• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@adenka84 - člověče, mě ani ten tlak ani ten cukr nijak extra nestresuje, přijde mi to pořád jako v pohodě a bez komplikací těhu:wink:. Já mám prostě akorát klasický syndrom bílýho pláště (holt z doktorské rodiny + sama málem doktorka:grinning:), tak jsem takový ten typický "postiženec":grinning:. a u toho cukru jsem skoro ráda, protože a) hlídám co jím + jím tak, jak se jíst má, b) jsem raději, než aby mi to hraničně vyšlo negativní a já se pak stresila, že s postupujícím těhu - protože to se cukrovka přirozeně zhoršuje - budou ty hodnoty horší, ale už se to nebude hlídat a nakonec z toho cukrovka bude, se všemi riziky pro mimino...takže já jsem raději za tu odhalenou a hlídanou:grinning:. Jinak já zas netrpím ani náhodou na tvrdnutí a křeče, to fakt nevím, co je:slight_smile:, takže ono to má u každýho něco, jde jen o to, jak to člověk bere - jestli se tím deptá a je mu to za problém, nebo si na tom najde to lepší...
4. srp 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete aha..tak to je jen dobře, že jsi v pohodě...ale stejně vás obdivuji...
jinak tvá fobie, je teeyd super..to mě pobavilo...z doktorské rodiny, a přesto na tebe býlí plášT má negativní účinky.. :grinning:
4. srp 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 no, takhle kolem těch 3 kg je to super. Když to bude těch mých 3,6, tak to bude ok. Ale doktor říkal,že je to spodní hranice. Tak se děsím 4kg a více. Snad neeeeeeee, to by bolelo :slight_smile:
4. srp 2011 v 16:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana auu..to bych ti nezáviděla..ale myslím, že my ženský jsme schopni porodit i 4,5 kg dítě..i když to musí být tedy masakr...
4. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - ono není co obdivovat - teda aspoň u mě určitě ne...mi to ani nepřijde jako nějaký děsný omezení, jen prostě nesmím některý jídla teď a je malinko problém vymýšlet, co vařit atd...ale jako na chutích apod. nijak nestrádám, nehoní mě mlsná, takže v tomhle je to v pohodě...zas třeba si myslím, že daleko hůř se musí snášet, když má některá těhule pořádně narostlý bříško, který táhne, pobolívá, nedá se pořádně vyspat, trápí bolesti zad,..tohle třeba já zas neznám, z postele vyskočím pořád v pohodě, ohnu se pro cokoli na zem v pohodě,...:grinning:. A já právě myslím, že to je naprosto typický, že ti z těch doktorských rodin tím syndromem bílýho pláště trpí nejvíc:grinning:

@miana - hele, ono nezáleží na absolutní váze mimina, co se týče porodu, ale spíš na obvodu hlavičky, která to tam prostě "protlačí":wink:. My s bráchou měli já jako prvorozená 3,5kg, brácha je o pouhých 18měsíců mladší, což říkají, že porody takhle brzy po sobě, je ten druhý podstatně lepší, měl rovný tři kila a rodil se daleko mamce daleko hůř než já o půlkila těžší, protože měl větší hlavu...Lukáš teda hlavu měl mírně nadprůměrnou a rodilo se i to v pohodě, vyletěl během pár minut:grinning:. Ale myslím, že tohle je dost i ovlivněný tím, jak ten porod probíhá - mám od kamarádek vysledovaný, že když je dost blbá, bolestivá/dlouhá ta první doba porodní, tak samotný vytlačení/porod už je pak docela v pohodě (u nás to taky sedělo 100%), zatímco ta, která má tu první dobu na pohodu, bez nějakých extra větších bolestí,...tak má pak problém u tlačení...
4. srp 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No prostě uvidíme, strašně přece záleží,jestli porodíme v termínu nebo před a nebo budem přes týden přenášet. Jen se prostě musím smířit s tím,že nebudem mít ,,drobečka", i když na druhou stranu každé novorozeně je maličké a ty větší aspon nejsou tak chatrné.
4. srp 2011 v 16:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - tak ono ten týden sem-tam máš rozdíl dejme tomu 200g, tak to není takový strašný rozdíl už a o moc dýl už přenášet nenechávají...my na téměř 100% přenášet nebudeme, myslím, že medvídě půjde - díky cukrovce a díky předchozí operaci na děloze - nejpozději na termín do světa...Já teda doufám, že medvídě bude kopírovat Lukáše, ten byl drobný při porodu a hlavně mu to zůstalo, váhově je pořád podprůměr, výškou teda na průměru, ale přijde mi to praktičtější - jednak se líp - doteď - dá pochovat, pomazlit, je to takový "roztomilejší" než ty děti pořízci a hlavně - myslím, že je to pro to dítě fakt výhra do života, když se mu bude váha přirozeně držet v těch nižších hodnotách, než aby bojovalo s obezitou...takže já třeba nechápu takový ty jásoty maminek, jak jim ty děti pěkně přibírají a jak jsou "šikovný" = tlustý a mají tendenci je přecpávat :pensive:
4. srp 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana - nicméně každopádně tu porodní váhu nijak extra neovlivníš, ať děláš, co děláš, jak to naroste, takový to dítě prostě při porodu bude....
4. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete právě :slight_smile:. Tak uvidíme,necháme se překvapit :slight_smile:. Hlavně aby bylo všechno v pořádku, ještě je dlouhý kus před námi :slight_smile:
4. srp 2011 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky :slight_smile: píši po dost dlouhé době,ale pročítám vás,tak jsem trochu v obraze.Už se nám to krátí :confused: Nějak nezvládám víc psát,pořád někde lítáme.Zrovna mám manžela na 14 dní mimo republiku,tak jsem sama na toho našeho raubíře.uf.Jinak pupík už mám pěknej všechny kontroly zatím ok na poslední jsem měla CS1.cukr ok,a za 14 dní poslední ultrazvuk.Docela koukám,jak často vám je dělají já měla zatím jen 2 a teĎ bude poslední,tak jsem zvědavá jestli nám potvrdí kloučka.Jinak výbavičku už chystám,mám dost věcí po Filipovi,ale je v květnu,tak musím pořídit něco teplýho.Taky jsem si všimla,že tu máte tabulku,prosím taky o zápis.TP 8/10 pohlaví kluk,věk 29 nevim co tam ještě uvádíte.
4. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas Ahojky mě dělali taky jen 2 ultrazvuky a teď jeden vnitřní kvůli tvrdnutí bříška...Jinak taky žádný navíc :frowning2:
4. srp 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak jsem zase od pondelka do stredy byla hospitalizovana v nemocnici tak ted jen lezim a dodrzuju dietu ve stredu jdu na kontrolni testy a uvidi se snad si me tam zase nenechaji jinak ja za cely tehu pribrala 2 kila nejsem zadnej vychrtlik nejaky kila jsem mela navic uz pred tehu a zatim mam navrch jen 2 zitra jdu ke svymu doktorovi na velky ultrazvuk tak jsem zvedava ale uz z nemocnice vim ze ma malej tak 1500gcca
4. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana ja jak ted byla hospitalizovana v porodnici tak tam bylo spoustu miminek a pani mela holcicku ktera mela 3,70 takze skoro 4 kilovej macicek ale kdyz jsem se na ni byla diva tak byla tak malicka nas malej mel tenkrat 2,90 a vubec mi neprisel mezi nima rozdil mozna je to tim ze jsem uz dlouho nevidela zadny mimco ale me tam prisly malicky uplne vsechny :dizzy_face:
4. srp 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas - mě gynekoložka, ke které jsem chodila v prvním těhu dělala taky akorát ty "předepsané" uzv, navíc nic...teď jsem změnila a ta, ke které chodím, udělá rychlý kuk na mimíse každou poradnu, jen minutku, žádný měření,...(to dělala až na poslední poradně a počítám, že teď už bude měřit pokaždé, ale to kvůli cukrovce, tak je potřeba hlídat velikost mimina, funkci placenty,...kvůli tomu
4. srp 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - tak já myslím, že ty 3,70 je ještě pořád v normě toho průměrnýho dítěte, že to není žádný macek...za ty považuju až ty děti s váhou fakt nad čtyři kila a tam už to teda poznat většinou je...Ale jestli má 3,5 nebo 3,7, tak to je podle mě fakt nezpozoratelný, ono taky pak budu třeba o centimetr, dva delší a tím je to úplně nastejno třeba... A co máš, že tě hospitalizují a dieta?
4. srp 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak já zítra konečně frčím na diabetologii, tak sem zvědavá co mně řeknou :unamused: Taky se těším na další UTZ, budeme mimi měřit. Dnes sem měla fakt děsněj sen, narodil se nám kluk a já doma vše růžové, no budu se muset ještě jednou zeptat, jestli je to opravdu holčička :grinning: nevím, v čem by chudáček chodil, kdyby se spletli :grinning: :grinning:
4. srp 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - to máme zítra podobný program:wink:. Já mám ráno poradnu s velkým uzv, potom kontrolu na diabetologii:slight_smile:
4. srp 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete taky příjemně strávený pátek :grinning: :grinning: :grinning:

Holky, chodíte na předporodní kurzy? Já chtěla, ale jelikož mám vycházky jen 4 hod, tak mě to časově nevychází, líbil by se mi tak jen nějaký jednodenní, vyloženě nějaká příprava na porod.
4. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - jo, my si k tomu ještě jako bonus střihneme návštěvu chirurgické ambulance, kvůli převazu M. ruky (má odoperovaný zápěstí - kloub, zlomenou kost a asi třicet stehů:confounded:), takže není moc oddělení, který neprojdeme:grinning:. Si sebou beru tašku jídla - snídani (do poradny mám být nalačno, kvůli odběrům), svačinu a pro jistotu i oběd, kdybychom nestíhali být do jedné doma:grinning:)
4. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - jo a na předporodní kurz jsem nechodila ani u Lukáše, ani neplánuju nic teď, přijde mi to zbytečný:grinning:
4. srp 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete hlavně ať má tu ruku v pořádku :wink: no nezávidím ti to obíhání doktorů.
4. srp 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 držím pěsti,aby bylo vše v pořádku a už jsi nemusela do nemocnice :slight_smile:
@clloi asi před 2 dny se mi zdál taky takový sen...jenže obráceně :grinning: čekáme kluka a mě se zdálo že se na konec narodila holčička a chuděrka měla vše modré....
Min.týden mi ale mudr.potvrzovala chlapečka,říkala že mu nic neupadlo :grinning:
@spaghi na kolik vás vyšel ten předporodní kurz?
4. srp 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete vysoky jaterni testy lezela jsem tam cely minuly tydne v pondeli jsem sla na testy a zase byli horsi tak si me tam nechali nakonec me pustili a ze ve stredu mam prijit na kontrolni testy ale jde o to ze jestli budou stoupat porad nahoru budou muset malyho vytahnout driv jaterni testy jsou nebezpecny ohrozuji plod prisli na to uplne nahodou jela jsem do porodnice s bolestma a brali mi krev a prisli na to kdyby stoupali hrozi umrti plodu a ja bych si mohla odrovnat jatra
4. srp 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumidek
@petapete už odpověděla. Já taky tam. Jakejpak objektiv by měj ježíšek naježit? :slight_smile: :sunglasses:
Šablony fungujou tak že si vybereš, zaplatíš a pošlou ti odkaz na listy se stažení ve formátu PNG a ty si pak v programu podporujícím vrstvy dosázíš svoje fotky. Šablony znamená, že jsou scrapbookový s těma kytičkama a serepetičkama a tak, sama za sebe a zadarmo si mužeš udělat čistě fotkovej. Prostě číselník fotka. Pokud máš krásný fotky mnohdy je ta jednoduchost víc podtrhne.

@miana Maruška měla rovný 4 a nemám srovnání s menším a nepřišlo mi to tak děsný :D

@adenka84 myslim že to poznat není, ta dírka :D jinak strejda měl 5,2 umřel před 5 lety a bylo mu přes 80, takže zádnej císař a taky to šlo .... :D

@kajulka001 maruška mela ty 4 janinka co jsme spolu byli na pokoji měla 3.20 a mě ten rozdíl velkej přišel. maru byla tucel , mě přišlo, že nikdy nebyla novorozenec, pouze časově, prostě od začátku takovej štucel pořádnej :D a držím pěsti

5. srp 2011 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsme doma z těhu kontroli..vše je O..mám nadále užívat Magnososlv a více odpočívat..jinak bez problému..jen mě zarazilo, že už mám CS 2...to se mi zdá docela dost brzy..nevím možná, že je to dobře, že se budud lépe na poord připravovat..kdo ví..jaké CS holky máte vy? já jsme dnes 30+3
5. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 držím palečky ať je vše Ok a bobánek se u tebe ještě nějakou dobu v klidu lebedí..
5. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrana Dneska jsem v Ikey viděla tenhle "kapsář" http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50154660, vím, žes to tu jednou řešila a že si psala, že potřebuješ úzký, ale tenhle je zase asi dlouhý, co :dizzy_face:
5. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Já mám zatím pořád CS 0, ale ty jsi přeci jen o 14 dní napřed, takže příprava je možná :slight_smile:
5. srp 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84
Co je to CS??
5. srp 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi
Ja byla na vikendovem predporodnim kurzu v Tabore,bylo to moc fajn,urcite ai nejaky vygoogluj:slight_smile:
5. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek