• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@aknavis Praha, 27 let, TP 24.10., jména nic, pohlaví kluk, sourozenci 0
1. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jejda rozhodne se nemusis obhajovat byla to spis jen poznamka, ze idealni neni ani jedno :slight_smile:
1. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani vysoky CS ani nulove :slight_smile:
1. srp 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - jj, to určitě ne...a zas - z těchto dvou extrémních možností raději to nulový, to je fakt - raději ten blbý porod (pořád je to "jen" pár hodin), teda samo za předpokladu, kdy to dobře dopadne, než rodit předčasně a muset mít mimíse v inkubátoru a nějaký komplikace do startu...to je jasný, že raději vydržím ten blbější porod s neotvíráním, než aby to bylo rizikový a čípek "selhával" moc dopředu...On to teda člověk stejně nijak neovlivní, může si tak akorát říkat, co by mu vyhovovalo a skutečnost pak může být úplně jiná:grinning:. Jako mě by fakt vyhovovalo teď v tom 31.tt mít CS už třeba 1, kolem toho 36.tt dejme tomu klidně těch 5, aby to prostě k tomu porodu dozrávalo...a ne mít den před porodem 1 a být sotva na špičku prstu, protože to je prostě taky na prdlačku:confounded:. Ale jak říkám - nemám iluze, že by to člověk nějak extra ovlivnil - já třeba jsem asi typ těhotenskýho "držáka", mohla bych být fakt jak slonice, těhotná věčnost, moje tělo je v tom stavu evidentně spokojený a mimino u mě taky, jen doktoři jsou holt proti no:grinning:. Přitom můžu dělat cokoli (sex, maliník, procházky, "námaha" - myslím přiměřená, ne že budu skákat ze schodů a nějak ohrožovat mimíse:slight_smile:) a ničemu to extra nepomůže (teda aspoň v prvním těhu nepomohlo a teď se obávám, že to bude podobný - můžu být na celodenním výletu, celý den "v akci" a prostě nic, ani třeba náznak tvrdnutí, prostě pohoda...z toho někdo může celý těhu proležet, fakt v klidovým režimu a bude mu břicho tvrdnou imrvére, i přes třeba kapačky magnézka...holt tohle člověk neovlivní (nebo teda trochu jo, ale myslím, že ten základ je prostě daný)
1. srp 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete sranda je jak se kazda bojime neceho jinyho :slight_smile: Ty vyvolavanyho porodu a ja predcasnyho :slight_smile: vtipny bude, kdyz si to pak omylem prehodime :slight_smile:
1. srp 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - nj, tak on se člověk bojí toho, s čím má blbou zkušenost no:slight_smile:. Já si předčasný porod absolutně nepřipouštím jako reálný, takže toho se nebojím, spíš právě plánuju, jak budeme medvídě vyhánět, aby to šlo samo:slight_smile:. Jako já se předčasnýho porodu samozřejmě bojím taky, resp. upínám se vždy k nějakýmu dalšímu termínu jako takové pojistce, že už by to příp. šlo (od toho ca 24.tt, kdy už se mimísi zachraňují, pak od 28.tt, kdy se zlepšuje ta prognoza na přežití, teď zas ten 32.tt, pak 34.tt...ale nepředpokládám, že by to mělo nějak reálně hrozit u nás, prostě je to jen taková "berlička" pro psychiku). Jenže víme, jak to je...nikdy neříkej nikdy že:slight_smile:. Já myslím, že nejlepší by bylo, kdybychom si prostě obě začaly rodit v tom rozmezí ukončenýho 38.-40.tt, že by to byla největší pohodička :dizzy_face:
1. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete 38tt to je muj sen :slight_smile:
1. srp 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - tak ať klapne:wink:. A ty máš nějaký předpoklady, že by to teď mělo být zas dřív? Stejně je to zajímavý, jak každý tělo to těhotenství snáší úplně jinak...
1. srp 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím, že mám první pračku mimi oblečků v pračce :grinning:

jinak k porodu .. prvního jsem přenášela 3 dny od TP podle UTZ .. teď bych ráda třeba ve 38tt rodila, ale bůh ví, jak to bude .. jestli bude furt hlavou nahoru a se šňůrou okolo krku, tak mě císař ve 38tt nemine ... jsem zvědavá na UTZ 9.8., ale cítím ho pořád stejně, takže se určo neotočil :slight_smile:
1. srp 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete na stesti zatim zadny :slight_smile: ! sice mam opet drazdivou delohu, ale to nic neznamena a CS dneska 0 hura :slight_smile:. S Klarou uz jsem mela 1. Ale jinak bylo cely tehu uplne bez problemu a pak fofr jak blazen :slight_smile:. Prenaset asi taky nebudu diky cukrovce :slight_smile:
1. srp 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Co je to dráždivá děloha?
1. srp 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsme byly celý den u babičky, v baráku nám vrtali a bourali, se tu vůbec nedalo být :frowning2:

@aknavis Můžu se prosím taky přidat do tabulky? Praha, 28 let, TP 17.10., jména Adam/Natálka, předpoklad pohlaví holčička, sourozenec 1 Moc děkuju :dizzy_face:
1. srp 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - no já třeba moc nechápu mojí MUDru, co mě "straší" vyvoláváním nejpozději na termín už od začátku těhu - kvůli operaci na děloze před dvěma lety...že prý po té operaci nebudou chtít nechat přenášet, aby se minimalizovala zátěž pro dělohu...což mi ovšem vzhledem k průběhu prvního vyvolávanýho porodu zůstává nepochopitelný, protože když si vezmu, co musela být pro dělohu za zátěž ta sedmihodinová fakt víceméně nepřetržitá a silná kontrakce (a to byla určitě víc, než "normálně", protože kolem lítaly PA i doktoři a moc nevěděli, jak to utlumit, aby se něco nepos...o), tak nevím, v čem by např. týden přenášení a následný přirozený porod bylo horší než tohle...Včetně toho, že kamarádka rodila v jiné porodnici, byla po císaři a druhý rodila normálně a tu právě nechali přenášet s tím, že ji doslova řekli, že po císaři nevyvolávají, že když se to nerozjede samo, tak ji znovu říznou, právě proto, že pro dělohu je to vyvolávání obecně o dost náročnější, než když porod jede přirozeně...takže prase aby se v tom vyznalo:confounded:. Každopádně k tomu mám pro jistotu i tu cukrovku, takže nemám iluze, že by nás nechali přenášet...A je fakt, že jsem se při minulé poradně bavila s MUDrou - kamarádka byla od 32.tt na udržovačkách a pak přenášela dýl jak týden a právě říkala, že to většinou bývá tak, že ty, co ty problémy mají, tak často pak i přenáší, že ten porod tak "rozeženou", že se mimimu ani v termínu nakonec ven nechce a bývá to po termínu a naopak právě v těhotenství bez problémů pak najednou bum a rodí se i předčasně..že většinou ty problémový prostě nakonec vydrží a ty, u kterých by se dalo čekat podle průběhu bez problémů až do konce, tak rodí předčasně...
1. srp 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska jsem poprve mela poslicky a byla jsem teda pekne vystrasena,ale nastesti mi pomohla tepla vana,takze doufam,ze me predcasny porod nepotka :slight_smile: ..ikdyz ten 38tt by byl idealni :wink: ..
1. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne dráždivá děloha reaguje tvrdnutím na jakékoli podráždění, např. na pohyby miminka nebo třeba jenom když doktor při vyšetření položí na bříško ruku. Vim, ze mi to prave diagnostikovala doktorka uz v prvnim tehu pri vysetreni, kdy jsem ja vubec zadne tvrdnuti necitila. :frowning2:
@petapete a kde budes rodit, neni jeste pobliz jina nemocnice, kde by te i chvilku nechali prenaset?
@vrana zarazeno, jen to sem hodim az zitra, nejak mi to blbne. Ale jen tak zajimavost jsem se divala, ze uz mame tri Filipky a tri Adamky :slight_smile:
1. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis ahoj, prosím o doplnění tabulky :slight_smile: jména zatím nemáme, pohlaví : vypadá to na holčičku, sourozenci 0, děkuju
1. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to tak vydím, že bych taky mohla začít něco dělat :grinning: zatím mám věcičky jen v krabici, tak se pustím do třídění a praní, na kočárek se chystáme v srpnu.
1. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - rodit budu v Brně, jsou tam porodnice tři, ale vlastně jen dvě (dvě jsou "jen" oddělený pracoviště fakultky - Bohunice a Obilňák), pak jsou ještě Milosrdní, ale na ty jsou dost rozporuplné informace...no a ve fakultce by to bylo stejný...navíc s tou cukrovkou pochybuju, že by se hrnuli do přenášení kdekoli:confounded:. Ale v těch Bohunicích budu mít domluvenýho "protekčního" porodníka, tak se třeba nějak domluvíme...uvidíme no, zatím je to pořád daleko a třeba to nějak dopadne (to teda určitě, ale třeba dobře:slight_smile:)
1. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - my už máme vypráno:grinning:. Ale tak jako "haluzově" - jsme vytáhli věci po Lukášovi, koupili novou komodu a já to probírala, abych věděla, kolik toho budeme potřebovat...no a protože se mi to do nové komody nechtělo skládat nevypraný, tak jsem to vyprala v našem prášku s dvojitým mácháním, s tím, že to pak přeperu ještě jednou, jak koupím dětský prášek...no nakonec to byla práce na celý víkend a rozhodla jsem se, že znovu už to nedělám, tak je to takhle hotový s tím, že kdyby se holt medvídě osypalo, tak se to přepere po porodu. Vypráno je bez aviváže, nežehlila jsem, jen jsem prádlo prohnala sušičkou a věřím, že to bude stačit:slight_smile:
1. srp 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete v Brne vetsinou nechavaji max 10 dni, ale je fakt, ze s tou cukrovkou to nebude nikde vyhra :frowning2: Jako na vsechny tri porodnice jsem slysela pozitiva i negativa ostatne jako vsude.
1. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - jj, ono si nevybereš a podle těch referencí ostatních se moc řídit nedá, protože to je všude tak nějak +-stejný...já poprvé rodila v Bohunicích a byla spokojená 100% na poporodním, u porodu to jedna MUDra těžce pos.ala, když do toho začala vrtat a vyvolávat úplně zbytečně, jenže to člověk ví až dodatečně, v té chvíli ho to vůbec nenapadne řešit, obzvlášt vyděšenou prvorodičku:confounded:. Jinak pak už celkem ok, jenže už nebylo jak "napravit", co ona zmrvila no...teď si říkám, že bude fajn ta protekce - sice to nemám ráda, ale bohužel dnes ve zdravotnictví je to bez ní opravdu o ústa:confounded:. No uvidíme, jak bude, jak říkám, zatím to nějak extra neřeším...Ale právě že Obilňák nechci - vadí mi tam to prostředí, působí na mě depresivně, novorozenecký je jinde než šestinedělí, návštěvy jen dvě hodiny denně, navíc na chodbě, není tam, kde si s nimi sednout,...prostě nic moc...ty Milosrdný jsem zvažovala, chtěla tam jít i kouknout na ten kurz, ale zas když mi mamka říkala o tom známým jejich přednosty, co je v Bohunicích, tak jsme se domluvili, že její šéf (sám jí to nabídl) mu zavolá, domluvíme se s ním, půjdu k němu na prohlídku + domluvit se co a jak a pak se uvidí...
1. srp 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, tak to jste mě s tím praním zaskočily :fearful: To abych začla. :slight_smile: Ale čekám na sluníčko, ať mi to venku všechno krásně proschne a vyfouká. Já jsem Honzíkovi prala ve Vladěnce http://www.tradebgm.com/mydla.htm a teď nám všem peru v tomhle http://obchod.santim.cz/organic-prirodni-praci-prostredek-4kg/d-70539/ vypere vše, manželovo pracovní oblečení, Honzovy ponožky od písku, všechny možné skvrny, fakt super! :wink:
1. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimisek teda...není na poslíčky ještě brzy?No hlavně aby tam mimčo ještě chvilku zůstalo :slight_smile:
1. srp 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka taky čekám až na sluníčko :slight_smile: aby se mohlo prádlo pověsit ven,pak krásně voní i bez aviváže....Tento týden už má být lepší počasí,tak už jen koupit něco na praní a začneme :o)
1. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by balo aby to nějak nedopadlo :slight_smile: reakce na vyvolávání a předčasný porody. Za kritiskou hranicí jsme už dávno tak to zmáknem . Díky našemu projektu "Dotek světla" čtu hodně příběhů těch co přišli mnohem dřív a zmákli to užasně.
s tím praním mě uplně děsíte, já tu mám 60krabic na vyrovnání a pro mímíska nic. Ale dnes mi zapojili sporák, tak jsme si konečně mohla uvařit zase polívku, kuřecí z domácíma nudelma, Mňam
2. srp 2011 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno.
Teda koukám, že se všechny chystáte prát už brzy, to se taky přidávám do klubu vyděšených, že mě asi strhnete s sebou :grinning: Jenže já nejdřív potřebuju vyřešit nábytek, jak to bude a až pak to chci vyprat a uklidit. Aby už to šlo tam, kde to bude bydlet a ne do krabice :frowning2: Chjo a to nevím kdy bude.

Vyvolávaný porod bych už taky nechtěla. Přenášela jsem 10 dní. Nakonec mi ho vyvolali, protože mi nezabírali prášky na tlak a byl vysoký. Jinak by mě asi nechali 14 dní, co povídali. No ještě ,že nenechali. Byla zkalená PV, malá se jí napila. Údajně ji museli křísit, byla v nějaké křeči a ještě chytla nějakou infekci. No prostě fat paráda. Takže já si plánovala, že budu v porodnici 4 dny a nakonec jsme tam byly 14 a ani se nevědělo, co jí vlastně je :frowning2: Takže bych si fakt přála zažít spontánní porod s dítětem i se mnou v pořádku a šupajdit brzy domů. :sweat_smile:
2. srp 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana my byly 16 dni z toho 11 v inkubatoru :frowning2:. S prvnim to docela jde, ale chudak tatka byt na malou celou dobu sam (i kdyz s pomoci babicek). Fakt bych chtela po 4 dnech pelasit domu za rodinkou :slight_smile:
2. srp 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis hm taky hezký :frowning2: pro mě nejhorší bylo, že jsme prostě nevěděli co malé je. Doktoři neřekli ani slovo a tvářili se jak když je nejhůř a když z nich člověk něco dostal, tak to byly kusé informace, takže člověka akorát vyděsili. No fakt už bych to nechtěla zažít. Nejhorší je, že člověk neví, proč se to stalo. Jestli na tom mělo nějakou váhu přenášení a tak. No asi už se začnu modlit :slight_smile:
2. srp 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana tak já sem taky docela vyděšená :grinning: pořád nemáme vše nakoupené a ani pořádně nevím, co vše budu potřebovat, jak pak malou oblékat atd. Na druhou stranu si říkám, že všechny to zvládly, tak já musím taky :slight_smile: na tom co stalo nemáš žádnou vinu, důležité je, že je vše v pořádku :wink: a neboj, druhé mimi je prý pěkná rychlovka :grinning: kámošce stačily po příjezdu akorát sundat kalhoty a malá se narodila na příjmu :grinning: :grinning:
2. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek