• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@vrana no pro me prave taky, ale asi tam zajedu koncem srpna :slight_smile:
2. srp 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monika12353 parádní cvalík :slight_smile:

@vrana z toho co jsme se učili (mám maturitu z biologie) je to delší přenášení í ale fakt delší v tomhle směru nebězpečný,ajkko že si miminko lokne už ty zkažený vody. Mohlo to být vážně tím, hlavně že je vše v pohodě a druhý bude na světě coby dup.
Košile mi koupila mammča v hrabáku za pár šupů takovy fajnový bavlněný ale už snad rok před tim, než jsme vůbec otěhotněla, nějak úpo tom druhým vnoučeti tak touzila, tak mám vystaráno .
Kojíci podprsenky jsem koupila v trhu snad 2 měsíce před a nosila je do rozthání pomalu, já kojila 2 a 1/4 rokua byly mě askorát, prý se ty velký prsa zas o tolik nezvětšej jako ty malý, ale nedá se tomu věřit.. žééé
2. srp 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - taky mi představa použít místo kojící podprdy tu sportovní přijde blbá, hlasuju 100% pro ty kojící, se sundávacíma košíčkama:slight_smile:. Já si teda musela koupit nový podprsenky už v těhu, vyrostly mi prsa (narozdíl od prvního těhu), takže teď jsem velikostně někde na 90E/F :pensive: a to do sportovní asi fakt ne-e:grinning:. A tak jsem právě rovnou brala ty kojící s tím, že doufám, že už dál neporostou a zatím to vypadá v pohodě, jsou dost elastický, takže tam mám pořád dost rezervu, tak snad to bude ok...u Lukáše jsem teda měla štěstí, že jsem víceméně vůbec nepotřebovala ty kojící vložky, nic mi neteklo, tak bych se nezlobila, kdyby to tak bylo i nyní...
2. srp 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa No jo na druhou stranu, kdyby to bylo prokázaný, že je to tak nebezpečný, tak nebudou automaticky nechávat přenášet 10-14 dní. A děje se to dost běžně
2. srp 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - s tím až tak nezvětšením prsou - u mě to platí asi...u Lukáše jsem celý těhu odchodila v předtěhu podprsenkách, kojící jsem si kupovala ve své standardní velikosti, teď teda se mi během těhotenství zvětšily ca o to jedno číslo (hned ze začátku), ale to spíš tím, že se "přifoukly", jak byly po prvním kojení splasklý, tak teď se to poprsí zas tak jako vyplnilo, jinak ale na obvod to zůstalo stejný - jak pod tak přes prsa...
2. srp 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Vzhledem k tomu, že nevím, jak moc "ze mě poteče", tak bych taky nejradši co nejvíc využívala erár. Jinak k té podprdě. Já měla na začátku těhu 75A a teď už mám 80C, takž chci s koupí kojící počkat, co to půjde, abych zbytečně nevyhodila prašule. Jinak myslím, že 2.porod budeš mít lepší. Mamka měla 1.vyvolávenej (prý nic moc) a když rodila ségru, tak než se stačila rozkoukat, byla na světě. :grinning:
2. srp 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Pěkná plenková výbavička :slight_smile: Ty vkládací baby lucy máš ve velikosti S nebo jsi vzala rovnou M? Původně jsem měla v plánu koupit si taky nějaké parádní (jako tam máš to merino), ale dneska jsem mluvila s jednou maminou a ta říkala, že na novorozence jí to přijde škoda, že spíš až od toho půl roku. A že ona nejvíc dávala novosklad + vkládačku BL + separačku a že fpoho. Tak se pokusím zatím nic nekupovat. Ale svrbí mě prsty :slight_smile: Jinak ty věci sis kupovala přes Bránu?
2. srp 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - jj, ten erár je v rámci možností ideální, žádná starost s prádlem:slight_smile:. K tomu porodu - já věřím, že pokud budu rodit přirozeně, tak to může být rozhodně jedině lepší, ale bojím se právě dalšího vyvolávání (nenechají mě přenášet přes termín)
2. srp 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa ty baby luci jsem brala XS/S je to asi do 8 kg.tak by to mělo na nějakou dobu stačit :slight_smile: Hlavně až bude umět prcek sám pěkně sedět,tak už ho budu dávat na nočník....Zase tolik toho nemám.Časem se to dá vždycky dokoupit a když by se potom někdy zadařilo 2 dítko,tak aspoń bude nějaká výbavička :slight_smile: Objednávala jsem to v Braně k dětem a vyzvedla si to osobně v Brně.Aspoň jsem si omrkla jak to vše vypadá ve skutečnosti....
2. srp 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chci popřát hodně štěstí vám i vašim miminkům. Mám doma dva říjňáky, tak sem občas z nostalgie nakouknu, jak to bylo u nás přesně před rokem, příp. před třema. :grinning:
Kdybyste potřebovaly cokoliv poradit nebo dokoupit výbavičku, klidně se ozvěte. Zrovna jsem doplnila bazárek. :wink:
@vrana Hanku zdravím obzvlášť. :slight_smile:
2. srp 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim Moni ahojky a díky za pozdrav :wink: Jak žijete?
2. srp 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Chceš vyplašit nebo mám radši lhát? :grinning:
2. srp 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jdu si psát seznam co vše je potřeba koupit v lékárně vdo porodnice atak...napište co vše jste si pořídily vy :slight_smile: předem děkuji,snad na něco nezapomenu...
2. srp 2011 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach z lékárny mě napadá: jednorázové kalhotky (ale asi se dají koupit i v drogerce), mast na bradavky, líh na pupík
2. srp 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fim No jestli jsi těhotná, tak vyplašit chci:grinning: A jestli mi chceš říct, že to se dvěma dětma nebude žádná p...l, tak to tak nějak čekám a víc vyplašit nechci. :grinning:

@vercach Jako jenom pro tebe do porodnice nebo i domů pro mimčo?
- Porodnické vložky Samu
- Jednorázové kalhotky (alespoň dvoje)
- Někde vyžadují i jednorázové přebalovací podložky (pod matku po porodu) a ty z lékárny jsou lepší než ty dětské
- Za sebe doporučuju dubovou kůru - sušenou i gel na poporodní poranění
- Bepanthen (především na bradavky, ale někdo s ním maže i před opruzeninami, mě nevyhovoval, na opruzeniny jsme měli Rybilku, taď mám sudokrém)
------------------------------------------------------------------------------
- Líh na pupík
- Sterilní čtverečky na pupík
- Vatové tyčinky
- Pokud chceš dopředu do zásoby Sab simplex nebo Baby calm na prdíky, masážní krém proti prdíkům Pupíček. Podle mě není nutné, když zjistíš, že je potřeba, koupíš
- Odsávačka na rýmu (za mě na vysavač)
- na mazání všude doporučují olej (slunečnicový z lékárny), ovšem nechápu proč, protože se ví, že naopak víc kůži vysušuje a ucpává póry. Malá ze začátku trpěla dost na suchou kůži, takže si dr. s olejem poklepala na čelo a doporučila mi klasickou indulonu, případně Excipial
- nůžtičky s kulatou špičkou (pro mě taky nesmysl, používám normální, tamty stříhaly na prd a malou jsem normálními nikdy nešmikla)
- teploměr do vany, teploměr na měření teploty

Tak snad ti to pomůže. Jako se vším je to hrozně individuální, co sedělo nám, nebude třeba sedět tobě a naopak.
2. srp 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a k těm kalhotkám, já jsem si koupila jednorázovky v DMku, byly tam troje a byly takový jakoby papírový a úúúplně naprd, hlavně hrozně nepříjemné. Super byly klasické síťovky z lékárny, dají se případně i přeprat a jsou za chvilku suché. Navíc díky materiálu jsou kdekomu, narozdíl od DMka.
2. srp 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach tak ten ja si napsala vcera. Prsni vlozky chicco (jsou drazsi ale jako jediny z tech, co jsem vyzkousela nepousteji chlupy a fakt paradne sajou), porodnicke vlozky Batist (jsou mnohem vetsi nez Samu a po porodu se fakt hodi kazdej cm), jednorazove kalhotky takove ty sitovane (lehce se v porodnici vyperou a rychle uschnou), lih na pupik se ma kupovat az po porodu (nebo kratce pred), protoze ma jen kratkou zivotnost nez vyprcha, a mast na bradavky jsem mela Bepanthen, ale jestli funguje neporadim, nemela jsem jedinou trhlinku (snad to tak bude i ted). Bepanthen se pouziva na zadecek u mimca, ale tam jsem nevidela rozdil mezi nim za 300 a mezi rybilkou za 50 k @mmiirrkkaa nocni kosile jsem mela taky jenom erarni. V Kyjove je meni denne rano i s prosteradlama a pak kdykoliv behem dne u sestricek a je to super mit porad cisty. Kor prvni dny fakt protoeceni nejde zabranit ani trema vlozkama na sobe :slight_smile:.A doma jsem mela klasicky bavlneny pansky dvojdilny pyzamo no knoflicky. Za prve v nem bylo krasne teplo i kdyz jsme vstavala k male z postele a za druhe se rozepne dle potreby kamkoliv. A kojopodprda je na zacatek fajn. Hlavne nez se clovek nauci kojit, pak uz staci obyc prsenky bez vycpavek :slight_smile:
2. srp 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis ty vložky Batist mají taky v lékárně? Je fakt že ty Samu jsou krátký, že jsem si brala dvě. Netušila jsem že dělají i jiné. U nás mi nabídli tenkrát jen Samu.

A s Chicco vložkami naprosto souhlasím, taky jsem byla max. spokojená. Rozdíl mezi bepanthenem a Rybilkou mi celkem přišel, ve prospěch Rybilky. Že Rybilka zanechala takový ochranný film na zadečku, kdežto ten Bepanthen ne, byl mastnej. I dr. říkala že je lepší ho používat až když opruzeniny jsou. Ale to se mi zase osvědčil Imazol.
2. srp 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana ,@aknavis
@mmiirrkkaa moc děkuji za info holky :slight_smile:
2. srp 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana
@aknavis holky taky děkuju, už sem si to opsala :grinning:
2. srp 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - pochybuju, že by líh měl krátkou životnost, mám tu ještě po Lukášovi a má expiraci až v roce 2012:wink:. Dokonce jsem uvažovala, že ho nechám pro medvídě, ale nakonec asi raději koupím čerstvý, pro můj pocit, jinak myslím, že by šel klidně použít:wink:

@vercach - já teď zrovna dělala objednávku na lekarna.cz, tak ti ji překopčím...ale nemám tam teda všechno...

ALTERMED Dubová kůra gel 120g (skladem) - na nástřih pro lepší hojení
- FIXIES podložka na přebalování 60 x 60 cm/10 ks (skladem externě)
- Lactacyd Femina hygienické ubrousky 10 ks (skladem externě) - ty si beru ještě na teď, do poraden
- LACTACYD Femina mycí emulze 400 ml (skladem externě) - do porodnice na "spodek"
- Megafyt Čaj z listů maliníku n.s. 20x1.5 g (skladem externě)
- NASIVIN 0,01% 1X5ML Nosní kapky, roztok (skladem externě) - většina dětiček má problém s ucpaným nosánkem
- NUROFEN PRO DĚTI 1X100ML TRUB Suspenze (skladem externě) - to mám spíš pro Lukáše na obnovení zásob na podzim
- OPHTHALMO-SEPTONEX 1X10ML Oční kapky, roztok (skladem) - na prokapání očiček
- PAMPERS Premium Care Newborn 2-5kg 78ks (3 dny) - měli v akci:wink:
- PAMPERS Wipes Simply Clean 72ks (skladem) - taky akce, když nebudou sedět, nechám je pro Lukáše na ruce, pusu, ještě je tu máme v pohotovosti...
- RICINUS COMMUNIS CH5 GRA.4G (skladem externě) - homeopatika pro lepší rozjezd kojení
- SAB SIMPLEX 1X30ML Suspenze (skladem externě) - preventivně na prdíky
- Toaletní papír LINTEO Satin vlhčený 70ks nápusť duboá kůra (skladem externě) - do porodnice
- Vatové tyčinky Bellawa pro kojence 56 ks (skladem externě)
- Vložky porodnické BATIST 20ks (skladem externě) - jsou lepší než SAMU (delší)

jinak ještě budu pořizovat ty síťovaný kalhotky, líh na pupík, nějakou kosmetiku (ale to minimum), bepanthen, krém na bolavý bradavky (ten už mám doma, z DM drogerie), vložky do podprdy, krém pro prcka do studenýho počasí proti větru a zimě, sudocream, buničité tampony, rybilku a asi krém na masírování bříška (Pupík nebo jak se jmenuje...)
2. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete děkuji :grinning:
ještě takovej blbej dotaz....kolik si kupujete těch vložek (balíků) už jsem to nepoužívala ani nepamatuju...
2. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach - já u Lukáše měla koupený tuším tři balíky a nestačilo mi to, dokupovala jsem další a pak mi pro změnu dva zůstaly:grinning:. Takže tu mám ty dva balíky ještě z tehdy (to mám SAMU, ty batist snad ještě ani nebyly...) a k tomu jsem přibrala tři balíky těch BATISTek, to snad bude stačit...kdyby ne, tak holt ještě dokoupím, ono se to dost těžko dá odhadnout předem, někdo má očistky týden, jiná fakt celý šestinedělí...
2. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach ja mela dva baliky do porodnice a jeden jsme dostavali tam erar a pak uz jsem mela normalni vlozky.
@petapete mne dalai v lekarne lih primo tam delanej a mel expiraci za dva mesice, ale mozna existuji i nejaky jiny. To nevim. Jinak s dubovou kurou a sab simplex velkej souhlas :slight_smile:
2. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aknavis - já třeba celou dobu očistků normální vložky nepoužívala, ty porodnický mi byly na ten nástřih daleko příjemnější a jak byly prodyšný, tak mi 100% víc vyhovovaly, než ty klasický menstruační. Ono mi to i tak +- vycházelo, že očistky byly akorát víceméně po tu dobu, než se mi i pěkně zhojil ten nástřih, takže to tak nějak pěkně sedělo k sobě:slight_smile:
2. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
nakukuji :slight_smile:

- na nástřih jsem také měla gel z dubové kůry a ještě mi teď švagrovka doporučila hemagel
- vložky do podprdy také doporučuji chicco
- vložky jsem měla Samu, ale dám na Vás a zkusím Batist .. doma jsem pak už stejně používala Always, ale vím, že spotřeba vložek v porodce byla veliká ..
- doma jsem nosila na kojení sportovní podprdy, na ven jsem vystačila s normální podprdou s odepínacíma ramínkama, kojící jsem měla jednu a ta mi nevyhovovala ...
- síťovný kalhotky z lekárny, dobře drží, jsou super
- bepanthen na prsa
- na zadeček rybilka nebo sudocrem
- kosmetiku na prcka jsem měla Weledu a spokojenost
- v porodce jsem měla košile svoje (manžel a mamka mi každý den nosili čisté), hodně jsem se potila, po každé sprše jsem ráda vlezla do čisté, ale stačí Vám obyč bavlněné za pár kaček, na knoflíček třeba, já měla všechny na ramínka, ptž jsem rodila v červnu a bylo mega vedro, v eráru jsem jen rodila
2. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

@petapete Dobrej seznam :grinning:
Lékárnu nechám až nakonec, už jsou na každým rohu, takže to pak dokoupíme. Třeba taková borová voda má omezenou expiraci, takže z toho důvodu. Navíc pak doktorka rovnou napíše Kanavit a ty druhý kapičky.
Ad ty vložky - v porodnici nám dávali, doma jsem pak už používala normální, ty poporodní bych fakt nedala, očistky jsem měla 7 týdnů, fakt lahůdka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ustaly přesně den po kontrole po šestinedělí (neměla jsem tu kontrolu na den přesně).

Mám na vás všechny dotaz - přemýšlím, jakou deku malý do kočárku pořídím, pro prcka jsme měli od Elodie Details, doteď jí má oblíbenou, tak zase nějakou chci. Nedáte tipy, co jste kupovaly? A je třeba ta španělská deka tak úžasná?
2. srp 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - my máme do kočáru fusak na zimu a jinak plánuju jen "obyčejnou" fleecovou deku, ale já jsem zastánce "studenýho odchovu", ta španělská mi přijde zbytečně děsně teplá:grinning:
2. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jinak třeba borovou vodu asi vůbec kupovat nebudu, u Lukáše jsme nepoužívali...a nevím, jak je to teď s těma vitaminama, tuším, že někde píchají (teď nevím, jeslti vit. K?) přímo v porodnici jednorázově jako injekce a pak už se kapičky nedávají...
2. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek