• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@petapete krásný pkojíček..hotová džungle..tam musí být dětičky jako v ráji..moc hezké...
@miana to ti už dnes řekli odhad porodní váhy? To jsem tedy zvědavá jestli se to zítra také dozvíme...
3. srp 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Krása, krása, krása :slight_smile: Osobně jsem na malování levá, takže my dávali samolepky našeho nejoblíbenějšího krtečka.
3. srp 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - u nás krteček nefrčí teda vůbec - já s bráchou jsme ho prý vyloženě nesnášeli a Lukáše teda vůbec nezaujal:slight_smile:. Já právě tohle začala dělat v Lukášově ca roce, to byly jen ty žirafy se stromem, pak jsem v druhé fázi přidělala lva, slony a palmu s hadem a naposledy pak hrocha, nosorožce a zbývající strom s tukanem a opicí plus poslední palmu a trávy okolo (ty posloužily i jako zamaskování opatlaných částí zdí, co obchytal ručkama:grinning:
3. srp 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Sloni a žirafy by se u nás taky uživili, ještě tak lední medvěd a opice... prostě zvířátka ze zologický, kterou miluje nadevše. Jinak jsem koukala do blogu a krásný fotky tam máš, úplně jsem koukala na ty vánoční, ty máš vůbec pro dekorace cit, jsi šikovná :slight_smile:
3. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - díky za chválu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Letos na ty vánoce asi tolik času nebude:grinning:. Já právě ten pokojíček promýšlela, jak ho udělat, aby to vydrželo dlouhodobě (takže raději žádný právě krtečky, pú,..), aby to bylo případně unisex, kdyby druhý dítě bývala měla být holka a aby se to moc netlouklo s ostatním vybavením...a ta "džungle" byla a pořád mi přijde taková jako ideální, hlavně se to dá postupně ještě dotvářet a je fakt, že se to pořád ještě neokoukalo :dizzy_face:
3. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Já brala právě krtka jako univerzálního, když nás omrzí, půjde dolů (snad bez omítky) a pak by přišly na řadu nějaký zvířátka. Přeci jen zatím budou mít prckové pokoj společnej, to plánuju až tak do deseti let, až pak dostanou každej svůj.
Ad vánoce - letos netuším, ale loni to byla síla, Muž dorazil 23. prosince z práce v půl osmé večer a mohli jsme začít chystat... docela mazec, ráno pak dodělat rychle jídlo, po obědě k našim, 25. ke tchýni a 26. šel zase do práce, makal do 31. (teda normálně se vracel večer domů) a 3. ledna odfrčel do Států s tím, že 1. i 2. ledna si chystal práci, aby to tam vůbec zvládnul. Jo, to byly svátky klidu. Letos teda vlastně budeme 4, jinak pryč odlítá později, tak snad nám vyjde aspoň jeden den jen pro nás čtyři. Uf, už teď se toho děsím. Jen kdybych tak uměla aspoň tak krásně nazdobit stůl nebo nachystat stromeček, dárky mi balit taky nejdou :sweat_smile:
Ale co, hlavně aspoň trochu pohody a míň spěchu a budu spokojená.
3. srp 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jj, krtek je určo univerzální, ale na zeď tak max. na té nálepce, tyhle zvířátka si říkám, že tam klidně vydrží do desíti, dvanácti let děcek, to by krtek asi neprošel už:grinning:. Tak my vánoce máme docela v pohodě - M. mají v práci výluku, takže nejpozději od toho 23. má volno až do novýho roku :dizzy_face:. A máme to tak, že 24. dojdou teda na večeři + dárky tchán se švagrovou k nám, 25.pak jedeme k našim na druhý štědrý den a jsme tam do 26., kdy jedeme domů a pak klídeček sami doma :dizzy_face:. Mě to chystání a zdobení baví (teda když je na to čas a nálada:grinning:), stejně tak třeba pečení cukroví (to peču pro nás, pro tchána, švagrovou, naše, babi s dědou...), letos teda mají smolíka, počítám, že si uděláme akorát pro nás - linecký, rohlíčky a perníčky s Lukášem, ho baví pomáhat, vykrajovat a slepovat marmeládou, tak si uděláme jen tak pro "navonění" baráku a že si strávíme čas spolu, vlastně bez mimina, aby neměl Luciš pocit, že je odstrčený a neděláme společný projekty:grinning:
3. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jsem se u tebe inspirovala těma banánama v čokoládě, to bude fajn i na Vánoce. Do tý doby smolík pacholík s cukrovkou :grinning:
Jojo, u nás taky pomocník v kuchyni velkej, hrozně ho to baví, pořád si hraje na vaření, zadělává s tatínkem těsto, pomáhá se zeleninou, pořád něco. TAk letos budeme péct jen kvůli němu, jinak bych se na to vybodla a užívala si malou. Vykrajování perníčků a lineckých je nejoblíbenější činnost a pak pomoc při motání vánočky:grinning:
3. srp 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - no mě o té cukrovce něco chvíli povídej:grinning:. Nejlepší když mi babička říká - no tak budeš po porodu hned pěkně štíhlá:grinning:. No to jo, ale nechci vidět pak při kojení, až bude sladký dovolený, jak to bude vypadat:grinning:. Ale je fakt, že dnes jsem testnula na odpolední svačinu (tam mi přijde, že toho nejvíc projde) takovou tu čokoládovou rolku (croissantový těsto s v něm dva proužky čokolády) s kávou se šlehačkou a glykémie po tom byla 7,0, takže to prošlo do limitu v pohodě, tak si možná sem tam něco podobnýho dopřeju:slight_smile:, než se to teda zhorší...ale zas jsem se po té svačině válela na gauči, kdybych se hejbala, tak by to bylo asi i ještě lepší, tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet...A akorát si jdu pro druhou večeři a asi spát:grinning:
3. srp 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ani mi nemluv, dietu držím, fakt se hlídám (sice neměřím, ale hlídám sacharidy, nic sladkýho) a přibírám, za týden kilo a půl, to budu jak meloun než porodím :frowning2:
Při kojení to snad ještě bude pohoda, to si vezme prcek v mlíku, ale co až člověk přestane kojit :grinning:
3. srp 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - tak já teda nepřibírám, za tu dobu, co jsem začala s dietou, tak v minulé poradně jsem měla -1,2kg, teď uvidím v pátek u MUDry na váze (doma nemám jak vážit:slight_smile:), ale z předtěhu velikosti 42/44 mám teď těhu 40...já právě u Lukáše u kojení přibírala:confounded: (nevýhoda hodnýho klidnýho dítěte a celonočního spánku od jeho dvou měsíců:grinning:). Já se právě spíš bojím, že mi v pátek mudra bude "kázat", jestli nebudu přibírat...ale jako neřeším to, nemám to jak ovlivnit, jím tak, jak mám, určitě se nešidím, nehladovím, ale asi ta absence sladkostí + pravidelnost v jídle a správnější rozložení jídla do celýho dne se holt projevuje...
3. srp 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mám "spasenou" druhou večeři (chleba s máslem a hrníček mlíka) a můžu do hajan :dizzy_face:. Tak dobrou noc:wink:
3. srp 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Tož schválně v pátek nahlaš, jak jsi na tom s váhou:slight_smile: Za sebe jen nechápu jednu věc, mám nahoře teď už otřesných deset a půl kilo, přitom pořád obléknu a zapnu předtěhu džíny, tak kde ty kila jsou? A váha nám váží dobře, páč já přibírám a chlap hubne, takže jíme dietně docela dost, pravidelně taky, jen jsem teď poslední týden vypustila ty sladkosti a víc si hlídám pitnej režim. Už jsem docela zoufalá :unamused:
3. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Dobrou noc:slight_smile:
3. srp 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Jasný no já je dám i kdybych u toho měla po porodu klečet :D už 3 roky mámnaše uzasná designérka dovoluje kalendářema přividělat :slight_smile: Šablony může prodávat jen Siťa (pst desings) ale my (CT tým) dodáváme šablony . Známe se všechny, tohle mě maličko přijde , že jsou skládaný Iriweb :slight_smile: Scrapboook miluju :slight_smile:

já se na to pečení tak těšim, My si to s maruškou vždycky strašně užíváme tady je předloňský video, to byl tenkrát mazec :D http://www.youtube.com/watch?v=gKJB0DYdFUM

mamča si dnes vzala Marušku, že ji pomůže na zahrádce ahlavně ji to psychycky pomůže, ona je pro ní zdrj energie. Tak jsme bezdětná a neuděla jsem lautr nic , jen jsem se dospala a pořád mám pocit že prasknu ač skoto nic nejím, pořád mám pocit že jsem přežraná :D A tady tolik práce, no snad to doženu.

4. srp 2011 v 01:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no já se doktora zeptala,jestli už se dá nějak usuzovat porodní váha, spíš ze srandy,myslela jsem,že se mi vysměje, ale on řekl,že se to dá spočítat,ale že samozřejmě je to za předpokladu,že bude vše probíhat ,,normálně"jako doposud. A řekl mi 3,6+.
4. srp 2011 v 07:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - tak to mám šablony od vás, kupovala jsem je od Siti:wink:

@gumidek - tak jsem se dnes zvážila nakonec na wiičku - máme k tomu ten fit board a program fit plus, i to váží, naposledy jsem se vážila nějak před tou minulou poradnou a od toho jsem měla po snídani teda zas na wii -0,7kg, tak jsem zvědavá zítra v poradně...Já mám (v minulé poradně jsem měla) +5kg od začátku, ale ono to u té MUDry taky nějak divně váží, takže těžko říct, jak moc je to objektivní:grinning:
4. srp 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete To je ono, šablony smí jen Sita a její materiál nepřehlídnu , znám ho jak svý boty , mám ho plnej PC jsem její CT. My smíme prdávat jen JPG ze svých šablon a nebo hotový vytištěný. mamča od ježíška nic jinýho nechce než týdenní s Maruškou a ten je pracnej loňskej mám tady http://barbarkaaa.rajce.idnes.cz/Tydenni/

na váhu jsmetaky zvědává, já mám pořád jed 2 kila plus a desnej ranec. Ale ted mám nějakou sladkou slinu tak na tech 2 kilech malinko hřešim. Já si pořád připdadám přežraná přitom k snídani jeden rohlík kakao, pak jedno latté, 5 bramburek a 2 růžičky květáku a k večeři misku salátu rajčatovýho a jeden rohlík a ani mi nestihne vytrávit.
4. srp 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Hezky sis poradila:grinning: Já už na váhu asi radši vůbec nepolezu, protože mě to fakt ničí a jsem z toho akorát protivná :unamused:
4. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa ten týdenní kalendář je krásnej, kde ho pak necháváš kompletovat? A jak to funguje s těma šablonama? Jsem zase zvědavá, ale tak letos bych mohla něco splácat, stejně po večerech nemám co dělat a fotím dost, tak ať má ježíšek důvod naježit mi novej objektiv:slight_smile:
4. srp 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - a víš co je ironie - já vůbec váhu neřešila..ani v prvním těhu, ani teď:grinning:. U LUkáše jsem přibrala za těhu 14kg, v porodnici zůstalo 13kg, takže jsem si říkala, že žádný stres...no nakonec abych nešla rodit rovnou s předtěhu váhou:grinning:, jestli mám zatím plus 5kg, tak je to asi moc...
4. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - já nechávám vyvolávat tady: http://info.24print.eu/cze/?jazyk=cz už asi tři roky a jsem spokojená, mají rovnou už formáty, že to tam nahraješ a krásně to tam vychází, cenově jsou super, s kvalitou i termínem dodání,...jsem spokojená...takže doporučuju:wink:
4. srp 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Poprvé jsem to taky neřešila a 4 měsíce po porodu to bylo pryč bez diet a čehokoli... a dala jsem 16 nahoru, což teď dám asi taky. Ale když jsem viděla kamarádku, jak podruhý těžko hubla a ještě teď nemá všechno dole (děti mají mezi sebou 4 dny a konečnou váhu jsme měly stejnou), tak jsem docela vyděšená, že pak budu stresovat ještě z tohohle.

Mazánek se budí, jdu se k němu potulit :sweat_smile:
4. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zase usnul:slight_smile: Má chudák rýmu, tak je takovej protivnější...
@petapete Díky moc, odkaz ukládám, začnu to chystat radši pak s předstihem už na začátku listopadu, to už bude i pár fotek s malou, tak to babičky ocení. Tohle jsou pro ně stejně nejlepší dárky.
4. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek - jj, taky jsem slyšela, že podruhé to jde dolů hůř...no tak já počítám, že přes deset to nevyleze, navíc teď i když to půjde nahoru, tak drtivá většina už jde do medvíděte, takže to nebude taková tragédie (před otěhotněním jsem nějakých pět kilo zhubla, takže budu tak nějak +-na svým snad hned a dál se uvidí...). Mě prcek před chvílí usnul, já jen čekala, abych se změřila po obědě, jsem testovala poprvé těstoviny, tak ať vím, co dělají s glykémií - a pohoda, měla jsem 4,9, tak jdu taky chvíli zalehnout, protože mám za sebou blbou noc, děsně nám prudili psi, takže jsem skoro nespala:confounded:
4. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem doma z UTZ..vše dopadlo dobře..malá je v pořádku..nebyla už, ale vidět obličejíčkem..takže žádné foto už bohužel nemáme..máme jich tedy spoustu, ale těšila jsme se na i i tentokrát..jinak váha 1600g..odhad porodní váhy 3200gr...uvidíme zda se pan Mudr. trefil...ale taková váha, klidně i menší by mě vyhovovala...
zítra mě čeká ještě těhu kontrola, tak snad dopadne také dobře...

Dnes jsem byli objednat kočárek, koupili jsme rovnou i odsávačku na vysavač...takže teď už kromě nějakých potřeb pro maminku máme všechno nachystané...

4. srp 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme po večerejším velkém UZ v pořádku. Malá váží 1527g, což prý naprosto odpovídá a MUDr. je ráda, že to není víc kvůli cukrovce. Pokud prý budu rodit v termínu, mohla by váží 3 - 3,5 kg. Akorát já mám nějak vysoký tlak, tak musím zítra zase na kontrolu :angry: . Osobně si myslím, že je to z toho počasí. Příští středu jdu k Apolináři na UZ na průtoky placentou.
4. srp 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - gratulace ke krásným výsledkům, já myslím, že ty 3,2jsou naprosto ideální :dizzy_face:, Lukáš měl 3150g a bylo to takový to akorát miminko :dizzy_face:. Tady jsem včera vkládala holkám "retro" fotku, aby si představily, jak se mimís "schová" do bříška, jak se tulil i po porodu, tak tam je vidět, jaký to byl drobínek :dizzy_face::
4. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonne - taky krásný odhad :dizzy_face:. Já jsem zvědavá zítra na nás...mě dnes vylítla glykémie ráno (přes pět nalačno) a po snídani (přes 7:confounded:), ale bylo to z nervů a blbé nálady si myslím...k tomu tlaku - já ani nechci vědět, jaký zítra zas budu u MUDrů mít (jak v poradně, tak na diabetologii), schválně jsem změřila teď v klidu doma a po slabým kafíčku na sváču jsem měla 117/68, tak uvažuju, že zítra vezmu tonometr sebou, aby MUDra viděla moje "normální" hodnoty, protože u ní se nedostanu za žádnou cenu pod 135/85, spíš mám i víc...což už je docela rozdíl:confounded:
4. srp 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jé...to bylo ale krásné miminkjo.. ty drobná miminka se mi líbí mnohem více..jsou takové ňuňané..tedy každé mimi je krásné, ale ty drobečkové jsou k sežrání..

holky ten váš cukr a tlak je fakt hrozný..to mě mrzí, že máte takové problémy..je to asi o nervy co..stále se hlídat a trnout zda je vše Ok...
já mám tedy tlak dobrý...na posled jsem měla 120/70 takže paráda apřed tím. 110/60...sestřička vždy říká, že je to ukázkový tlak..tem mě vážně netrápí..za to to tvrdnutí a ty křeče..no jsme zvědavá na zítřejší těhu kontrolu...

holky už se vám změnilo CS? Já měla zatím CS vždy 0..jsme zvědavá právě na zítra..mám totiž pocit, že tam dole mám nějakou větší dírku... dá se to tak poznat? :grinning:
4. srp 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek