na to tak koncem srpna. Já mám spíš pořád hrůzu z toho, že nebudu vědět, jak malou obléct aby jí nebala zima nebo zase horko.

@vrana tak to je škoda, to počasí je naprd asi všude, no toto léto je celé divné, doufám, že už pršet nebude, nemusí být vedro, ale trochu sluníčka by nezaškodilo.
@monika12353 tak ať je manželovi líp a je s váma brzo doma
31. črc 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi tak toho obleceni se bojim taky.. vubec nevim, co si brat sebou do porodnice. Ja prave prat zacnu. Termin mam sice 12.10., ale kdyz zacnu pristi tyden vsechno chystat, tak to bude akorat. Chtela bych na zacatku devateho mesice mit vsechno hotove a nachystane. Potom uz clovek nikdy nevi... a kdovi jak mi bude.
31. črc 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí

@vrana Fakt nadavaji na lovelu???Tak to asi zmenim nazor a zkusim ten persil,ja jsem do lovelu jako avivaz musela davat ocet,jako dezinfekci,nijak to nesmrdelo,ale je fakt,ze ta lovela nic nevyprala,jenze mala mela problemy s kuzi.Tak doufam,ze se to malymu vyhne...
31. črc 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edithn Tak to je nahoda, co?? Ja se ted akorat vratila z nemocnice....mel ucpany streva, ale nastesti se to po kapacce rozchodilo a ted uz ani neni na pristrojich, tak to snad bude dobry ... ale teda musim rict, ze jsou to fakt nervy..a ja mam vzdycky cerny myslenky..takze sem se uz malem videla vdovou..:slight_smile: dnes mam naladu lepsi, tak doufam, ze se v noci vyspim.
31. črc 2011 ve 20:20  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Co se tyce obleceni, taky vubec nevim, jak mimi oblect...ani co vzit do porodnice...co vsechno beres? Oni snad pry oblecky daji..jen na cestu domu, ne??
31. črc 2011 ve 20:23  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 já ještě vůbec nevím :unamused: poradím se s kamoškoujejé malá je narozená ve stejném termínu, tak snad pak budu chytřejší :grinning:
@nasekuratko to chápu :wink:
31. črc 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek jj kamarádka má chlapečka s atopickým ekzémem (pravděpodobně) a spešl kožařka z Motola, řekla že Lovela ani omylem, že když tak nějakej speciální prášek ze zdravotních potřeb - to ale mluvíme o těch atopácích. Ale každopádně to pro kůži není žádná výhra. Holt dneska co se vydává za supr dupr pro děti, tak nakonec není. Viz. dětské jogurty a pod... člověk pak zjistí, co to je ve skutečnosti za blivajsy. Mělo by to být trestný, jako klamavá reklama. :angry:

Mně vadilo především to, že nic nevyprala. Persil používám i normálně a holky co máme v původní diskuzi 3 roky zpátky, šli u druhých dětí zrovna tak do normálního prášku, jen bez aviváže.
31. črc 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
A cesta domů z porodnice...hrozně záleží jaké bude počasí. Nás pouštěli domů 31.10. (malá je 19.10.), doma jsem manželovi připravila víc variant a pak ho instruovala po telefonu. Malá šla v nátělníkovém body, overal, mikinka, lehká čepička, ponožky a přes sebe španělskou deku (na přechod z porodnice do auta a z auta domů, v autě bez). Určitě bych miminko nedávala do zimních fusaků, kombinéz apod. A obecně je lepší vrstvit jako cibuli a v případě že je třeba, tak odstrojovat. My jsme na začátku doma užili rukavičky tenké, malá měla pořád strašně ledové ruce.
31. črc 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

@nasekuratko Super, že už tě pustili domů, snad se tam příště vrátíš až na porod :wink:

A k praní - pro malýho jsem od začátku používala Persil Sensitive a spokojenost maximální. Ze začátku jsem mu prala zvlášť, pak jsme i pro nás prala v sensitivu (abych využila pračku) no a od půli roka už sjem prala v normálním prášku. Stejně teda používám Persil, jen ne sensitive.
Jo, ještě vím, že holky z naší diskuze snad používaly nějaký mýdlový kameny či co to bylo.... za sebe doufám, že i druhý dítě bude s pokožkou v pohodě a nebudu muset tohle řešit.
31. črc 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 neboj nepoznamená, já měla v těhu příšerný stresy kvůli bejvalýmu, přišla splácet nečekaná exekuce, věčnej chlast, nervy šílený, dokázal vytáčet do běla , já se bála jaký to bude to bude mít následky a Maruška je od narození naprostý usměvavý sluníčko, lidi ji znali už od miminka, že tak věčně vyřechtaný a pohodový dítko neviděli, ta už má víc známých než já :D rozdává radost a úsměvy doteď tak se neboj :slight_smile:
a držim pěsti at je brzo doma

@nasekuratko neděs mě, já budu ráda když příští tyden dodělají kuchyŇjediný co je připravený je autosedačka :D
31. črc 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko super, že si doma. Tak hlavně ať už ti je dobře :wink:

taky jsem prala v persilu sensitiv a teď peru v normálním persilu. Asi zas koupím ten senzitiv, alespoň na úplné miminko. Syn od ségry má atopák s doktorka jí řekla, ať pere v pracím prášku s marseillským mýdlem, takže používá Omino Bianco, ale mě to teda příšerně smrdí :sweat_smile:
31. črc 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - a to já bych naopak už pomalu brala, aby se to CS někam trochu hnulo - v téhle fázi klidně by mohlo být už 2, aby se to tam přeci jen chystalo...protože minule jsem měla až do termínu CS 1 a porod teda fakt porod - vůbec jsem se neotvírala, porodní cesty absolutně nepřipravený:confounded:. TAkže bych raději, aby se to už chystalo...stejně tak třeba tvrdnutí - vůbec nemám, jsem bez magnézia a tvrdnutí ani ťuk, vůbec...takže ono všeho moc škodí zase:grinning:

@nasekuratko - super, gratuluju a ať si zbytek těhu užiješ doma bez dalších komplikací:wink:
1. srp 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - jj, já mám taky pocit, že zadek/stehna a asi i ruce (paže) mám hubenější, což se taky tím netrápím:grinning:. Jen musím dnes zavolat na gyndu a zkusit se přeobjednat do poradny, měla jsem jít 10. a nehodí se mi to, potřebovala bych to vyřešit tenhle pátek (zároveň s diabetologií), protože ten další týden bych musela s Lukášem, M. má ranní, zatímco tenhle týden odpolední a MUDra chce dělat náběry- takže objednání na 7:30, což by znamenalo, že s Lukášem bych musela vstávat asi v pět, v šest jet vlakem a měla bych to tak tak...a to se mi fááákt teda nechce:confounded:
1. srp 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja za zacatku prala jen v lovele, mne teda voni, ale je fakt, ze vubec nic nevypere. Takze od prikrmu pouzivam persil sensitiv a to pro celou rodinu a hold v tom jen budu pokracovat. K vybavicce: vybrala jsem neutralni veci po Klare a uvidime, jestli vyperu po porodu i ruzovou nebo dokoupime modrou :slight_smile: Vyprany uz mam a dneska se chystam zehlit, preci jen jsem v sedmym mesici a Klara se narodila v osmym :slight_smile: Takze casu neni moc nezbyt. Jeste musim v lekarne nakoupit veci do porodky, vyprat kocar a nachystat postylku, ale to az v zari.
@petapete ono predcasny otvirani taky neni moc fajn, ja mela v 32 tt CS3 a pak jsem za tri tydny rodila. Myslim, ze vsechno k uspiseni porodu (malinik atd ) staci az po ukoncenym 36 tt - i tak na to budes mit mesic. A ver mi, treba v 35tt by sis jeste s mimcem v porodnici polezela.
1. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. srp 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - ale já nemluvím o předčasným otvírání probůh...kritická hodnota CS v současný fázi těhu je mezi 3-4, takže kdyby bylo 1-2, tak se fakt nezlobím...a ano - "uspíšení" porodu stačí po ukončeným 36.tt (pokud ovšem tě budou ochotní nechávat přenášet ten týden, dva...což mě ovšem s těhu cukrovkou a po operaci dělohy nenechají a nejpozději v termínu se začne vyvolávat). Ale to je fuk, nemám potřebu obhajovat svůj postoj...U Lukáše přes pití maliníku od toho ukončenýho 36.tt, jsem den před porodem měla den před porodem - jak už jsem psala - CS 1 a neotvírala se tak, že mě minuty dělily od akutního císaře pro nepostupující porod, přes vyvolávání a brutální kontrakce víceméně nepřetržitý 7hodin...
1. srp 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek