• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@clloi Jo taky pár takových případů znám, ale pravidlo to bohužel není. Kéž by se na to dalo spolehnout. No uvidíme, nějak to dopadne. Že s malou na tom nemám vinu, to jsem ani nemyslela, ale spíš by mě zajímalo jestli za to mohlo to přenášení nebo co, jestli oni něco zanedbali.. Ale to už se stejně nedozvím. Možná naštěstí.
2. srp 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis Super tabulka, díky za přidání :slight_smile: Jen takový nápad, nechtělo by se ti to seřadit podle TP než podle abecedy? Že bychom viděli kdo je na řadě. :wink:
2. srp 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Dobrý nápad. Jen nevím, zda se to @aknavis bude chtít předělávat :sunglasses: Nevím jak to cítíte vy, ale připadá mi, že už se to začíná "ošklivě" blížit. Teď jsem začala řešit kojící košili. Nemáte nějaký levný typ? Procházela jsem různé diskuse a holky se hodně shodly, že nejlepší je knoflíková verze. Že ty kapsy nic moc...
2. srp 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
KOukala jsem že je nás docela dost z Prahy :slight_smile:

@mmiirrkkaa no hele já mám knoflíčkovou se žirafou od číňanů za 100 :grinning:
2. srp 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:
@mmiirrkkaa Koupila jsem si obyč. košili u vietnamců, rozepínací a pak se jí hned zbavila. Noční košile fakt nenosím (teda takovýhle :grinning: ) A na doma v pohodě triko nebo tílko.
@vrana Teda ty sis s tím vyvoláním taky užila svý. Já měla vyvolávanej porod den před termínem kvůli vysokýmu tlaku celý těhotenství (byla jsem s tím i v nemocnici na pozorování) a teda tělo připravený bylo, od 36.tt jsem byla otevřená na dva prsty, po zavedení tablety v deset byl prcek v půl třetí po obědě venku s tím, že opravdu bolesti jsem měla cca od jedný, od dvou jsem ho tlačila ven. Takže docela rychlovka, do tý jedný hodiny to byla brnkačka. Ale radši bych přirozenej porod, všichni říkají, že je výrazně lepší a míň bolestivej...

A teda zatím neperu, ale nejspíš mě taky zvykláte, to je hrozný :grinning: A to zdaleka nemám dokoupeno, ale pořád si říkám času dost. Aby mě to nepřekvapilo...
2. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana A kolik těch knoflíčků má? (Jestli stačí 3, 5... :slight_smile:
2. srp 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek No jo o tom porodu jako takovým to už jsem tu psala, že v pátek zátěžák, v sobotu ráno tableta, cca od 12 bolesti, ale tvrdili mi že to jsou posly, což sice nebyly, nicméně jsem se neotvírala. Trvalo to celou noc. Nakonec se mě PA zželelo a ukecala dr. ať mi dá magnésium, ten mi kontrakce oddálil cca po 20 minutách, že jsem si aspoň trochu odpočinula. Jinak jsem pořád pochodovala po chodbě. K ránu jsem se otevřela na dva, ha ha, to mi přišlo jako výsměch. Ale PA říkala, že se 4 už můžu na sál. No a ráno na vizitě v neděli dr. řekl, že můžu na sál. Byla jsem tam od 10 a malá se narodila ve 14.32. Po prdnutí vody na sále kontra cca po 2 minutách. Nejhorší to bylo fakt od té soboty do neděle. To jsem si neuměla představit, že bych po takové noci měla rodit a zvažovala jsem jak ukecám dr. na císaře. Ráno jsem na CŘ ani nevzdechla, jak jsem byla mimo z toho, že jdeme na sál a někde jsem ještě sílu pobrala.

@gumidek a jo tebe čeká dokupování asi skoro všeho, když to teď bude holčička co? To si užiješ :dizzy_face:
2. srp 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Hele ta moje má asi 4 nebo 5. Pak jsem měla ještě jednu na patentky z Mothercare, tuším 3 patentky. Ale doma jsem taky kojila v čemkoliv.
2. srp 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na doma to neřešim, ale budu si muset pořídit něco do porodky. I když bych klíďo byla co nejvíc v eráru a nějakou "lepší" na návštěvy. Jen nevím, zda jsou erární v Krči k dispozici. :confused:
2. srp 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Tohle bych fakt nedala, to muselo být šílený. Tiše doufám, že tentokráte se k vyvolání nedostanu, že i přes cukrovku půjde malá ven dobrovolně, klidně o těch 14 dní dřív.
Dokupujeme, ale rozhodně ne všehno. Doma bude mít věci po bráchovi a ven stejně bude ze začátku chodit v kombinéze, takže jsme jen něco málo holčičího dokoupili a stejně toho byla hromada. Dál budu dokupovat průběžně, jak mi to přijde pod ruku, hlavně teď vím, že zhruba do půl roka je malá vybavená. Jen teda netuším, kam jsem uklidila látkový pleny :confused: A obracet barák vzhůru nohama se mi nechce, jsem příííííliš líná, zase na mě padla únava.
2. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Jé jdeš taky do Krče? Před 3 rokama mi erární dali, ale ne na celou dobu, i když třeba by to problém nebyl, nevím. Já jsem chtěla dobrovolně do svojí. Hele ty erární jsou na kojení blbý, to je prostě anděl nebo protekční vpředu do V. Mrkni fakt u Číňanů, bývá to taky bavlna a kniflíčky má většina. Jestli to chceš fakt jenom do porodnice, tak je zbytečný za to vyhazovat prašule.
2. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek Hm, s únavou jsem na tom podobně a to teď bude to nejhorší období. Ale stejně to letí jak blááázen. Za chvíli je konec prázdnin a pak je to raz dva. Taky bych klidně rodila 38.tt, ale to se mi asi nepoštěstí :grinning:
2. srp 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Díky za info. Udělám výlet po číňanech :slight_smile: A stačí 2? (fakt to chci jen kvůli nemocnici...)
2. srp 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Jo 2 ti stačí určitě.
2. srp 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak super. A když jste v tom tak sběhlé, co kojící podprda. Na seznamu mají uvedené 2, ale nerada bych si jí koupila a pak zjistila, že se do ní nevejdu... U vietnamců jsem si pořídila tu obyč elastickou natahovačku bez zapínání - ta by do porodky stačila?
2. srp 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já jsem teda kojící používala, mám velký prsa, takže pro mě to bylo pohodlnější, to odepínání. Ale holky si chválili ten sportovní tip, že to stačí.
2. srp 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak se omlouvám za tu hrubku. :fearful:
2. srp 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Bychom se v Krči mohly skoro potkat :grinning: Minimálně na poradně.
2. srp 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já si chci kojící určo pořídit (i když nemám žádná mega prsa), ale radši bych si ji koupila až po porodu. Abych si ji nekoupila dopředu a pak nezjistila, že se do ní nevejdu.
2. srp 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Všecno je možné :wink:
2. srp 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Kojící podprdu mám jednu a bohatě mi stačila, jak to šlo, nosila jsem normální. Nemám žádný gigantický prsa, takže to i šlo. A tu sportovní klidně, třeba ti bude vyhovovat pořád. I na veřejnosti se dá kojit bez kojící podprdy.
2. srp 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dnes sem byla v poradne- dle UZ mame 31+1, jinak 31+5 a prý je miminko pekny cvalik- 1800g- nemate nekdo pro porovnaní vasi vahu?? Jo a taky mam prý starnoucí placentu???? Nevite co to je? Ze se to bude muset pozorovat...
2. srp 2011 ve 13:37  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám 2 kojící košile viz. foto album...U podprsenky se taky bojím abych trefila velikost.
@monika12353 tak to fakt netuším co je stárnoucí placenta...Jinak gratuluji k ultrazvuku :slight_smile:
2. srp 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 no mě říkala gyndařka, že budeme muset taky častěji kontrolovat průtoky placentou, k vůli té cukrovce, při ní se taky může stát, že placenta rychlejí stárne a pak špatně vyživuje mimi, a to se pomaej vyvíjí a roste. Ale neboj, bude to určitě dobré, oni si to pohlídají :wink: :wink:
@vrana ono je lepší nad tím asi opravdu nepřemýšlet, uvidíš, že teď bude vše v pořádku :wink: :slight_smile: po té kojící podprsence se budu muset taky podívat, nemám žádné lentilky, tak doufám, že něco seženu. :grinning:
2. srp 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Já jsem si tenkrát koupila jednu fakt kvalitní Anitu, byla docela drahá ale je super. Pak jsem měla ještě dvě nějaké obyč, ale taky se sundavacím tím košíčkem jakoby. Mně to teda fakt vyhovovalo, představa že honím ty svoje kůzlata ve sportovní, to eee. Ale tak si na začátek kup jen jednu kojící a sportovní, vyzkoušej si to a dokup až bude mimi na světě. Každému vyhovuje něco jiného a kdybys byla spokojená s těma sportovníma, je škoda kupovat zbytečně ty kojící. S tou velikostí je to těžký. Říkají o číslo větší než před těhu, jenže někomu se prsa nezvětší vůbec a někomu klidně o 2-3 čísla. Asi bych ji koupila tak měsíc před porodem a o číslo větší.
2. srp 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana děkuju za radu, určitě pujdu do kojící, na ty sportovní nejsem zvyklá, taky bych je někde asi honila :grinning: :grinning: :grinning: zatím mám pořád svou velikost, ale to se ještě změní, jen doufám, že ne moc :grinning: :grinning: :grinning: uvidím po porodu a pak kdyžtak dokoupím
2. srp 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi Není vůbec zač.
2. srp 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. srp 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lipetra jj holky si to chválí, že jsou tam fajn věci. Jen ty Hostivice, to je pro mě celodenní výlet :frowning2:
2. srp 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - mě by teda v porodnici dvě košile nestačily, já byla vděčná za erární, celou dobu..jednak se mi sem tam zamazaly krví, jak třeba protekla trochu vložka,...druhak jsem se děsně potila, asi z těch hormonů+rozjíždějící se laktace+horko, co v nemocnicích bývá, takže jsem fakt měla spotřebu co den, to minimálně jedna košile (někdy i dvě), takže by se to nestíhalo točit, ani kdyby mi je M. doma pral a vozil zpět...byla jsem tam týden a za tu dobu jsem teda po svojí košili ani nevzdechla...tentokrát to plánuju podobně - pokud možno jedině v eráru. Jinak já to tu už psala, já se dalšího vyvolávanýho porodu děsím takovým stylem, že bych raději císaře, než vyvolávání:confounded:. Jako moje hitparáda, jak porodit: 1)nejlépe spontánní přirozený porod, který se sám od sebe rozjede, 2) plánovaný císař v epidurálu, 3) nejhorší verze vyvolávaný porod. První vyvolávaný porod - 19hodin kontrakcí, z toho posledních sedm (po zavedení tablety) fakt víceméně jedna brutální kontrakce (byl to sled silných kontrakcí co minutu, mezitím tak možná čtvrt minuty "pauza"), celou dobu upoutaná na lůžko kvůli sondě, kterou měl Lukáš přes pochvu na hlavičce, protože přes břicho na monitoru nechytali ozvy srdíčka. Celou dobu bez epi (pořád jsem byla zavřená, resp. otevřená jen na 1cm, takže ho nemohli dát, aby se porod nezastavil), já škemrala o císaře, děsně jsem se nervovala, že s tímhle za sebou už prostě nebudu mít sílu a mrně nevytlačím, až to přijde...už teda bylo rozhodnuto (v poledne), že pokud se to do jedné nerozjede, tak se jede na sál na císaře...já se k té jedné upínala jako ke spáse...nakonec PA došla za deset jednu, koukla a byla jsem z jednoho cm na dvou..takže císař "padnul", protože se to posunulo...já myslela, že umřu...ale pak jsem byla během chvilky najednou na sedmi centimetrech, ty bolesti - ač pořád stejně silný a stejně častý - se začaly daleko líp snášet, asi jak se konečně začalo něco dít, za chviličku se mi už nedařilo rozdýchávat, tak jsem si stěžovala PA, že už to nejde rozdýchat, připravená, že teď bude to nejhorší - už nutkání k tlačení a nebudu ještě smět, nicméně PA s úsměvem - tak to zkusíme...já naprosto nevěřila, že UŽ, ona se smála, jestli se mi to po tom všem zdá brzy:grinning: a v 13:35 byl Lukáš na světě, vyklouznul během snad ani ne deseti minut, tři kontrakce na hlavičku (měl ručku "na supermana", tak mu ji museli zatlačit zpět), další kontra ramínka a další vyšoupnul ven...chudák podchlazený, úplně zničený, tak hned do inkubátoru na vyhřívání,...pak v důsledku těžkýho porodu měl silnou žloutenku (měl na hlavičce veliký dva hematomy z toho, jak se tam tlačil dolů a nemohl se dostat), byl děsně spavý a nechtěl pít, už hrozili sondou do žaludku, uzv hlavičky, jestli je v pořádku,...no fuj, nic moc...nakonec jsme v porodnici byli "jen" týden, ale stačilo to...Takže tohle už fakt raději ne, kdybych si mohla vybrat..
2. srp 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek