• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete Taky nejsem typ, co mi děti nabaloval zbytečně moc. Kolikrát jsem si přišla jako krkavčí matka, když jsem viděla děti nabalený v kočáře a náš milostpán byl nalehko a bez deky.... Právě tu deku myslím i třeba do autosedačky, nebudu kupovat do ní zavinovačku, takže v zimě na ty přejezdy (přenosy do a z auta).
Zahlídla jsem třeba i deku z merinovlny, ale vůbec netuším, jak moc teplá bude.
Jo, a fusak budu pořizovat znovu, ale asi vezmu použitej emitex, kdo ví, jestli dítě bude příští rok vůbec v kočáře chtít sedět nebo bude už jenom lítat a pak už by nebyl potřeba.
2. srp 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Co to je zase za novinky s těma vitamínama? Chjo, to se zase budu asi divit a přitom prckové od sebe nebudou ani dva a půl roku. Zrovna jako už se neočkuje TBC hned v porodnici. Kámoška zase měla zkušenosti při tříletým věkovým rozdílu - u kluka staršího lepek až od roku, u holčičky (stejně stará jako náš Štěpán) už od půl roku... to byla dost velká změna, tak jsem zvědavá, co bude za novinky v krmení tentokráte.
2. srp 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky věci z lekárny nechám až před porodem nebo to manžel koupí až budem v porodce .. aby se mi zas spoustu věcí neválelo doma ..

k dece, mám doma jen samé slabší fleesové, první prcek narozen v červnu .. taky mám na nějakou zálusk .. fusak mám po prvním prckovi Kaiser a je fajnový ..
2. srp 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - já mám fusak ke kočárku, byl k němu za "akční" cenu, vyšel tak zhruba na tolik, jak "jetý" emitex, takže jsem brala ten kočárkový a je fajn. Je to taky takový ten odepínací, co se dá použít i do sedačky,...A do autosedačky plánuju používat emitex zavinovačku do sedačky, tu máme ještě po Lukášovi, máme tu na přechodný období (jaro a podzim), takže to bude do toho auta, příp. na přenesení autosedačky stačit - max. přehodím ještě přes něj tu fleecovou deku...já nezapomenu na pohled, kdy jsem měla Lukáše v kočárku normálně jen v takové podzimní bundě, přes něj lehce přehozenou obyčejnou deku, tenkou bavlněnou čepičku (bylo to teda na podzim, takže ca půlročák, ne miminko) a vedle maminka měla řvoucí úplně rudý dítě, zpocený jak prasátko a to bylo v tom kočáře - v zimní kombinéze, na tom právě tu španělskou teplou deku, na tom ještě takový ten "dekl" od kočáru, na hlavě fleecovou čepici a na ní ještě takovou tu echt zimní teplou čepku...děsný, jsem měla chuť volat sociálku na paní za týrání svěřené osoby:grinning:
2. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek taky neplánuju do autosedačky zavinku, bude v kombinéze a kdyžtak navrch deku ..
2. srp 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no to jsou furt nějaký novinky...přesně jak píšeš - jak s tím jídlem (ne jenom lepkem), prostě pořád všechno "jinak":confounded:
2. srp 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete A matka se ještě divila, že jí dítě brečí, že? :grinning: Minulý týden jsem byla v šoku v zologický, dítě v kočáře sedělo na rozepnutým fusaku, ale takovým tom chlupatým...
Jinak mě doktorka právě říkala - oblíkat dítě stejně jako sebe a přehodit případně deku, ale je to každýho věc, jak si oblíká dítě. Osobně mám radši zimu a vůbec, radši jsem v chladu... jenže chlap je pravej opak, takže trpíme spolu navzájem:grinning:
2. srp 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo tak o vitamínových injekcích slyším teda prvně. Holky kolem co teď rodily, normálně kapou..

Ad deka, měli jsme španělskou a doporučuju. Je úžasná, teplá a strašně moc příjemná. Nejvíc jsme ji využili na Vysočině, kdy byla fakt kosa v zimě. Teplá je hodně, ale je fakt super. A já ji plánuju ne přenos dítěte z porodnice do auta. Nehodlám dítě nabalit, ale přes nožičky přehodit tu deku a v autě sundat. Zimní kombinéza v říjnu to ani omylem, nevím co bych pak měla dávat v zimě :astonished: A fusak máme emitex, béžová s černou, ale asi pořídím jinou barvu. Jinak je super.
2. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jj, maminka děsně překvapená, proč dítě řve:grinning:. Sama nad ním stála v tenké mikině...já právě odrostla ve studeným odchovu (možná až moc - v zimě jsem měla v pokojíčku běžně nad ránem kolem deseti stupňů, přes den se to vyšplhalo na "závratných" patnáct, šestnáct stupňů, takže mi přijde přirozenější to chladnější prostředí + se příp. přiobléknout, to stejný pro dítě - dodržovali jsme u Lukáše takový to pravidlo stejnýho oblečení + jednu vrstvu navíc a nezdá se, že by nějak vážně utrpěl:grinning:
2. srp 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - tak my zimní kombinézu ani nemáme:grinning:. Máme takovou "medvědí", ale bavlněnou s chloupkem venku, spíš podzimní...,nicméně začátkem října do porodnice ji fakt neplánuju, počítám, že mimi bude "normálně" oblečený - dupačky, body DR, na to nějakou mikinku a tu přechodnou zavinovačku do autosedačky, bavlněnou čepičku, možná, když bude extra pochmourno, tak bavlněný tenký rukavičky. Jinak my bydlíme na Vysočině:grinning:
2. srp 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jj ty rukavičky pořídím, po malé tu žádné nemám a trpěla na ledové ruce hodně a dost dlouho :frowning2: Jinak taky plánuju takové oblečení a i u malé se mi rada o jednu vrstvu víc než rodič osvědčila. Teď chodí kolikrát míň oblečená než já :grinning: Doma spí věčně odkopaná, no což teda já taky, to je fakt. Asi to okoukala :grinning:

No my byli na chalupě na Silvestra, když byly malé 2,5 měsíce a jeli jsme do ZOO do Jihlavy, blázni. Venku bylo snad -15 :zipper_mouth:
2. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana - já tu mám rukavičky po Lukášovi myslím dvoje...tím, že byl na konci března, tak jsme - pro případ chladnějšího jara měli ty dvoje do výbavičky, tak se teď zas budou hodit:slight_smile:. Lukáš teď bývá oblečený +-stejně jako já (teď teda, co jsem těhu, tak o trochu víc než já, jsem nějaká horkokrevná:grinning:), ale třeba v noci se pod peřinou děsně potí, má často komplet mokrou hlavu, tak ho pak průběžně odkrývám:grinning:
2. srp 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vida, rukavičky nemáme. Díky za tip:slight_smile: Na květnový mimino potřeba nebyly, nikdy neměl ruce studený, navíc se ani nepoškrábal, tak nebyl důvod mu je dávat.
A prcek je u nás horkokrevnej po mně, dneska ráno triko a kraťasy a zima mu vůbec nebyla, pak v poledne při návratu už byl venku hic, ale ráno to ukazovalo kolem těch 17 stupňů. A o sobě teď radši nemluvím, je mi horko pořád, to těhotenství se mnou docela mává.
2. srp 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek S lpkem mám obdobnou zkušenost. teď jsem byla s Honzou na alergologii, a prý nejlépe od čtyř měsíců! Nechápu nic... :grinning:
3. srp 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tak jsem si nakopírovala seznamy toho ,co nakupujete, do wordu, tak doufám, ža až to půjdu nakupovat, tak ten soubor najdu :confused: Jo není nad zkušený maminy :grinning:
3. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem si koupila v lékárně intimní mycí gel s přídavkem dubové kůry, prý to hodně kupují po porodu. A taky se mi osvědčil na bradavky nejen Bepanthen, ale i mastička od Medely, obojí se nemusí u kojení smývat :slight_smile:
3. srp 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, takže poslední tři dny do práce a dneska mě čeká velká UTZ. To je ten samý, co ve 20tt? Nebo se kouká na něco jiného?
3. srp 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne prakticky je to to samé..jen už se kouká na polohu miminka a na jeho váhu a velikost..my na něj jdeme zítra a už se oba moc těšíme..

Jinak vás všechny zdravím, užívejte si krásné počasíčko, kdo ví jak nám dlouho vydrží..

Dnes jsme s manžílkem dodělali Márinky pokojíčky...jukněte do albíčka mám tam fotečky..už jen zbývá sestavit postýlky a vše bude nachystané na příchod naší holčičky..
3. srp 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka - já si teď na bradavky koupila nějaký krém v dm, přímo ten jejich, je určený přímo právě k péči o bolavé bradavky při kojení. U Lukáše jsem teda nic podobnýho nepotřebovala, kojila jsem celou dobu s kloboučkama, tak bradavky netrpěly vůbec, ale zas lepší být připravena na vše:grinning:

@ilonne - kolem toho 30.tt už se víceméně jen zkoumá poloha mimina, odhady váhy/velikosti (to teda si myslím, že obzvlášt u nás cukrovkářek:wink:), průtoky placentou, množství plodové vody...nás to čeká v pátek, budeme mít fest doktorský den - ráno poradna, velký uzv, pak diabetologie a pak ještě s M. na chirurgii na převaz ruky (měl v práci úraz a má dorasovaný ukazovák)
3. srp 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak já byla na ultrazvuku včera, jsem na začátku 30. týdne a váha miminka 1370g. Porodní váha prý 3,6kg+.
Tak jsem z toho nějaká rozpačitá, doufala jsem v tříkilové dítě :slight_smile:.
3. srp 2011 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Aha, to je zajímavé. Kolik stál, prosím. A nevíš, jestli to může mimino cumlat, nebo musíš před kojením bradavky omýt. Já jsem kojila normálně a prvních 14 dní to byl masakr, než si bradavky zvykly. Měla na nich i krvavé stroupky, pak už v poho :grinning:
@adenka84 Pokojíček krásný a ty máš taky krásné fotky. Úplně z nich září to štěstí, jaké prožíváš. Je to moc hezké :slight_smile:
3. srp 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja nejak nestiham. Jsem zpatky z porodnice, tak s pritelem dokupujeme veci, upravujeme bydleni, musime jeste i malovat, stehovat apod., takze jsem v jednom kole.
Jen se chci zeptat-budete i prat treba rychlozavinovacky, deky pro miminko do kocarku apod.?
3. srp 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka - kolik stál, to už si nepamatuju, kupovala jsem to spolu s dalšími věcmi, ale drahý určitě nebyl (obzvlášt v porovnání s bepanthenem a řekla bych, že i medelou), je to ta jejich firemní značka Babylove (mmch. dlouhodobě vychází velmi příznivě i v různých testech - např. dTestu, jako hodně kvalitní, já obecně ty jejich firemní výrobky teda oblibuju a mám s nimi dobrou zkušenost) a na obalu je napsáno, že před kojením se nemusí smývat, takže mimís to může žužlat:grinning:

@nasekuratko - já peru vše, jednak to mám po uložení, takže je to zaprášený a teda co je nový, tak to peru taky, i ložní, který je zabalený v igelitech atd...zrovna nedávno proběhla v tv zpráva o tom, že by se mělo komplet prát i nový oblečení než si ho obleče (i dospělý), že to mají ošetřený nějakým sajrajtem a může to časem vyvolávat alergie, takže miminovský rozhodně projedu pračkou...a zrovna tu deku/zavinovačku si mimís docela brzy i nějakým způsobem ožužlá, "hodí" na obličej,...takže to určitě:wink:
3. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - já doufám v dítě +-jako byl Lukáš (v termínu 3150g, 49cm), na konci 29.tt mělo medvídě odhad 1100g, což teda mi neházelo odhad porodní váhy, ale bylo to o pár dnů pod průměrem...jenže s tou cukrovkou - no nevím, nevím, i když teda zatím dietou hodnoty držím krásně v normě, do těch vyšších glykémií jsem se při měření ještě nedostala ani jednou...tak uvidíme, teď v pátek nás čeká ten velký uzv, tak jsem zvědavá, jak za ty dva týdny bude změna...
3. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Krásný pokojíček. A až tam bude Maruška, tak to bude teprve ono :wink:
3. srp 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - hezký pokojíček, máte to pěkně vymalovaný :dizzy_face:. Ty nalepovací dekorace jsou fajn, my jich pár máme na nástěnných skříňkách v pokojíčku, zdi jsem pomalovala "natvrdo" já:grinning:. Nevím, jestli jsem sem dávala odkaz na náš pokojík: http://pucikov.blog.cz/1009/nova-vymalba-v-pokojicku
3. srp 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Smekááám. Fakt parádní!!! To našemu prckovi nehrozí, já su manuálně levá.
3. srp 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete chudák dítko upečený
Maruška taky měla spíš studenej odchov. Její biologickej (nemůžu psát to krásný slovo na čtyři písmena, po tom co ji vyved si ho fakt nezaslouží přiřknout) na ní orvíral okno dokořán v noci že mu je teplo už v šestinedělí a to byl prosinec...a pak jsme zili rok v bytě , už bez biologickýho, já jen rodičák kamna co příšerně žraly tak byla bud volba topit nebo jist, takže celou zimu 12-15st doma a maruška zdravá jak řípa. teď to bude těžší. Tomuhle je zima už teď a doma teplotu po 25C neuznává a nesnese, tak doufám že nebudem skleníkový.
@vrana 10-14 je normál, bohužel znám i připady kdy fakt o hodně dýl, ty jsem myslela.

@adenka84 párada, já bych se taky vyřádila, ale nemám kde, jedna místnost navíc by bodla :slight_smile:

@petapete teda ten je úžasnej , přesně takhle bych se vyřádila já. A ten prostor je úžasnej.
3. srp 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Teď koukám že máš scrapbookový kalendáře :slight_smile: skládáš sama? Nebo jen doplňuješ šablony? Nebo si necháváš doplňovat? Tohle je můj srdeční materiál PST desings, už 3 roky nedělám z ničeho jinýho :slight_smile: Už bych měla začít pomalu skládat, copak ten měsíční, ale ten týdenní jak bych pak dělala s mímísem
3. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa - taky jsem manuálně levá:grinning:. Ale tohle je docela jednoduchý, jsem si nachystala šablony z tvrdýho papíru velkýho, vystříhla a obkreslila podle nich na zeď tužkou a pak už jen vymalovala barvičkama:slight_smile:. Teda krom těch stromů, ty jsem "riskla" na čisto rovnou.

@barbarkaaa - ty kalendáře - jak kdy...podle času, loňský jsem skládala sama, letošní jsem si koupila hotový "šablony" na mimibazaru od jedné scrapbookařky a jen dohodila fotkama, jsem nějak nestíhala a nechala to na poslední chvíli...letos to asi udělám zas tak, že koupím ty stránky už naskládaný a jen dohážu fotky
3. srp 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek