• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přidej se, jestli máš TP říjen 2011.

16. května 2013 
@unkas Ja jich mela pet,ten jeden byl na kontrole srdicka a zbytek u doktorky.Ale ziju mimo CR,takze se podle toho neda ridit.Nejvic jich bylo ze zacatku a pak uz jen ve 20tt,30tt a dalsi pry az 38:frowning2:
5. srp 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem byla taky dnes na kontrole. Malá se otočila hlavou dolů :slight_smile: má 1900g, porodní cesty mám úplně zavřené, takže asi 0, ale v průkazce mám napsáno v té kolonce vnitřní nález, hrdlo atd. 4/3 a ato mám od začátku. Jinak prý mám "tam dole" křečové žíly, jak se to všechno tlačí... tak to mám fakt radost :unamused:
5. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
SC je tzv. cervix score..hodnotí se stav čípku..zda je tvrdý, měkký atd...boduje se to od 0 do 10 čím vyšší skóre tím větší pravděpodobnost porodu...
5. srp 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vajenka Cs mám napsáno právě v té kolonce vnitřní nález..tak trochu jsem tušila, že tam dole se už něco děje, protože když se utírám tak se mi prostě zadá žabka větší... :grinning:
no uvidíme jak to bude postupovat dále..ale holky z jiné diskuze píšou, že je to Ok ať jsem prý ráda..pokud to není víc jak 3tak je to prý v mém týdnu normální...
5. srp 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky teď mě pobaviloa kámoška..čeká 6. října miminko...její dnešní příspěvěk zní...na kontrole vše Ok až na to, že Šárka má pindíka...
docela hukot co?Vím, že se to stává, ale vůbec si nedovedu předstvait mou reakci...kord když jsme si holčiku moc přáli..my to tedy máme z plodovky 100% jisté, ale musí to být šok..zjistit to tak dlouho, a hlavně když pokaždé říkají opačné pohlaví..
5. srp 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hojte :slight_smile:

@adenka84 Hehe, tak to je docela mazec :grinning: Zrovna teď mi volala kamarádka, že vyřazuje po malé věci a jestli se neurazíme, že by nám je dali. No, my jsme rádi, když máme doma většinu klučičích, ale teda jestli se dozííme za 14 pak tohle.... :grinning: Naštěstí jsem po Štěpánovi nic ještě nevyhodila a čekám, až budu po porodu, pak to asi dáme někam do kojeňáku nebo nějaké mamině, co na tom není úplně dobře. Prodávat se mi to nechce, to je běh na dlouhou trať.
5. srp 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84já měla v úterý na kontrole CS1 prý je to ok.holky nebudete některá rodit v Benešově?
Taky se chci poradit co jste kupovali za teplý oblečení,po Filipovi mám jen mikinky.Kupujete třeba punčocháčky?
5. srp 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka to jsi byla asi u Oliny Havlíčkový že jo :wink: já k ní chodila při prvním těhu,teď jaksi nikam
5. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám po poradně + kontrole na diabetologii, ruku mám jak řešeto, obojí si ze mě vysávali krev:grinning:. U nás vše v pořádku, mimís krásně odpovídá, odhadem má 1480g, takže odpovídá krásně...info o CS pro @adenka84 - já jsem dnes 30+6tt a přesně jak jsem očekávala - CS 0 bodů:confounded:, děloha úplně měkká, takže vše ok:slight_smile:. A příště jdu už 22.8., protože pak má MUDra dovolenou a budeme už natáčet první monitor...na diabetologii kontrola až 5.9., při zhoršení profilů dle potřeby...
5. srp 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a oproti minule je medvídě už hlavou dolů, paní doktorka si myslí, že už to měnit nebude, že už se neotočí, takže tohle máme úspěšně vyřešeno...byl tak od cca 20.tt, pak se před minulou kontrolou otočil a zjistil asi, že se mu tak nelíbí a otočil se úplně stejně jak byl předtím:grinning:
5. srp 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jůůů tak ty už jdeš na monitor...mě neřekli ještě nic..jen mě nabrali krev na kontrolu RH...prim. můj gynekolog tam dnes nebyl má dovoenou, takže jsme byla u jiné lékařky, nevadilo mě to, ale nic moc mi právě neřekla..jen, že je vše Ok a že je malá halvou dolu..ale to už vím dávno, hlavičkou dolů byla už ve 24 týdnu..jinak mi nic moc neřekla, jen kdyby byli nějaké problém¨, že mám přijít dříve a že mám více odpočívat...jinak nic..no na kontrolu za 3 týdny až se vraátí prim..tak uvidíme jak to půjde dál...
5. srp 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas punčocháčky mám nakoupené..mám asi 6 nebo 7 párů....ale ty nejmenší mám jen 2..myslím, že stačí...ze začátku budu dávat hodně dupajdya polodupajdy...
5. srp 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - jj, ona má monitor u sebe v ordinaci, resp. ve vedlejší místnosti, tak je to fajn, protože předchozí mudra ho neměla a musela jsem na něj do porodnice a tam je to teď prý děsný, prý tak na čtyři hodiny minimálně, jak je moc těhulí...takže jsem ráda, takhle to bude jen o té ca půlhodinky dýl, jak normálně, navíc jsem jim už hlásila, že medvídě je celkem lenoch, tak ho třeba nebudou budit tak brutálně jak v porodnici, nebudou až tak zásadně řešit můj tlak,...prostě je to takový "domáctější":grinning:
5. srp 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete můj gynekolog ho má také v ordinace ve vedlejší místnosti, ale zatím mi sestřička nic neříkala..snad příště mě už na něj objednají to budu už 33+3..
holky kdy se nabírají stěry na sterptokoka? Já jsem nositelkou sterptokoku A a ráda bych to měla už za sebou, aby byli na to Mudři připraveni...
5. srp 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - já právě přesně 33+3 budu u toho prvního monitoru:wink:. Streptokok se nabírá co nejpozději před termínem - myslím, že nejdřív po tom 36.tt, aby to bylo co nejaktuálnější:wink:
5. srp 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete až tak dlouho..a co když porodím dříve než mi ho udělají....budu musset raději vzít sebou do porodnice z právu z Centra, že nositelkou sterptokoku typu A jsem...no snad se to do porodu stihne..jinak budu na nervy..
5. srp 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já tomu nerozumim, mam v průkazce kolonku kde je CS OP NST - to je jako co?
a doktor tam zaznamenal :Y 3,48 +. Vůbec nevim,co to je :slight_smile:
5. srp 2011 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás začíná vylézat sluníčko, tak jdeme toho využít a zajdem na procházku...snad nás nepotká déštík...
5. srp 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - tak se na to prostě MUDra zeptej v poradně:wink:. Oni to dělají co nejpozději před porodem proto, aby to nebylo negativní a mezitím se pak ten streptokok neobjevil a už nezůstal neodhalený
5. srp 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana já mám Cs napsaný v kolonce vnitřní nález..tam mi ho píše od začátku...OP jsou ozvy plodu na to mám kolonku zvlášť a co znamená NST tak to bohužel nevím...
máš asi jinou průkajdu než já..a dost záleží na Mudr.jak si to v průkajdě vede..ale měla by jsi tomu rozumět ty i Mudr..
5. srp 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 Dík, já se příště zeptám. Toteď mě to vlastně nezajímalo. Vždycky mi dělá vnitřní vyšetření a říká,že hrdlo je krásně uzavřené :slight_smile:. Takže asi 0. Ale co je číslo 3,48,na to se ho zeptám :slight_smile:
5. srp 2011 v 15:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete to chápu, to je celkem logické..ale já vím 100%, že ho mám...mám ho už několik let a prý se ho nezbavím, jdem jen zaléčit...při tom porodu je to právě velké riziko pro miminko...příště mu to asi už řeknu..kdo ví, třeba mi ho už příště i nabere? uvidíme...
5. srp 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 - no tak mu to řekni...třeba ti to pak ani nabírat nebude a rovnou to zapíše do průkazky a příp. dostaneš rovnou atb při porodu:wink:
5. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miana jestli to číslo není náhodou délka čípku...ale taky netuším co by to mohlo být.Já měla čípek 3,33 tak je možný že je to ono
5. srp 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem dnes byla na diabetologii, docela mě překvapilo, že každý doktor bere ty hodnoty jinak, ten můj má hraniční po jídle až 8. Na lačno sem měla 5, mám jen dodržovat dietu, vynechat sladké i skryté cukry třeba v hořčici, kečupu atd, a bral mě krev, že se podívají zpětně na hladinu cukru, než mně ta glykemická křivka vyšla 8,4. No prd tomu rozumím, glukometr nemám, na kontrolu jdu 2.9 No tak doufám, že to vynechání cukrů bude stačit a bude to OK. po neděli zavolám na výsledky z krve a sem zvědavá co se dozvím. :confused:
@adenka84 tak to by mě asi porazilo, kdyby z naší holčičky byl najednou chlapeček, to by asi chudák chodil v růžové a v šatičkách( kámoška mě už zásobila) no já doufám, že žádný pindík už nenaroste :grinning: :grinning: :grinning:
5. srp 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clloi - já mám hraniční po jídle 7,3, těch osm už ledaskdo bere jako hodnotu pro nasazování inzulinu:confounded:. Je to fakt borčus, že to nemají sjednocený...a teda přijde mi, že vzhledem k tomu, že jsi v těch "nejkritičtějších" týdnech, kdy se to nejvíc zhoršuje, tak nechat tě bez glukometru a s kontrolou až za měsíc je skoro dost nezodpovědný teda:confounded:. To zpětný kontrolování je stanovení glykovanýho hemoglobinu - když je dlouhodobě zvýšený cukr v krvi, tak krevní barvivo (hemoglobin), který normálně váže kyslík, na sebe ve větší míře procent naváže právě zbytek té glukozy a podle procentuálního stavu se pozná, jestli je častá hyperglykémie v krvi ("správná" hodnota toho glykovanýho hemoglobinu je do 4%, jak je to víc, tak to svědčí o dýl probíhající nekompenzované nebo špatně kompenzované cukrovce...). Vzhledem k tomu - zase - že jsi v době, kdy se ta cukrovka teprve začíná objevovat, tak tyhle výsledky zatím budeš mít asi úplně v pořádku, což ale za měsíc už zdaleka nemusí platit...Mě teda přijde ta kontrola na dia za měsíc i u mě až za dost dlouho, ale mám jasně daný, že dvakrát týdně mám měřit profily a pokud budou hodnoty lítat, tak hned volat a domlouvat se na dřívější návštěvě...takhle, jak to máš ty, mi to teda přijde fakt blbý a víceméně nehlídaný:confounded:. To je diabetolog se specializací na těhotný nebo "jen obyčejnej"? U toho obyčejnýho bych to pochopila, že tam má nastavený běžný standardy pro netěhotné diabetičky, jenže ten těhotenský je v tomhle dost specifický (rychle se vyvíjí/zhoršuje, navíc je to krátkodobá záležitost na pár měsíců, proto mi měsíc bez jakékoli kontroly prostě přijde děsně dlouho:confounded:)
5. srp 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@unkas Jee to ja si jmeno uz bohuzel nepamatuju,ale je to dula,takova starsi pani,moc prijemna!
5. srp 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adenka84 :grinning: to mán radost, šak je to jedno, hlavně že to zdravý.
Punčocháče jsem dával Maruškce snad až od roka, když běhala do ty doby vystařila s dupajdama. Ona ten rok byla u teplá zima.
Mě děsně bolí pulka levýho prsa jak kfyž ho mám naražený, přitom si nevybavuju žádnou ránu.
5. srp 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no mě se to taky zdá divné, když mě brali na tu křivku, tak hraniční měli zas 7,7. Nevím proč si to nesjednotí :angry: no zkusím zajít ještě po neděli k druhému, k tomuto chodí i těhotné tak nevím. Uvidím co se dozvím v pondělí. Kamarádka dostal glukometr, ale té naměřili po vypití toho sladkého blivajzu něco přes 9. No uvidím jak dopadnu po neděli u jiného.
5. srp 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, perete pro prcky i hracky? Ja mam takovou tu piskaci hracku-nevim,jak to vysvetlit. Je to jen dlouha semisova tycka, ktera pri zmacknuti piska a hlavu ma zirafky. Je tam napsane,ze se to nema prat.Ale jsou to takove ty "cumlaci" hracky, tak ted nevim, co s tim... jen prece,kdovi jak dlouho se na to v obchode prasilo nebo neco...

Jinak nas ceka velky ultrazvuk v pondeli + i prohlidka porodnice, tak jsem moc zvedava.... Nejak posledni dva dny citim o hodne min pohyby, tak jsem trosku nervozni. Snad to bude ok.
5. srp 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek